קצת פוחדת...

johnnypsy

New member
יש משהו....

אין ספק שחלה התמסחרות בזמן האחרון... אבל כמו כל דבר טוב בסופו של דבר הוא מתמסחר... אבל היופי שבסצנת הרגאיי שאיכות האנשים לא יורדת אלה רק גדלה... נדיר לראות "ערס" חובב מעודונים שומע רוטס רגאיי באוטו בקולי קולות... או מפזז לו איקיי מאוס במסיבת רגאי מטורפת... זה סגנון מוסיקה שקשה לחברה האלה לשמוע... כל מה שמתמסחר בסצנה הזו זה כל נושא הדאנסהול... הדאנסהול נורא קרוב בסגנון המוסיקה לסצנת המועדונים ולכן אפשר לראות את אותם ה"ערסים" מעדיפים לשלם 30 שקל בסלואו משה במקום 80 במועדונים ובאים לרקוד קצת דאנסהול.... ככל שירבו מסיבות הרוטס... ככה לא ניתקל בחברה האלה:) ככה זה בכל סצנה של מוסיקה בארץ... אם זה הטראנס ששומר לעצמו את סגנון הסיומי והכל הפסיכודלי הקשה... שמסיבות כאלה מסתכמות ב200-300 איש למסיבה ללא ערס אחד... עד לרגאי עם זרם הרוטס שקשה לחברה האלה לשמוע... בקיצור... חדל לדאנסהול:) ויהיה בסיידר ובסופו של דבר זו אחת הסצנות היותר יפות בארץ.....!!!

SaBaGMaN

New member
עם התגובה הזאת הצלחת קצת לעצבן אותי

חדל דאנסהול? ניראה לי שאתה לא ממש יודע המון על הסיגנון הזה שאתה ממהר לישלול אותו אתה יודע מה יותר מעצבן אותי בסצנה הזאת? לא ערסים (כי וואלה לא ראיתי באף דאנס ערסים) אלה אנשים כמוך טוענים שהם "ראסטות" ואוהביי רגאיי ובכלל לא פותחים את הראש שלהם לעוד סיגנונות וזרמים מהאי.. אתה יודע בכלל מה ההשפעה של המוזיקה הזאת על הרגאיי?. אתה יודע מאיפה היא באה מה המסרים?. ניסתי בכלל פעם להקשיב למה שיש לאומנים האלה להגיד? אני כבר מתאר לעצמי את התשובות.. בכל מיקרה תחקור קצת תיפתח את האוזניים שלך תיראה שחוץ מהמיקצבים המיהירים שלא בסאטלה שלך לירקוד אותם יש המון מסר! נכון חלקו טוב חלקו פחות טוב אבל זה סיגנון שמייצג היום את הרחוב הג'מייקני את כל מה שעובר שם לטוב ולרע..מהגטאות הכי עניים בג'מייקה עד לפסטיבלים הכי גדולים באירופה וארצות הברית ושלא תבין לא נכון אני מאוד אוהב רוטס ותימצא אצלי מעל 200 דיסקים של רוטס&קולצ'ה פה אבל אני גם פותח את האוזניים לעוד סיגנונות.. ונעזוב עכשיו את הנושא הזה כי רק קמתי ואין לי עוד כוח לחפור על זה. בקיצור אנשים כן התמסחרות לא התמסחרות מזה משנה?! מה לישמור את המוזיקה לעצמנו? אני דווקה ישמח אם פיתאום הסצנה תיגדל יותר וליינים יוכלו להחזיק מעמד יותר מחודשיים ומפיקים יוכלו להזמין אמנים מחול בלי לפחד על הכיס שלהם מגיל 0 אני שומע את המוזיקה הזאת תמיד אנשים שהם לא מהשכונה שלי כמו חבר'ה מבצפר או כל מקום אחר לא ידעו מה אני שומע שם באוזניות..היום המצב יותר טוב כימאת אין בנאדם שתגיד לו אני שומע רגאיי והוא לא ידע מזה "אהה כן בוב מארלי" חחח:)) קחו בקלות חבר'ה מה שיהיה יהיה יש לנו יופי של סצנה ולדעתי שום דבר לא יהרוס אותה! שבת שלום לכולם

K C

New member
../images/Emo120.gifchill bra.. take a

it's all good

SaBaGMaN

New member
ya man

יכול להיות התנסחתי קצת לא נכון בכל מיקרה אין לי כוונה ליפגוע בבחור מלמעלה (אין לי מושג מה שמו) הייתי חייב להוציא את זה אחריי שראיתי את ההודעה שלו..לא משו אישי זה בטוח,הכל סייף:)) פשוט לא אוהב שמתייגים הכל בימיוד בקהילה כזאת קטנה אז עושים הפרדות "דאנסהול" "רוטס" גם אם מישהו לא מיתחבר לסיגנון אין טעם לישלול אותו ולצאת בהצארות כמו "חדל דאנסהול" או להאשים את הזרם הזה בהתמסחרות כל שהיא אותו דבר לגביי "ערסים" "פריקים" אז וואלה אם "ערס" יחליט להחליף את המושיק עפיה שלו בסיזלה..מה טוב. אז חדל שטיות:)

johnnypsy

New member
קצת הלכנו רחוק....

מצטער אם זה פגע בך אישית... אך זו דעתי.... אני לא חובב דאנסהול מושבע... לא מת על הסגנון ואפילו לאחר ההרצאה שנתת חושב שדאנסהול גורמת להתמסחרות... שבסופו של דבר לא אמרתי שהיא רעה... כי כפי שאריאל טען ובצדק ככל שיתמסחר העניין ככה נראה את גדולי הסצנה מגיעים לארץ.... לא האשמתי אף אחד...:) לא בא בקטע של האשמות... זו דעתי ואני מכיר עוד הרבה אנשים שבאותו ראש איתי... אבל בקטנה... רק להבא... זה סך הכל דיון... בדיון מדיינים ומעלים דעות... זה הרעיון... ולכן כל הקטע של העצבים לא במקום פה... שבת שלום לנו!

SaBaGMaN

New member
ok

בהחלט לא פגע בי אישית,ולא אני לא נציג הדאנסהול בישראל והייתי אומר את אותם דברים אם מישהו היה בא ואומר "חדל רוטס" עכשיו כדיי שזה באמת לא יגרר לויכוח סתמי של מי צודק ומי לא נסיים את זה בזה שגם אם אתה לא אוהב את הסיגנון וזאת זכותך המלאה לא צריך לישלול אותו ולהפיל עליו האשמות כאלה ואחרות בלי שנתת לו הזדמנות וראית את כל מה שיש לו להציע יש בדור החדש הזה בג'מייקה המון חרא אבל גם טוב אני לא מיתחבר לכל הליריקס שחלקם מוציא מהפה,אבל יש דברים שאני מאוד אוהב! אז לא הכל שחור או לבן יש דברים טובים ויש דברים שאני לא אוהב אני לא שומע חשוב לי לציין שלא ניסיתי לשנות את הדעה שלך או להשתיק אותך,ובטוח שלא לשכנע אותך לישמוע דאנסהול..לא טוב לך אל תישמע יש לך מקום להגיד מה שאתה חושב אבל הפריע לי הקטילה הזאת. שתיהיה לך שבת מבורכת! ונסיים את הדיון בטיון שפתחתי איתו את השבת Michael Rose - Stepping Out Of Babylon (תיבדוק את כל האלבום המעולה שלו African People ניו רוטס משובח!)

eviaman

New member
סטיגמות , מסחרה, רגאיי...

מה רע שילדים מתלהבים ששמעו אופספרינג או כל להקה אמריקאית גנובה עם שתי גיטרות ותוף יתחילו ללמוד גיטרה? הרי זה כל המטרה... ! כמה שיותר מוסיקה ומוסיקאים כך יותר טוב! עזבי אותך סטיגמות ... מכל העניין של פרחות ערסים רוק רגאיי! אני למשל יש לי קרחת ואני שומע רגאיי כמו משוגע אז מה זה אומר? שילד עם ראסטות ושרוול הוא יותר ראסטה ממני? שטויות ראסטה זה בנשמה אחותי! לגביי מסחרה? רגאיי אף פעם לא יהיה במיינסטרים... ואני בספק עם הוא יגיע לרמה של האזנה בישראל שיהיה אפשר לקרוא לזה מסחרה... ועם הוא יגיע לזה... כן כמו שאחרים כתבו... זה יוכל לקדם תעניין!

bigwill

New member
שכחתי איך קוראים לפרופסור רגאיי הזה

שהסתובב עם בוב מארלי.. רוג'ר סטפאנס אולי? לא זוכר קיצר אחד שיש לו את אוסף הרגאיי הגדול בעולם והוא עושה הרצאות על בוב ועל רגאיי.. בחור טוב. בקיצור, ראיתי "ראיון" איתו, ושאלו אותו אם רגאיי יכול להגיע למיינסטרים. הוא ענה על זה יפה - "אם בתקופת הזהב של הרגאיי - בוב מארלי, פיטר טוש וכל החברים הרגאיי לא הגיע למיינסטרים, אז הוא כבר לא יגיע.. הרדיו מחפש להשמיע דברים שיביאו להם עוד כסף (באבילון!), ולשיר רגאיי קשה להיות 'להיט'.." מקווה שהבנתם למה התכוונתי. Bless.

yehorasta

New member
בלי ספק האדם שהשפיע על הרגאיי

בישראל הכי הרבה! אז אם אתה או מישהו שכח או לא מכיר את ה"בחור הנחמד" או ה"פרופסרור" שמו גיל בונשטיין או יותר מוכר כגיל ראסטה הוא מהמשפיעים הגדולים בארץ מבחינת קידום התרבות מההתחלה, מלהביא הרכבים כמו זיגי מארלי, אפלה בלונדי, אייק א מאוס ו90% מהאומנים הגדולים שקשורים לז'אנר הרגאיי שהיו פה בשני העשורים האחרונים עד לכתבות מאמרים, אוספים ומוסיקה נדירה אפשר ללמוד עוד ב WWW.REGGAE.CO.IL ולקרוא מאמרים בפורמי הרגאיי של וואלה ותפוז! www.community.walla.co.il/?w=/317/2762

yehorasta

New member
Reggae ומיסחור, דיון חשוב

מאוד עולה פה וזאת שאלה מה עם העתיד והעם הרגאיי ישאר ייחודי טהור ומיוחד ולא יתקלקל, נראה שבשנים האחרונות הצעירים והנוער נפתחו מאוד לסגנון ותרבות הרגאיי, בישראל מה שהיה יחסית נדיר בתחילת שנות ה2000 לראות כאופנה בעיקר באיזור המרכז אם זה לבוש או דרדס או דיבור מונחים של ראסטה מאן לבן היו מאוד נדירים והיום ממש לא התרבות והמודעות לרגאיי גדלה וכשתרבות גדלה תרבות הצריכה גדלה: יותר אומנים שרים, יותר משמיעים ברדיו, אינטרנט, כתבות בעיתונים, תרבות דיבור לדוגמא המונח ריספקט, דרדס, מנגבי זיעה, מגבות ואיפילו עישונים וכו... אנשים מתעניינים בדברים חדשים וזה בלתי נמנע שהרגאיי ישפיע ואפילו ימוסחר כי יש ביקוש כמו כל ז'אנר אחר שיש לו ביקוש כמו רוק,פאנק,טכנו,טראנס,מטאל, פופ,היפ הופ וכו', השירים של האומנים הגדולים לא ישתנו, אולי יסמפלו אותם אולי אבל זה לא יגום לשינויי שלהם, הקהל הישראלי מאוד אוהב ומחובר לרגאיי אבל הרבה לא מכירים את החיבור לג'אמייקה ואת הקשת המוסייקאלית וכו' להרבה מהאנשים שאומרים אני אוהב רגאיי מספיק שעשו ראסטות אצל חבר ומבחינתם הם בקבוצה של הרגאיי... הרגאיי טיפה יותר עמוק מזה, אני בעצמי מ 2003 בשטח ועדיין לומד דברים חדשים כל הזמן ואין לי ראסטות, לאהוב באמת רגאיי זה מקום נהדר לדעתי ומי שמחפש את הדרך והזהות שלו שיתחיל בעיקר בלשמוע רגאיי מיוזיק ולקרוא חומרים בנושא יש אתר מצויין שווה לחרוש אותו ולשאול שאלות! יש שני פורמים מצויינים של וואלה ותפוז ( הפורום הזה:) לשאלות ואנשים מובחרים :) הקישורים לאתר WWW.REEGAE.CO.IL ולדעתי האישית הרגאיי ישאר ייחודי גם אם הוא "ייתמסחר" וכל דבר שכל דבר גדול מביא איתו דברים לא טובים ו טובים גם כאן אותו סיפור הרבה תלויי באנשים ולשמחתנו ברגאיי יש הרבה אנשים טובים שידעו לשמור על הלהבה Bless יהונתן

../images/Emo45.gif דוגמא ליוזמה מבורכת

שמציגה באופן מעורר השראה את מוזיקת הרגאיי בארץ ובחו"ל, ובעברית אפילו - היא האתר המעולה הזה, שיש לי הרגשה שיעשה הרבה טוב ל"סצינה" שלנו פה...

bigm2

New member
גם אני ראיתי את זה

בפסטיבל דימונה בסרט של הבחורים האלה שעשו סרא תיעודי על הרגאיי בארץ:)

vigiman

New member
כן אחי אתה מתכוון לזה-

http://video.google.com/videoplay?docid=-7154852389784396014&q=reggae+-+unity+is+strength ובאמת זה יהיה מוזר אם ה rebel music שנלחמת בבילון תהפוך לבבילון,אבל לדעתי זה לא יקרה אז נכון שיש כמה להיטי דנסהול ששומעים בסתם מסיבות וברדיו(שזה יכול להיות טוב לפעמים),אבל מכאן עד ללהפוך את הרגאיי לבבילון הדרך ארוכה.(מה שכן,צריך לתת יותר מקום לרגאיי בלי לפגוע באיכות שלו,נגיד יותר תוכניות איכותיות בנושא,לפעול לפתח תסצינה כמו שעושים פה כמה אנשים וביג אפ להם) כל הפוזה של הסטלן עם הראסטות לא תחזיק אם אין אהבה למוזיקה ולמה שהמוזיקה והתרבות מייצגת לדעתי,אז נכון שיהיו את אלה שנכנסים לרגאיי רק כי זה "מגניב",אבל מה שיקרה זה או שהם יבינו שהם סתם משחקים בכאילו ויצאו מזה או שהם יתאהבו ברגאיי ובמה שהוא באמת ואז מעז יצא מתוק,אבל יותר סיכוי שמי שמזייף את זה יצא מזה. אני מסכים אבל שצריך באמת למחוק את הסטיגמה הזאת שיש על רגאי ודרדלוקס כי זה מעצבן.

למעלה