עונת הדוריאן זה מכבר החלה כאן בתאילנד.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
התאילנדים מבטאים את זה, טו רי יאן .יש מהם בגודל של אבטיח ויש בגדלים של מילון ואף קטנים יותר, הכל תלוי ברמת הבשילות וגודל הפרי.
לקחתי מזה פלח דיי גדול ותקעתי בו ביס, המחשבה הראשונה שעלתה במוחי היתה שמישהו כנראה חומד איתי לשון ועובד עלי.
כי יש לזה ריח מסריח כמו תחת והטעם של זה דומה לטעם של ריצפה של מוסך, אני באמת לומבין מה ההתלהבות הגדולה והנהירה של התאילנדים אחרי הפרי הזה שנראה כמו שק האשכים של סבא שלי.
אבל אז בדיוק זה קרה, חשתי צורך בלתי מובן לעוד ביס, הביס השני היה כבר יותר טעים מה גם שאחרי כעשרים דקות חשתי שהגוף שלי מעלה את החום שלו במעלה או שתיים, בתי המלון אוסרים להכניס את הפרי השטני הזה אל תוך תחומיה, כנ"ל הזהירו אותנו בחברת אוויס שאצלם שכרנו מכונית שבל נעז לאכול את הפרי הזה בתוך המכונית כי זה יגרור אותנו לקנס ותשלום מיוחד עבור שטיפה פנימית של הרכב.
לכן ביטלתי כל מחשבה לקחת קצת למטוס כדי לנשנש את הדרך חזרה. :-D

קבצים מצורפים

• 9094967368.jpg
    9094967368.jpg
    KB 41.9 · צפיות: 2

פולגאר

Well-known member
התאילנדים מבטאים את זה, טו רי יאן .יש מהם בגודל של אבטיח ויש בגדלים של מילון ואף קטנים יותר, הכל תלוי ברמת הבשילות וגודל הפרי.
לקחתי מזה פלח דיי גדול ותקעתי בו ביס, המחשבה הראשונה שעלתה במוחי היתה שמישהו כנראה חומד איתי לשון ועובד עלי.
כי יש לזה ריח מסריח כמו תחת והטעם של זה דומה לטעם של ריצפה של מוסך, אני באמת לומבין מה ההתלהבות הגדולה והנהירה של התאילנדים אחרי הפרי הזה שנראה כמו שק האשכים של סבא שלי.
אבל אז בדיוק זה קרה, חשתי צורך בלתי מובן לעוד ביס, הביס השני היה כבר יותר טעים מה גם שאחרי כעשרים דקות חשתי שהגוף שלי מעלה את החום שלו במעלה או שתיים, בתי המלון אוסרים להכניס את הפרי השטני הזה אל תוך תחומיה, כנ"ל הזהירו אותנו בחברת אוויס שאצלם שכרנו מכונית שבל נעז לאכול את הפרי הזה בתוך המכונית כי זה יגרור אותנו לקנס ותשלום מיוחד עבור שטיפה פנימית של הרכב.
לכן ביטלתי כל מחשבה לקחת קצת למטוס כדי לנשנש את הדרך חזרה. :-D
היה עליו פרק שלם בהישרדות, אתה אמיץ שניסית לאכול אותו מבלי שיהיה לך תמורה.

ai27

Well-known member
היה עליו פרק שלם בהישרדות, אתה אמיץ שניסית לאכול אותו מבלי שיהיה לך תמורה.
70 מליון תאילנדים אוכלים אותו ללא תמורה,
מלבד הטעם הממכר כמובן.
חוץ מזה,
למה צריך שוחד כדי שתאכל?

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
70 מליון תאילנדים אוכלים אותו ללא תמורה,
מלבד הטעם הממכר כמובן.
חוץ מזה,
למה צריך שוחד כדי שתאכל?
כי זה זול יחסית ליתר הפירות, 120 בהאט לק"ג אבל ניתן לקנות כמה פלחים מקולפים במגש בינוני וזה כבר עולה 80 בהאט.

ai27

Well-known member
כי זה זול יחסית ליתר הפירות, 120 בהאט לק"ג אבל ניתן לקנות כמה פלחים מקולפים במגש בינוני וזה כבר עולה 80 בהאט.
אז אפילו בתאילנד יוקר המחייה חונק את מעמד הביניים?
:ROFLMAO:
120 בהאט זה 12 שקל לקילו...

נקווה שהם עדיין לא גילו שזה בכלל בגלל ביבי
רק חסר לנו מליוני תאילנדים זועמים בקפלן

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל

אתה בטח יודע שיש לנו כבר 65 אלף תאילנדים בארץ שעובדים בפאלחה.
משם לקפלן הדרך מאד קצרה.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אבל ממתי בתאילנד כ"כ יקר?
עכשיו כשכל החקלאים התאילנדים אצלנו, התייקר אצלם?
הייתי כאן לפני 8 שנים
ומאז תאילנד התייקרה מאד, אך אל תשכח שגם ישראל התייקרה מאד, כך שהפער עדיין קיים, אבל דבר אחד עדיין לא השתנה כאן, הנשים..
הן תמיד לבביות, תמיד כאלה שאוהבות לגעת בך, אבל זהירות, זה לא אומר שגם אתה יכול לגעת בהן, אני כן נוגע, אבל יש לי דרכים מיוחדות שלא גורמות להן להיפגע.

SupermanZW

Well-known member

רק קח בחשבון שבתאילנד השכר החציוני הוא 15117 באט לחודש - https://tradingeconomics.com/thailand/wages שזה שווה ערך ל1559 ש״ח לחודש.

ai27

Well-known member
רק קח בחשבון שבתאילנד השכר החציוני הוא 15,117 באט לחודש - https://tradingeconomics.com/thailand/wages שזה שווה ערך ל1559 ש״ח לחודש.
בדיוק...
בגלל שזה עולם שלישי - 12 שקל לקילו זה יקר מאוד.

אבל יכול להיות שהסיבה למחיר היא תברואתית-לוגיסטית:
לא כל חנות תסכים למכור מוצר כ"כ מסריח (השכנים והעובדים מתלוננים, במסעדה ההנאה של סועדים אחרים תיפגע),
לא תוכל להסתובב איתו ברחוב, לנסוע איתו במונית, להיכנס איתו למלון
אז זה "מעדן" של כפריים (שם הוא גדל בכל מקום),
ובעיר המחיר שלו מזנק.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
בדיוק...
בגלל שזה עולם שלישי - 12 שקל לקילו זה יקר מאוד.

אבל יכול להיות שהסיבה למחיר היא תברואתית-לוגיסטית:
לא כל חנות תסכים למכור מוצר כ"כ מסריח (השכנים והעובדים מתלוננים, במסעדה ההנאה של סועדים אחרים תיפגע),
לא תוכל להסתובב איתו ברחוב, לנסוע איתו במונית, להיכנס איתו למלון
אז זה "מעדן" של כפריים (שם הוא גדל בכל מקום),
ובעיר המחיר שלו מזנק.
כל פעם שאני שומע ישראלי אומר ככה בהתנשאות שתאילנד היא עולם שלישי, אני נופל לרצפה ומתעלף מצחוק, כי בעוד בישראל נוסעים במכוניות טרנטה כמו בקובה ואחרי 70 שנה הישראלים עדיין לא מסוגלים להיפרד מהמכונית הישנה והופכים אותה לרכב אספנות, כאן בתאילנד רואים רק מכוניות חדשות על הכביש ובעוד כולנו תקועים בפקקים בלתי נסבלים בחור התחת הזה שנקרא איילון
(חריון) כאן בתאילנד מרימים מעל הכביש העמוס עוד היי וואי,
אז בבקשה בוא נפסיק להשלות את עצמנו, עולם שלישי זה אנחנו בישראל. אתה יודע מה? במחשבה שנייה עולם שלישי זאת מחמאה עבורנו, אנחנו עולם שביעי.

SupermanZW

Well-known member
כל פעם שאני שומע ישראלי אומר ככה בהתנשאות שתאילנד היא עולם שלישי, אני נופל לרצפה ומתעלף מצחוק, כי בעוד בישראל נוסעים במכוניות טרנטה כמו בקובה ואחרי 70 שנה הישראלים עדיין לא מסוגלים להיפרד מהמכונית הישנה והופכים אותה לרכב אספנות, כאן בתאילנד רואים רק מכוניות חדשות על הכביש ובעוד כולנו תקועים בפקקים בלתי נסבלים בחור התחת הזה שנקרא איילון
אז בבקשה בוא נפסיק להשלות את עצמנו, עולם שלישי זה אנחנו בישראל. אתה יודע מה? במחשבה שנייה עולם שלישי זאת מחמאה עבורנו, אנחנו עולם שביעי.
מוזר מאוד, אבל יכול להיות שזה בגלל שרק לתאילנדים עשירים יש מכוניות ולרוב התאילנדים אין מכוניות בכלל. השכר החציוני בתאילנד הוא פחות מ1600 ש"ח לחודש, לכן לא יתכן שתאילנדי ממעמד הביניים יכול לקנות מכונית בכלל.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
מוזר מאוד, אבל יכול להיות שזה בגלל שרק לתאילנדים עשירים יש מכוניות ולרוב התאילנדים אין מכוניות בכלל. השכר החציוני בתאילנד הוא פחות מ1600 ש"ח לחודש, לכן לא יתכן שתאילנדי ממעמד הביניים יכול לקנות מכונית בכלל.
לפי מה החלטת מהו מעמד הביניים ומהו המעמד הנמוך כאן בתאילנד?
כי אנחנו מכירים הרבה חברים וגם משפחתה של אישתי, הם לא נחשבים לאנשים עשירים ובכל זאת הם עובדים ויש לכל אחד מכונית חלק מהם גם קטנוע, הם ממש לא עשירים.
אני הייתי מקטלג אותם דווקא מעמד הביניים מינוס, אולי בשל הדירות שהם מחזיקים.
דבר אחד בטוח, הם לא רעבים ללחם.

SupermanZW

Well-known member
לפי מה החלטת מהו מעמד הביניים ומהו המעמד הנמוך כאן בתאילנד?
כי אנחנו מכירים הרבה חברים וגם משפחתה של אישתי, הם לא נחשבים לאנשים עשירים ובכל זאת הם עובדים ויש לכל אחד מכונית חלק מהם גם קטנוע, הם ממש לא עשירים.
אני הייתי מקטלג אותם דווקא מעמד הביניים מינוס, אולי בשל הדירות שהם מחזיקים.
דבר אחד בטוח, הם לא רעבים ללחם.
הם בטח עבדו שנים במדינה עם שכר גבוה יותר וחזרו לתאילנד עם הרבה כסף במונחים של תאילנד. אתה לא חשבת על זה כי ישראלי לא יכול לעשות את זה, יוקר המחיה בישראל הרבה יותר גבוה. ברור שאם היית עובר לתאילנד היית עשיר, אולי אפילו מאוד, כי מה שחסכת בישראל יכול להספיק לחיות 5 פעמים בתאילנד.

SupermanZW

Well-known member
גם בויאטנאם יש רק מכוניות חדשות, כי רק לעשירים יש מכוניות, מי שלא עשיר לא יכול לחלום על מכונית.

אם החיים בתאילנד היו טובים הם לא היו הולכים לעבוד בישראל בעבודות הכי קשות. שכר המינימום בישראל גבוה כמעט פי 4 מהשכר החציוני בתאילנד. מי שטוב לו לא רוצה לעבוד קשה. יותר מזה, אם החיים בתאילנד היו טובים ישראלים היו מהגרים לתאילנד בהמוניהם. יחסית קל להגר לתאילנד וזה בגלל שאין כמעט ביקוש.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
גם בויאטנאם יש רק מכוניות חדשות, כי רק לעשירים יש מכוניות, מי שלא עשיר לא יכול לחלום על מכונית.

אם החיים בתאילנד היו טובים הם לא היו הולכים לעבוד בישראל בעבודות הכי קשות. שכר המינימום בישראל גבוה כמעט פי 4 מהשכר החציוני בתאילנד. מי שטוב לו לא רוצה לעבוד קשה. יותר מזה, אם החיים בתאילנד היו טובים ישראלים היו מהגרים לתאילנד בהמוניהם. יחסית קל להגר לתאילנד וזה בגלל שאין כמעט ביקוש.
וכמה ישראלים נסעו לעבוד בארה"ב או בקנדה? אז מה? גם הם ברחו ממדינת עולם שלישי?

SupermanZW

Well-known member
וכמה ישראלים נסעו לעבוד בארה"ב או בקנדה? אז מה? גם הם ברחו ממדינת עולם שלישי?
ישראלים שמגיעים לעבוד בארה״ב או קנדה, אם הגיעו באופן חוקי, עובדים בעבודות הכי טובות עם שכר גבוה. אלה שהגיעו לרילוקיישן זמני חוזרים לישראל, אלה שמטרתם לשמור על רמת חיים ואיכות חיים גבוהה לאורך זמן ורק השתמשו ברילוקיישן לצורך הגירה או מלכתחילה החליטו להגר, לא חוזרים, הרי יוקר המחיה בישראל גבוה יותר מבארה״ב ובקנדה, לכן בניגוד לתאילנדים, שעבורם יש היגיון לחזור לתאילנד אחרי שחסכו כסף רב, כי בתאילנד הכסף שחסכו שווה הרבה יותר, עבור ישראלים לא הגיוני לחזור לישראל עם כסף שחסכו בארה״ב או בקנדה, כי בישראל הוא שווה פחות מבארה״ב או בקנדה. ישראל לא נחשבת (לפחות לא רשמית) מדינת עולם שלישי ומבחינה כלכלית אינה מדינת עולם שלישי. מבחינה מדינית ומבחינת התנהלות היא כמו מדינת עולם שלישי.

בנוסף לנ״ל, אנשים מהגרים מכל המדינות ולא רק ממדינות עולם שלישי, כך שלא ברור מה ניסית לומר.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
ישראלים שמגיעים לעבוד בארה״ב או קנדה, אם הגיעו באופן חוקי, עובדים בעבודות הכי טובות עם שכר גבוה. אלה שהגיעו לרילוקיישן זמני חוזרים לישראל, אלה שמטרתם לשמור על רמת חיים ואיכות חיים גבוהה לאורך זמן ורק השתמשו ברילוקיישן לצורך הגירה או מלכתחילה החליטו להגר, לא חוזרים, הרי יוקר המחיה בישראל גבוה יותר מבארה״ב ובקנדה, לכן בניגוד לתאילנדים, שעבורם יש היגיון לחזור לתאילנד אחרי שחסכו כסף רב, כי בתאילנד הכסף שחסכו שווה הרבה יותר, עבור ישראלים לא הגיוני לחזור לישראל עם כסף שחסכו בארה״ב או בקנדה, כי בישראל הוא שווה פחות מבארה״ב או בקנדה. ישראל לא נחשבת (לפחות לא רשמית) מדינת עולם שלישי ומבחינה כלכלית אינה מדינת עולם שלישי. מבחינה מדינית ומבחינת התנהלות היא כמו מדינת עולם שלישי.

בנוסף לנ״ל, אנשים מהגרים מכל המדינות ולא רק ממדינות עולם שלישי, כך שלא ברור מה ניסית לומר.
בוינ'ה, אתה קשקשן, אני מכיר עשרות ישראלים ששוטפים כלים במסעדות מצחינות כמו אחרוני ההיספנים.
"עבודות הכי טובות עם שכר גבוה" עאלק.
אתה אולי משכנע את עצמך, לא אותי.

SupermanZW

Well-known member
בוינ'ה, אתה קשקשן, אני מכיר עשרות ישראלים ששוטפים כלים במסעדות מצחינות כמו אחרוני ההיספנים.
"עבודות הכי טובות עם שכר גבוה" עאלק.
אתה אולי משכנע את עצמך, לא אותי.
הלא חוקיים עובדים בעבודות ה״שחורות״, לא תמצא ישראלים חוקיים בעבודות הללו, תאילנדים ופיליפינים כן, ישראלים לא. על ישראלי אתה יודע מיד אם הוא חוקי או לא חוקי על פי עיסוקו.

כל עשרות שוטפי הכלים הישראלים שאתה מכיר שעובדים בארה״ב או קנדה הם לא חוקיים.

למעלה