מתנגדי המילה כ"כ אומללים שאף אחד לא מתייחס אליהם שהם כבר

פולספגן

New member
על שכתבת "זה גם להטיל ספק ולא לעבוד על אוטומט

"וַיְצַו ה' אֱלֹהִים עַל-הָאָדָם לֵאמֹר מִכֹּל עֵץ-הַגָּן אָכֹל תֹּאכֵל. וּמֵעֵץ הַדַּעַת טוֹב וָרָע לֹא תֹאכַל מִמֶּנּוּ, כִּי בְּיוֹם אֲכָלְךָ מִמֶּנּוּ מוֹת תָּמוּת." (ספר בראשית, פרק ב', פסוקים ט"ז-י"ז).
&nbsp
הנחש: "טוֹב הָעֵץ לְמַאֲכָל וְכִי תַאֲוָה הוּא לָעֵינַיִם וְנֶחְמָד הָעֵץ לְהַשְׂכִּיל" (ספר בראשית, פרק ג', פסוק ו')
&nbsp
בשורה תחתונה, רק צייתנות נטו ולא שום הפעלת שיקול דעת.

true to you

New member
אז בבקשה לציית בלי הטלת ספק

ב: ״ואהבת לרעך כמוך״.

ולעניין עצמו: גם בתנ״ך לא מוסבר מה זה ״מלתם״ וכפי שציינתי בני אנוש הוסיפו את הפריעה לפרוש המקורי, וזה לא דברי אלוהים חיים.

MotheRonit

New member
את עושה כל מה שאבותייך הקריבו למענו כל השנים?

מקיימת את כל המצוות? יודעת שלא. אבל הצביעות פה חוגגת. כי את (בתור סמכות כפי שמינית את עצמך זאת אומרת) יודעת שברית מילה היא לא מצווה יותר חשובה משמירת שבת (כי זה בדיוק אותו כרת) או כל מצווה אחרת, ולנסות לתת לה חשיבות יתרה יותר ממה שיש לה זה הזלזול והיריקה.

יאיר5741

New member
תגובה כללית, לא רק להודעה האחרונה

חברים אני לא רוצה להיות צנזור - אנא הורידו את הטונים
השרשור הזה מזמן לא קשור למטרת הפורום, אבל הבנתי שבינתיים זה מה יש ואני נושך שפתיים.
חשוב לי להבהיר שאין בלבי כל טענה כלפי מי שלא עורך ברית כי אינו רואה את התורה כמחייבת.
אני מכבד את היושר שלהם עם עצמם ואת כוח העמידה שלהם מול מי שתוקף אותם בשל החלטתם.
אני מבין גם את המוטיבציה להקים קבוצות ופורומים כדי להתייעץ ולקבל מידע זה מזה.
עם זאת אני מצר על כך שזירת ההתייעצות הזו שהקמתי קצת הולכת לאיבוד בתוך הוויכוחים שבאמת לא נועדו לכאן.
הפרדת כוחות אני רוצה - מי שבעניין, שיישאר פה. מי שנגדו - שם. זו לא סתימת פיות, אלא הפרדת יציעים, כמו במגרשים.
אני לא מתכוון לצנזר; אני מקווה שהתבונה תנצח בסופו של דבר.
ובעניין הצביעות -
אין להאשים בצביעות את מי שמקפיד על ברית מילה ולא על מצווה אחרת.
הברית איננה 'עוד מצווה' וכרת הוא בכלל לא המדד.
יש מספיק מקורות בהלכה ובאגדה ובהיסטוריה שלנו כדי לבסס את מעלתה וחשיבותה של המצווה, בהזדמנות אביא בלי נדר לפורום.
ובכלל (באופן משפיע על- ומושפע מהמקורות) -
יהודים רבים, לא משנה איך יגדירו את עצמם, מרגישים אינטואיטיבית משהו מיוחד כלפי הברית.
אני מבקש להכיר באינטואיציה הזאת, גם אם היא מצויה בקרב אנשים שאין להם ידע או כישרון לטעון טענות ונימוקים.
האינטואיציה אינה עושה אדם לצודק - אך גם לא לצבוע.
אדם שבוחר אינטואיטיבית מה לקיים ומה לא - אינו צבוע.
אדם נבחן לפי העמידה שלו בקריטריונים של עצמו ולא שאחרים הציבו לו.
וגם כשהוא נבחן - בעיני עצמו הוא נבחן, מה לנו כי נשפוט.
שיהיה לילה טוב ורגוע לכולנו.
יאיר

MotheRonit

New member
בסדר גמור. באמת לא ידעתי, אבל זה בדיוק מחזק את הטענה ההפוכה

וצריך להבין שיש כאלה שבשבילם הברית היא בדיוק מצווה ככל המצוות לא לקיים. אין להם (לי) את המטען של מעלתה וחשיבותה או קשר מיוחד - וזה שמישהי כמו פולספגן תמשיך לטעון שכך צריך להיות, תודיע לי שמי שלא כמוה (חושב כמוה או בעל אותם ערכים מסורות ובארות כמוה) הוא לא בסדר ולנסות לכפות זאת ולהכיל את דעותיה ואמונתיה על הכלל זה מגוחך ועושה שם רע

פולספגן

New member
קיום מצוות השבת יכולה להעשות בכל שבת ולכן

אפשר תמיד להחליט להתחיל לשמור שבת או לחלופין להפסיק לשמור שבת וגם לחזור בך על החלטתך כמה פעמים שתרצי לעומת זאת ביצוע המילה בגיל יותר בוגר מצריך ניתוח וזו לא החלטה רגעית, אלא יותר עומקית.
&nbsp
בשורה תחתוה, ההשוואה לשבת היא סתם דמגוגיה זולה לאחר שלא הצלחת בטיעונים ההזויים האחרים למה בחרת לירוק לבאר שאת שותה ממנו.

MotheRonit

New member

גם את הברית אפשר לעשות בכל גיל. ומבחינה אנטומית ורפואית גם בגיל 8 ימים הוא נחשב ניתוח. ואם מישהו צריך לקבל החלטה עומקית - אז בוודאי שבגיל 8 ימים הוא אינו מסוגל לה, אז אם מישהו רוצה משמעות, אז הוא בהחלט צריך לחכות לגיל בוגר.
&nbsp
ואת טוחנת מים. ולא מבינה שאת ואני לא שותות מאותה באר. את לא מכירה אותי בכלל. ואת יכולה להמשיך לטעון עד מחרתיים את ההזיות שלך.

פולספגן

New member
זו החלטה של ההורה ולא של הילד בדיוק כמו החלטות חשובות אחרות

חבל שגם את זה צריך להסביר לך ...

MotheRonit

New member
זכותך לחשוב כך. יש כאלה שמאמינים

שאין סיבה/זרז לעשות זאת בגיל 8 ימים (או בכלל), שנטול כל מטען כזה או אחר, זה הליך רפואי מיותר ולכל היותר נחשב (מבחינה אובייקטיבית ואנטומית) ניתוח קוסמטי (פלסטי) לכל דבר (או אם בעל שיקול דעת מחליט להכיל על עצמו מטען כזה או אחר) ועל כן זו החלטה של בן אדם בוגר על גופו.
ואת יודעת את זה.
את באמת לא מבינה שאת לא סמכות לכלום? שאת נשמעת מגוחכת? למה מי את בכלל? זה שחושבת שעולמך (הצר) צריך להיות נחלת הכלל, לא הופך את זה למציאות. למרות שבפתטיות גמורה את ממשיכה להתעקש על כך.
אני בשונה ממך, הזויה וטועה (
) ככל שאהיה, לפחות לא מנסה לכפות את דעתי. ולגמרי מקבלת את זה שיש אנשים עם מערכת שונה של מסורת ואמונות, שחושבים ופועלים אחרת ממני.
חבל שגם את זה צריך להסביר לך ...

פולספגן

New member
אפילו אם אלך איתך על ההתייחסות שלך לזה

כקוסמטי, יש המון פעולות קוסמטיים שהורים מחליטים עבורם ילדם, כמו חיך שסוע ואפילו מילוי שיניים, אז די עם הדמוגוגיה בגרוש שלך וחיזרי לכת שלך שלשם את שייכת.
מה את בכלל עושה בפורום הזה?
הפורום הזה הוקם בשביל לעזור למי שמעוניין בכך ולא צריך
כמוך שבאה להפריע לניהול התקין של הפורום.

MotheRonit

New member
אה באמת עכשיו גם מינית עצמך למנהלת?

כי בשונה ממך המנהל האמיתי פה הוא בעל תרבות ושיח ואם יש לו מה להעיר לי הוא עושה זאת בדרכי נועם. אגב, מה את עושה פה? כי פעם אחרונה שבדקתי את לא כתבת שוב דבר לעזור למי שמעוניין - אלא להכפיש את מי שנגד. זה השרשור שאת פתחת. אז מי שמפריעה פה זאת את

&nbsp
דמגוגיה שלי? אם יש הורים שחושבים שמילה היא פעולה קוסמטית נחוצה כמו חיך שסוע ואפילו מילוי שיניים אז שיעשו. אבל את לא מבינה שיש כאלה שחושבים שזו פעולה מיותרת ועל כן הדוגמאות שלך אינן רלוונטיות?
רציתי להודות לך על שפה נמוכה שגורמת לי (ולכת הדימיונית שלך אליה את משייכת אותי) להיראות כל כך אטרקטיבית.

פולספגן

New member
להבדיל ממך, אני קבלתי פנייה אישית לכתוב כאן

תעשי לכולם טובה (וגם לעצמך) וחיזרי לכת שלך ...

יוסף 785

New member
אבל מה הקשר בין זה להשתלחות שלך?

אם אתה חושב שמתנגדי המילה מקדמים התבוללות למה לא טענת את זה באופן ישיר?

מה אתה עושה? אתה משתלח על טענה של קשר בין מילת גברים לאוטיזם, טוען שכל מתנגדי המילה בדעה הזאת (מה שלא נכון) ואז משתלח בהם על כך שהם טוענים את הטענה הזאת למרות שלא כולם טוענים אותה.

ואת כל זה אתה מצדיק בטענה שמתנגדי המילה מקדמים התבוללות. אבל אתה מלכתחילה לא טענת שום דבר על התבוללות.

הדבר דומה לכך שמישהו שמציג דעה שאתה מתנגד לה ובלי קשר אתה קורא לו "שמן" כדי להעליב אותו או מכנה את כל מי שמחזיק בדעתו "שמנים" למרות שלא כולם שמנים רק כי אין לך כבוד אליהם.

ואיך בדיוק העובדה שאתה תעליב אותם תעזור למנוע את ההתבוללות שאתה חושב שהם מקדמים? מה הקשר בין האמצעי שאתה נוקט למטרה שאתה רוצה להשיג?

אולי להיפך? דווקא בגלל שאתה משתלח הדבר ימריץ את מתנגדיך לפעול יותר למען ההתנגדות למילה כדי להראות לך שביריונות לא משתלמת. גם זאת מוטיבציה שלפעמים מניעה אנשים. אתה יודע, רצית לקלל ונמצאת מברך.

פולספגן

New member
כאשר יבינו שהם הזויים, אף אחד לא יתעניין במה

שהם אומרים.
&nbsp
אגב, הדוגמה הכי טובה להתבוללות כתוצאה מאי מילה היא היהודים שבאו מברה"מ שאסרה על יהודים לקיים את המצווה הזו ואפילו אסרה עליהם לדבר יידיש.

יוסף 785

New member
במילים אחרות העיקר מבחינתך שאחרים יחשבו שהם הזויים

ולא מה האמת.

לכן, אתה מנסה להפיץ שקרים שמתנגדי המילה מקשרים בין מילה לאוטיזם, רק על מנת שיחשבו שהם הזויים אפילו אם עובדתית רוב גדול של מתנגדי המילה לא מקשרים בין מילה לאוטיזם.

אבל, אם אתה מודה שאתה משקר רק כדי שיחשבו שהם הזויים אז מי יקשיב לך? אחרים יפיצו את הדברים שלך כאן שכל המטרה שלך היא לגרום לחשוב שהם הזויים אפילו במחיר של הפצת שקרים.

בפועל מתנגדי המילה לא משתמשים בטענת האוטיזם אלא בטיעונים אחרים כך שהציבור נחשף לטיעונים האחרים ולא לטענת האוטיזם. לכן, אף אחד לא יחשוב שהם הזויים בגלל טענת האוטיזם כי בדרך כלל טענת האוטיזם לא מועלית.

MotheRonit

New member
היא פשוט חושבת שאם היא תגיד כת והזויים מספיק פעמים

אז זה יגרום לאנשים לרוץ ולעשות את זה. כאילו שאם הם ישקלו ויחליטו שזה לא מתאים להם ולא נכון עבורם, הם יעשו את זה בכל זאת רק בגלל שהם לא רוצים להיות חלק מ"ההם" שהיא המציאה ומנסה להחדיר.|טיפש|

יוסף 785

New member
האמת היא שמשני הצדדים יש ביריונות

מצד אחד היא גסת רוח ומכלילה ומצד שני גולשת גסת רוח המתנגדת לברית, שכתבתי לה הודעה תמימה ולא מתלהמת התנפלה עלי בהתלהמות וקראה לדברי "פילוסופיה בגרוש" ואף אחד חוץ ממני לא אמר לה שום דבר

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=2431&messageid=177315867

שימי לב על מה היא התנפלה עלי? על כלום. סתם לא מצא חן בעיניה משהו שכתבתי. שלא לדבר שלא כתבתי אפילו בעד ברית. בלי שעשיתי לה משהו היא תקפה אותי בשנאה מדהימה. מה שנקרא הישראלית המכוערת.

ביריונות אינטרנט יש משני הצדדים

MotheRonit

New member
בוודאי. לא טענתי אחרת. זה רק מחזק את הנקודה שלי.

(שאני אשלול את זכותה להיות בכת?
) אפילו לא נכנסתי לקישור שנתת, אבל אין לי ספק שדברים כאלה קורים. ברור שמבין מתנגדי ברית המילה יש אנשים לא נחמדים. שבוחרים להתנסח בצורה בוטה. בשונה מהתוויות שמנסה (לא משנה מי
) להדביק לנו אנחנו אנשים נפרדים שעומדים בפני עצמנו וכל אחד אחראי למילים שיוצאות ממקלדתו ואיך שהוא בוחר להביע את התנגדותו/האפשרות לא לעשות.

אבל הגבתי לגופו של עניין. לא טענתי על הכלל. עדיין אני חושבת שבעוד אני סופגת השמצות (מגוייסות, שקריות ומומצאות לכאורה מבוססות על היכרות ומציאות) ללא הרף, אני ממש לא משיבה באותו המטבע ומנסה לנהל דיון עקרוני ומידעי (שאם נכון או לא, כל אחד מוזמן לבחון אל מול עצמו)

פולספגן

New member
ראית את התגובה החדשה שפתחתי על ההתמרה ההפוכה?

לכל מי שהיה לו ספק, למה השתמשתי במילה הזויים בשביל לתאר את הכת שלהם, לאחר שיקרא את התיסבוכים הפסיכולוגיים שהם מצויים, יבין שאין טעם בכלל לפזול לעברם.

MotheRonit

New member
אז את טוענת שברית מילה עושה בעיות?

מזל שיש כאלה שמבקשים למנוע מהילדים שלהם את המחסור (ידוע גם כ: תיסבוכים פסיכולוגיים
) הפיזי הזה.
פייי אני פשוט אתן למתלבטים העתק הדבק של מה שאת כותבת

למעלה