פטנט???

שני333

New member
פטנט???

שלום, רציתי לברר האם המצאה של משחק קופסא נחשבת לפנטנט וצריך לרשום אותה? שאלה נוספת היא בקשר לזכויות יוצרים, אם המשחק מבוסס על רב המכר 'הארי פוטר' זה נחשב כהפרה של זכויות יוצרים? ואם כן איך אפשר לפתור את זה או לעקוף את זה? דבר נוסף זה על עזרה בשיווק המוצר, אלו גופים יכולים לעזור לי במימון הוצאות הייצור והשיווק של המשחק? והאם למשל 'מדען ראשי' או איזה שהיא קרן ממשלתית או פרטית רלוונטיות לייצור משחקים (שאני חושבת גם לשווק לחו"ל) ולבסוף, שאלה שלא קשורה למשחק זה בקשר לתמונות מהאינטרנט, נעזרתי בתמונה שקיבלתי במצגת במייל כחלק מעיצוב של עטיפה לספר (כלומר שיניתי קצת את התמונה, אבל עדיין אפשר לזהות) ולאחר מעשה התברר לי שזו יכולה להיחשב הפרה של זכויות יוצרים חשוב לי לציין שדרך המצגת לא מצאתי אפשרות לזהות את יוצר התמונה בכדי לתגמלו בהתאם במקרה והדבר יתאפשר, אין שום סמל מסחרי או זכויות שמורות וכיוון שזה מצגת זה הופך את האפשרות ליצור איתו קשר לקשה עוד יותר, במייל הרי זה כמו שרשרת ואי אפשר להתחקות אחרי המקור. האם יש אפשרות מנתונים אלו בלבד להשיג את בעל התמונה ואם לא, האם יש אפשרות שבכל זאת אוכל להשתמש בתמונה מבלי לקבל את אישור בעליה בשביל שימוש מסחרי כמו עטיפת ספר. בתודה מראש ובברכה לירז

תשובות

שלום שני333, משחק קופסא יכול להיות ויכול שלא להיות כשיר לרישום כפטנט. מן הסתם, על מנת לקבל תשובה לשאלה זו יש לפנות למשרד עורכי פטנטים על מנת שיבחן את העניין. סביר מאוד להניח שמשחק שמבוסס על סדרת הספרים והסרטים "הארי פוטר" יהווה הפרה של זכויות היוצרים של בעלי הזכויות. תמונה שלא ברור של מי הזכויות בה אינה הפקר, כלומר השימוש שלך בתמונה מלווה בסיכון משמעותי מאוד שתוגש כנגדך תביעה בגין ההפרה. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

למעלה