ניתוח ההפסד של לי (?)

trilliane

Well-known member
מנהל
ש*הם* מנצחים?
מה זאת אומרת, ניצח*נו*!

ישראל זכתה במדליה!
רק כשהם לא זוכים במדליה זה "הם" הפסידו / נכשלו / אכזבו וכו'. לא אנחנו, מה פתאום.

וכבר אמר מי שאמר "להצלחה אבות רבים, הכישלון הוא יתום".

ובכל מקרה, פספסת את הנקודה שלי: אני לא מנסה לטעון שצריך לייפות את המציאות, אבל חוסר הצלחה אינו כישלון. ההסתכלות הבינארית הזו, החד ממדית של שחור-לבן, שזו מדליה או כלום, שאם הגעת רק שישי, עשירי או חמישה-עשר בעולם אתה "מפסיד" היא זו שחורה לי. אלה לא המילים עצמן אלא ההשקפה שהן מייצגות.

חוסר הצלחה היא כשלון

וכן באולימפיאדה זו או מדליה או כלום. בוודאי ברמת המשלחת. וכן, אם הגעת רק שישי, עשירי או חמישה עשר אתה מפסיד. זה לא ככה בספורט עממי. בספורט עממי רצים בשביל הכיף, לפעמים מישהו רץ קצת יותר מהר ומגיע ראשון וזה נחמד אבל זה לא ספורט השגי. נכון יש גם גישה מיושנת שהעיקר ההשתתפות אבל אם העיקר ההשתתפות אז האולימפיאדה היא אך ורק עניינם של המשתתפים. אנחנו הצופים לא משתתפים ולכן מעניינים אותנו ההשגים. אפשר לנסות לכתוב את העברית מחדש ולהמציא המצאות על מה חשוב באולימפיאדה אבל הספורטאים עצמם יודעים את האמת. ברור שיש גם עניין של ציפיות על סמך הישגים קודמים אבל גם לפי המבחן הזה נכשלנו.

trilliane

Well-known member
מנהל
כאמור, לדעתי לא. זו ראייה שטחית בשחור לבן

שאני מתנגדת לה. אבל לא רואה טעם לחזור שוב על הכול.

דןמור

New member
בחינת ההצלחה תלויה בסיכויים של הספורטאי

אצל קורזיץ למשל אין ספק שהעדר מדליה זה הפסד - גם אם היא מקום שישי בעולם (שזה ללא ספק הישג גדול מאד שלעצמו). לעומת זאת, אצל שחר פאר למשל הגעה למקום רביעי הייתה הצלחה מטורפת.
באופן דומה, מקום שישי לשטילוב זה מאכזב, אבל מקום שישי לנבחרת ההתעמלות האמנותית זאת הצלחה יפה מאד.

כך, זה ממש לא שחור-לבן, מדליה או כלום.

uma cuica

New member
הפלסטניאית סיימה האחרונה

בריצת כפיייה הזויה

זה פשוט ביזארי ...באמת

uma cuica

New member
והנה עכשיו גם סעודית

שרצה עם כפייה ובגד ארוך ומסיימת בפער של איזה שעה וחצי אחרי כולם

מה הדבר הבא ? שחיין ישראלי שיקפוץ למים עם כובע טמבל וסנדלי שורש ?מה זהההה חחחחחחחחחחח

uma cuica

New member
כאפיה** כאאאאאפיה צודק

יורם ארבל או הפרשן השני אמרו שסעודיה לא רצתה לשלוח בנות למשלחת והוועד הכריח אותם.
אז שלחו בחורה....ספק אם היא רצה פעם לפני המקצה שהיה עכשיו אבל בסדר...

natyh

New member
בסיום ריצת הכאפיייה

הן צריכות לשיר בילאדי בילאדי ....

uma cuica

New member
יוו זה היה כזה הזוי

עם הבגדים הארוכים והכאפייה אני לא נרגע מזה

היא נראתה כמו איזה פאטימה שממהרת לכפר ...מזל שהיא לא רצה עם גמל

natyh

New member
זה בגלל

שבזבזת את כל זמנך בחופי ברזיל ....

במקום להכיר את הנשים האמיתיות הצולות בהרי האנדים ....
כל מה שצריך גבר כדי להיות מאושר הוא צולה או פאטמה מהסוג הזה ...

אגב אני מחכה ליום שהפלסטינאים יביאו מדליות

גם בשבילם כמובן אבל גם בשבילנו אז אתה פתאום תראה מה זה השקעה בספורט ישראלי.

אל תבנה על זה חביבי

מצרים ואירן ידידות אמת שלנו - שתי "מעצמות ספורט" עם תל"ג "ענק" ומנטליות "ארופאית" מביאות מדליות על בסיס קבוע.

לא רואה שזה גורם פה למוטיבציית יתר.

למעלה