עיסוי פרינאום או אפי-נו???

../images/Emo9.gifפדיחות...רק אני צריכה תרגום?!

ממש ממש אשמח לתרגום ועוד דעות...מתלבטת לגבי האפי-נו...

תירגום תשובתה של אילנה שמש

במשך כ- 19 שנה יעצתי ליולדות לעסות את הפרינאום ולעיתים רחוקות ביותר נאלצתי לבצע חתך אפיזיוטומי (לאחר מאבקים רבים עם הרופאים). אפילו במהלך לידה איטית של הראש, קומפרסים חמים ושמן, הרבה נשים נחתכו במהלך לידתן הראשונה ונזקקו לתפרים. החברה הגרמנית שמייצרת את האפי-נו, סיפקה לי כמה יחידות בחינם בכדי לשכנע אותי לשווק אותם בארץ. לא אהבתי את הרעיון כי זה נראה לי פולשני ו"הי-טקי" והומצא ע"י גניקולוג ממין זכר. היה לי ספק אם מישהי תרצה להשתמש בזה בכלל. למרבה הפתעתי, כ-5 נשים השתמשו בזה ואני נדהמתי מהלידות שלהן. כולן היו בלידה ראשונה והתינוקות שלהן יצאו בקלות וללא קרעים. הלידות התנהלו כאילו שהן לידה שניה ולא ראשונה. הזמנתי עוד מכשירים והייתי משוכנעת לחלוטין ביעילות שלהם בהורדת כמות החתכים וביצעתי חתך אפיזיוטומי (חיץ) אחד בלבד מתוך 427 לידות, 30% מתוכן לידות ראשונות. לעיתים רחוקות אני נאלצת לתפור קרעים אצל נשים המשתמשות באפי-נו. אז למדתי את הלקח שלי: לא כל מה שגניקולוג ממין זכר ממציא הוא בהכרח רע! התיאוריה שלי היא שיש שני סוגים של גניקולוגים: גברים שאוהבים ומעריצים נשים, וגברים שרוצים לשלוט ולהכניע אותן. ברצינות, האפי-נו באמת עובד וחבל שהמיילדות בישראל לא ממליצות על השימוש במכשיר הנפלא הזה ויש כ"כ הרבה חתכים ותפרים בבתי חולים. יולדות הבית נמנעות מחתכים אלו כיוון שמיילדות בית לא חותכות, ומרבית הנשים שיולדות בבית עושות עיסוי פרינאום או משתמשות באפי-נו. מחקר שהשווה בין עיסוי פרינאום לאפי-נו הראה שעיסוי משפר את ההמנעות החתך ב-7% ואילו שימוש באפי-נו משפר ב- 50%.

שָׂרָה

New member
גם אני לא עיסיתי כלום

יש רופאים שיסכימו לא לחתוך אם מודיעים להם מראש שהתאמנו עם אפי-נו אבל לדעתי מי שיולדת בלי התערבויות, כולל מיילדת שתשמור על פרופיל נמוך ולא תתערב, זה מפחית סיכוי לקרעים הכי טוב

g a n i

New member
לקראת הלידה הראשונה עיסינו במרץ

זה היה תפקידו הבלעדי של החצי (מי בכלל יכולה להגיע לשם בחודש תשיעי?
שאפו!) לפעמים הוא היה מנסה להתחמק אך הודעתי לו חגיגית שאם יהיו קרעים - הוא יהיה האחראי הבלעדי
= היה עיסוי יסודי כל ערב! בהתחלה זה לא היה נעים, אבל מהר מאוד האיזור התגמש וזה היה מין פסק זמן זוגי אינטימי בסוף היום
משהו ש*שנינו* עשינו יחד למען הלידה. היו 3 קרעים פנימיים מיניאטוריים. אין לי ספק שהעיסוי עזר, וכנ"ל דיעת המיילדת. לקראת הלידה השניה הייתי עייפה וקצרת רוח (טוב, נו, עצבנית...)וכתוצאה - כאב לי מאוד בכל פעם. כמעט ולא עיסינו (אבל אמרנו למיילדת שכן - לפעמים זה מספיק ע"מ להציל מחיתוך פזיז!). לא נקרעתי כלל, אבל גם #2 וגם הגעתי אחרת ללידה. אפי נו? יש בי רתיעה ממכשיר מלאכותי באיזור כה עדין. מעדיפה את הרכות ותחושת השליטה שביד (אוי, תפסיקו כבר!
)

ומה קורה "ביום שאחרי"...

על פי התגובות לשירשור אני מבין שהאפי-נו אכן עוזר אבל מה קורה לאחר הלידה לכל "האיזור" שם ? האם ישנה חזרה למצב הקודם ? האם לשימוש האפי-נו יש השפעות בטווח היותר רחוק מחודש לאחר הלידה ? האם מישהי שהתנסתה יכולה לספר ?

g a n i

New member
אפי נו או לא, באיזור עובר הולד

הרציונל שלי היה שמכיון שהלידה תתרחש אין טעם להוסיף לטראומה לרקמות גם חתך או קרעים. מסיפורים של נשים שונות עולה כי אין להשוות את ההתאוששות אחרי לידות עם או בלי חתך. התפרים, הכאבים, הפחד מכל מגע באיזור - הולכים עם היולדת הרבה אחרי ההתאושות מהלידה. יש את שני צידי ההתפלגות (אילו שהתאוששו בקלות למרות חתך ואילו שכאבו ופחדו ללא חתך), אבל בגדול זה כאב מתמשך ומציק ששווה לנסות להמנע ממנו. עם זאת: >גם האיזור צריך את זמן ההחלמה שלו (ששת השבועות של משכב הלידה כנראה לא נקבעו באקראיות) >יש שינויים רבים אחרים שמשפיעים על המצב הזוגי והמיני של בני הזוג, לא בטוח שההחלמה הפיזית תהיה הגורם המגביל (ונסיים באופטימיות
) >רוב הנשים מדווחות על חזרה מוחלטת למצבן הרגיל

tmaz

New member
וגם כדאי להזכיר את תרגילי רצפת האגן

שאמורים לעזור לאיזור להתאושש לאחר הלידה.

סטיוויה

New member
מאד מאד חשוב

רצוי לתרגל ממש מיד אחרי הלידה אפילו אם אין תחושה במקום. תרגילי קגל הם ממש חובה לכל אישה לתרגל באופן יומיומי עשר דקות.

אבא יקר - היום שאחרי

מצטרפת למה שמישהי כאן כתבה - זה היום שאחרי מעבר התינוק ולא האפי נו...
אפי נו מגמיש את הרקמות, לא מותח אותן. כמו מתעמלת שאם היא תפסיק לעבוד על גמישות - היא תאבד את היכולת לעשות שפגט...
האיזור לא חוזר להיות כפי שהיה לפני הלידות, אבל האפי נו בהיותו חלק משמירת הפרינאום שלם ונטול קרעים - דווקא עוזר לאיזור להיות הכי קרוב למה שהיה פעם... בדיוק כפי שהנקה אינה "הורסת" את החזה אלא ההריונות...

מה שהיה אצלי

אושרי נולד בשבוע 36+5 ולכן עוד לא התחלתי עם האפי-נו ששכב לו בארון.אני חושבת שאילנה אמרה לי לחכו לשבוע 37. גם לא עשיתי עישוי פרינאום כי חשבתי שאשתמש באפי-נו. בסופו של דבר בלידה היו לי שני קרעים קטנטנים שאחת נתפר והשני לא. כך שאני באמת לא יודעת אם היה לי קל יותר עם הייתי עושה משהו קודם. מה שבטוח עיסי פרינאום לא יזיק (לפחות לא שמעתי אף פעם שיכול להזיק) את אולי תתחילי שם?

למעלה