משטרה צעצוע

blondini

New member
משטרה צעצוע

בליינים מכים שוטרת בעפולה. לא יכולתי להימנע מהמחשבות הבאות: א. איזה משוגע היה מעיז להרים יד על שוטר בקנדה? ב. שוטר קנדי זה בדרך כלל בריון בגודל של מקרר, לא ילדה קטנה בת 19. ג. שוטר קנדי היה שולף מייד את נשקו ויורה בתוקף למוות. ד. בן זוגו של השוטר לסיור היה מזעיק מייד עזרה, יוצא מהניידת עם אקדח שלוף ומבצע מעצר של התוקפים שהתמזל מזלם ולא קיבלו כדור בראש מהשוטר המותקף. ה. 10 ניידות היו מגיעות בטיסה תוך 5 דקות, והתוקפים העצורים היו מצטערים על היום שבו נולדו. ו. השופט היה שולח את התוקפים שנותרו בחיים ל-5 שנים בכלא, אם לא יותר. מדינת ישראל על סף תהום

FJCruiser

New member
בלונדיני, לא פייר איך שליכלכת על

הבנזוג של השוטרת! הוא היה פשוט עסוק בלהאזין למשחק בין הפועל בני טיזי למכבי קרית מהבולה!

gesus

New member
סלח לי שאני מגן על ישראל

אבל זו הצגה די דמגוגית של הדברים. מקרים כאלו הם דבר חמור, אבל לא מתרחשים בכל יום וההשוואה לקנדה גם היא אינה במקום כי אותו דבר יכול לקרות גם שם. בקשר למחשבות שלך, בהתיחס למחשבה ג', אני שמח שגם במחיר של חיי שוטר, אף אזרח לא נורה. נשק צריך להיות מוצא אחרון ולא פתרון מיידי, שלא נדבר על מהומות שזה יכול ליצור לאחר מכן. לסיכום, להסיק מזה שמדינת ישראל היא על סף תהום זה יהיה בדיוק כמו להסיק מדברייך שקנדה היא גן עדן לשומרי חוק.

Skyfire42

New member
דווקא כן

דווקא כן מתרחשים כל יום, אתה פשוט לא שומע עליהם כי לעיתים רחוקות יש מצלמה שהופכת את האירוע מאירוע פלילי לאירוע חדשותי. אני מסכים שסביר להניח שקנדה לא מקום מושלם בהיבט הזה אבל אני מניח שבקנדה קיימת תרבות מסויימת או צורת התנהגות שמאפשרת ליישב סכסוכים בצורה מעט אחרת מבארץ. הכבוד לחוק ולמגיניו הוא דבר שבארץ מזמן הפך לבדיחה וזו תעודת עניות גדולה מאוד לישראל. אני כבר לא מתייחס לצורה שבה התחיל האירוע הזה, שזו בעצם אותה נקודה - חוסר הכבוד והביזיון שיש לאזרחים מסויימים כלפי המשטרה ואנשיה שעושים ימים ולילות לשמור על הסדר או המעט ממנו שנשאר במדינה, וגם לא מקבלים על זה מספיק כסף לעומת מה שהם צריכים להתמודד מולו. לגבי מדינה על סף תהום - תקשיב למה שגאיידמק אומר על המשטרה, על כמות הכסף שהוא שופך בארץ, ועל קהל האוהדים שהוא צובר ותחשוב מחדש האם אנחנו על פי תהום או לא. מה לדעתך יקרה כאשר הוא יכנס לכנסת או אפילו לממשלה ? עד כמה יכורסם מעמדה של המשטרה או של מערכת המשפט ? גילוי נאות - אני לא שייך למשטרה או למערכת המשפט. אני אזרח מודאג שצריך לטייל עם הכלב כל לילה והייתי רוצה לעשות את זה בלי לדאוג את מי הצורה שלי או של הכלב שלי תעליב ברחוב.

gesus

New member
אני דווקא כן שומע

יוצא לי להאזין לרדיו מטורונטו ושם מדי פעם אני שומע על מקרי אלימות, רק שם לא עושים טרגדיה יוונית מכל דבר, כולל הרג חיילים באפגניסטאן. חוסר הכבוד למשטרה בישראל נובע בחלקו מזה שגם השוטרים הם לא ROLE MODEL בעצמם. תראה מי הולך להיות שוטר ותבין בעצמך. לא עובר חודש שלא עוצר אותי שוטר ובודק תעודת זהות, למרות המראה האשכנזי התמים שלי. בפעם האחרונה עצרה אותי ניידת סיור בשבת בצהריים בשכונה בר"ג והשוטר לא האמין שבאתי לחנות אופניים. למזלי בעל החנות יצא לחפש אותי והרגיע את השוטרים. אז ככה שאם כבר לפחד ממישהו, אני מפחד מהם ולא מעבריינים. חוץ מזה, גאידמק לא מוביל את המדינה לסף תהום, הוא רק סמפטום של רקבון מסוים במערכות השלטון. תתנחם בכך שיש לנו מבקר מדינה חריף מאין כמותו שגם אם הוא רודף באופן אישי את אולמרט, הוא עדיין עושה את עבודתו ופרסומי כאלו ואחרים של פרופסורים למשפטים לא מרפים את ידיו.

Skyfire42

New member
חבל שזו ההתייחסות שלך

לשלטונות החוק, אני מאוד מקווה שבקנדה תסגל לעצמך גישה אחרת. נכון שזה לא תענוג להתעסק עם המשטרה אבל הם מנסים לעשות את העבודה שלהם. אולי אם לא יתייחסו אליהם כמו אויבים אם ירגישו טוב יותר לגבי העבודה שלהם וזה גם ישתקף ביחס החוצה. אני גר בחולון וכאן הבעיה הגיעה למצב שהעירייה הקימה כוח אבטחה עירוני מיוחד שמסייר בכל שעות היום ובעיקר בלילה. אני לא מכיר מספרים אבל אני מתאר לעצמי שזה עוזר שיש עוד מישהו בסביבה שיכול לעשות סדר. אותי עצרו שוטרים רק לבדיקת רישיונות פעם בכמה חודשים וטוב שככה. פעם עצרו אותי והייתי בלי ארנק ובלי רישיון נהיגה. הם בדקו במחשב שלהם וראו שהכל בסדר ואפילו לא נתנו לי דו"ח. וגם אם עצרו אותך ובדקו ת"ז - על מה רצו לעצור או לעכב אותך ? גרתי בר"ג כמה שנים ובקושי ראיתי שוטר. יש גל פשיעה בעיר
? אני מניח שרק במבט לאחור של שנים רבות, כאשר שנינו כבר נהיה בקנדה, נוכל לשפוט האם יהיה שינוי לטובה או לרעה במדינה. אני לא אופטימי כמוך - המלצות המבקר לא שוות את הנייר שהן כתובות עליו. זה עושה כותרת אחת בחדשות ולמחרת עולם כמנהגו נוהג. לא קם הפוליטיקאי בישראל שמפחד מהמבקר וחבל מאוד שככה. אם היו נותנים לו שיניים אני מניח שרבים מן הח"כים/שרים/רה"מ היו מועפים וכמותם לא היו מנסים להכנס לפוליטיקה. לגבי גאיידמק, אני לא חושב שהוא סימפטום. אני חושב שהוא בעל עניין שמזהה נקודות תורפה וחולשה בארץ ויודע לנצל ולחדור דרכן. אני לא חושב שהוא בא לכן בכדי להשקיע בספורט, יש לו אג'נדה והוא כבר לא טורח להסתיר אותה.

gesus

New member
בוא לא נשלה את עצמנו

מי שהולך למשטרה הם ברובם לא אנשים שמונעים ע"י שאיפה TO SERVE AND PROTECT. הם פשוט מצאו מסלול בחיים שלא דורש נתונים אישיים מי יודע מה (תבדוק בתחנת המשטרה הקרובה לביתך מה הדרישות. לי זכורה מודעה שבה נכתב שתעודת בגרות תהווה יתרון). ראייה לכך היא שכר השוטרים. תראה מה שכרם ותסיק מזה על איכותם. מי שיש לו מה להציע לעולם הולך למזגר הפרטי ומתוגמל בהתאם. מבקר המדינה עושה את עבודתו ולא יעזרו פרופ' המקורבים לאולמרט, הם ימשיך את עבודתו ואם הוא פועל שלא כחוק, הוא יודח. גאידמק הוא בעל אינטרס בדיוק כמו ששרון היה בעל אינטרס. אז במקום להפציץ במודעות ושלטים, הוא קונה קב' כדורגל ומצעדי גאווה. לכל אחד יש את השיטה שלו ליצור לעצמו יח"צ. לדעתי עדיפה הדרך של גאידמק שמישהו לפחות יוצא נשכר ממנה על הדרך ששאר הפוליטקאים נוקטים בה שבה הם מטנפים את הרחובות בשלטים ומעשירים את משרדי הפרסום. אחרי הבחירות האחרונות שרבע מהמצביעים הצביע לאולמרט אני כבר התיאשתי מלחשוב שיום אחד תהיה פה דמוקרטיה, אז אם כבר להעלות את הרע במיעוטו, למה שזה לא יהיה גאידמק?

Skyfire42

New member
לא מסכים

אני לא מסכים כמעט עם כל מה שכתבת, אבל זה נובע מהשקפות עולם שונות מאוד כנראה, ואין טעם להמשיך להתווכח. זה גם לא לנושא של הפורום אז אני מציע שנסכים שלא להסכים ונודה על כך שאנחנו חיים במדינה שבה זה (עדיין) מותר.

drz400e

New member
גם אני לא מסכים

ולא בגלל השקפת עולם שונה , לא כי אני מכיר כמה וכמה שוטרים שהסיבה שהם שוטרים היא אכן מתוך אידיאולוגיה ואמונה שהם שם כדי לעזור ולשרת. כולם היו יכולים להחליף בקלות 99% מבעלי ה"משרות המכובדות" שבפורום הזה.(האמת ש100% - שמוליק מובטל , לא...?
). לא שאין שוטרים דפרים , אבל אני לא חושב שהם הרוב.

gesus

New member
בגלל זה כתבתי *רבים* מהשוטרים

אולי אני טועה ומכליל הרבה שוטרים, אבל אי אפשר להתווכח עם העובדות. דרישות הסף נמוכות מאוד והשכר לפעמים מגיע לשכר מינימום פר שעה. לכן, כמעט כמו בכל המקצועות שבהם השכר נמוך, איכות כוח האדם המועסק בו נמוך (קשה להצביע מי הסיבה ומי המסובב).

אז מה?

אז אי אפשר להחליף אותי? תאמין לי, אם קצת מאמץ כל אחד יכול להיות מובטל. לא צריך להיות פרופסור בשביל זה. רק קצת עבודה קשה.

אתה הופך סיבה ומסובב

בגלל השכר הנמוך, אלה שיש להם אופציות יותר מכניסות (בד"כ אנשים יותר משכילים) הולכים למקום אחר ולא מתקרבים למשטרה. אותו דבר גם לגבי הוראה ובקרוב - רפואה.

drz400e

New member
אני מסכים

כי לקחת את המקרה הזה , ולהגיד "הנה , ככה נראית ישראל" זה בדיוק כמו שהטרול שלנו היה עושה , והוא כמובן היה נרגש עד דמעות ומביא מיד את הסיפור שבחדשות פה , של האדם ששלף סכין ודקר כמה שוטרים אתמול בערב באיזור המועדונים של טורונטו.

drz400e

New member
וכדי להדגיש , ולהיות יותר ברור

אני רוצה להגיד שההודעה בראש השרשור למעשה עוברת על כללי הפורום ומכתב הפתיחה שלו (קרי - הצהרת הכוונות שלנו) , שמבקש לא להכנס למלחמת "איפה יותר גרוע" ו"כמה חרא פה , או שם". הסיבה שההודעה לא נמחקת , היא כי היא נותנת לי את ההזדמנות לרענן את הנושא , ולהזכיר לכולם שזו לא מטרת הפורום , וזה לא המקום להודעות כאלו.

TrigATUSA

New member
אבל העובדה היא שבקנדה ובארה"ב

החוק נאכף בהרבה יותר תקיפות (וכתוצאה מכך ביותר יעילות) אני זוכר איך בשנה הראשונה שלי בארה:ב נדהמתי מכמות האנשים שראיתי נעצרים ברחוב כמעט בן אדם בשבוע וגרתי באחד האיזורים היקרים, היוקרתיים ונמוכי הפשע בארה"ב אני חושב שאנשים מפנימים את זה שעם שוטרים אין חוכמות וזה גורם לכולם להירגע

drz400e

New member
יש הבדל בין דיון על רמת האכיפה

או צורתה , או אפילו ההבדלים בין הגישה של האזרחים לרשויות החוק בשתי המדינות , לבין דמגוגיה. לזרוק לאויר הודעה שכל מה שיש בה זה קישור (כמו זה בהודעה הראשית , או לדוגמה - הקישור הזה ) , יהיה דמגוגי וחד צדדי , וזה בדיוק מה שהטריף אותנו באותו אדם מוטרד שהציף את הפורום שלנו. זה להגיד "תראו כמה חרא שם".לעומת זאת לפתוח דיון שבו אתה מספר איך פה אזרח יקרא לשוטר SIR , במקום "אח שלי" לדוגמא, זה כבר משהו אחר. והתקיפות שלי בנושא היא בגלל שהנושא אכן נוצל לרעה בעבר , והיה אחד הגורמים לנפילתו של פורום YNET ז"ל. לכן אני גם לא מתכוון לשנות את דרך ההתיחסות שלי לדברים האלה

gesus

New member
רוצה לקבל דוגמא מה רע בזה?

בפלורנטין בתל אביב מפטרלים אנשי מג"ב וכל זה חוקי כי חיילי מג"ב הם בעצם שוטרים בהגדרתם. זה מצב מסוכן מכיוון שזה לא רק עלול לעורר מהומות ברחובות של תושבים שלא רוצים חיילים עם M16 מסתובבים ברחובות, אלא זה גם מסכן את הדמוקרטיה כשכוח צבאי נמצא ברחובות עיר בישראל.

אבל הם שוטרים, לא כוח צבאי.

להרבה משטרות בעולם יש יחידות שמאורגנות בצורה צבאית. יש יחידות לפינוי הפגנות, השתלטות על מחזיקי בני ערובה ועוד. אם אתה רוצה דוגמא לשימוש בכוח צבאי לטיפול באזרחים - קח את כוחות הצבא שעסקו בהתנתקות או בתחזוקת הכיבוש.

למעלה