ספרים וסרטים

untitled

New member
ספרים וסרטים

בעקבות קריאת הדיון על הארי פוטר חשבתי יש הרבה ספרים שעשו מהם סרטים האם באמת יש אבל סרטים שהתעלו על המקור? אני לא חושב, ואלי אני פשוט לא מכיר

taya

New member
אהאה,

השמועות מספרות שהסרט All Quiet In The Western Front (ואל תטעו, אני מדברת על הסרט הישן, בשחור לבן, לא סרט האקשן רווי הדם שיצא, נדמה לי, איפושהו בשנות השבעים), משתווה לספר. אני לא יודעת, כי לא קראתי את הספר, אולי כדאי. אבל בסרט יש כמה סצינות קלאסיות שהן חובה לכל מי שמתעניין במלחמת העולם הראשונה, וגם לסתם אנשים שאוהבים קולנוע. בכל מקרה, הארי פוטר הסרט זה סרט באמת אוים ונורא, אפילו יותר מהספר.

יש טענה שספרים נפלאים נוצרים

רק מספרים בינוניים, ולדעתי יש בזה משהו. אני לא מכירה ספר נפלא שנשאר כזה נפלא בקולנוע. אבל יש לא מעט ספרים טובים עד בינוניים שעשו מהם יצירות מופת קולנועיות כמו בלייד ראנר (מבוסס על "האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות" של פיליפ ק´ דיק) , פוז המיכני על בסיס הספר של אנתוני ברג´ס והנץ ממלטה.

אני עוד לא מצאתי סרט שהתעלה על הספר

עליו הוא התבסס.. אבל שמעתי פעם ממשהו שטען פעם על אחד מספרי המתח של אחד הסופרים האמריקאים בשנות ה70-80 (אולי אליסטר מקליין, אני לא בטוחה) שהסרט היה טוב כי דרך הסרט הוא הבין מה בכלל קרה בהתחלת הספר ומה בכלל בעצם קרה
(דבר שלא היה ברור בספר..)

שני הסרטים היחידים שאהבתי במידה

דומה לאהבתי את הספר היו "עגבניות ירוקות מטוגנות" ו"הניצוץ". לא הייתי אומרת שהם התעלו על המקור, אבל הם היו טובים מאד בעיניי. עם "עגבניות ירוקות מטוגנות" התוצאה היתה מספיק שונה מהספר בשביל שאני ארגיש שאין מקום להשוואה.

untitled

New member
בלייד ראנר באמת טוב

אבל לא קראתי את הספר... מלכוד 22 היה סרט דיי טוב, אבל אין שום דבר שישתווה לספר לדעתי. פשוט לא נראה לי אפשר.

המוזרה

New member
וואלה

מסכימה לחלוטין בעניין מילכוד 22. אי אפשר. פשוט אי אפשר. חוצמזה, את "הסיפור שאינו נגמר" העבירו די נחמד לקולנוע בכלל, אני חושבת שסרטי אגדות קלים יותר להעברה למסך..

אושר מ

New member
לא בהכרח. הרי בספרי אגדות יש הרבה

מהלא מציאותי. ולכן כשאנו קוראים אותם, אנו מדמינים הרבה יותר. הרבה יותר הוא שלנו ולא של הסופר. ולכן כשמעבירים את זה לספר, רוב הסיכויים שזה לא יצא כפי שדימיינו כי הבאמי או המפיק ראו את זה אחרת...

המוזרה

New member
נכון, צודקת בלי ספק.. אבל,

דווקא בגלל זה, יש יותר סיכוי שהסרט יהיה טוב. כי יש יותר מפירוש אחד לספר. אני מכירה מישהי (עיתונאית קולנוע) שראתה כבר את "הארי פוטר" ואמרה שהסרט נפלא. גם "הסיפור שאינו נגמר" נפלא בעיני, כנ"ל לגבי "הנסיכה הקסומה", אגב, לפי הטריילרים של "שר הטבעות" זה הולך להיות משהו לא רגיל. בכל מקרה בכל ספר יש מקום רחב לדמיון של הקורא ובסרט לא כל כך משאירים לזה מקום. זה נכון לא רק לגבי סיפורי אגדות.

את כנראה מאוד אופטימית, כי כל

אוהבי שר הטבעות שאני מכירה (ולא מעט מהם) בוכים כבר שלוש שנים על יציאתו של הסרט ואיך הם יחרבו את הספר.

galahead

New member
אז הנה אחד שלא!

וכן, ראיתי את הסרט המצוייר המחריד שנעשה... וחטפתי שוק מרמת ה"גריעות" שהסרט הגיע אליו... ולמרות זאת, אני אופטימי מאוד לקראת הסרט שייצא. ממה שראיתי מהטריילרים, פיטר ג´קסון הצליח לצלם קטעים לא רעים מתוך הדימיון שלי..:) גל

אושר מ

New member
נכון. אבל סיפורי אגדות משאירים לך

הרבה יותר מקום לדימיון בעצמך, משום שהם לא לקוחים מעולם אחר. אז את בונה עולם שלם בעמצך. זה לא כמו בספרי ג´ון גרישם למשל (איכס) הנסיכה הקסומה אכן קסום. סרט מדהים. אבל העובדה שיש עוד פירושים, לא בהכרח טובה. שי הורסים לך את הפירוש שלך... אבל - כ-ר-צ-ו-נ-ך
כל אחד ודעותין...

המוזרה

New member
רגע רגע רגע...

אני לא אומרת שהסרטים טובים יותר מהספר. זה לעולם לא. אלא רק שלפעמים כמו בדוגמאות שנתתי, לדעתי עשו עבודה לא רעה בכלל.

אושר מ

New member
נכון

אבל לדעתי, העבודה קשה יותר באגדות ופנטזיות, מאשר בספרים "מציאותיים"

taya

New member
גם אני ראיתי כבר את הארי פוטר,

ואני יכולה להגיד שלפי דעתי זה סרט נוראי, איום, לא מצליח בכלל לרתק את צופיו. אבל שיהיה, אני לא מומחית לקולנוע. למילכוד 22 יש סרט ? מעניין..

לאה_מ

New member
ואני נמנעת כבר שנים מלראות אותו...

משום שאף אחד לא יגיד לי איך נראה יוסריאן!

עברו כמה שנים מאז הסרטת הסרט ועד...

צילום התמונה שצורפה לכרטיס. זה מראה שהאבולוציה אצלי הולכת הפוך. אני עצמי לא ראיתי את הסרט במשך הרבה שנים. בסוף, כשהוא הוקרן בטלוויזיה, שוב לא ראיתי אותו, אבל הבת שלי הקליטה לי. אחר כך כבר לא התאפקתי וכן ראיתי. התאכזבתי מזה שלא התאכזבתי כמו שציפיתי שאתאכזב.

למעלה