צלילת רענון

שונית1

New member
גם בכפר הצוללים תמיד מבקשים לוגבוק ../images/Emo18.gif ../images/Emo18.gif

לצערי מעולם לא דרשו ממני לוג בוק - לא באקווה ספורט, לא במרינה דיוורס, לא בלי-ים, לא בפוצקר ועוד ועוד. אני צוללת הרבה, גם בים תיכון וגם באילת ועוד לא פגשתי במועדון שדורש לוג בוק פרט לכפר הצוללים הגיע הזמן שהמועדונים יקייימו את מה שהם מחוייבים לו וזה בטיחות בצלילה

pilovich shahaf

New member
שונית הצוללת מה את אומרת? ../images/Emo18.gif

את תוכן דבריך הייתי מחלק לשני חלקים: 1. זה שמועדונים מחוייבים לבדוק/לדרוש לוגבוק-וזה בטיחות צלילה, אני מסכים איתך !! 2. אבל זה שרק בכפר הצוללים דורשים/בודקים לוג בוק זה ממש לא נכון, ואת עוד אומרת, לפי דברייך-ציטוט" גם בים תיכון וגם באילת עוד לא פגשת במועדון שדורש לוג בוק, פרט לכפר הצוללים" סוף ציטוט, זה פשוט לא פייר להגיד דבר כזה.[וזאת לא הכללה זאת קביעת עובדה מצידך וזה חמור]. שונית כניראה את קצת ניסחפת והיה רצוי שתדייקי בדברייך. תודה.

שונית1

New member
גם בכפר הצוללים תמיד מבקשים לוגבוק ../images/Emo18.gif ../images/Emo18.gif

לצערי מעולם לא דרשו ממני לוג בוק - לא באקווה ספורט, לא במרינה דיוורס, לא בלי-ים, לא בפוצקר ועוד ועוד. אני צוללת הרבה, גם בים תיכון וגם באילת ועוד לא פגשתי במועדון שדורש לוג בוק פרט לכפר הצוללים הגיע הזמן שהמועדונים יקייימו את מה שהם מחוייבים לו וזה בטיחות בצלילה

ר פ י

New member
כמו שאמרתי כבר, בשום מקום עדיין

לא ביקשו ממני לוג בוק ואני מצטער לומר לך "שונית" גם ב"כפר הצוללים" לא ביקשו ממני לוג בוק מעולם, ואין שום מועדון באילת שמבקש זאת ואני כבר הספקתי לבקר בכל המועדונים במעט יום טוב רפי

פליפר.

New member
בשבוע שעבר בדקו לחבר´ה שלי לוגבוקים

במרינה דייברס - אני לא יודע לגבי מועדונים אבל הם התעקשו אפילו על אחד שהשאיר את הלוגבוק במלון למרות שהם ראו שאני זה שהעביר לכולם רענון יום קודם והבטחתי להם שגם לבחור הנ"ל העברתי רענון

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אופייני למרינה דיוורס !

לא מעגלים פינות. ובגלל זה אני אוהב אותם. ו ב ב ח י " נ

ר פ י

New member
ועל זה אני וריד את הכובע

ויותר שמח שיש מי שבודק בכל זאת

ניב ד

New member
לענין הלוג בוקים ../images/Emo38.gif

אני לא מבין מה כל הקטע? ברור לגמרי שצריך לבדוק לוגבוק בכל מקום וכו´. אבל אם אני במועדון פעמיים בחודש, הם מכירים אותי ואני מכיר אותם. גם החבר´ה וגם הדלפקאים יודעים שהייתי שם לפני שבועיים או שלושה וצללתי, אז דוקא להתעקש ? וזה בדיוק הקייס עם חלק גדול מאיתנו - אני, רפי, גרזנית, השיח´ ועוד רבים וטובים. עזבו אותי נגיד, אבל מישהו יבקש במרינה דייברס לוגבוק מהשיח´ ? זה קצת אידיוטי לא? אז בלי היתממות בבקשה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
תתפלא ניב

אוי לנשמתה החוטאת של הדלפקיסטית אם היא לא תבקש ממישהו לוג בוק. בפעם הראשונה יסלחו לה ואחרי השניה היא כבר לא תהיה עובדת המקום. ו ב ב ח י " נ

שרקי..

New member
איפה כתוב שבכלל צריך לוג בוק??? ../images/Emo5.gif

אף אחד לא יכול לחייב אותי לנהל לוג בוק !!!! בכל העולם לוג בוק הוא אביזר כמו אלבום תמונות ותפקידו להנציח ולתעד את חוויות הצלילה. הצלילות האחרונות שהנצחתי בלוג בוק (איכס הביטוי הזה) היו איפה שהוא בשנת 82. אני למשל מדפיס את כל הפרופילים של הצלילה שלי. ומסרב לנהל לוג בוק. עד שיראו לי איפה כתוב בחוק הצלילה את המילה לוג בוק בכלל. ואם יעלו לי על העצבים אני קונה מדחס נייד ושישקו לי כל המועדונים באילת וכל אלו שלא מעגלים פינות אלא לחשבון הבנק שלהם. אם מגיע אדם שעכשיו צלל ישירות מהים לבוש חליפת צלילה רטובה ומטפטפת למועדון כל שהוא ולא ידחסו לו כי הוא לא עבר ריענון לפי מה שרשום בלוג בוק או כי אין לו לוג בוק אז הם יותר צדיקים מהאפיפיור ורק רוצים לעשות עליו כסף ולתת לעוזרי מדריכים שלהם פרנסה. פשוט לגשת למועדון אחר!!! חברים תמיד אפשר לרדת עם מיכל דחוס מהצפון. אני תמיד צולל צלילה ראשונה וזה לא משנה עם עברו חודש חודשיים או ששה חודשים ויום עם בן זוג טוב מתרגל פד"מים - צלילה ראשונה לאחר זמן תמיד צלילת ג´יפה. מי שלא מרגיש בטוח לעשות את הנ"ל חובה עליו בעצמו לדרוש ריענון חוק או לא חוק, רק שאני בטוח שאנשים שכחו איך מרכיבים ווסת ומכניסים אותו לפה עם השפם למעלה שום ריענון של חצי שעה וצלילה בשלשה מטרים בחוף בן הרוש לא יהפוך אותם לצוללים בטוחים, ריענון כזה כמו שעושים באילת הוא כסת"ח בלבד ופרנוסה למעודון. הריענון צריך להיות לפחות של יום אחד והתוכן כולל את היום השני של שני כוכבים כולל בחינה. מועדונים יקרים אם תלמדו צלילה ברמה נאותה צולל לא יזדקק כלל לריענון אחרי ששה חודשים. צלילה כהלכה היא כמו רכיבה על אופניים! שרקי

ניב ד

New member
../images/Emo38.gif רענון ?

אני חושב שיש מקום לחובת הרענון לאחר שישה חודשים אך זאת רק לצוללים בעלי מספר מועט יחסית של צלילות ובדרגה שני כוכבים או מקביל. אני סבור שלדרגות הגבוהות יותר ניתן לחייב צלילת רענון, אך לאחר פרק זמן ארוך יותר (שנה נגיד). כנ"ל לגבי צוללים טכניים. כמו כן אולי כדאי להתחשב בעובדה של מספר צלילות גבוה שפוטר לחלוטין - נאמר אדם שמראה לוגבוק של מעל 150-200 צלילות, ניתן להתייחס אליו בסלחנות גם אם לא צלל שנה פלוס (אבל לא שלושים שנה למשל). אם כבר שאלת על הטכני - יש גם מקום לדעתי לשקול שנית את מגבלות העומק שהוטלו כיום בענין. מובן מאליו שיש הגיון במגבלת העומק מעצם העובדה שאנשים לא יצללו סתם כך לעומקים מסוכנים, אולם יש ליצור תקנות כאלה שיגדירו במדויק כי לאחר שנאמר עשית 4 צלילות עומק (40-50) מ´ בקורס עם מדריך מוסמך וכו´, אתה רשאי לצלול לעומק זה. כמובן, שהמצב שהיה שכל מדריך שמעולם לא ביצע טכני יכול לצלול לכל עומק העולה על רוחו, איננו תקין ואסור להחזיר אותו.

tzachia

New member
לדיון שמתנהל כאן (זו הפעם השניה

כבר לדעתי) יש שורשים פילוסופיים עמוקים. בצעירותי, לפני כ-10 שנים, במסגרת לימודי התואר הראשון בפילוסופיה, התוודעתי לגוף מאמרים העוסק בשאלת ה"פטרנליזם המדיני" - היינו האם ובאיזה מידה על המדינה להגן על אזרחיה מפני עצמם, ומהם ההצדקות המוסריות-פילוסופיות לכך. נדמה לי (עבור המעוניינים לקרוא את המאמר עצמו) שאחד המאמרים המרכזיים בתחום נכתב על-ידי גילברט רייל, והוא כלל בשמו את המילה פטרנליזם. בכל מקרה טיעוניו היו כמובן כלליים ולא נסבו לגבי תחומי עיסוק מסויימים (ובטח לא צלילה וחוקיה...). אם אני זוכר נכון אחת הדוגמאות הבודדות שלגביהן הפטרנליזם היה מוצדק בעיניו היה האיסור שאוסרת המדינה על אדם למכור עצמו לעבדות. לצערי באשר לכל הנושא של סיכון חיים אני לא זוכר מה היו טיעוניו או מסקנותיו. בכל מקרה היה חשוב לי גם לציין שמדובר על נושא עקרוני שיש לו אספקטים כלליים מעבר לאלה החשובים, אך הנקודתיים, המועלים כאן.

lizard

New member
צלילת ריענון

שלום כולם. אני די חדש בפורום ודי טירון בצלילה
אז במידה ואני עושה איזו טעות פוליטית אנא סלחו לי. אני באמת לא מבין מה הבעיה עם הנושא של צלילת רענון. כלומר, מה כל הסיפור ? אם לא צללת הרבה זמן (6 חודשים זה הרבה זמן) אז לא עדיף לעשות שיעורון עם מדריך שיחזור על החומר ? אני בטוח (או לפחות מקווה) שאחת הסיבות להתנגדות העזה שלכם לצלילות רענון היא לא העלות. נכון שזה מעצבן שמישהו החליט שצריך, ואולי זה באמת היה איזה מהלך של אינטרסנטים כאלו ואחרים אבל מה הביג דיל ? הכי הרבה במידה ולא רוצים להגיע לצורך שכזה אז עושים צלילה פעם ב5 חודשים. כמו שציינתי לעיל, אני די טירון בנושא אבל אני לא רואה את הבעיתיות פה. אשמח אם מישהו יעיר את עיניי במידה והחמצתי משהו. תודה מיכה

Famous

New member
זו בכלל לא הנקודה - הבעיה היא החוק

ראשית, ברוך הבא. שנית, אין שום טעות פוליטית בהבעת דעה עניינית (עם או בלי נימוקים) בפורום. אנחנו כאן כדי לחלוק דעות ואם כולנו היינו מסכימים זה היה די משעמם
. ולענייננו, אין ולא תהיה לי (וגם לחלק ניכר מהמגיבים האחרים כאן אם איני טועה) שום בעיה עם צלילות רענון - נהפוך הוא ! צלילות רענון הן חשובות מאד לכל צולל שמרגיש צורך, גם אם לא עברו שישה חודשים מאז צלילתו האחרונה. הטענה היא נגד חוק, שבעיני הוא מטופש ומיותר, שכל תפקידו למנוע ממני לגרום נזק לעצמי. לעצמי ולא לאף אחד אחר ! כשאני יורד לצלול בלי להתרענן כפי שצריך (ולא כפי שנדרש בהכרח) אני מסכן רק את עצמי, ואולי גם את בן הזוג שלי. לכן, בעיני, הגורמים היחידים שאמורים להתערב בנושא הם בן הזוג שלי (לא רק בגלל שזה מסכן אותו, בן זוג טוב הוא כזה שלא יסכים שאסכן את עצמי...) וחברת הביטוח שלי. אם תציץ בהודעתו של צחי א. למעלה, תראה שהעניין הוא בכלל חלק מפילוסופיה שלמה שטענתה המרכזית היא שהמדינה אינה צריכה להתערב בכל דבר. ואם תציץ בהודעותי שלי למעלה, תבין שבעיני החוק הקובע חובת צלילת רענון שווה ערך לחוק נגד התאבדות.

tzachia

New member
תיקון קל

טענתה המרכזית איננה שהמדינה אינה צריכה להתערב בכל דבר אלא הסוגיה המרכזית שבה היא דנה היא באיזה עניינים (ובפרט לגבי אלה הכוללים פגיעה עצמית בלבד) על המדינה להתערב.

ר פ י

New member
ורציתי לשאול בבקשה ממכם

מה קורה בעולם הגדול? יש חוק בעניין או לא? בכל אופן אני יודע שגם בסיני דורשים לוג בוק עם תלילות ב-6 חודשים אחרונים, אז מה? גם ביוון ביקשו ממני לוג בוק, אז מה? אני בהחלט חושב שיש לכל צולל את הידע והניסיון שלו אבל לנו הישראלים אסור שיהיה חוק, מה יקרה בלי החוק? חוץ מזה, כמו שאמרתי כבר מי בודק בכלל. צלילה בטוחה רפי

קותי

New member
בעולם הגדול אין חוק צלילה.

מדינת ישראל היא המקום היחיד בעולם (אולי עם יוצא מן הכלל אחד או שניים) שבו הצלילה מעוגנת בחוק. בכל שאר המקומות בעולם מבינים שזאת שטות ממדרגה ראשונה לעגן את זה בחוק. במקומות נורמלים הצלילה מבוקרת ע"י ארגוני הצלילה, המועדונים, חברות הביטוח והשוק החופשי. המועדונים לא ישכירו לך ציוד ולא ידחסו לך מיכלים אם אין לך תעודת צולל של אחד הארגונים המוכרים. הם לא יוציאו אותך לצלילה מודרכת מטעמם אם לא וידאו את יכולת הצלילה שלך (צלילת ריענון? צלילת בדיקה? קרא לזה איך שתרצה). אם אין לך ביטוח צלילה, תוכל לצלול אבל אז כללי השוק החופשי יחולו עליך ואם תהיה לך תאונת צלילה - זה יעלה לך כל כך הרבה כסף שאני לא מכיר צוללים בארה"ב שצוללים בלא ביטוח. אם אתה רוצה לצלול סולו, אף אחד לא יגיד לך לא לצלול סולו. אם אתה רוצה לצלול לעומקים מדהימים, אף אחד לא יגיד לך לא לעשות זאת. אתה יכול להרוג את עצמך באיזו דרך שאתה רוצה - בתנאי שאתה לא לוקח איתך עוד אנשים. זו הצורה שבה הייתי רוצה לראות את נושא הצלילה בארץ.

קותי-המקום לשינוי חוק הוא בכנסת

קותי-המקום לשינוי חוק הוא בכנסת ולא מעל דפי האינטרנט. אם אתה חושב שיש מקום לשנות חוק מדוע אתה לא מציע שניתאגד וציע לבטל את החוק או חלק ממנו ? אמיר דרור

pilovich shahaf

New member
כחבר הנהלה הינך אמור לדעת...

שועדת דודו שיק עשתה את העבודה, במינוי ועדת החינוך של הכנסת מ-אוג´1998 והגישה זאת לרשות הצלילה לביצוע. לכן לא צריך שום התארגנות ושום דבר, יש לבצע את המלצות הועדה !! תיכנס לדוח´ תילמד אותו או לחילופין תשאל את כל הנוגעים לדבר. בהצלחה. פילוביץ שחף.

למעלה