משטרה צעצוע

TrigATUSA

New member
וכמה מהם היו בפלורנטין?

רגע...רגע... אה, נכון, אפס מעניין שאין צבא ומשמר הגבול ברחוב דיזנגוף

ושוב -

מה בדיוק מפריע לך? אני לא יודע מה השיקולים של המשטרה והם לא ממש מעניינים אותי. מה הבעייה? שהם משתמשים במג"ב למלחמה בפשע? לא הבנתי עד עכשיו מה בדיוק מפריע.

gesus

New member
אין לי בעיה עם היחידה עצמה

יש לי בעיה שמג"ב שומר על תל אביב שאינה גובלת עם שום מדינה אויבת (בהנחה שלא מחשיבים את ערבי יפו כאוכ' עוינת). המטרה של הצבת מג"ב שם היא כדי לפחית את הפשיעה בשכונה מה שעוד יותר מחזקת את הטענה לגבי האימפוטנטיות של המשטרה הכחולה.

מג"ב גם שומרת על המוביל הארצי

שאינו גובל בשום מדינה אחרת. והיחב"ל חוקרת שחיתויות של השלטון. אז מה? כולם שוטרים, כמו שאומר ג'ורג', כל הצינורות הולכים לאותו ביוב. אולי יש לך גם בעייה עם זה שבשעת חירום מגייסים את משטרת התנועה לתפקידי אבטחת אירועים? כולם שוטרים. המבחן הוא התוצאה. איך הם מזיזים את הכוחות מאחורי הקלעים ואיך הם קוראים ליחידות שלהם זה לא רלבנטי.

נגה28

New member
תלוי מי המתפרעים

אם היה מדובר בתוקפים פלסטינים, תהייה סמוך ובטוח שהתסריט שתארת היה מתרחש, עם סיכוי טוב לפצועים ואף הרוגים בקרב התוקפים. - דבר טוב לדעתך, אני מבינה.

blondini

New member
מה שאת מבינה לא מייצג את דעתי

הכתבה שהבאתי היא לדעתי סימפטום של מערכת אכיפת חוק לקויה, שאחד ממאפייניה הוא חוסר אמון של אזרחים רבים ביכולתה של המשטרה ובתי המשפט להגן עליהם מפני מפירי חוק. אני חושב שחל כירסום בכושר ההרתעה של המשטרה כלפי עבריינים. בהקשר הזה זהות התוקפים ומוצאם לא משנים.

יואב ר.

New member
שטויות!

כבר שכחת שלפני כמה חודשים הרגו שלושה שוטרים שבאו לעצור חשוד? בקנדה! וכוח השיטור הקנדי המהולל של טורונטו לא מצליח לעצור את גל האלימות הגואה של הכנופיות. מעמדה מתנשאת ופחדנית מאוד קל להשמיץ את מדינת ישראל. בשורה התחתונה אין מושלם לא כאן ולא שם... יש פשלות בכל מקום...

blondini

New member
לא צריך להגזים

קח אויר - וקרא שוב את ההודעה המקורית. מעולם לא השמצתי את מדינת ישראל, ואין לי שום כוונה לעשות זאת. אני אוהב את המדינה שלנו. דווקא משום כך עצוב לי לראות מקרים כמו שהבאתי בכתבה, כי הם מסמלים לדעתי את הכירסום שחל ביכולת ההרתעה של המשטרה (ושל מערכת אכיפת החוק בכלל) כלפי גורמים עבריינים. לטעמי זה צריך להדליק נורה אדומה בקרב מי שאכפת לו. לא טענתי שהמשטרה הקנדית מושלמת ושאין בה פשלות. אבל אני כן חושב שיכולת ההרתעה שלה כלפי רוב העבריינים גדולה יותר מזו של המשטרה הישראלית. אני גם חושב שהיא זוכה לאמון גדול יותר בקרב אזרחים שומרי חוק. להגנתה של משטרת ישראל צריך לומר שהיא מתמודדת עם אתגרים קשים יותר מאשר משטרת קנדה, ושלא תמיד היא מקבלת את הגיבוי והעזרה הראויים מהממשלה וממערכת בתי המשפט. גם זה, אגב, די מצער.

יואב ר.

New member
אוקיי, אבל...

הרשומה שלך היא כמו שיר הלל למשטרת קנדה ומסתימת בכך שמדינת ישראל על סף תהום... כאן אתה הרבה יותר מאוזן... אני מעדיף יותר שוטרים כמו השוטר אזולאי, עם רגש, ופחות טכנוקרטים... שוטרים מהעם למען העם... יש המון כאלו גם כאן... בקנדה... אבל יש גם כאלו שלא... אי אפשר לקחת מקרה אחד ולהשליך על מדינה שלמה... היה יותר קל להגיד שישראל על סף תהום מוסרי כשכותבים על נשיא ש_ביפ_ מהצד, וראש ממשלה בחקירה, ושר משפטים... ועוד ועוד... ושלא לוקחים אחריות... אבל מה עשתה לנו שוטרת בת 19 שהיא והשותף שלה נבהלו קצת... ובסופו של דבר כל החמישה במעצר... יאללה די.

או הו

הבעייה היא שכל שוטר רוצה להיות שוטר אזולאי ושיש יותר מדי כאלה. צריך בדיוק להפך - שוטרים אין להם דיבור עם עבריינים.

dannyk27

New member
ההבדל הוא ביחס של האזרח

אל רשויות החוק וכאן יש הבדל תהומי. ואם ניקח את המשטרה לדוגמה בקנדה יש לה כח הרתעה חזק עשרות מונים היות ויש כאן ענישה רבה יותר למי שמעז לתקוף שוטר ולפעמים עלול לשלם בחייו ואילו בישראל הוא יצא בלא כלום או עם עונש מצחיק, תלוי בעברו.

למעלה