עזרה בעניני מעשה טלאים

עזרה בעניני מעשה טלאים

עכשיו גם אני צריכה עזרה ממי שיש לה יותר נסיון ממני בטלאים. אני עושה טלאים אבל בשיטות פרימיטיביות הייתי רוצה לרכוש לי מעט ציוד בסיסי כדי להקל את העבודה. חשבתי לקנות לוח חיתוך, סכין וסרגלים אחדים אם למשהו יש מה להגיד בנושא אשמח לשמוע וכן אם יש רעיונות לחומרים וכלים נוספים שעשויים להועיל לי אשמח. אגב יש לי הזדמנות להזמין מארצות הברית, אשמח גם לקבל המלצה לחנות אינטרנטית שתשלח את הסחורה לדוד מאמריקה הביתה. תודה

ayala26

New member
הדברים הבסיסיים

הם: 1. משטח חיתוך. המשטח הוא ירוק ומגיע בגדלים שונים. אני קניתי את הכי גדול שגודלו 18X24 אינץ'. היתרון במשטח הגדול הוא שגודלו כגודל בסיסי fat quarter ואפשר להניח את כל החתיכה על המשטח. גם חתיכה גדולה יותר באורך יארד אפשר לקפל לחצי ולהניח על המשטח. על המשטח יש סימונים של אינצ'ים ועל חלק ממנו גם חצאי אינץ', קוים בזיות 30ת45 ו-60 מעלות לחיתוך משולשים. 2. סכין חיתוך. אני קניתי את olfa 45mm 45 מילמטר זה הגודל הסטנדרטי. יש יותר קטן אבל בגודל כזה אפשר לחתוך כמה שכבות בו זמנית ואין לי עדיין צורך ביותר קטן שמשמש בעיקר לקוים עגולים ואפליקציות. כאלו אני עדיין גוזרת עם מספריים. הסכין של olfa היא בעלת ידית אחיזה נוחה (מעוגלת) ויש לו סוגר בטחון. 3. סרגל חיתוך. סרגלים אפשר למצוא גם עם סימונים של סנטימטרים או אינצ'ים (לא יחד) אני מעדיפה אינצ'ים כי א.גם המשטח באינצ'ים ב. רוב הספרות וכתבי העת מגיעים מאמריקה או אנגליה ושם השיטה היא האינצ'ית. ג. כדאי להתרגל. זה הרבה הרבה הרבה יותר נוח מלספור סנטימטרים. עזרים נוספים: עט סימון (שנמחק או שלא, בכל מקרה משתמשים בעיקר בשביל לסמן אלכסון במשולש ואחר כך גוזרים על הקו הזה אז זה לא משנה אם הוא לא נמחק...) ואני פינקתי את עצמי גם עם הדברים הבאים: 1. רגלית Seam Quilting Presser Foot למכונת התפירה. כמובן שאפשר גם בשיטות "פרימיטיביות" להכין מחסום ולהדביק אותו במרחק מהמכונה אבל מהנסיון שלי זה לא נוח והוא זז. הרגלית הזו עוזרת מאוד. 2. רגלית quiliting presser foot 3. רגלית free motion foot לרקמה\'קווילט ביד חופשית 4. מכונת תפירה עם תכים דקורטיבים. אני רכשתי את husqvarna C10 לאחרונה.

ayala26

New member
תוספות

שכחתי לכתוב שהסרגל שלי גם גדול, הוא יותר ארוך מהמשטח ורוחבו 6 אינצ'ים. הסרגל הוא שקוף ועליו יש סימונים של אינצ'ים, רבעי אינץ' בקוים קטנים ובקוים יותר קטנים שמיניות אינץ' (חשוב לחיתוך מרובעים שיהפכו לשני משולשים בסוף) גם שכחתי לכתוב שכשאני קניתי את הסכין של olfa היה במבצע שצורף לחבילה גם סכין משוננת. עוד לא השתמשתי בה. היא אמורה לשמש לחיתוך השוליים של קוים עגולים. כמובן יש עוד דברים (גם אצלי בתכנון) שבלונות (אני רוצה שבלונה עגולה) כתבי עת וספרים להסברים ועוד ועוד אני לא מכירה חנות בארה"ב. אני קניתי בחנות באמסטרדם. הלכתי לשם ורכשתי. משלוח יקר מאוד כי המשטח הוא ענק. אם את מזמינה לכתובת בארה"ב אז אולי פחות כי יש להם שליחים שלהם ולא משתמשים בשירותי הדואר. בדים אני קונה המון באינטרנט. גם מארה"ב. בבלוג שלי (היצירתי) בצד ימין יש 2 קישורים ל-2 חנויות בדים שאני ממליצה עליהן מנסיון אישי.

תודה רבה ועוד שאלות

יש הרבה סרגלים, כיצד אני יודעת מה 'יודע' כל אחד, מה עלי לרכוש? האם את מכירה רגליות גם למכונות תעשיתיות? תודה

הדור

New member
עדי../images/Emo140.gifלמכונת תפירה יש הרבה רגלים

יש לתפר דקיק יש לרוכסן יש לרקמה ויש רגל עם צד אחד דק תלוי מה שאת צריכה זה למכונה תעשייתית במכונות ביתיות ,חלק מהדבים בנויים בתוכה

הי עליזה

לפני הכל איני יודעת אם את זוכרת את ביקורי לפני מספר שנים, לימדת אותי לתפור כיס למעיל גשם כשעוד הייתי טריה בתחום, אז שוב תודה. בתור מנוסה במכונות תעשיתיות, כשאת אומרת תפר דקיק את מתכוונת ל'תפר מחט' או 'תפר משכיב'? לרוכסנים יש לי מספר רגליות גם רגילות וגם ניסתר וגם לתפירה על עור יש לי גם מכווצות, לסרטים, ולחבלים אבל רגל לרקמה מעולם לא ראיתי

הדור

New member
עדי../images/Emo140.gifזוכרת ..תפר דקיק אני עושה ,כשאין לי

מקום לתפר 6 ממ" ולפעמים לרוכסן ,תלוי לפעמים התפר הראשון במכפלת של מכנס מבד טוב,לי או לבעלי רגל לרקמה ,היא עם עגול באמצע ,צריך המון מיומנות לזה. מצאי את t42 היא מצירת עם המכונה

זו הרגלית לרקמה חופשית

פעם שאלתי עליה בקומונה, יש לי אחת כזו, אבל נדרשת המון המון ושוב המון מיומנות כדי לעבוד איתה. היא נקראת Free Motion / Darning Foot ויכולה לבוא בצורות שונות

גם אני משתמשת ברגלית כזו למכונה

ביתית בלבד. לא מצאתי רגלית כזו לתעשייתית אבל צריך לבדוק בחנויות המתמחות בזה. לגבי הציוד שאת צריכה לעבודת הטלאים שלך יש את "פיסות" http://www.pissott.co.il/default.aspx לא היתי שם פשוט אוהבת לשוטט באתר שלהם יש להם דברים מדהימים והבדים שלהם מיוחדים לטלאים. כדאי לשוטט

mmi30

New member
האם יש לקנות רגלית כזאת למכונה ביתית ישנה

יש לי מכונה מאוד ישנה האם אפשר להשיג עבורה רגלית כזאת לתפירה שאלה נוספת - איך בעצם תופרים עם הרגלית ואיזה תפר מתקבל? אולי מישהוא יכול להראות תוצאה של עבודה ברגלית אני מבינה שאפשר לתפור בה רק תפר ישר ולא זיגזג

ayala26

New member
ככה זה נראה

קישור להדגמה באמצעות סרטון על השימוש ברגלית לרקמה חופשית. יש שם קישור Search our database for a Free-Motion Quilt Foot (type foot) to fit your machine ושם אפשר לחפש לפי דגם של מכונה בהרבה מאוד מכונות רגל מתאימה.

ayala26

New member
הסרגל הבסיסי הוא מלבני וארוך

הכי טוב שלפחות יהיה כגודל המשטח. אחר כך גם יש סרגלים בצורת ריבועי בשביל לחתוך ריבועים מתוך בד עם דוגמה וכשהדוגמה תהיה תמיד במרכז. ושבלונות לפי צורות. אבל הבסיסי הוא מלבני. שלי במידות 6X26 אינץ' יש גם רגליות למכונות תעשתיות. צריך לחפש אצל מי שמוכר. גם באתר שנתתי קישורים לרגליות (חנות באיביי ) יש גם רגליות למכונות תעשתיות. אני לא מכירה מנסיון אישי כי המכונה שלי ביתית אז אין לי צורך ברגליות תעשתיות.

טובה ב

New member
בעניין השיטות הפרימיטיביות:

מכיוון שבכל עבודות הטלאים שעשיתי, תמיד השתמשתי בשאריות מבדי התפירה (לפעמים יש מי משתמשים בפיסות, שנקנות למטרה הזאת, ואז כולן מכותנה יציבה וכולן אחידות) הצטרכתי תמיד להתמודד עם בדים מאיכויות שונות ובעלי תכונות שונות, מה שאומר שכל אחד נמתח לו לכיוון שלו, וקשה להשיג דיוק במידת הטלאי, גם אם מראש חותכים כל פיסה באותו גדול. לכן הלכתי על השיטה של תפירת הפיסה סביב נייר חתוך מידה הדרושה, ואז חיבור הפיסות זו לזו, וכך יצא מדוייק לגמרי, אפילו עם בדים גמישים מעט. אולי זה קצת יותר עבודה, אבל אני מאוד אהבתי לעשות את זה כך, וזה מבחינת המיכשור- ממש ממש פרימיטיבי.

הדור

New member
טובה../images/Emo140.gifיש עוד דרך,שאולי לא ידעת../images/Emo35.gif

אם מתוך צורך עלי להשתמש (בגלל הצבע)בבד שאינו כותנה,אני מדביקה אותו על פלזלין ואז גוזרת

כך גם אני עושה- דיון על דביקונים

איזה דביקון עדיף עליך? אני עושה עבודות אפליקציה גדולות וטלאים מכל מיני בדים לאפליקציות אני משתמשת בדביקון די פשוט כדי שיחזיק לי בעיקר בתפירה אחר כך לא רלוונטי כי ממילא יש בטנה רצינית לטלאים- אני עושה כאמור בעיק בקתות, אני גוזרת בטנה לכל חלק מבדים מכוערים של סדינים ישנים או כל מיני דבירם שמגיעים אלי ולכל חתיכה אני תופרת בטנה יחד עם החתיכה באותו תפר זה עוזר לכך שהבד לא יזוז למרות שהוא בעייתי, זה גם עושה את כל העבודה ליותר סולידית ולפעמים חוסך לי למלא אותה. אפשר לעשות את הבטנה הפנימית מצמר או פלנל, ואז לשמיכה זה גם יוצא חם

הדור

New member
עדי../images/Emo140.gifאפליקצליות אני עושה בדרך כלל

עם פלזלין דו צדדי,שולחת עבורך פרחים בשיטה הזו

למעלה