פסיכומטרי

sexytomato

New member
אני אצטרך כנראה לשפר מתישהו, אולי

ואז אוכל לבדוק. אני גם די בטוחה שזה תלוי בציון. אדם שהוציא 700 בפעם הראשונה לא ישפר בהרבה בפעם השנייה.

אייני

New member
איזה מחקרים בלתי תלויים?

לעזאזל, אתה מדבר בדיוק על מה שקראת בספח ההרשמה, שמסופק על ידי אותו מכון שעושה את הפסיכומטרי... מה נראה לך הם יכתבו? תקרא מה כתבתי למעלה....

harhanegev

New member
אל תאמין ל"מרכז הארצי לבחינות".

תשאל אנשים שעשו פעמיים פסיכומטרי ובאמצע קורס, כמה קיבלו לפני הקורס במבחן האמיתי, כמה בסימולציה של המכון, וכמה במבחן שאחרי. ותראה בעצמך את העובדות.

אייני

New member
ובכן, אשמח בחפץ לב לספר לך

עשרה אנשים בקורס שלי קיבלו מעל 700. חמישה מעל 600, והיתר 500. בהתחשב בעובדה שבקורס היו כ25 אנשים, זה מרשים מאוד מאוד (מאוד). והמורה שלנו עוד לפני המבחן אמר לנו מה הוא חושב שבערך יהיה לפי הסימולציות של כולם. מספיק טוב לך?

harhanegev

New member
וכמה הם קיבלו

בפסיכומטרי האמיתי (לא סימולציה) שלפני הקורס ? אנחנו הרי מדברים כרגע על כאלו שעשו פסיכומטרי אמיתי, אחריו קורס, ואחריו עוד פסיכומטרי אמיתי.

אייני

New member
אתה מדבר עליהם. אני לא מבין למה.

לא מספיק אנשים שעשו את הקורס, והמורה הצליח לחזות כמה יקבלו? האם זה לא אומר שהסימולציות של המורה נכונות? אנשים שעשו פעמים את הפסיכומטרי אני כמובן לא מכיר, לא שזה משנה. אני בהחלט חושב שאם כיתה שלמה קיבלה בפסיכומטרי בדיוק מה שהסימולציות חזו, אין שום ספק כי הסימולציות נכונות, ולא משנה כמה פסיכומטרים הם עשו.

harhanegev

New member
הויכוח הוא

עד כמה קורס משפר או לא משפר. כדי לדעת עד כמה הוא משפר, צריך להשוות בין מבחנים פסיכומטריים אמיתיים לפני ואחרי הקורס. לא סימולציות ולא אימונים, אלא מבחני אמת שרק הם קובעים ורק איתם מתקבלים לאוניברסיטה. זה שהמורה הצליח או לא הצליח בתפקידו כנביא לא אומר דבר וחצי דבר על מידת השיפור עקב הקורס.

אייני

New member
אוקיי, אז תראה:

קודם כל, גם לבדוק אנשים שעשו פסיכומטרי ואז קורס ואז פסיכומטרי זה לא נכון. קודם כל, אנשים שעשו פסיכומטרי כבר למדו אליו, הם יודעים מה יש בו, הם מן הסתם כבר קנו ספרי הכנה (שמה שמצחיק - בד"כ שייכים לאותם קורסים
) וכד'. הקורס לא יחדש להם במיוחד, אלא יותר יזכיר להם מה שלמדו. מה הפלא שהוא לא ישפר עכשיו בצורה רצינית? אם אדם למד לבד, זה אומר שהוא היה מסוגל ללמוד לבד, יש לו יכולת למידה עצמית. קורס כזה, אם כך, הוא דיי מיותר בשבילו (בדיוק כמו שזה מיותר בשבילו לימודים אינטרניים וכדאי לו אקסטרני) ולכן אין ספק שזה לא ישפר לו. מי שזה באמת יעזור לו זה אדם שלא כלכך הצליח ללמוד לבד, לא אדם שסתם באופן כללי לא הצליח בפסיכומטרי ורוצה לשפר. את זה אתה צריך לבדוק ולא סתם ללכת באופן כללי... מה שכן אפשר לבדוק זה אנשים שלא עשו קורס לעומת אנשים שכן עשו קורס... ולגבי זה, אין לי מושג. יש את המכונים שטוענים שהממוצעים שלהם הרבה יותר גבוהים משאר האוכלוסייה, אבל כפי שציינת, יש להם אינטרס לכך. מצד שני יש את "המרכז הארצי לבחינות" שטוען ההפך, אבל - כפי שציינתי, גם לו יש אינטרסים. אז למי להאמין? לא יודע, בחירה אישית שלך. מה שכן, לדעתי - כל אחד צריך פשוט לעשות מה שמתאים לו. אם אתה אדם שמסוגל ללמוד בעצמך וללמד את עצמך - אל תטרח לקחת קורס. קנה ספר טוב, תלמד וגמרנו. אם אתה אדם שמעדיף מורה שמכוון ומסביר - קח קורס.

מנסיון.. לא בזמן בצפר..

גם לא אם זה קורס בקיץ.. אני עשיתי קורס בין יא' ליב'.. ואני ראיתי את התוצאות של השכבה שלי.. כולם מלבד ילדה אחת שקיבלה 600 ומשהו.. כולם קיבלו פחות מ-550 אני הייתי ממליצה לעשות ביב' רק אם הולכים לעתודה... אם לא.. שווה לחכות אחרי בצפר.. =]

orirulez

New member
שלום, תשובה מאחד שעשה...

אני אישית ניגשתי בלי קורס ולמדתי רק כמה ימים לפני, אז אני לא אתן דוגמה מעצמי (למרות שהוצאתי ציון מעולה); אבל חברים שלי לקחו קורס לקראת סוף חופש גדול בין י"א לי"ב והוציאו ציונים מעולים... ז"א, הם תמיד היו חכמים, אבל... אני חושב שלחכות עד אחרי הצבא זה לא חכם במיוחד... אח שלי למרות שהוא גדול ממני ניגש כמה חודשים אחרי (אחרי 3 שנים צבא) והוא היה צריך ממש לחרוש כדי להוציא את ה742 שלו, והוא היה בתיכון גאון שחבל.... פסיכומטרי תקף ל7 שנים, אז כדאי לנסות... מה יש להפסיד?? 400 שקל זה כלום לעומת עתיד!!!! מי שבכל זאת מעניין אותו- קיבלתי 747. מי שחושב שאני משוויץ כשאני כותב את זה סתם ככה- או שיקפוץ, או שיקבל את התנצלותי... ד"א: אני חדש בקהילת הפורומים, ומן הסתם גם בפורום הזה... אשמח לתגובות מעודדות!!
אני מחיפה, מסורתי בערך, שמיניסט, אוהב גיטרה, אגרוף תאילנדי ורץ-מתאמן לקראת טירונות שבאה בקרוב... נכון עצוב???? יש לי חופש של בערך חודש לפני שאני עושה טירונות... ואז קורע את התחת בלימודים של תואר ראשון... ואז קבע... בלעעע טוב שעוד לא סגרתי בית אבות....

harhanegev

New member
איהשם שלי כתוב

בחתימה בכל הודעה שלי. אני קרוב של משפחת חבובא (יעקב ותקוה). יעקב הוא גבאי של בית כנסת ספרדי באחוזה. אתה מכיר אותם ?

orirulez

New member
ממש לא...

אני לא מתעניין כ"כ בגבאים ברחבי חיפה... סורי... אתה גר באילת?! ענקקק

harhanegev

New member
זה לא קשור להתעניינות.

אם היית מתפלל קבוע או מתפלל לעיתים קרובות בבית הכנסת הספרדי ההוא באחוזה היית מכיר אותו, אני מבין שאתה מתפלל בבית כנסת אחר. אני לא רק גר באילת, אני גר 500 מטר מהרי אילת, כלומר זה עניין יומיומי בשבילי לצאת למסלול קטן בהרי אילת, אם לבד ואם ביחד עם הילד שלי על הכתפיים.

orirulez

New member
תגובונת לשיר ולאילתי...

ליאיר- יש לך ילד?? מה אתה עושה בפורום תיכוניסטים?! לא שמפריע לי, סתם מוזר.... לשיר- תודה רבה!! השם משתמש שלך באמת טיפה מטעה, אבל החתימה מבהירה הכל- את נקבה!!! חחחח שלום לך! מאיפה? איזו כיתה?

orirulez

New member
אה, ונ"ב ליאיר-

אני חולה על הרי אילת.... כל פעם שאני יוצא בעצמי לטיול בעונות המעבר אני הולך לשם...

harhanegev

New member
יש דברים מעניינים,

יש לי מה לומר ומה להוסיף (נדמה לי לפחות), אז יש לי מה לחפש כאן. ואם כבר אתה אוהב את הרי אילת (נחמד מאוד מאוד לשמוע את זה), האם יצא לך אי פעם לטייל בהר ידידיה ?

orirulez

New member
יש מצב...אני לא יודע

תמיד איזה מסלול אני עושה... אני פשוט מתחיל ללכת.... אין מה לדבר, הרי אילת הם מדהימים...עשיתי שם טיול שנתי השנה, והיה כזה אדיר לעלות הר באילת עם פליז כפפות וצעיף.ץ..

למעלה