קצת עזרה.....

כסיל

New member
קצת עזרה.....

אם אני רוצה להשתמש בדמיון המודרך בשביל לשפר דברים אצלי,אבל לא ממש הבנתי איך עושים את זה בעצמך... מישהו?

דמיון מודרך עצמי

יותר קל להנחות אדם אחר לדמיון מודרך מאשר את עצמנו. בספר כוחו של התת מודע מתוארות מספר שיטות של אוטוסוגסטיה = דמיון מודרך עצמי. אנו במרכז מעבירים קורסים להכשרת מנחים בדמיון מודרך. מי שעובר את הקורס לומד שיטות מתקדמות שאותן ניתן גם ליישם על עצמנו. ובכל זאת משהו ת´כלס. השיטה הפשוטה היא לדמיין משהו שאתה רוצה ולהרגיש שהוא אכן עומד לקרות. למשל זכורה לי ההרצאה הראשונה לפני עשרות אנשים. ערב קודם דמיינתי את כל ההרצאה ודמיינתי שמוחאים לי כפיים בסיום. וכך קרה. ישנם מצבים שסוג כזה של דמיון מודרך לא יעבוד. אבל אי אפשר להסביר זאת על רגל אחת. בהצלחה לך ואקווה שזה גם יעבוד.

כסיל

New member
האמת ש.....

אני כל המן מדמיין דברים בראש (בלי לקשר לדמיון מודרך-בכלל לא ידעתי על זה)ואני מדמיין הרבה בזמן בית ספר ובדרך אליו,אבל שום דבר לא ממש השתנה... אבל הייתה פעם אחת שדמיינתי משהו שהייתי מאוד רוצה לקבל אבל לא ממש האמנתי שאני אקבל אותו,אבל בסוף קיבלתי אותו והאמת שזה שינה לי הרבה מאוד בחיים הדבר הזה.....ככה שחשבתי שאולי באמת העסק הזה עובד כשאתה מדמיין לבד רק חשבתי אולי יש דרכים לשיפור או משהו לעזור

שיפור יכולת הדמיון

כן, יותר קל לדמיין ממוקד כשמישהו מנחה אותך. ואם אתה כבר יודע שנעזרת בדמיון וזה עבד אז אחת כמה וכמה יהיה לך קל להיות מונחה. כולנו מדמיינים כל הזמן דברים אבל רובינו מדמיינים אסונות ומודאגים ממה שאנו מדמיינים. בדמיון מודרך אנו מנתבים את הדמיון לטובתנו להשגת מטרות. תוכל לקרוא על כך באתר שלנו בתפריט הגישה/דמיון מודרך. תחת הכותרת למה דמיון ולמה מודרך?

אינטגרל

New member
מממ..

אני קראתי לפני כמה זמן בספר של איזה פסיכולוגית שאוטוסג´סטיה עוזרת רק "בשכבה העליונה"..-> בסימפטומים ולא בתוכן האמיתי...

השכבה העליונה, הסמפטומים ושאר ירקות

האוטוסוגסטיות אכן עוזרות לסימפטומים. אך עליך להבין כמה דברים. א. יכול מאוד להיות שהגורם היה ואיננו עוד, וכל מה שנשאר זהו ההרגל/הזיכרון: לדוגמה: הלך פלוני אל רופא השיניים בפעם הראשונה בחייו, הוא זוכר את הריח המיוחד שמילא את נחיריו, התיישב לו פלוני על הכסא וקיבל טיפול רציני ביותר, כזה טיפול שבחיים הוא לא ישכח, לא את הכאבים ולא את הריח.. והפלא וואפלה מוצא את עצמו פלוני בכל פעם שהוא מריח את הריח המיוחד הזה של רופא השיניים (שכולנו מכירים) מתחיל להזיע מעט, וכל מני מחשבות עולות לו בראשו, תמונות, רעשים של מקדחה, זיעה קרה ועור ברווז מתפשטים על כל גופו. לא, הוא לא עומד לקבל טיפול, הוא בסך הכל ליווה חבר אל רופא השינים... אך הפחד.. אוי הפחד... כאילו הוא עומד לקבל טיפול.. מכיר את המצב???
הגורם איננו, טיפול הוא לא מקבל, אך הסימפטומים של פחד גואים שוצפים.. ב. יכול להיות שלאדם מסויים ישנה תובנה מסויימת על איך דברים מסוימים צריכים לעבוד.. וכך הוא חי את חייו.. אך מה לעשות, עולם כמנהגו נוהג והחיים עדיין משתנים, האדם גדל, דברים שעבדו בדרך אחת, כיום עובדים אחרת.. אך הוא בטוח איך אותם הדברים צריכים לעבוד.. רק מה, זה לא מביא לו תוצאות בחיים נכון?! הגורם השתנה, ההרגל נשאר. ג. ע"י אוטוסוגסטיה ניתן גם להגיע למקומות חדשים, לעוצמה עצורה שיש בכל אחד מאיתנו, ואז עם אותה העוצמה, לתקוף מחדש את הגורם הפנימי. ויש עוד ועוד.. נכון, כדאי לעבוד עם מטפל, מישהו אשר יוכל לעזור לאדם לברור בין הטפל לעיקר, האם הסימפטום הוא רק הרגל או האם הוא ממלא צורך כל שהו.. ואם הוא עונה על צורך כלשהו, איך ניתן לענות על אותו הצורך בדרך אחרת. אינטגרל תקרא הרבה, אך תשמור על ראש פתוח. זכור תמיד שבכל מה שקשור בדרך זו או אחרת לפסיכולוגיה של האדם, הדעות חלוקות מפה ועד הודעה חדשה. ולא חשוב בכלל מי צודק ומי טועה! לא חשוב מה נכון ומה לא נכון!! חשוב מה עובד ומקדם ומה לא עובד ותוקע! מה שעובד, תמשיך איתו, מה שלא עובד, תשנה.. בהצלחה מיק.

קציצון

New member
אני משתמש באוטוסג´סטה

וקראתי באתר של הדמיון מודרך על זה שבקורס חוזרים אחורה ופתאום עלה לי זכרון רחוק שאני מכיר ואז התברר לי משהו בקשר לעתמי שאני לא מאמין שהייתי מצליח לשנות באוטוסג´סטה אבל יש הרבה דברים קטנים שכן אני מצליח לשנות

נפלא

הרבה דברים קטנים משנים דבר גדול בקלות.. אם אתה לא מאמין, תסתכל פעם על נמלים ..
מיק.

the Rain

New member
אמיר רטר

אממ..רציתי לשאול בוא נגיד אני מנחה בן אדם אחר לדמיון מודרך הדברים שהוא ירצה היו אחרים אחרי שאני יגמור להנחות אותו הכוונה אני קובע את הצורה שבוא הוא יתפקד בחיים בעזרת הדמיו המודרך התכונות הפנמיות שלו היו אחרות למשל בישנות פחד הכול ישתנה ? צורת קבלת החלטות שלו צורת החשיבה שלו

אני לא בטוחה שהבנתי את השאלה...

אבל אנסה לענות בכל זאת. דמיון מודרך אינו היפנוזה. כמנחה בדמיון מודרך אני לא שותלת התניות במונחה, ולא עושה שום מניפולציות על אישיותו, אלא מביאה אותו לראות את הבעיה שלו מזווית אחרת. הוא עצמו מגיע עם פתרון לבעיה שלו, בעזרת הנחייה שלי. בעזרת עבודה בדמיון מודרך אפשר לסייע בהתמודדות עם פחדים או ביישנות למשל. האישיות לא משתנה בעקבות טיפול בדמיון מודרך. המונחה לא יהפוך להיות אדם אחר. הוא פשוט יצא מהטיפול עם כלים שיעזרו לו להתמודד עם מה שמטריד אותו... האם עניתי לך על שאלתך? הגר

m_katzmann

New member
../images/Emo101.gif

עקרונית זו לא תורה מסיני. לך עם האינטואיציות שלך והם יובילו אותך למקום הנכון ביותר. בדמיון מודרך חשוב לערב כמה שיותר חושים: חוש ריח,טעם, שמיעה ראייה, מישוש וכו. דמיין לך כמה שיותר מוחשית מה אתה שומע, איזה צבעים אתה רואה, מה אתה מרגיש חום, קור וכו והשתמש בדמיון לפתירת הבעייה בדרכים הכי לא ממשיות ואז תגיע הכי מהר למימוש שלהם. מאיה

למעלה