משלומכן???? יום רביעי (ושלישי)

מי יזכה היום ב-../images/Emo43.gif אנשים?

איפה האפיקומן של תפוז
נשארו עוד יומיים בלבד לתחרות האפיקומן! היום ומחר נחביא אפיקומן בפורום אקראי. גלו באיזה פורום מתחבא האפיקומן, ענו על החידה הנמצאת בפורום ואולי תזכו במארז מוצרי ספא מפנק במיוחד מתנת Spring! את כל הפרטים בנוגע לתחרות תוכלו למצוא כאן: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=168&MessageId=128528415 והיום: כולם שם כלואים אבל הם לא עבריינים חושבים שאתם יודעים באיזה פורום מדובר? חפשו את האפיקומן!

משלומכן???? יום רביעי (ושלישי)

סילחו לי סילחו לי על כל שלא הרגישו אותי אתמול בפורום, הייתי עסוקה עם אורח יקר יקר יקר ואהוב ביותר מן הדרום
איך עבר היום???? איזה שיר לא הפסקתם לשמוע?? אני בישלתי (יותר נכון עזרתי לבשל
) הרבה אוכל טבעוני טעים טעים
תבשיל אורז בסגנון פלפל ממולא ומוקפץ עם טופו רוטב סויה אטריות צ'ילי ועוד ועוד... וכל זה בזכות השף ארבל
אם הוא יאמר לי מתכון עם כמויות אשמח לשתף אתכם (= מה עשיתם היום.? נכון שלילי אלן מתוקה ביותר??
ערב-טוב

worrywort

New member
סויה זה לא בריא

זה מכיל המון פיטו אסטרוגן זה כמו לקחת גלולות נגד היריון. ואני יודע שאתן נגד זה. זה כיף לאכול דברים בהתרסה צמחונית אבל צריך לבדוק גם מה אוכלים. חוץ מזה שטופו זה מהונדס גנטית ומארה"ב וחלק מהסכמים של נשק וטכנולוגיה וכו'... זה ממש לא "אלטרנטיבה ירוקה\טבעונית\בריאה לבשר".

מורזי1

New member
וגם הטבעולים

למיניהם לא נחשבים למזון בריא כי הם מהונדסים מדיי ולא ברור מה הם מכילים. וסליחה על ההתפרצות, הצצתי ונפגעתי.

טענתך אינה נכונה לגמרי.

קודם כל פיטואסטרוגן אינו אסטרוגן,שזהו ההורמון שהתכוונת שאינו בריא במידה רבה, כמו גלולות נגד הריון המכילות כמות רבה של אסטרוגן. להפך,פיטואסטרוגנים מגינים מפני נזק של אסטרוגן בצמחים רבים מצויים חומרים דמויי אסטרוגן המכונים פיטואסרוגנים – אסטרוגנים צמחיים. פיטואסטרוגנים אלו משפיעים על תאים ומערכות בגוף בצורה המצמצמת את ההשפעה של הורמונים שהגוף עצמו מייצר, וכאשר יש עודפים של אסטרוגן אצל נשים או טסטוסטרון אצל גברים, הרי שפיטואסטרוגנים מאזנים את פעולתם. בדרך זו, תאים שיכולים להפוך לסרטניים בגלל השפעה של עודפי הורמונים, לא עוברים את התהליך הזה ונשארים נורמליים. פיטואסטרוגנים ממוצא של הכרוביים שהם כרוב, ברוקולי, כרובית, כרוב ניצנים ואחרים, נמצאו במיוחד ממתינים את פעולת האסטרוגן ומוציאים את העוקץ מעודפיו ואף מכוונים את המשך התגלגלותו בגוף לחומרים לא מזיקים. החומר הפעיל ביותר בהם הוא דיאינדולימתאן מקבוצת האינדולים. חומר זה, בין אם מקורו בצמחים הנאכלים או כתוסף מזון, מאזן בגוף את פעולת האסטרוגן ומונע התפתחות סרטנים הקשורים להורמוני המין, הן אצל נשים והן אצל גברים. פיטואסטרוגן הפיטואסטרוגן המצוי בפולי סויה הוא בעל השפעה על מערכת ההורמונלית הנשית. מסייע להסדרת המחזור, להקלה על תופעות גיל המעבר ולמניעת דלדול עצם (אוסטאופורוזיס). כמו כן, יש הטוענים שיש לו פעילות אנטי-סרטנית, במיוחד בסרטן השד, מעי הגס, פרוסטטה וכו'. יחד עם מרכיבים נוספים, מפחית כולסטרול ומעכב את התהליכים התורמים להסתיידות העורקים. לכן חשוב לצרוך 25 גרם חלבון סויה גם לטיפול במחלות לב, כלי דם וטרשת עורקים. (לפי הצהרת ה- FDA) יתרונות נוספים של הסויה: הסויה מכילה כמות ניכרת של לציטין, שהינו מרכיב חיוני לניקוי מערכת כלי הדם, מסייע באיזון כולסטרול ובמניעת טרשת עורקים. הלציטין חשוב לעיכול שומנים ולהרזיה. מכיל ריכוז גבוה של כולין ואינוזיטול, לכן מסייע לשיפור הזיכרון והעברת מסרים במערכת העצבים. חלבון סויה מכיל גם ספונינים. הוכח כי רכיב זה הנו בעל השפעה חזקה בתחומים הבאים: מניעת מחלות סרטן, הפחתת רמות גבוהות של כולסטרול, מניעת מחלות לב בניגוד לאסטרוגן המצוי בחלב ומוצריו!!!| : אשר לחלב ומוצריו, בארצות מפותחות מגדלים פרות ועיזים בשיטות גידול אינטנסיביות וממשיכים לחלוב אותן גם כאשר הן בהריון – אז כמות האסטרוגן גבוהה יותר. פרות ועיזים המגודלות בשיטות חקלאיות קדומות אינן נותנות חלב בתקופת הריונן. האסטרוגנים גורמים להגברת החימצון, לנזקים לDNA- , והם מעוררים התפתחות סרטן. חלק מהטופו והסויה אינו מהונדס גנטית ויש אפשרות לראות על האריזות שכתוב "אינו הונדס גנטית" , כמו טופו מעושן ומתובלן שקונים באריזות, יש אריזות של גושי טופו עם התוית הזאת, כל מוצרי הסויה של אלפרו אינם מהונדסים גנטית ועוד. הדרך שבה כתבת "וחלק מהסכמים של נשק וטכנולוגיה" מראה שאינך בעל מידע רב שאתה יכול לנמק את טענתך, גם איני בעלת מידע רב בנושא זה ולכן אני לא אגיב, אם יהיו לך טענות מבוססות ומידע רב אברר בנושא, בינתיים אתה יכול להרגע ולהפנק עם איזה תבשיל טופו
מידע נוסף על אסטרוגנים ופיטואסטרוגנים: http://www.tevalife.com/article.asp?id=154

וכמובן כמובן

שגם אם טענתך היתה נכונה בתכלית, עדיין טופו וסויה היו בריאים בהרבה מבשר, שכולו מולעט באנטיביוטיקות ורעלים ומהונדס גנטית עוד לפני היוולדו ובמשך כל חייו. שכל תנאי גידוליו אינם טבעיים בתכלית, ושהחלבון הנקלט ממנו מסרטן ובעל קושי להתפרק בגוף. ויש עוד מידע רב נוסף על נזקי הבריאות בבשר, על המחלות שהוא גורם, כמו סוגי סרטנים למיניהם והנפוץ: סרטן המעי הגס, כולסטרול, סוכרת, לחץ דם גבוה, ועוד...

worrywort

New member
לא אמרתי שצריך לאכול בשר

אבל זה עדיין לא אומר שצריך לאכול סויה וטופו. לא מודדים רעה אחת ע"י רעה אחרת. אני, אגב, צמחוני (וגם כמעט טבעוני לגמרי)

worrywort

New member
שימי לב מה אמרת כאן

פיטואסטרוגן הפיטואסטרוגן המצוי בפולי סויה הוא בעל השפעה על מערכת ההורמונלית הנשית. מסייע להסדרת המחזור, להקלה על תופעות גיל המעבר ולמניעת דלדול עצם (אוסטאופורוזיס). כמו כן, יש הטוענים שיש לו פעילות אנטי-סרטנית, במיוחד בסרטן השד, מעי הגס, פרוסטטה וכו'. יחד עם מרכיבים נוספים, מפחית כולסטרול ומעכב את התהליכים התורמים להסתיידות העורקים. לכן חשוב לצרוך 25 גרם חלבון סויה גם לטיפול במחלות לב, כלי דם וטרשת עורקים. (לפי הצהרת ה- FDA) בעצם כל הדברים שגלולות עושות שאתן רואות כבדיחה שמשתמשים בהם בתור יתרון ללקחת גלולות, את אומרת שזה טוב שזה בסויה. פיטו אסטרוגן הגוף מקבל כאסטרוגן, הוא משפיע על כל הגוף באותה צורה שאסטרוגן משפיע, מבחינת הגוף זה אסטרוגן לכל דבר, והתוצאות הן אותן תוצאות. נכון, כמו לקחת גלולות, זה מונע סוגים מסויימים של סרטן, אבל מאיץ סוגים אחרים, זה הכל משחק בהורמונים זה הכל. " וכאשר יש עודפים של אסטרוגן אצל נשים או טסטוסטרון אצל גברים, הרי שפיטואסטרוגנים מאזנים את פעולתם. " לא נכון, זה פשוט מוריד את הטסטוסטרון ומעלה את האסטרוגן, זה לא "מאזן" שום דבר. אני מצטער אבל מיסאינפורמציה זה דבר בעייתי מאוד בעיקר בנושאים כאלה. סויה בעיקר מסוכן לילדים שהגוף שלהם רגיש ו"מצפה" למנות של הורמונים, ולהם יכול להיות מדובר בנזק בלתי הפיך! "פיטואסטרוגנים ממוצא של הכרוביים שהם כרוב, ברוקולי, כרובית, כרוב ניצנים ואחרים..." חשוב להבין את ההטעיה כאן, העניין הוא עניין של מידתיות, הכמות של הפיטואסטרוגנים בסויה היא היסטרית. פי מאה ולפעמים פי אלף מדברים אחרים שאנחנו אוכלים. יתרונות שייתכנו מכמויות קטנות, נעלמים והופכים לחסרונות גדולים כשמדובר בכמויות גדולות. אני ממליץ לך לעיין באתר הבא http://www.angelfire.com/scary/soya/ כמו שחשוב לא ליפול בשבי של הטעיות בנוגע לבשר וחלב שמופצות בזדון ע"י התעשיות הללו, חשוב להבין שגם הסויה והטופו הן תעשיות היום וגם הן מקורן (בארץ כמעט 100 אחוז) בארה"ב, ותחת אותם אינטרסים של אותם גופים. כל אותם "שמנים צמחיים" שכתובים מאחורי כל מוצר כמעט בארץ הם שמן סויה, שהוא שמן מאוד לא בריא. הם לא שמים אותם סתם כי בא להם, אלא כי זה זול עקב הסכמים בין ישראל וארה"ב. ציבור הצרכנים צריך לדעת מהאינטרסים האלה ובעיקר אני ממליץ שחברי סלון מזל הישרים וטובי הכוונות לא יפלו לאותם שקרים ולא יטעו אנשים שסומכים עליהם. הרומנטיקה סביב הסינים והסויה שהם אוכלים היא לא יותר ממניפולציה תעמולתית פרסומית. הכמויות של הסויה שסינים אוכלים הן מזעריות ביחס לאנשים במערב שמושפעים מאותו מידע שקרי, שממש "מתקלחים" בחלב סויה וצורכים מוצרי סויה וטופו בכמויות מסוכנות. ועם זאת, גם בכמות קטנה של סויה די כדי לגרום נזק. טוב הדיון הזה עוד יהיה ארוך כנראה.

amirrohker

New member
../images/Emo124.gif10!!סלחנו סלחנו ..לולה../images/Emo27.gif

on
24
24on
אז איך עבר היום?? איזה יום
יום
היה,יום,,נהדר,24 באוק,יום בהיר
,,??שטוף
...
אש
(או יש ?!)
היינו בני 30 וכמה בחודש רגישים כמו 2 עדשות,חמים על
רדיו
לא אמרנו כמעט יום בלי לשמוע אם
הארץ
נלחמת
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3701875,00.html אז מה את אומרת??.. היו לנו אז רק ,רק
24
שעות
.... מה עושים ב24..... שעות
שאלו שישבנו בחושך
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1074622.html ..
???????? מה עושים
מהססים
מה עושים
שאין להם איפה לנחות, יש ימים כאלה אמרת לי שאני עצובה איתך מרוב אושר,יש ימים שאמרתי לך שיש לנו רק,רק
24
שעות
לה
לה
לי
לה.
חבל על הזמן היה יום נהדר מלא חום ו...
...לא נעים....חח אבל נשאר לנו רק 24 שעות

amirrohker

New member
../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif

Shlomo Artzi
Esrim Vearba Shaot

למעלה