עזרה בבקשה

מצב
הנושא נעול.

orit257

New member
עזרה בבקשה

עזרה בבקשה
עבדתי שנתיים בבית ספר שבבעלות המכללה למינהל, שנה שעברה קיבלתי קביעות בהיקף חצי משרה. לפני שבוע התפטרתי (בגלל המרחק) 1. מגיע לי פיצויים? 2. מה זה אומר שיש לי קביעות במכללה למינהל?

היי אורית

עזרה בבקשה
עבדתי שנתיים בבית ספר שבבעלות המכללה למינהל, שנה שעברה קיבלתי קביעות בהיקף חצי משרה. לפני שבוע התפטרתי (בגלל המרחק) 1. מגיע לי פיצויים? 2. מה זה אומר שיש לי קביעות במכללה למינהל?
היי אורית
לא ברור לי האם התפטרת עקב מעבר למגורים רחוקים יותר ומה המרחק או שגם כאשר התחלת את עבודתך גרת באותו מקום? בכל מקרה רצ"ב קישור להוראות החוק לעניין התפטרות עקב העתקת מקום מגורים (סעיף 8). בהמשך תוכלי למצוא את התקנות הקובעות, בין השאר, את המרחק בגינו זכאי עובד לפיצויים עקב העתקת מקום מגורים. עניין הקביעות רלונטית לעניין התנאים המועדפים שחלים על עובד קבוע. תנאים אלו בדרך כלל מעוגנים בהסכמים קיבוציים הרלונטים למקום עבודתך. במקרה שלך כמי שהתפטרה, גם אם הינך זכאית לפיצויי פיטורים בגלל מרחק, הרי שיחול עליך חוק פיצויי פיטורים ולהסכם הקיבוצי אין משמעות.

orit257

New member
שאלה נוספת ...

היי אורית
לא ברור לי האם התפטרת עקב מעבר למגורים רחוקים יותר ומה המרחק או שגם כאשר התחלת את עבודתך גרת באותו מקום? בכל מקרה רצ"ב קישור להוראות החוק לעניין התפטרות עקב העתקת מקום מגורים (סעיף 8). בהמשך תוכלי למצוא את התקנות הקובעות, בין השאר, את המרחק בגינו זכאי עובד לפיצויים עקב העתקת מקום מגורים. עניין הקביעות רלונטית לעניין התנאים המועדפים שחלים על עובד קבוע. תנאים אלו בדרך כלל מעוגנים בהסכמים קיבוציים הרלונטים למקום עבודתך. במקרה שלך כמי שהתפטרה, גם אם הינך זכאית לפיצויי פיטורים בגלל מרחק, הרי שיחול עליך חוק פיצויי פיטורים ולהסכם הקיבוצי אין משמעות.
שאלה נוספת ...
תודה גליה על התשובה המהירה אם יש לי קביעות ואכן התפטרתי בגלל העתקת מקום מגורים. האם המוסד בו עבדתי מחוייב למצוא לי מקום עבודה חלופי באותו מוסד.(המכללה למנהל)

איילאיל

New member
זה תלוי

שאלה נוספת ...
תודה גליה על התשובה המהירה אם יש לי קביעות ואכן התפטרתי בגלל העתקת מקום מגורים. האם המוסד בו עבדתי מחוייב למצוא לי מקום עבודה חלופי באותו מוסד.(המכללה למנהל)
זה תלוי
במקרה בו המעביד שינה את מקום העבודה שלך (כך שהמרחק עקב כך גדל) ויש לו מקום עבודה חלופי במקום יותר קרוב למגוריך, הרי שניתן, לכאורה, לומר שהוא מחויב לתת לך עבודה במקום שיותר קרוב למגוריך (זאת בכפוף שיש שם עבודה המתאימה לכישוריך). (אם המעביד לא עושה כן, העובד שהתפטר יכול לתבוע את המעביד בבקשה שהתפטרותו תוכר כפיטורים על מנת שיהיה זכאי לפיצויי פיטורים (יודגש: אופציה כזו אפשרית רק במקרה של הרעת תנאי עבודה באופן שלא ניתן לדרוש מהעובד להמשיך בעבודתו ולאחר שהעובד העלה את העניין בפני מעסיקו על מנת שזה ינסה למצוא פתרון להרעה)). המקרה שלך שונה, המרחק למקום עבודתך גדל עקב העתקת מקום מגוריך ולא מקום העבודה. עצתי היא שאם את עדיין מצויה בתקופת ההודעה המוקדמת, נסי לברר עם הממונים עליך ואולי אפילו עם משאבי אנוש האם למכללה יש מקום עבודה חלופי מתאים בשבילך והאם הם מסכימים להתעלם מהתפטרותך. אייל

איילאיל

New member
למיטב זכרוני

עזרה בבקשה
למיטב זכרוני
במסלול האקדמי של המכללה למינהל (אם שם עבדת) קיימים לפחות 2 הסכמים קיבוציים עיקריים. אחד חל על העובדים המינהליים, והשני על הסגל האקדמי. הייתי מציע לך לבדוק בכל מקרה את ההסכם הקיבוצי הרלוונטי אליך (אני לא זוכר אם יש בו התיחסות לסיטואציה שלך, אבל שווה לבדוק). אני גם לא זוכר אם חוקת העבודה שחלה על עובדי מוסדות ההסתדרות חלה עדיין על המסלול האקדמי, וגם את זה שווה לבדוק. אייל

מצב
הנושא נעול.
למעלה