עונת הדוריאן זה מכבר החלה כאן בתאילנד.

SupermanZW

Well-known member
זה עדיין לא אומר כלום אודות מאות אלפי ישראלים שברחו מהארץ ועובדים בבסטות בארה"ב או ביפן.
בבסטות עובדים רק הלא חוקיים. אין ישראלי אחד שעובד באופן חוקי בבסטות בארה״ב או ביפאן. אגב, לפי נתונים רשמיים של ארה״ב רק 3% מהישראלים בה לא חוקיים, זה אומר ש97% חוקיים. מה97% האלה אין אף אחד שעובד בבסטות או בעגלות או בשטיפת כלים.

ai27

Well-known member
בבסטות עובדים רק הלא חוקיים. אין ישראלי אחד שעובד באופן חוקי בבסטות בארה״ב או ביפאן. אגב, לפי נתונים רשמיים של ארה״ב רק 3% מהישראלים בה לא חוקיים, זה אומר ש97% חוקיים. מה97% האלה אין אף אחד שעובד בבסטות או בעגלות או בשטיפת כלים.
תהיה בטוח שכל הבוסים שמקימים אופרציה הזאת חוקיים.
למרות שמגייסים תיירים שמחפשים כסף קל (ולא חושבים על הסנקציה של איסור כניסה לצמיתות),
העסק צריך לדפוק כמו שעון.

SupermanZW

Well-known member
תהיה בטוח שכל הבוסים שמקימים אופרציה הזאת חוקיים.
למרות שמגייסים תיירים שמחפשים כסף קל (וחא חושבים על הסנקציה של איסור כניסה לצמיתות),
העסק צריך לדפוק כמו שעון.
הבוסים חוקיים, העובדים לא, לכן לעובדים האלה אין שום זכויות, לפעמים לא משלמים להם ואין להם אפשרות להתלונן, כי הרי הם לא חוקיים, אם יתלוננו יגרשו אותם מיד במקרה הטוב, במקרה הרע ישבו במעצר לפני שיגורשו וגם ישלמו קנס, בנוסף, במקרה הרע תיאסר כניסתם לארה״ב (או לקנדה) לצמיתות עם חותמת שחורה בדרכון. צריך להיות אידיוט להסכים לתנאים כאלה.

ai27

Well-known member
הבוסים חוקיים, העובדים לא, לכן לעובדים האלה אין שום זכויות, לפעמים לא משלמים להם ואין להם אפשרות להתלונן, כי הרי הם לא חוקיים
מדובר אמנם באנשים שלא חושבים קדימה,
אבל זה לא שמחזיקים אותם באזיקים.
אם הם לא מקבלים את היומית הם ממשיכים הלאה
אלו תיירים קלי דעת, לא עבדים.
אם יתלוננו יגרשו אותם מיד במקרה הטוב, במקרה הרע ישבו במעצר לפני שיגורשו וגם ישלמו קנס, בנוסף, במקרה הרע תיאסר כניסתם לארה״ב (או לקנדה) לצמיתות עם חותמת שחורה בדרכון. צריך להיות אידיוט להסכים לתנאים כאלה.
הם לא יתלוננו, אבל אם לא יתנו להם את היומית, הם פשוט ימשיכו בטיול.
המטרה של כאלו זה שהטיול ימשיך יותר, או אפילו לחזור לארץ עם יתרה חיובית בחשבון
יש כאלו שנופלים חזק יותר והופכים אותם למיולים
וזה כבר מאסר, לא סתם גירוש

דיברגנט חדש

Well-known member
כל פעם שאני שומע ישראלי אומר ככה בהתנשאות שתאילנד היא עולם שלישי, אני נופל לרצפה ומתעלף מצחוק, כי בעוד בישראל נוסעים במכוניות טרנטה כמו בקובה ואחרי 70 שנה הישראלים עדיין לא מסוגלים להיפרד מהמכונית הישנה והופכים אותה לרכב אספנות, כאן בתאילנד רואים רק מכוניות חדשות על הכביש ובעוד כולנו תקועים בפקקים בלתי נסבלים בחור התחת הזה שנקרא איילון
(חריון) כאן בתאילנד מרימים מעל הכביש העמוס עוד היי וואי,
אז בבקשה בוא נפסיק להשלות את עצמנו, עולם שלישי זה אנחנו בישראל. אתה יודע מה? במחשבה שנייה עולם שלישי זאת מחמאה עבורנו, אנחנו עולם שביעי.
התחלפת עם אבי? ;)

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
התחלפת עם אבי? ;)

תשמע, אבי לא מעניינותי.
אבל כשאנחנו משלמים בארץ סכומי עתק בכל דבר, אם זה מזון, מיסים, דלק,קנית כלי רכב, אפילו דוחות חניה, זה מתחיל כבר לקומם אפילו אותי, ומה אנחנו מקבלים מהרשויות ששודדות אותנו ללא רחם? זין בעין.

SupermanZW

Well-known member
כל פעם שאני שומע ישראלי אומר ככה בהתנשאות שתאילנד היא עולם שלישי, אני נופל לרצפה ומתעלף מצחוק, כי בעוד בישראל נוסעים במכוניות טרנטה כמו בקובה ואחרי 70 שנה הישראלים עדיין לא מסוגלים להיפרד מהמכונית הישנה והופכים אותה לרכב אספנות, כאן בתאילנד רואים רק מכוניות חדשות על הכביש ובעוד כולנו תקועים בפקקים בלתי נסבלים בחור התחת הזה שנקרא איילון
(חריון) כאן בתאילנד מרימים מעל הכביש העמוס עוד היי וואי,
אז בבקשה בוא נפסיק להשלות את עצמנו, עולם שלישי זה אנחנו בישראל. אתה יודע מה? במחשבה שנייה עולם שלישי זאת מחמאה עבורנו, אנחנו עולם שביעי.
אם תאילנד כל כך מפותחת וכל כך טוב שם, למה אשתך הסכימה להגר ממדינת עולם שלישי למדינת עולם שביעי? (כמובן לשיטתך) היא מאזוכיסטית שרצתה לרדת ברמת החיים?

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אם תאילנד כל כך מפותחת וכל כך טוב שם, למה אשתך הסכימה להגר ממדינת עולם שלישי למדינת עולם שביעי? (כמובן לשיטתך) היא מאזוכיסטית שרצתה לרדת ברמת החיים?
אישתי התאהבה בי ולכן החליטה לעזוב בית, משפחה, חברים, מקום עבודה וללכת אחרי לארץ לא זרועה.

SupermanZW

Well-known member
אישתי התאהבה בי ולכן החליטה לעזוב בית, משפחה, חברים, מקום עבודה וללכת אחרי לארץ לא זרועה.
נראה לי שאתה משלה את עצמך. בכל המקרים של התאהבויות הצד שבא מהמדינה שיותר קשה לחיות בה עובר למדינה שיותר נוח לחיות בה. הרי אם היה לך כל כך טוב בתאילנד, היית עובר לגור איתה בתאילנד ולא להיפך.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
נראה לי שאתה משלה את עצמך. בכל המקרים של התאהבויות הצד שבא מהמדינה שיותר קשה לחיות בה עובר למדינה שיותר נוח לחיות בה. הרי אם היה לך כל כך טוב בתאילנד, היית עובר לגור איתה בתאילנד ולא להיפך.
זה לא משתלם לי לעבור לגור בתאילנד, אני מקבל מהביטוח לאומי קצבה גבוהה מאד (לא נכות) אני כבר 6 שנים בגמלאות מדובר במאות אלפי שקלים שלא הייתי מקבל אילו גרתי בחו"ל.
זה כסף שאני נהנה ממנו מאד וחבל לי עליו.

SupermanZW

Well-known member
זה לא משתלם לי לעבור לגור בתאילנד, אני מקבל מהביטוח לאומי קצבה גבוהה מאד (לא נכות) אני כבר 6 שנים בגמלאות מדובר במאות אלפי שקלים שלא הייתי מקבל אילו גרתי בחו"ל.
מה פתאום? אתה זכאי לקבל את הקצבה שלך בכל מקום בעולם בו תהיה. לא מזמן קראתי על זה. המקרה שלך שונה מזה של מי שמהגרים בגיל צעיר ללא רכוש, כמו כן, תוכל לשמור על התושבות שלך בישראל גם מבלי לחיות בישראל מכיוון שיש לך רכוש בישראל ויש לך עילה לטעון שמרכז החיים שלך בישראל ממספר סיבות (לא כאן המקום לפרט, אבל אם אתה מעוניין שלח לי מסר).

SupermanZW

Well-known member
תראה:
״

זכאות לאחר שלושה חודשים​

תושב/ת ישראל שעומד בשלושת התנאים הבאים ימשיך לקבל קצבת אזרח ותיק גם לאחר שלושה חודשים במדינה שאין עימה אמנה:

1. הוא התחיל לקבל קצבת אזרח ותיק בארץ או שהגיע לגיל הפרישה כשהוא עדיין תושב ישראל.
  2. הוא היה תושב ישראל בחמש השנים שקדמו ליציאה מהארץ.
  3. הוא עונה גם על אחד התנאים האלה:
  • הוא היה תושב מבוטח וישב בישראל במשך 25 שנה לפחות לפני שהגיע לגיל אזרח ותיק או לפני שיצא לחוץ לארץ.
  • הוא השלים 144 חודשי ביטוח מלאים לפחות בהיותו בישראל – מתוכם 12 חודשים בסמוך למועד הזכאות לקצבת אזרח ותיק או בהיותו מקבל קצבת אזרח ותיק.״
במדינות שיש עמן אמנה (לא תאילנד) התנאים הרבה יותר מקלים.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
תראה:
״

זכאות לאחר שלושה חודשים

תושב/ת ישראל שעומד בשלושת התנאים הבאים ימשיך לקבל קצבת אזרח ותיק גם לאחר שלושה חודשים במדינה שאין עימה אמנה:

1. הוא התחיל לקבל קצבת אזרח ותיק בארץ או שהגיע לגיל הפרישה כשהוא עדיין תושב ישראל.
  2. הוא היה תושב ישראל בחמש השנים שקדמו ליציאה מהארץ.
  3. הוא עונה גם על אחד התנאים האלה:
  • הוא היה תושב מבוטח וישב בישראל במשך 25 שנה לפחות לפני שהגיע לגיל אזרח ותיק או לפני שיצא לחוץ לארץ.
  • הוא השלים 144 חודשי ביטוח מלאים לפחות בהיותו בישראל – מתוכם 12 חודשים בסמוך למועד הזכאות לקצבת אזרח ותיק או בהיותו מקבל קצבת אזרח ותיק.״
במדינות שיש עמן אמנה (לא תאילנד) התנאים הרבה יותר מקלים.
הכל נכון לגבי כספים בגין תושב וותיק, אבל אני מקבל בנוסף גם השלמת הכנסה שהיא דיי גבוהה וסבבה לי איתה,עבור הילד הקטן שגר איתנו ובגין כך שאישתי אינה עובדת, הכנסה שאני מאד נהנה ממנה, הם הרי יפסיקו לשלם לי אותה אחרי 3 חודשים במידה ואעזוב את הארץ. מדובר במאות אלפי שקלים, לא חראם על הכסף הזה?

ai27

Well-known member
הכל נכון לגבי כספים בגין תושב וותיק, אבל אני מקבל בנוסף גם השלמת הכנסה שהיא דיי גבוהה וסבבה לי איתה,עבור הילד הקטן שגר איתנו ובגין כך שאישתי אינה עובדת, הכנסה שאני מאד נהנה ממנה, הם הרי יפסיקו לשלם לי אותה אחרי 3 חודשים במידה ואעזוב את הארץ. מדובר במאות אלפי שקלים, לא חראם על הכסף הזה?
פערי יוקר המחיה מסתכמים ליותר כסף

פולגאר

Well-known member
70 מליון תאילנדים אוכלים אותו ללא תמורה,
מלבד הטעם הממכר כמובן.
חוץ מזה,
למה צריך שוחד כדי שתאכל?
הם אוכלים אותו כאילוץ מתוך עוני, הם גם אוכלים תיקנים, האם אתה או סבא תעזו לטעום?

ai27

Well-known member
הם אוכלים אותו כאילוץ מתוך עוני,
לפי מה שסבא אומר - הפרי הזה לא כזה זול - 12 שקל לקילו
יקר יותר מתפוזים, תפוחים, עגבניות מלפפונים, בצל, גזר, בטטה, תפוח אדמה, אבטיח, מלון, וכו וכו
וזה במדינת עולם שלישי שהכל בה זול
הם גם אוכלים תיקנים, האם אתה או סבא תעזו לטעום?
תיקנים זה לא כשר
הפרי הזה כשר - אבל מסריח

SupermanZW

Well-known member
לפי מה שסבא אומר - הפרי הזה לא כזה זול - 12 שקל לקילו
יקר יותר מתפוזים, תפוחים, עגבניות מלפפונים, בצל, גזר, בטטה, תפוח אדמה, אבטיח, מלון, וכו וכו
וזה במדינת עולם שלישי שהכל בה זול

תיקנים זה לא כשר
הפרי הזה כשר - אבל מסריח
סבא כתב שבתאילנד הוא זול יותר מפירות אחרים. זה שבישראל לא כך לא משנה לתאילנדים.

ai27

Well-known member
סבא כתב שבתאילנד הוא זול יותר מפירות אחרים. זה שבישראל לא כך לא משנה לתאילנדים.
וזה מאוד מוזר שבתאילנד (מדינת עולם שלישי זולה) התייקר כל-כך.
הרי בישראל יש לא מעט פירות שזולים מ12 שקל לקילו.
אז תאילנד היום יקרה יותר מישראל?

מן הסתם, בישראל, בה כמעט לא מגדלים את הפרי, ולרוב מייבאים ומשווקים אותו קפוא, הוא יקר בהרבה

SupermanZW

Well-known member
וזה מאוד מוזר שבתאילנד (מדינת עולם שלישי זולה) התייקר כל-כך.
הרי בישראל יש לא מעט פירות שזולים מ12 שקל לקילו.
אז תאילנד היום יקרה יותר מישראל?

מן הסתם, בישראל, בה כמעט לא מגדלים את הפרי, ולרוב מייבאים ומשווקים אותו קפוא, הוא יקר בהרבה
בתאילנד פירות יקרים מאוד, כפריים שמגדלים פירות אוכלים הרבה פירות, מי שלא מגדלים פירות כמעט לא אוכלים פירות כי לא יכולים להרשות לעצמם את המחירים. הם כל כך עניים שהם אוכלים ג׳וקים מהביוב.

למעלה