קפריסין, גרמניה, פינלנד ונורבגיה מתחת לסף תחלואה בקורונה!

dudi4321

Member
ישראלים שיגיעו לשם אולי יגרמו לתחלואה לפחות בתאורטי.

דיברגנט חדש

Well-known member
ישראלים שיגיעו לשם אולי יגרמו לתחלואה לפחות בתאורטי.
לא ברור לי, איך גרמניה ביניהם?
אני עוקב באדיקות אחר גרמניה ויש מס' דו ספרתי של מתים כמעט כל יום, למשל אתמול היו 14 מתים חדשים.
היום, עדיין לא עודכנו הנתונים, אך אני מניח שיהיה מס' זהה.

לאונידס

Active member
לא ברור לי, איך גרמניה ביניהם?
אני עוקב באדיקות אחר גרמניה ויש מס' דו ספרתי של מתים כמעט כל יום, למשל אתמול היו 14 מתים חדשים.
היום, עדיין לא עודכנו הנתונים, אך אני מניח שיהיה מס' זהה.
מדובר על נשאים מאומתים, לא על מתים. יכול להיות שהנפטרים הם מהדבקות של לפני חודש ויותר?
רק מנחש, אין לי מושג לגבי הנתונים.

הכתבה לא ברורה, רשום בה במקום אחד
"המרכז האירופי למניעת בקרות ומחלות קבע סף של 20 מקרי הידבקות לכל 100 אלף בני אדם – שחצייתו מצריכה פעולה דחופה לבלימת התפרצות הנגיף"
ובמקום אחר
"הרמה שאותה קבעו בארגון הבריאות האירופאי היא 20 מאומתים על כל מאה אלף בדיקות שנערכות בשבעה ימים."
אז ל 100,000 איש או ל 100,000 בדיקות?

אם לכל 100,000 בדיקות בישראל 11-12% מהבדיקות חיוביות, זאת אומרת כ 11,000-12,000בדיקות חיוביות לכל 100,000 בדיקות. הדרך ל 20 בדיקות חיוביות מתוך 100,000 ארוכה - מאוד

דיברגנט חדש

Well-known member
מדובר על נשאים מאומתים, לא על מתים. יכול להיות שהנפטרים הם מהדבקות של לפני חודש ויותר?
רק מנחש, אין לי מושג לגבי הנתונים.

הכתבה לא ברורה, רשום בה במקום אחד
"המרכז האירופי למניעת בקרות ומחלות קבע סף של 20 מקרי הידבקות לכל 100 אלף בני אדם – שחצייתו מצריכה פעולה דחופה לבלימת התפרצות הנגיף"
ובמקום אחר
"הרמה שאותה קבעו בארגון הבריאות האירופאי היא 20 מאומתים על כל מאה אלף בדיקות שנערכות בשבעה ימים."
אז ל 100,000 איש או ל 100,000 בדיקות?

אם לכל 100,000 בדיקות בישראל 11-12% מהבדיקות חיוביות, זאת אומרת כ 11,000-12,000בדיקות חיוביות לכל 100,000 בדיקות. הדרך ל 20 בדיקות חיוביות מתוך 100,000 ארוכה - מאוד
ערב ועודכן מס' המתים, נושק לשיא של 0.842% אצלנו ביחס בין מתים למחלימים והיחס בעולם לאחר שחצה את הרף של 4% סופסוף נרגע בבוקר, שינה פאזה, אך חזר לרדת והגיע לשיא של מינימום לוקלי של 3.984% ובגרמניה, עדיין נושק לשיא של מינימום לוקלי חדש של 3.644%.

(1784/210,845)/(1055556/26495719)=4.7084
0.846% 3.984%

יחס של פי 4.7084 לעומת העולם, עלה מהצוהריים, התרחק מעט מהמינימום הלוקלי החדש של 4.481 כאשר המקסימום הלוקלי החדש היינו של ה-5.609 כאשר אצלנו, כרגע, 27 מתים חדשים, 6490 מחלימים חדשים מאתמול, ירד מהצוהריים, נושק לשיא של מינימום לוקלי חדש של 0.842% (יחס בין מתים למחלימים אצלנו) ואצלם לאחר שחצה את הרף של 4% סופסוף נרגע בבוקר, שינה פאזה, אך חזר לרדת והגיע לשיא של מינימום לוקלי של 3.984%.

בגרמניה, 9627/263,700, (כרגע, 11 מתים חדשים היום) יחס של 3.651%, עלה
מאתמול, אך עדיין נושק לשיא של מינימום לוקלי חדש של 3.644% ולעומתינו פי 4.315 לרעתם, קרי, אצלנו ירד ואצלם עלה, לכן, היחס בינינו לבינם עלה מהצוהריים והתרחק מהמינימום הלוקלי החדש של פי 4.09 כאשר המקסימום הלוקלי החדש היינו 4.696.

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
ערב ועודכן מס' המתים, נושק לשיא של 0.842% אצלנו ביחס בין מתים למחלימים והיחס בעולם לאחר שחצה את הרף של 4% סופסוף נרגע בבוקר, שינה פאזה, אך חזר לרדת והגיע לשיא של מינימום לוקלי של 3.984% ובגרמניה, עדיין נושק לשיא של מינימום לוקלי חדש של 3.644%.

(1784/210,845)/(1055556/26495719)=4.7084
0.846% 3.984%

יחס של פי 4.7084 לעומת העולם, עלה מהצוהריים, התרחק מעט מהמינימום הלוקלי החדש של 4.481 כאשר המקסימום הלוקלי החדש היינו של ה-5.609 כאשר אצלנו, כרגע, 31 מתים חדשים, 6490 מחלימים חדשים מאתמול, ירד מהצוהריים, נושק לשיא של מינימום לוקלי חדש של 0.842% (יחס בין מתים למחלימים אצלנו) ואצלם לאחר שחצה את הרף של 4% סופסוף נרגע בבוקר, שינה פאזה, אך חזר לרדת והגיע לשיא של מינימום לוקלי של 3.984%.

בגרמניה, 9627/263,700, (כרגע, 11 מתים חדשים היום) יחס של 3.651%, עלה
מאתמול, אך עדיין נושק לשיא של מינימום לוקלי חדש של 3.644% ולעומתינו פי 4.315 לרעתם, קרי, אצלנו ירד ואצלם עלה, לכן, היחס בינינו לבינם עלה מהצוהריים והתרחק מהמינימום הלוקלי החדש של פי 4.09 כאשר המקסימום הלוקלי החדש היינו 4.696.
חצות ועודכן מס' המתים, עדיין קרוב לשיא מהבוקר של 0.842% אצלנו ביחס בין מתים למחלימים והיחס בעולם לאחר שחצה את הרף של 4% סופסוף נרגע בבוקר, שינה פאזה, אך חזר לרדת והגיע לשיא של מינימום לוקלי של 3.979% ובגרמניה, עדיין קרוב לשיא של מינימום לוקלי חדש של 3.644%.

(1797/211,397)/(1056652/26555338)=4.681
0.85% 3.979%

יחס של פי 4.681 לעומת העולם, ירד מהערב, התקרב מעט למינימום הלוקלי החדש של 4.481 כאשר המקסימום הלוקלי החדש היינו של ה-5.609 כאשר אצלנו, כרגע, 40 מתים חדשים, 7042 מחלימים חדשים מאתמול, עלה מהערב, עדיין קרוב לשיא מהבוקר של מינימום לוקלי חדש של 0.842% (יחס בין מתים למחלימים אצלנו) ואצלם לאחר שחצה את הרף של 4% סופסוף נרגע בבוקר, שינה פאזה, אך חזר לרדת והגיע לשיא של מינימום לוקלי של 3.979%.

בגרמניה, 9635/263,700, (19 מתים חדשים היום) יחס של 3.654%, ממשיך לעלות מאתמול, אך עדיין קרוב לשיא של מינימום לוקלי חדש של 3.644%
ולעומתינו פי 4.298 לרעתם, קרי, אצלנו עלה ואצלם עלה אך בצורה פחות משמעותית, לכן, היחס בינינו לבינם ירד מהערב והתקרב למינימום הלוקלי החדש של פי 4.09 כאשר המקסימום הלוקלי החדש היינו 4.696.

נערך לאחרונה ב:

לאונידס

Active member
חצות ועודכן מס' המתים, עדיין קרוב לשיא מהבוקר של 0.842% אצלנו ביחס בין מתים למחלימים והיחס בעולם לאחר שחצה את הרף של 4% סופסוף נרגע בבוקר, שינה פאזה, אך חזר לרדת והגיע לשיא של מינימום לוקלי של 3.979% ובגרמניה, עדיין קרוב לשיא של מינימום לוקלי חדש של 3.644%.

0.85% 3.979%

יחס של פי 4.681 לעומת העולם, ירד מהערב, התקרב מעט למינימום הלוקלי החדש של 4.481 כאשר המקסימום הלוקלי החדש היינו של ה-5.609 כאשר אצלנו, כרגע, 40 מתים חדשים, 7042 מחלימים חדשים מאתמול, עלה מהערב, עדיין קרוב לשיא מהבוקר של מינימום לוקלי חדש של 0.842% (יחס בין מתים למחלימים אצלנו) ואצלם לאחר שחצה את הרף של 4% סופסוף נרגע בבוקר, שינה פאזה, אך חזר לרדת והגיע לשיא של מינימום לוקלי של 3.979%.

בגרמניה, 9635/263,700, (19 מתים חדשים היום) יחס של 3.654%, ממשיך לעלות מאתמול, אך עדיין קרוב לשיא של מינימום לוקלי חדש של 3.644%
ולעומתינו פי 4.298 לרעתם, קרי, אצלנו עלה ואצלם עלה אך בצורה פחות משמעותית, לכן, היחס בינינו לבינם ירד מהערב והתקרב למינימום הלוקלי החדש של פי 4.09 כאשר המקסימום הלוקלי החדש היינו 4.696.
בישראל חלק גדול מהתחלואה בישובים או שכונות חרדיים שיש להם מאפיינים ייחודיים.
למשל במודיעין עילית יישוב עם כ 80,000 תושבים מספר התושבים שגילם מעבר ל 65 הוא 600 בלבד. להערכתי אין אף ישוב בעולם עם כל כך מעט אוכלוסייה מבוגרת, בטח לא בגרמניה.
מכיוון שחלק גדול מהנפטרים הם אנשים מבוגרים ברור שבישראל ימותו אחוז נמוך יותר של נדבקים, זה לא אומר

0.85% 3.979%

חוץ מלהגיד שהאוכלוסייה בישראל, במיוחד האוכלוסיה החרדית שבמיוחד (אבל לא רק) אצלה כרגע משתוללת הקורונה, הרבה יותר צעירה מהאוכלוסייה בגרמניה,
למשל במודיעין עילית, עיר של 80,000 איש יש בסך הכל 600 איש שגילם עבר את ה 65,
מה הנתונים שרשמת אומרים? על מה הם מצביעים?

דיברגנט חדש

Well-known member
בישראל חלק גדול מהתחלואה בישובים או שכונות חרדיים שיש להם מאפיינים ייחודיים.
למשל במודיעין עילית יישוב עם כ 80,000 תושבים מספר התושבים שגילם מעבר ל 65 הוא 600 בלבד. להערכתי אין אף ישוב בעולם עם כל כך מעט אוכלוסייה מבוגרת, בטח לא בגרמניה.
מכיוון שחלק גדול מהנפטרים הם אנשים מבוגרים ברור שבישראל ימותו אחוז נמוך יותר של נדבקים, זה לא אומר

חוץ מלהגיד שהאוכלוסייה בישראל, במיוחד האוכלוסיה החרדית שבמיוחד (אבל לא רק) אצלה כרגע משתוללת הקורונה, הרבה יותר צעירה מהאוכלוסייה בגרמניה,
למשל במודיעין עילית, עיר של 80,000 איש יש בסך הכל 600 איש שגילם עבר את ה 65,
מה הנתונים שרשמת אומרים? על מה הם מצביעים?
זה אומר שלמרות שגרמניה נחשבת שיש לה מערכת בריאות הטובה בעולם, מצבינו טוב יותר מהם בהקשר לקורונה ביחס של פי 4.298 עפ"י אתמול (היום, טרם בדקתי). אפשר לייחס את זה לכך כפי שכתבת שאצלנו יש יותר צעירים מאצלם בשל הילודה השלילית שיש אצלם, אך זאת לא הסיבה היחידה, כי אם זאת הייתה הסיבה היחידה הייתי מצפה שהנתון הזה יהיה פחות או יותר קבוע ולא השתנה בהתאם לפעולות הממשלה, כמו למשל הסגר.
אני עוקב אחרי העולם ואחרי גרמניה בשל הידיעה ששם המערכת הרפואית הטובה בעולם כבר ממרץ והיחס היה לגמרי שונה, היה הרבה יותר טוב מבחינתינו בסוף הגל הראשון, אך לאחר זלזול הציבור בקורונה, היחס ירד והגיע ליחס של פי 2.5 בערך (לא זוכר את המס' המדויק, אך אם זה קריטי, אני יכול לבדוק) ולאחר פעולות הממשלה, זה שוב מתחיל לעלות לטובתינו ובינתיים מתוחם אצלי במה שהגדרתי כמינימום ומקסימום לוקלי עכשיווי.

נערך לאחרונה ב:

לאונידס

Active member
זה אומר שלמרות שגרמניה נחשבת שיש לה מערכת בריאות הטובה בעולם, מצבינו טוב יותר מהם בהקשר לקורונה ביחס של פי 4.298 עפ"י אתמול (היום, טרם בדקתי). אפשר לייחס את זה לכך כפי שכתבת שאצלנו יש יותר צעירים מאצלם בשל הילודה השלישית שיש אצלם, אך זאת לא הסיבה היחידה, כי אם זאת הייתה הסיבה היחידה הייתי מצפה שהנתון הזה יהיה פחות או יותר קבוע ולא השתנה בהתאם לפעולות הממשלה, כמו למשל הסגר.
אני עוקב אחרי העולם ואחרי גרמניה בשל הידיעה ששם המערכת הרפואית הטובה בעולם כבר ממרץ והיחס היה לגמרי שונה, היה הרבה יותר טוב מבחינתינו בסוף הגל הראשון, אך לאחר זלזול הציבור בקורונה, היחס ירד והגיע ליחס של פי 2.5 בערך (לא זוכר את המס' המדויק, אך היא זה קריטי, אני יכול לבדוק) ולאחר פעולות הממשלה, זה שוב מתחיל לעלות לטובתינו ובינתיים מתוחם אצלי במה שהגדרתי כמינימום ומקסימום לוקלי עכשיווי.
בוא נראה עובדות ולאילו מסקנות העובדות האלו מביאות אותנו:
1. ככל הידוע לרפואה גיל (ובד"כ מחלות רקע שנלוות אליו) הוא פאקטור חשוב כגורם לתמותה לאנשים שכבר נדבקו בקורונה.
2. סגר איננו פאקטור לתמותה מקורונה לאנשים שכבר נדבקו.
נכון שסגר פאקטור מאוד רלוונטי להדבקות אבל אתה מדבר על אנשים אחרי שנדבקו, לכן הסגר איננו רלוונטי.
3. זלזול אנשים גם כן איננו גורם רלוונטי לאחר הדבקות.
זלזול יכול לגרום ליותר אנשים להדבק אבל כמו סגר, הנתונים שאתה מדבר עליהם הם אנשים שכבר נדבקו.
4. איכות טיפול רפואי. בעקרון אולי היה כאן טיעון אבל גם בישראל רואים שאחוז המתים מתוך הנדבקים באוכלוסיה החרדית הרבה יותר נמוך מאשר בחברה הכללית והאוכלוסיה החרדית מקבלת את אותו טיפול רפואי שהאוכלוסיה הכללית מקבלת, לכן המסקנה המתבקשת היא שהגיל הוא הפאקטור הקובע.

בקיצור לסגר יכולה להיות משמעות גדולה מבחינת הדבקה, אין לו שום משמעות מבחינת אחוז המתים מסך אלו שכבר נדבקו
כנ"ל לגבי התנהלות הציבור.

שורה תחתונה אנחנו מבינים שבישראל אחוז הצעירים מתוך אלו שנדבקו הרבה יותר גבוה בגרמניה ולכן בגרמניה אחוז המתים מאלו שנדבקו גבוה מישראל.
ואין לי מושג איך זה קשור לתיירות.

דיברגנט חדש

Well-known member
בוא נראה עובדות ולאילו מסקנות העובדות האלו מביאות אותנו:
1. ככל הידוע לרפואה גיל (ובד"כ מחלות רקע שנלוות אליו) הוא פאקטור חשוב כגורם לתמותה לאנשים שכבר נדבקו בקורונה.
2. סגר איננו פאקטור לתמותה מקורונה לאנשים שכבר נדבקו.
נכון שסגר פאקטור מאוד רלוונטי להדבקות אבל אתה מדבר על אנשים אחרי שנדבקו, לכן הסגר איננו רלוונטי.
3. זלזול אנשים גם כן איננו גורם רלוונטי לאחר הדבקות.
זלזול יכול לגרום ליותר אנשים להדבק אבל כמו סגר, הנתונים שאתה מדבר עליהם הם אנשים שכבר נדבקו.
4. איכות טיפול רפואי. בעקרון אולי היה כאן טיעון אבל גם בישראל רואים שאחוז המתים מתוך הנדבקים באוכלוסיה החרדית הרבה יותר נמוך מאשר בחברה הכללית והאוכלוסיה החרדית מקבלת את אותו טיפול רפואי שהאוכלוסיה הכללית מקבלת, לכן המסקנה המתבקשת היא שהגיל הוא הפאקטור הקובע.

בקיצור לסגר יכולה להיות משמעות גדולה מבחינת הדבקה, אין לו שום משמעות מבחינת אחוז המתים מסך אלו שכבר נדבקו
כנ"ל לגבי התנהלות הציבור.

שורה תחתונה אנחנו מבינים שבישראל אחוז הצעירים מתוך אלו שנדבקו הרבה יותר גבוה בגרמניה ולכן בגרמניה אחוז המתים מאלו שנדבקו גבוה מישראל.
ואין לי מושג איך זה קשור לתיירות.
מה שכתבת היה נכון אילולא לא היה מעורב בזה בי"ח, כי ככל שמס' הנדבקים גדול יותר, קשה יותר לצוות הרפואי להשתלט ועל כן, מס' המתים יהיה גדול יותר ביחס למחלימים מאשר כשמס' הנדבקים קטן יותר.
אגב, איך אתה מסביר את זה שבאפריל היחס בינינו לבין העולם היה פי 9.52 ועכשיו הוא חצי מזה?
כנ"ל לשינויים בינינו לבין גרמניה?

לאונידס

Active member
מה שכתבת היה נכון אילולא לא היה מעורב בזה בי"ח, כי ככל שמס' הנדבקים גדול יותר, קשה יותר לצוות הרפואי להשתלט ועל כן, מס' המתים יהיה גדול יותר ביחס למחלימים מאשר כשמס' הנדבקים קטן יותר.
אגב, איך אתה מסביר את זה שבאפריל היחס בינינו לבין העולם היה פי 9.52 ועכשיו הוא חצי מזה?
כנ"ל לשינויים בינינו לבין גרמניה?
ההבדל בין ישראל לגרמניה וישראל ושאר העולם באחוז המתים מתוך הנדבקים הוא כנראה גיל הנדבקים שתואם את עליית אחוז החרדים בתוך אוכלוסיית הנדבקים בישראל. הסברתי בהרחבה.
הדרדרות באיכות הטיפול תתרחש כשבבתי החולים תהיה רוויה כמו שקרה באיטליה בתחילת המגיפה. לא נראה שישראל או גרמניה הגיעו לשם. בכל מקרה בישראל חרדים ערבים דתיים וחילונים כולם מגיעים לאותם בתי חולים ובכל זאת אחוז החרדים המתים מתוך הנדבקים נמוך בהרבה משאר האוכלוסיות. האם לדעתך חולה חרדי מקבל טיפול טוב יותר מאשר חולה חילוני או חולה דתי?

ועוד פעם אני לא מבין, אני לא מבין את הרלוונטיות של אחוז המתים מתוך הנדבקים בישראל או בגרמניה לתיירות. תוכל להסביר?

דיברגנט חדש

Well-known member
ההבדל בין ישראל לגרמניה וישראל ושאר העולם באחוז המתים מתוך הנדבקים הוא כנראה גיל הנדבקים שתואם את עליית אחוז החרדים בתוך אוכלוסיית הנדבקים בישראל. הסברתי בהרחבה.
הדרדרות באיכות הטיפול תתרחש כשבבתי החולים תהיה רוויה כמו שקרה באיטליה בתחילת המגיפה. לא נראה שישראל או גרמניה הגיעו לשם. בכל מקרה בישראל חרדים ערבים דתיים וחילונים כולם מגיעים לאותם בתי חולים ובכל זאת אחוז החרדים המתים מתוך הנדבקים נמוך בהרבה משאר האוכלוסיות. האם לדעתך חולה חרדי מקבל טיפול טוב יותר מאשר חולה חילוני או חולה דתי?

ועוד פעם אני לא מבין, אני לא מבין את הרלוונטיות של אחוז המתים מתוך הנדבקים בישראל או בגרמניה לתיירות. תוכל להסביר?
גם בגל הראשון, היו יותר חרדים, אז איך אתה מסביר את ההבדל?
הרלוונטיות לתיירות היא הצבע של המדינה ובישראל, גרמניה מוגדרת אדום, לכן אם היא מוגדרת אצלנו כאדום, איך היא הוגדרה כמתחת לסף התחלואה ביחד עם קפריסין?
למען הסר ספק, קפריסין מוגדרת כירוקה אצלנו.

לאונידס

Active member
גם בגל הראשון, היו יותר חרדים, אז איך אתה מסביר את ההבדל?
הרלוונטיות לתיירות היא הצבע של המדינה ובישראל, גרמניה מוגדרת אדום, לכן אם היא מוגדרת אצלנו כאדום, איך היא הוגדרה כמתחת לסף התחלואה ביחד עם קפריסין?
למען הסר ספק, קפריסין מוגדרת כירוקה אצלנו.
מה היה אחוז החרדים הנשאים בגל הראשון ומה האחוז בגל השני? זה יתן לך את התשובה
ככל שאני יודע ישראל לא מגדירה מדינות כאדומות או ירוקות לפי אחוז המתים מתוך אחוז הנשאים, אתה יודע אחרת?

דיברגנט חדש

Well-known member
מה היה אחוז החרדים הנשאים בגל הראשון ומה האחוז בגל השני? זה יתן לך את התשובה
ככל שאני יודע ישראל לא מגדירה מדינות כאדומות או ירוקות לפי אחוז המתים מתוך אחוז הנשאים, אתה יודע אחרת?
בגל הראשון גם ה-% היה גבוה, אם אני זוכר נכון, היה 30% (תקן אותי, אם אני טועה) וכיום זה 40%, כך שהשוני לא אמור להיות מורגש.
לגבי, איך נקבע צבע מדינה, יש נוסחה לוגריתמית שבזמנו פורסמה בטמקא ואם אני זוכר נכון, היא מכילה בתוכה את מס' המתים, מס' המונשמים ומס' החולים קשה.

לאונידס

Active member
בגל הראשון גם ה-% היה גבוה, אם אני זוכר נכון, היה 30% (תקן אותי, אם אני טועה) וכיום זה 40%, כך שהשוני לא אמור להיות מורגש.
לגבי, איך נקבע צבע מדינה, יש נוסחה לוגריתמית שבזמנו פורסמה בטמקא ואם אני זוכר נכון, היא מכילה בתוכה את מס' המתים, מס' המונשמים ומס' החולים קשה.
מספר המתים מתוך מספר הנשאים מעולם לא היה קריטריון לקביעה באים מדינה היא אדומה או ירוקה, לא בישראל ולא בכל מדינה אחרת שניסיתי לבדוק. לכן הקריטריון שאתה מנסה להציע מעולם לא היה רלוונטי.
מספר המתים לעומת גודל האוכלוסיה לפעמים היה קריטריון, אני מצרף קישור שכרגע קיבלתי לאנימציה נחמדה שמראה מה מספר המתים המתים ביום למליון נפש בישראל לעומת כל מיני מדינות, כולל גרמניה. האנימציה נחמדה אבל הנתונים לא, ישראל במצב גרוע פי 30 מגרמניה.
בד"כ הקריטריון לא היה מספר המתים אלא מספר הנדבקים ביום למיליון נפש.

ככל שאני יודע אתה כנראה לא מדייק לגבי אחוז החרדים לא בגל הראשון ולא בגל השני.
הנה נתוני משרד הבריאות נכון לכתיבת שורות אלו מאתר משרד הבריאות, תפרח ישוב קטן, לא ממש עקרוני לסטטיסטיקה, ואחרי כן ישובים חרדיים מובילים בגאון את הרשימה.
1602398063229.png

1602398063229.png

דיברגנט חדש

Well-known member
מספר המתים מתוך מספר הנשאים מעולם לא היה קריטריון לקביעה באים מדינה היא אדומה או ירוקה, לא בישראל ולא בכל מדינה אחרת שניסיתי לבדוק. לכן הקריטריון שאתה מנסה להציע מעולם לא היה רלוונטי.
מספר המתים לעומת גודל האוכלוסיה לפעמים היה קריטריון, אני מצרף קישור שכרגע קיבלתי לאנימציה נחמדה שמראה מה מספר המתים המתים ביום למליון נפש בישראל לעומת כל מיני מדינות, כולל גרמניה. האנימציה נחמדה אבל הנתונים לא, ישראל במצב גרוע פי 30 מגרמניה.
בד"כ הקריטריון לא היה מספר המתים אלא מספר הנדבקים ביום למיליון נפש.

ככל שאני יודע אתה כנראה לא מדייק לגבי אחוז החרדים לא בגל הראשון ולא בגל השני.
הנה נתוני משרד הבריאות נכון לכתיבת שורות אלו מאתר משרד הבריאות, תפרח ישוב קטן, לא ממש עקרוני לסטטיסטיקה, ואחרי כן ישובים חרדיים מובילים בגאון את הרשימה.
צפה בקובץ המצורף 5024

צפה בקובץ המצורף 5024
צודק, בדקתי עכשיו ומס' המתים הוא לא קריטריון בנוסחה שמובילה לציון הרמזור, אחד החלקים המרכזיים במודל של הפרויקטור, פרופ' רוני גמזו? הנוסחה היא - 2 + ln (שיעור החיוביים ל-10,000 איש) + ln (קצב הגידול בריבוע) + שיעור החיוביים*12.5

לגבי התהייה הראשונה שלך, לא חישבתי את % החרדים מכלל האוכלוסיה לא בגל הראשון ולא בשני אלא הסתמכתי על טמקא, כך שאין לי מושג מהו דיוקו ובטח ובטח, הוא לא שלי.

לאונידס

Active member
צודק, בדקתי עכשיו ומס' המתים הוא לא קריטריון בנוסחה שמובילה לציון הרמזור, אחד החלקים המרכזיים במודל של הפרויקטור, פרופ' רוני גמזו? הנוסחה היא - 2 + ln (שיעור החיוביים ל-10,000 איש) + ln (קצב הגידול בריבוע) + שיעור החיוביים*12.5

לגבי התהייה הראשונה שלך, לא חישבתי את % החרדים מכלל האוכלוסיה לא בגל הראשון ולא בשני אלא הסתמכתי על טמקא, כך שאין לי מושג מהו דיוקו ובטח ובטח, הוא לא שלי.
לא ממליץ להסתמך על אתרים כמו טמקא.
אני לא חושב שמישהו יכול באמת להגיד כמה אנשים נדבקו במגזר החרדים, בישראל לא מפלחים את האוכלוסיות לפי אמונה דתית, אבל ישנם ישובים שהאוכלוסיה בהם היא כמעט 100% חרדים כמו מודיעין עילית או אלעד ואז אפשר להניח שכנראה 100% מהנדבקים ביישובים האלה הם חרדים,
אבל מה לגבי ישובים מעורבים כמו אשדוד או ירושלים? לפי התקשורת ההדבקה ביישובים איננה אחידה ויש הבדל גדול בין אחוזי ההדבקה בשכונות החרדיות לשכונות של האוכלוסיה הכללית.
כך שההערכה לאחוז החרדים מתוך הנשאים כנראה לוקה בחסר.

דיברגנט חדש

Well-known member
הבנת כבר שטעית?
נתוני קורונה בגרמניה.png

דיברגנט חדש

Well-known member
ממש לא, הייתי מאוד מדוייק
במה היית כ"כ מדויק?
טענת שאין חשיבות למס' המתים והנה גרמניה הפכה לאדומה.
מצרף לך גם השוואה שעשיתי שלשום בינינו לבין גרמניה ותוכל לראות איך אצלנו מס' המתים יורד בהתאם לירידה בתחלואה לעומת אצלם שהוא עולה ועולה, הגיע כבר ל-96 ובקרוב מאוד יעבור את המאה וייכנס לסקלה של מס' תלת ספרתיים.
נתוני קורונה ישראל לעומת גרמניה.png

לאונידס

Active member
במה היית כ"כ מדויק?
טענת שאין חשיבות למס' המתים והנה גרמניה הפכה לאדומה.
מצרף לך גם השוואה שעשיתי שלשום בינינו לבין גרמניה ותוכל לראות איך אצלנו מס' המתים יורד בהתאם לירידה בתחלואה לעומת אצלם שהוא עולה ועולה, הגיע כבר ל-96 ובקרוב מאוד יעבור את המאה וייכנס לסקלה של מס' תלת ספרתיים.
צפה בקובץ המצורף 6153
לא נכון,
לא טענתי שאין חשיבות למספר המתים.
אם אתה מצטט אותי תהיה מדויק, אני כתבתי:
"מספר המתים מתוך מספר הנשאים מעולם לא היה קריטריון לקביעה באים מדינה היא אדומה או ירוקה,"
ואני עומד מאחורי דברי, אם אתה רוצה לתקן אותי תתקן את מה שאני אמרתי, לא את מה שאתה ממציא שכאילו אני אמרתי.

למעלה