משטרה צעצוע

drz400e

New member
לצרפתים יש כוח שיטור

אהי חושב נגד הפגנות , אבל ראיתי אותם כמה פעמים סתם ברחוב , והם כל כך מפחידים שרציתי לעבור לצד השני של הרחוב כמעט מיד....מדים שחורים , רובים , אלות. לא ממש שוטר המקוף הידידותי...

gesus

New member
זו בדיוק הבעיה!!!

הם אולי כוח שיטור בהגדרה, אבל הם צבא לכל דבר. עדיין לא יצא לי יותר מדי להסתובב בעולם הפחות דמוקרטי, אבל אני משער שבמדינות דיקטטוריות דבר כזה היה נתפס כתקין.

זה נתפס כתקין בכל העולם

יש יחידות משטרה שמאורגנות ככוח צבאי בכל העולם.

TrigATUSA

New member
מאוד נדיר ומאוד קיצוני

לא ראיתי בשום מדינה מערבית שוטרים אם רובים אוטומטים מסתובבים ככה ברחוב באנגליה השוטרים אפילו לא נושאים נשק חם כלשהוא המקום היחיד שראיתי יחידה סמי-צבאית הוא בשדות תעופה כשיש התרעה חמה על פיגוע ומסביב לקריית הממשלה בלונדון שימוש בתבא לשיטור הוא אחד הימנים המובהקים של מדינה טוטלטרית ומה שקורה עם מג"ב בתל אביב מאוד מאוד מדאיג

זה טיעון, זה?

ואם היו שוטרים עם נשק אוטומטי זה היה בסדר בשבילך? לכל מקום יש את המקרים והתגובות שלו.

TrigATUSA

New member
וזה כן טיעון?

נאמר כאן שזה גרוע שמג"ב (דהיינו יחידה סמי-צבאית) מתעורבת באוכלוסייה אזרחית טענת שככה עושים בכל העולם ואני טוען שלא כך הוא חוץ מישראל וסין העממית לא ראיתי חיילים מעורבים באוכלוסיה אזרחית זה נדיר מאוד ולא מקובל היסטורית, בכלל כך נוסדה המשטרה, בגלל ההבנה שכוח של צבא הוא לא הכוח הנכון לשטר אוכלוסייה אזרחית, בעיקר בגלל שמה שחיילים לומדים זה לפתור עניינים בהרבה אלימות והרג אי אפשר לנהל ככה חברה אזרחית

ornit_band

New member
כשנחתתי במנכן לפני שנים

הרגשתי מאד לא בנוח לראות שוטרים / חיילים עם נשק אוטומטי עומדים ב"היכון", עם הרכב דמוי נגמ"ש על גלגלים מאחריהם. לא היתי בטוחה אם הם שומרים עלינו או מאיימים עלינו... אבל שם זה נהוג ונורמלי. עם כל הציניות כלפי הגרמנים, זה לא סמן למדינה טוטליטרית.

בפרנקפורט לפעמים עומד שוטר עם נשק

בתוך השרוול שמוביל למטוס. פעם אחת יצא לי גם לראות אותו עם כלב זאב. טוב שלא צעק "schnell" על האנשים שעלו למטוס, או "מחלקת עסקים שמאלה, מחלקת נוסעים ימינה". המראתי מפרנקפורט עשרות פעמים ותמיד יש לי את האסוציאציות האלה...

Orna L N

New member
../images/Emo45.gifכשהייתי

בפרנקפוט בזמן שהם סורקים את הדרכון עומד לידך שוטר עם נשק.מחזקת את מה שנאמר בפריז , בשאונזו ליזה מסתובבים המון שוטרים. כשהייתי צעירה (ומתלהבת) בקשתי מאחד השוטרים להצטלם איתו.

תלתל11

New member
על "נהוג ונורמלי"

לא יודעת אם יצא לכם פעם לשמוע את הרושם שמקבל תייר לישראל, שעובר בתחנה המרכזית ביום א' בבוקר. מבקרים בישראל סיפרו לי שהמראה של מאות החיילים בדרכם לבסיס אחרי סופ"ש הכניס אותם לחרדה עמוקה. לנו זה נראה כל כך נורמלי, אף אחד בכלל לא שם לב לזה, ובהתחלה לא הבנתי על מה הם מדברים. אבל אם הייתי רואה כזו תנועה של חיילים, כתיירת במדינה אחרת - אני בטוחה שזה היה בולט לי מאד ודי מלחיץ....

gesus

New member
לאן הם חשבו שהם הגיעו, לציריך?

אלו שסיפרו לך על "הלם יום א'" שחטפו כנראה חיים בפלאנטה אחרת. הם לא רואים את הסיקור המגמתי באמצעי התקשורת? דווקא תיירים אומרים שהם ציפו למלחמה ברחובות ולא למציאות שאנחנו חיים בה.

תלתל11

New member
אבל זה בדיוק העניין

זה לא קשור ל"מה הם חשבו", הם ממש לא חיים על פלנטה אחרת והם יודעים בדיוק מה קורה פה. מדובר על תגובת הבטן, המיידית, למראה עצמו. כמו התגובה של אורנית לשוטרים גרמנים עם נשק אוטומטי - ברור שכשחושבים על זה יודעים שהם שם למען בטחון הנוסעים, אבל זה בא אחרי המועקה האינסטינקטיבית כשרואים אותם.

TrigATUSA

New member
זה רק בשדה תעופה

ורק בטרמינל של אל על, במחילה אחרי מה שקרה עם ישראלים ומחבלים פלסטינאים בגמניה (הפיגוע המפורסם שבו חנה מרון איבדה רגל) הגרמנים לא מוכנים לקחת שום צ'נסים מצד שני, בכל שאר הטמינל הענקי היחידה הצבאים הזו לא מסתובבת

אז מה זה אומר?

שבשעת הצורך אז עושים את זה. לא? אז כנראה שבתל אביב יש שעת צורך. או שלא. אבל סתם כי זה לא-נעים-בעין, לא נראה לי סיבה מוצדקת.

TrigATUSA

New member
אתה שומע מה שאתה אומר?

הגנה בשדה תעופה מפני איום טירוריסטי מוחשי זה מקביל למה שקורה בפלורנטין? מה בדיוק קרה בשכונה הזו שהכניסו לשם צבא? מישהו חנה במקום אסור? אולי זרקו זבל מחוץ לפח? או חלילה פרצו למכונית? ובעיתוי מדהים לדיון שלנו הינה הידיעה הבאה לטובת כל מי שלא מודאג עדיין להזכירכם כשזה קרה לפני עשור כל המדינה רעדה ("פרשת השב"כ"). היום? בקושי כותרת בעיתון

לדעתי בשנים האחרונות היו בתל אביב

יותר פיגועים מאשר בכל שדות התעופה בעולם גם יחד

gesus

New member
אבל הם לא באו למנוע פיגועים

אם זה היה המצב, היו מציבים אותם באיזור התחנה המרכזית הישנה שם היו לדעתי 2 הפיגועים האחרונים. שוטרי מג"ב נמצאי רק בפלורנטין וכמה מהם מגיעים למסגר בסופ"ש כדי לשמור על הסדר במועדונים שנמצאים שם.

נו? וזה לא חשוב?

מה אתה אומר בעצם? שאתה יודע דברים שהמשטרה לא יודעת? או שמפריע לך הנשק האוטומטי? תמקד בבקשה את התלונה שלך, איבדתי אותך.

למעלה