ספרים וסרטים

ציפי ג

New member
גם אני לא כ"כ התאכזבתי, להפתעתי...

הסרט היה בסדר, לא חרג מתחומי הספר יותר מדי, ושעמם את בעלי עד דכא, כמו הספר.

byron

New member
הסרט ממש לא מתאים לספר

ראיתי את הסרט פעמיים. קראתי את הספר חמש-עשרה. סרט נחמד אבל כל-כך חסר בו לעומת הספר. לדעתי הסרט מאכזב

ספרים וסרטים

את הספר "פרחים בעליית הגג" קראתי בעקבות הצפיה בסרט. הסרט, לכשעצמו הוא יפה מאוד (עובדה שהתפתיתי בעקבותיו לקרוא את הספר) אבל הוא מאוד מתומצת לכן הספר לדעתי הוא הרבה יותר חזק מהסרט. חוץ מזה את הסרט "בעל זבוב" אהבתי הרבה יותר מאשר את הספר. ואם כבר בספרים וסרטים עסקינן, יש עוד שאלה שמעניינת אותי: כשאתם קוראים ספר אחרי שראיתם את הסרט, האם זה משפיע עלי איך שאתם רואים בו את הדמויות? כלומר האם תוך כדי קריאת הספר, אתם רואים בדמיון שלכם את הדמויות כפי שהשחקנים נראו או שמא אתם מצליחים לדמיין את הדמויות בצורה שונה? אצלי בכל אופן, ברוב המקרים כשאני קוראת ספר אחרי שראיתי את הסרט, באופן אוטומטי אני רואה את הדמות כפי שהשחקן נראה בסרט. אלא אם כן פתאום מגיע קטע שבו הדמות מתוארת בצורה שונה לחלוטין מאיך שנראה השחקן ואז אני "בונה" בדמיון את אותה דמות כפי שהיא מתוארת בספר.

על ספרים וסרטים

הסרט "פרחים בעליית הגג" השמיט לחלוטין את אחד הנושאים המרכזיים בספר והוא ההתאהבות של כריס וקת´י. גם ההריגה של האמא בסוף הסרט היתה ממש לא במקום. מאד התאכזבתי מהסרט בזמנו. בקשר לשאלות שלך, כן, כשאני קודם רואה את הסרט זה משתלט לי על הדמיון, ולכן אני מעדיפה קודם כל לקרוא את הספר. ועכשיו לי יש שאלה - האם אתם נוטים לאהוב יותר א. את הספר ב. את הסרט ג. את מה שנתקלתם בו קודם? אצלי זה בדרך כלל מה שנתקלתי בו קודם, עם בכל זאת איזושהי עדיפות לספר.

Danial***

New member
בדר"כ אני מעדיפה את הספר

אפילו אם אני רואה לפני זה את הסרט... שהייתי קטנה נורא אהבתי את הסרט של "הסיפור שאינו נגמר" אבל אחרי שגדלתי וקראתי את הספר אני לא מסכימה להתקרב לסרט הזה בכלל. בסטיאן לא שמן בסרט! בסטיאן לא שמן בסרט! איך הם יכלו לשות את זה? הם הרסו את כל הספר! בדר"כ קשה לי להתנתק מהדמויות בסרט ולדמיין לעצמי חדשות ובגלל זה אני משתדלת אף פעם לא לראות את הסרט לפני שאני קוראת את הספר אבל במקרה של הסיפור שאינו נגמר אני בכלל לא מתקרבת לדמיין את בסטיאן כמו בשהוא בסרט -הוא הרי שמן!!! זה ממש מעצבן ששינו את זה בסרט ובכלל שינו שם מלא. אבל את פוכור אניעדיין רואה בדיוק כמו בסרט
איזה מתוק הוא בסרט
הוא היצור היחידי שאני עדיין רואה אותו בדמיון כמו בסרט. אני בהחלט מעדיפה ספרים על סרטים. הסרט היחיד שאני אוהבת יותר מהספר הוא "חלף עם הרוח". הסרט כל כך יפה! הספר גם מאוד מאוד יפה והוא היה מעניין אבל... קשה לי להסביר. אתם מכירים את ההרגשה שהספר מעניין, באמת מעניין, אבל אם תעזבו אותו עכשיו באמצע אתם לא ממש תהיו עצובים אפילו שהוא מעניין ושיהיה נחמד לקרוא אותו עד הסוף? ככה הרגשתי שקראתי אותו. מישהו מרגיש ככה גם כן לגבי ספרים מסוימים?

כן, למרות שאין לי דוגמאות ספציפיות

כרגע. ואם כבר מדברים על הרגשות - קורה לכם שאתם מרגישים חוסר רצון לגמור את הספר כי אז יגמרו הדמויות?

שקמי

New member
את הספר שירת הסירנה

ממש ממש ממש לא אהבתי. לא הצלחתי לצלוח אותו. אבל הסרט הפך לאגדה. הגשרים של מחוז מדיסון מוצלח ממש כמו הסרט. בשניהם תחושת ההחמצה עברה מדהים. קשה לי לומר איפה יותר, כי את הסצינה של הרכב בסוף אני זוכרת, כשהיא רוצה לצאת, אבל איך זה כתוב אני לא זוכרת. מה זה אומר? שהסרט היה יותר חוויתי? אולי. הייתה סדרה לא מזמן בטלויזיה - לגעת בשמים. משום מה נדמה לי שזה על פי ספר שנקרא "מאה תפוחים עם מע"מ". מישהו יודע?

Danial***

New member
זה נעשה על פי"מאה תפוחים כולל מע"מ"

זו היתה סידרה יפה וגם הספר יפה - הוא מעניין ומלא הומור... אבל במקרה הזה באמת הסידרה היא ממש שונה מהספר - בסידרה זה כאילו לקחו את הסיפור מסגרת של הספר - אישה חילונית שבעלה התחרד והחיים אחרי זה וכל ההתמודדויות - ובנו מזה סיפורים חדשים ומאורעות חדשים. לא העבירו את הסיפורים בספר לסידרה אלא בנו סיפורים חדשים על הסיפור מסגרת של הספר.

חיננית

New member
הספר נכתב עפ חייה של הסופרת אורה מו

שבעלה חזר בתשובה והם נפרדו בעקבות זאת. יש נטיה לסופרת אורה מורג לכתב ספרים שהם בעצם ממש סיפורים על חייה .

שקמי

New member
האמת היא שמעולם לא ראיתי את

הסדרה. אבל הספר חביבי ביותר.

מישהו ראה פעם את העיבוד לסיפור

של סביון ליברכט שנקרא "דשאים סגולים"? הסרט הוסיף דברים לא נחוצים ופיספס את כל הפואנטה של הסיפור.

אושר מ

New member
אחד מהם

את השני פיספסתי. אתה מכיר את זה? לא חשבתי שיש אנשים כאלה...

עופר ב.ה

New member
גם את?

טרם יצא לי לראות את הסרטים, וגם לא את שתי העונות הראשונות. חבר שלי מחזיק בבית שלו קלטות עם כל הפרקים וגם עם הסרטים, מתישהו אני אעשה פרוייקט שכזה.

אושר מ

New member
כן גם אני. איזה כיף שיש עוד אנשים

העונה האחרונה היתה חרא. אבל ארבעת הראשונות מעולוץ אני מכירה לכ פרק... יש לי חלק בוידאו. וכשאתה עושה את המרתון הזה... תשכח מצירופי המקרים. קפיש?

עופר ב.ה

New member
../images/Emo6.gif

העונה האחרונה באמת היתה גרועה. ובינינו, המשחק לא היה הצד החזק של הסדרה. אבל זה כלל לא משנה בסדרות קאלט. טו מאץ´ אוף טופיק ולכן נסיים כאן.

למעלה