קווי לילה - לכל מי שעוד היה בספקות

מצב
הנושא נעול.

scooby5

Member
לגבי נחיצותם והצלחתם. מצורף מראה שנתפס בעדשת המצלמה בטלפון שלי אמש, חמישי, בשעה 0115 לערך במושבה הגרמנית בחיפה. זהו 75-079-69 של נו"ש מבצע את קו 200 מקרית מוצקין לחוף דדו (דרך כל חיפה). המראות הללו אינם נדירים גם (ובעיקר) בלילות שישי.

stratomaximus

New member
לגבי נחיצותם והצלחתם. מצורף מראה שנתפס בעדשת המצלמה בטלפון שלי אמש, חמישי, בשעה 0115 לערך במושבה הגרמנית בחיפה. זהו 75-079-69 של נו"ש מבצע את קו 200 מקרית מוצקין לחוף דדו (דרך כל חיפה). המראות הללו אינם נדירים גם (ובעיקר) בלילות שישי.
לצערנו חיפה היא מיקרוקוסמוס בעניין הזה
מיקרוקוסמוס שהושג הרבה בזכות העובדה שהקווים פועלים גם בליל שבת, מה שמקפיץ את תפוצתם ורווחיותם, ומשליך גם על ימים אחרים כמו חמישי ומוצ"ש. הלוואי חצי מהתפוסה הזו הייתה נצפית בכל חמישי ומוצ"ש בגוש-דן...

scooby5

Member
מיקרוקוסמוס שהושג הרבה בזכות העובדה שהקווים פועלים גם בליל שבת, מה שמקפיץ את תפוצתם ורווחיותם, ומשליך גם על ימים אחרים כמו חמישי ומוצ"ש. הלוואי חצי מהתפוסה הזו הייתה נצפית בכל חמישי ומוצ"ש בגוש-דן...
אתה בדיוק מחזק את שהתכוונתי לומר
יש פרסום - יש יעילות - יש נוחיות/תדירות - יש נוסעים וחוזר חלילה.

mister K

New member
לצערי אתה צודק.
בחיפה קווי הלילה מצליחים יותר מאשר בגוש דן. מה לעשות, כשיש קווי לילה אבל הם לא פועלים דווקא בליל הבילויים העיקרי זה מצב אבסורדי.

JayZed

New member
לצערי אתה צודק.
בחיפה קווי הלילה מצליחים יותר מאשר בגוש דן. מה לעשות, כשיש קווי לילה אבל הם לא פועלים דווקא בליל הבילויים העיקרי זה מצב אבסורדי.
גם בירושלים הם מצליחים יותר מבגוש דן.
מפרקיות מפעילות את קווי הלילה בירושלים, ובשבועות האחרונים יצא לי לא פעם לצפות בהם - רובן מלאות בישיבה, גם בשעה 2:30 בלילה!

אורי404

New member
האוטובוסים אולי לא מלאים. מוניות השירות כן.

mister K

New member
קו 301 החל לשמור שבת.

החל מהמעבר לשעון קיץ, בוטלו כל הנסיעות היוצאות לפני צאת השבת מחיפה ומעפולה. כנ"ל לגבי שאר הקווים של אומני אקספרס מחיפה ליקנעם ולטבעון. מהלך תמוה למדי לאור העובדה שחברת אומני אקספרס מפעילה את קווי הלילה שלה גם בשישי בערב, אך בקווים הרגילים התחילה "לשמור שבת". בימי אגד קו 301 היה מתחיל בשבת אחר"צ גם בשעון קיץ, בדומה לרוב הקווים הבינעירוניים בצפון. ייתכן שגם קווי טבעון ויקנעם (לא זוכר את הלו"ז של אגד). אם זו הוראה של משרד התחבורה, זה גרוע מאוד.

haifasoldier

New member
קו 301 החל לשמור שבת.

החל מהמעבר לשעון קיץ, בוטלו כל הנסיעות היוצאות לפני צאת השבת מחיפה ומעפולה. כנ"ל לגבי שאר הקווים של אומני אקספרס מחיפה ליקנעם ולטבעון. מהלך תמוה למדי לאור העובדה שחברת אומני אקספרס מפעילה את קווי הלילה שלה גם בשישי בערב, אך בקווים הרגילים התחילה "לשמור שבת". בימי אגד קו 301 היה מתחיל בשבת אחר"צ גם בשעון קיץ, בדומה לרוב הקווים הבינעירוניים בצפון. ייתכן שגם קווי טבעון ויקנעם (לא זוכר את הלו"ז של אגד). אם זו הוראה של משרד התחבורה, זה גרוע מאוד.
שלחתי בדיוק את מה שכתבת למחלקת הפניות
של אומני אקספרס. הייתי ממש מופתע שהאתר שלהם הצליח לשלוח את הפניה, ואהיה עוד יותר מופתע אם אקבל תשובה. אם כן, אעדכן כאן.

נתנאל531

Well-known member
קו 301 החל לשמור שבת.

לא נכון, יש נסיעות שבת
על פי הלו"ז שמופרסם ב־bus.gov.il, נסיעה ראשונה של 301 מחיפה ב־1905, מעפולה ב־1845, בזמן שהשבת יצאה היום ב־1945, ובשיא הקיץ האסטרונומי (בערך חודשיים מהיום) יציאת שבת תגיע ל־2030.

mister K

New member
לא נכון, יש נסיעות שבת
על פי הלו"ז שמופרסם ב־bus.gov.il, נסיעה ראשונה של 301 מחיפה ב־1905, מעפולה ב־1845, בזמן שהשבת יצאה היום ב־1945, ובשיא הקיץ האסטרונומי (בערך חודשיים מהיום) יציאת שבת תגיע ל־2030.
יופי, נסיעה אחת מסכנה...
באגד הקו היה פועל בשעות הרבה יותר מוקדמות גם בשעון קיץ. אם אני זוכר טוב, הנסיעות הראשונות היו יוצאות בסביבות 17:00. חוץ מזה, מי יודע אם עד לשיא הקיץ הלו"ז לא יתעדכן שוב.

נתנאל531

Well-known member
יופי, נסיעה אחת מסכנה...
באגד הקו היה פועל בשעות הרבה יותר מוקדמות גם בשעון קיץ. אם אני זוכר טוב, הנסיעות הראשונות היו יוצאות בסביבות 17:00. חוץ מזה, מי יודע אם עד לשיא הקיץ הלו"ז לא יתעדכן שוב.
ואולי זה תולדה של ביקוש?
היום ראיתי את הנסיעה הראשונה של 59 מק.ים לחיפה ב־17:00, עם מספר נוסעים של מונית שירות. לפי מה שאני זוכר מקווים אחרים באזור הקריות (271, 52 ועוד), זו תופעה שגרתית בשעות אלו. אומני מבית עפיפי הם האחרונים שצריך להיות להם אכפת משמירת שבת, נראה שלא השבת היא השיקול שלהם.

mister K

New member
ואולי זה תולדה של ביקוש?
היום ראיתי את הנסיעה הראשונה של 59 מק.ים לחיפה ב־17:00, עם מספר נוסעים של מונית שירות. לפי מה שאני זוכר מקווים אחרים באזור הקריות (271, 52 ועוד), זו תופעה שגרתית בשעות אלו. אומני מבית עפיפי הם האחרונים שצריך להיות להם אכפת משמירת שבת, נראה שלא השבת היא השיקול שלהם.
כן בטח, ביקוש נמוך...
בגלל ביקוש נמוך החליטו פתאום לבטל את כל הנסיעות בין 17:00 ל-19:00 בכל קווי אומני אקספרס ולגמרי במקרה השינוי בוצע בדיוק בשבת בה הוחלף השעון. לא נשמע לי הגיוני במיוחד. נכון שלעפיפי לא צריך להיות איכפת משמירת שבת, אבל לצערי יש מי שמכתיב לו תנאים למכרז וזה משרד התחבורה. גם בקו 265 שפתחה נתיב אקספרס לאחרונה הלו"ז מאוד לא גמיש בימי שישי ובמוצ"ש, כשהאוטובוס הראשון במוצ"ש יוצא ב-19:30 גם בחורף (בזמן שאפילו הקווים של אגד לתל אביב ולירושלים יוצאים הרבה לפני כן) והאוטובוס האחרון בשישי יוצא ב-14:30 גם בקיץ. כפי שכתבתי בהודעת ההבהרה למטה, גם אם הסיבה היא לא שמירת השבת וזה רק תירוץ, זה עדיין חמור בדיוק באותה מידה. תהיה בטוח שביקוש יש.

mister K

New member
לא נכון, יש נסיעות שבת
ורק להבהרה...
אני נגד כל קיצוץ בלו"ז ובשעות הפעילות. גם אם הדבר לא נובע משמירת שבת שלא הייתה קודם אלא סתם מקמצנות ועצלנות, זה לא פחות חמור. במקרה הזה הלו"ז קוצץ באופן משמעותי בשבת אחר"צ ולא משנה מה הסיבה.

25306yosef

New member
למה אין קווי לילה בינעירוניים

משה343

New member
מדוע מטרודן לא מפעילה קווי לילה בפסח ?...
לפי אתר קווי הלילה , יש בגוש דן , חיפה והקריות וירושלים אבל ב"ש לא .

מצב
הנושא נעול.
למעלה