סתם סקרנות

סתם סקרנות

מה קורה עם דודי השמש? בשלב מסויים של הבנייה הם לא עובדים.
אני מניח שהקבלן לא מפצה בגין צריכת יתר של חשמל.(חימום הדוד)

מה קורה אם יש שוכרים בדירה? מה הנוהל? מפצים אותם במהלך השכירות?
ואם אף אחד לא מוכן להשכיר את הדירה בעת הבנייה? הקבלנים מוכנים לתת שכר דירה לבעלי הדירה?
(יש בעלי דירות ששכר הדירה הוא ההכנסה היחידה שלהם...)

PorFavor1

New member
שמח שהשאלה נשאלה

הרי לאורך הבנייה עצמה- מובן מאליו שאין סיכוי לחימום מים בידי השמש.

לאחר הבנייה עצמה- לא ברור לי מה קורה עם דודי שמש. הרי לא יתכן שיש מקום על הגג החדש לכל דודי השמש של כל השכנים.
כלומר שחלק מהשכנים יצטרכו כנראה לוותר על דודי שמש ולעבור לשיטות אחרות. מה שבהכרח יעלה את צריכת החשמל הפרטית לכל דירה.

בדירות שכורות כדירה חלופית- בדר"כ אין דודי שמש, אלא רק חימום מים חשמלי ( בת"א- זה ככה ).
חימום בידי השמש, חוסך המון חשמל.

הקיצור- זה שיקול מהותי שצריך להביא בחשבון כדי שאף דייר שהולך על תמא 38, לא ימצא עצמו מופתע.
וזה מן הראוי להכניס את השיקול הזה, כחלק מהדיון הכללי, בעד ונגד.
זה אכן חלק מכלל השיקולים.

PorFavor1

New member
אותו כנ"ל לגבי ייבוש כביסה

ככל שיש מרווח יותר גדול בין מבנה אחד לשני- כך אתה נהנה מיותר שעות שמש לייבוש הכביסה.
ולהיפך...
ככל שהמרווח מצטמצם בין בניין לבניין- כך אור השמש זורח על הכביסה שלך אך פחות זמן מכפי המצב הקודם ( לפני הבנייה ).

לא יודע עד כמה קיצור זמן השמש על חבל הכביסה, מהווה שיקול של ממש.
אבל לפחות בעיקרון- זמן זריחת השמש על אחורי הבניין ( היכן שתולים את הכביסה ) חייב להתקצר. אני רק לא יודע בכמה זמן בדיוק מדובר.
ככל שנמצאים יותר קרובים אל הבניין הסמוך, כך זמן זריחת השמש על הכביסה- קצר יותר.

חלק מאלו שמסכימים לבנייה- חייבים להביא גם את זה בחשבון, אבל זה כמובן שיקול פחות מהותי מדודי שמש.

לא ברור לי מה עושים עם הכביסה הרטובה בעת שהקבלן בונה, ממש באזור שבו אתה אמור לתלות כביסה.
בעיה...

PorFavor1

New member
לא יכול להתווכח איתך

הדברים שלך לא הגיוניים.
מכל מקום- אתה אומר דברים על סמך תחושת לב או השערה.
אתה לא באמת יודע.
&nbsp
אתה אפילו לא מבדיל סכנת התמוטטות של בניין ישן, לבין רעידת אדמה של ממש....

זה לא מה ששאלתי, אולי לא ניסחתי נכון.

אני מניח שעד הבנייה לגג, הדוד שמש פועל כרגיל. כאשר הבנייה עוברת את הגג, הדיירים נאלצים להשתמש בדוד חשמל שזו הוצאה שלא ברור לי על מי היא נופלת.

לגבי העברת הדודים והקולטים, כבר עדיף בחוזה לבקש דודים וקולטים חדשים לכל דייר. בקשה סבירה ביותר בהתחשב בזה שבהעברת קולטים ודודים ישנים יש סיכוי טוב לנזק או בלאי מואץ.

מה זה הבנייה עוברת את הגג?

הבנייה לא יכלה לעבור את הגג, מזיזים את הגג ומעלים אותו כלפי מעלה ובונים אותו על הקומות החדשות שנוספו. אצלנו הזיזו את הקולטים והיה כל הזמן אור, מה שממילא צריך לעשות

קירות בונים לפני תקרה.

במקרה של תמ"א בונים כ2 וחצי קומות. נשמע לי לא סביר שמעבירים את הקולטים והדודים פעמיים, שלוש.
(זה גם הארכה של הצינורות שמובילים לדוד)

נראה לי פשוט הגיוני יותר שמסיימים את הבנייה ורק אז מעבירים את הקולטים והדודים מהקומה שפעם הייתה הגג המקורי לגג החדש. עד אז(בגלל שהשמש לא מגיעה לקולטים) נראה לי שהדיירים משתמשים בחשמל ע"מ לחמם מים.

אני באמת לא יודע איך זה הולך, אשמח לקבל פירוט.

למעלה