נהיה קצת לא נעים

shlala1

New member
עזוב, לקחתי קצת קשה כמה תגובות של אנשים

זה מה שאחד מהם כתב: "את כל היום מתעסקת בקרובים או הרחוקים שאמרו או אולי לא אמרו מאחורי גבך. כנראה שגם את קצת גזענית אחרת לא היית מתעסקת במה שאחרים אומרים!". את האמת ,בכלל לא ידעתי שאדם שמתעסק במה שאחרים אומרים, נחשב גזען.חשבתי שקוראים לזה סקרן או משהו דומה. אבל זה לא משנה כי בכלל גם לא הבנתי את התגובה שהוא כתב, והוא לא חזר כדי להסביר. ועוד דבר גם אצל האתיופים יש גזענות. אז זה שרשמת "הלא גם את אתיופית " לא תופס.

תגובה למתקן עיוותים, הגזמת!

קודם כל , כל הכבוד על העבודה תחקיר שעשית עליי. נכון אני חצי פולניה ואין לי בעיה עם השורשים שלי או עם התרבות האידית. אני גם הייתי במסע לפולין , זה מי שאני וזה מה שאני מעבירה לילדים שאני מדריכה, שיש להם מורשת שלא ישכחו אותה. דבר שני אני גם חצי תימניה, וגם אלו שורשים שאני מאוד גאה בהם. סבא שלי עלהלפני קום המדינה , ברגל , ושהוא הגיע לא הייתה חסרה גזענות כלפיו. אבל זה לא שבר אותו אלא להיפך חיזק אותו. והוא לא שכח את השורשים שלו. לגבי הסיפור, אני התייעצתי!!! אני חושבת שכן צריך להקריא את הסיפור וזוהי קלאסיקה ישראלית. אבל הבהרתי שזה ילדים שעלו מלפני שנה או שנתיים לארץ, וכן הם נעלבים שאומרים לידם כושי. די להיות פולטים מידי, זה המצב. ועם כזה מצב אני מתמודדת איתם. נראה לך שלא התייעצתי עם אנשים לגבי הסיפור, עם אנשי חינוך וכדומה. התייעצתי גם עם סטודנטים ממוצא אתיופי אצלנו לגבי הסיפור, לא מהתנשאות אלא כי הם עברו חוויה של עלייה וקליטה. וזכותי להתייעץ על כל דבר בכל נושא בפורום זה בלי שיחפשו אותי בפורום תרבות פולין שגם בו אם אני צריכה ורוצה אני משתתפת. לגבי הלבנבנה.... אני מצטערת להגיד לך שאני כהת עור, ושהייתי קטנה הייתי עוד יותר כהה, וכן הייתה תקופה שגם לי כמו לדודות שלי או לסבא שלי קראו כושית . במשפחה שלי יש מקרים שדודות שלי רצו להתחתן ומהמשפחה של הבעל לא כ"כ התלהבה מהרעיון, למה ? דעות קדומות גזענות ואטימות (שכמובן עברו אם השנים). אני חושבת שאתה כ"כ מנסה להיות נאור ובסדר, וחס וחלילה שלא יחשבו שאתה גזען. אבל זה שקראת לי לבנבנה ומצאת אותי בפורום תרבות פולין ובגלל זה אתה מוציא אותי לא בסדר. סלח לי זאת חוצפה שאין כמוה. אתה קורא לעצמך מתקן עיוותים, אך יש לתקן ,ויש מצד שני לשפוט מבלי לדעת את כל העובדות. אתה מכפיש את שמי ברבים, ולחינם וזה ממש לא בסדר. כי אני מעולם לא התנשאתי על שום עדה ועל שום דת. אני באמת מקווה שלא תכתוב בפורום הזה יותר, כי אתה מהאנשים שהופכים את הפורום הזה לפורום שנאה, וזאת לא המטרה שלו.

"מתקן העיוותים" אתה מעוות בעצמך !

אתה חצוף וסםן טרחן שמחפש כאן דרמות וליבוי יצרים. שוב מכניס את נושא העדתיות כגורם מפלג ! מי שמאר שלפולניה אסור לכתוב בפורום של עדות אחרות ? ומה ההערה הזו שנקראת "לבנבנה" ??? הודעה מגעילה ביותר שהיה ראוי שתימחק. והכי חשוב לציין שאתה פחדן גדול שכותב את ההודעות התמהוניות שלך בתור אורח ולא בניק האמיתי שלך.

עזבי אותם

אנשים כ"כ רוצים להיות לא גזענים שהם הופכים לגזענים בעצמם. אומרים כולנו אותו הדבר ושוכחים שמורשת ותרבות זה משהו שצריך לשמר ולא לטשטש

נהיה קצת לא נעים

פתאום התגלה לי שיש פה אנשים שכ"כ רוצים להיות בסדר עם הקהילה, ושחס וחלילה לא יחשבו עליהם דברים רעים שהם מאבדים כל טיפה אדיבות או נחמדות. אם מישהו שואל שאלה על העדה האתיופית זאת לא סיבה לתקוף אותו או לקרוא לו גזען. בורות או לא בורות זוהי עדה שלא הרבה אנשים בארץ כ"כ מודעים אליה (וחבל), ולכן אנשים נכנסים לפה ומשאירים הודעות שאולי נשמעות מטומטמות אבל זה נובע מסקרנות ,כי סוף סוף יש מקום שיכול לענות על השאלות, ולגשר בין הפערים. אני עובדת גם עם קהילה אתיופית שהגיעה רק מלפני שנתיים לארץ וגם עם קהילה בוכרית. שתי העדות מעניינות אותי במידה שווה, ואני בתור ילידת הארץ מתעניינת בשתיהן. אז אם אני שואלת שאלות על העדה הבוכרית זה הופך אותי לגזענית???,ברור שלא. אבל שאני שואלת שאלה לגבי העדה האתיופית, מתוך רצון להבין ולהתייעץ אז יש פה כמה כוכבים שעונים בהתנשאות, ציניות וגועליות. פשוט מוציאים את החשק מהפורום הזה. וזה ממש חבל , כי הפורום הזה יכול להועיל לכ"כ הרבה אנשים ולפתוח כ"כ הרבה . זה שתתנשאו מעל אנשים שהחליטו להגיד פה שהם אוהבים את העדה או את המנהגים זה רק יגרום אנטי. וזה ממש יהיה חבל. אז שיתחיל לכולנו סוף שבוע פרוע או רגוע (מה שתבחרו לעצמכם) עוגי, הפארנג'ית הגאה

shlala1

New member
נראה באמת שהפורום מאבד פרופורציות

גם אני חשבתי לנטוש את הפורום הזה. היו כאלה שקראו לי גזענית ומאד נפגעתי, אבל אני לא אתן לכמה טרולים להרוס לי, כי נחמד לי בפורום. אז שאלי כל מה שבא לך ומתי שבא לך. אני פה
(לא שהיידע שלי רחב בעיניין אבל תמיד יש את אמא שתעזור לי) לילה טוב לך עוגי הפרנג'ת הגאה

גם אני פה, ולא מתכוונת לזוז!!!

ואם לך יש שאלה לגבי הקטנות והמקסימות שלך תשאלי. במקרה נפלת על סטודנטית לחינוך לגיל הרך. אז אני יכולה לתרום בהצעות, שירים והפעלות. נ.ב בהודעה זאת אינה מרמזת באופן כלשהו לגזענות. אני מציעה את עזרתי לא בגלל שאני פרנג'רית אלא בגלל שאני בן אדם. זהו עכשיו לא יקראו לי פה גזענית

בגילאים של הקטנות

דרך אגב נפלתי מהתמונות שלהן אני מתמחה מגיל 3-8 , ואני עובדת גם עם ילדים עד כיתה ו

למעלה