משהו נחמד שקרה לי עם ספר

שרה נ

New member
משהו נחמד שקרה לי עם ספר

(שעוד לא ראיתי אותו
) לפני כמה מוצש"ים הקרינו בערוץ הראשון את "אני והחברה" שמבוסס על סיפור של סטפן קינג הסיפור הזה לעומת ספרי סטפן קינג לא מכיל אימה נוראית.. ואני מאד אוהבת את הסרט.. כשהסרט הוקרן כתבתי הודעה בפורום הורים (גם כאן וגם בואי-נט..) והתברר לי מה המקור של הסיפור (כלומר הסיפור ה"גופה" עליו מבוסס הסרט הוא מקובץ סיפורים שלו..) שם הספר שמכיל כמה סיפורים נקראה חילופי עונות והתברר שנובלה נוספת גם הוסרטה לסרט טוב - חומות של תקווה.. בעקבות ההמלצה הצעתי שיקנו אותו לספריה.. הספר אמנם עוד לא הגיע אלינו.. (לא תמיד הספרים נמצאים בהוצאות..) א-ב-ל התברר שמורה לספרות ביקש מאחד מהתלמידים שלו לעשות על אחד הנובלות עבודה
איזה כיף שהמלצה על ספר שהגיעה דרך האינטרנט מועבדת בסוף לעבודה בספרות
{אני מצפה מאנשים שיעירו כאן שהם שונאים לכתוב עבודות בספרות..אבל היום יש לתלמידים אפשרות לכתוב בצורה יותר חופשית ממה שהיה לנו.. ואני חושבת שנהדר שספר שהוזמן "סתם כך" מנוצל בסוף בצורה יותר מעמיקה
}

אני מכירה נער בן 17

שמאד שמח על עבודה מסוימת שנתנו לו בספרות ולמד ממנה הרבה. כתיבת עבודות בספרות לא חייבת להיות עונש. נורא תלוי מי המורה ומה הגישה.

ויקי.ש.

New member
אני לא מזמן סיימתי תיכון

ומאוד אהבתי עבודות בספרות. כיף לחשוב על ספר שקראת. וגם היתה לי מורה נהדרת שנתנה נושאים מעניינים ומעוררי מחשבה.

שרה נ

New member
אני יודעת שבשנים האחרונות

הגישה השתנתה וכיף לכתוב עבודות בספרות בעבר (הלא כ"כ רחוק...) הגישה היתה אם זה דעתך (אפילו מבוססת על רעיון טוב..) כל עוד לא כתבו על זה דבר בביקות הספרות ומבקרים אחרים אזי ציונך נמוך.. אם העתקת (זה מה שהרגשתי שעשיתי..) את דעת מבקרי הספרות ציונך טוב מאד בגלל זה לא המשכתי הלאה בלימודי הספרות ולי חבל כי אני (יחסית..) כן נמשכת לזה..

galahead

New member
רק אוסיף, לשם הטריוויה שבדבר

ש"חומות של תקווה", הנובלה של סטיבן קינג, נקראה במקור: shawshenk redemption and rita hayworth (ומי שראה את הסרט בוודאי מבין למה...) ובהקשר לשירשור על תירגום שמתרוצץ כאן - איזו עליבות נפש לתרגם את שם הסרט ל"חומות של תקווה", שם שמוציא את כל המיץ מהכתיבה החכמה של סטיבן קינג... יאללה ביי, גל

באנגלית אכן קראו לסרט

Shawshenk Redemption. בעברית, כרגיל, החליטו שכל קשר בין השם בעברית לזה בלועזית צריך להיות מקרי בהחלט והלכו עם "חומות של תקווה", אולי בשביל לרכב על גל ההצלחה של "דמעות של שתיקה"? לא יודעת. מזל שלא קראו לזה "חומות קטלניות". ברצינות, כל שבוע כשמגיע מדריך התוכניות אני ואחי משחקים משחק שבו אנחנו מחפשים לכמה מהסרטים/הסדרות השבוע הוצמד שם התואר "קטלני". בדרך כלל כבר בסוף השבוע אנחנו מכסים שניים שלושה.

רק שחומות של תקווה זה השם שאושר

על ידי המפיצים המקוריים של הסרט, והסרט הופץ בכמה וכמה מדינות תחת השם הזה. זה לא המצאה ישראלית בכלל.

שרה נ

New member
ושכחת מה השם המקורי של אני והחברהP-

לתרגם את stand by me לאני והחברה

AYELET1

New member
שם נורא!אם לא הייתי יודעת במה מדובר

לעולם לא הייתי צופה בסרט עם שם כמו "אני והחברה" , שנשמע כמו מין אסקימו לימון כזה...

byron

New member
השם של הסיפור...

לסיפור בכלל קראו the body נראה שאף אחד כאן לא היה רואה סרט עם שם כזה ממעריץ של המלך

גם "חשדות מהעבר"

באנגלית קוראים לזה משהו כמו Dolores Clayborne אבל אין לי מושג איך מאייתים את זה. בכל מקרה, אני חושבת שחוץ מ"הניצוץ", הסרטים שמבוססים על הספרים/נובלות שלו שהם לא סיפורי אימה הרבה יותר טובים מאלה שמבוססים על ספרי האימה.

גם "חשדות מהעבר"

באנגלית קוראים לזה משהו כמו Dolores Clayborne אבל אין לי מושג איך מאייתים את זה. בכל מקרה, אני חושבת שחוץ מ"הניצוץ", הסרטים שמבוססים על הספרים/נובלות שלו שהם לא סיפורי אימה הרבה יותר טובים מאלה שמבוססים על ספרי האימה.

byron

New member
קינג=מלך

אני מעריץ של המלך מאז שבכיתה ח´ קראתי את ספרו בית כברות לחיות. ספר שסגרתי באימה ב17:00 ונאלצתי מהמתח לפתוח שוב ב19:00 ולא עזבתי עד שסיימתי. כיום הוא כותב קצת שבלוני אבל עדיין מהנה. עונות מתחלפות כולל סיפור בשם "תלמיד שקדן" שבי בתור נכד לניצולי שואה הצתמררתי. סיפור מדהים באוסף נפלא. הספרים של קינג תמיד מומלצים (ביחוד אלה משנות השמונים) הם לא מתעסקים באימה אלא בבעיות אמיתיות בחברה האמריקאית. למשל הלקח מ"זה" הוא "מבוגרים הם המפלצות האמתיות" אומרים שם הילדים שנלחמים במפלצת נואית באמת. משהו לחשוב עליו

galahead

New member
סרט נהדר!

לא זוכר את שמו בעברית.... אבל מה זה משנה? :) מככבים בסרט בראד רנפרו, בתור הילד הסקרן והסדיסט משהו, ואיאן מק´קלן, בתור השכן הנאצי - הוא משחק מדהים! מצד שני, הוא תמיד משחק מדהים...:) בהחלט אחד השחקנים האהובים עלי... קחי אותו בווידאו - סרט מומלץ ביותר גל

למעלה