רמת החיים בישראל.

קטקטXD

New member
רמת החיים בישראל.

שלום. שמי אורית, אני בת 40 ואם ל-2 ילדים. גרושה. במקצועי אני רופאה-אה, עכשיו נשמע שאני מבוססת בחיי. כלל וכלל. אני רואה את כל הכתבות המתפרסמות שבוע שבוע על כך שרמת החיים עולה, הקניות גדלות, כמות הזבל שזורקים גדלה, ושואלת, איפה, איפה כל רמת החיים הזו? אני כרופאה, שבארצות אחרות אנשים כאלו הם מבוססים טוב ומכובדים, זוכה ליחס קשה, ומבקלת כ-7000 ש"J בחודש נטו ללא תורנות. ויש רופאים שמקבלים עוד פחות, אני חושבת שזה הזמן להתחיל לעשות עם זה משהו, המורים מקבלים 300 ש"ח פחות ממני וזועמים, אז מה אני יושבת בצד על 2 ילדים לפרנס עם כל הדרישות של החברה היום ומחירי הגנים והמזון והביגוד בשמים! לפי מה שאני רואה מתגובות של אנשים, כ-80% מהאוכלוסיה באותו חרא יחד איתי מתפרנסים מעט מאוד עם השכלה גבוהה שאמורה לבסס ולכלכל אותי, ובמקום אני רואה את עצמי בכאב אומרת לילדי לא לקחת משהו בחנות או בסופר כי אין לי כסף לשלם על כך ומתביישת בזה, בעודי רופאה, וקורעת את התחת משמונה בעבודה- לא כולל נסיעות של שעה הלוך וחזור- ועובדת עד 6 ולא רואה כמעט את ילדי גדלים. רוב העומס בגידול בני על בתי הבכורה, וגם היא בגלל המצב הזה מקריבה את ילדותה לו, וכל פעם אני מודה לה מכל הלב והיא שואלת מתי זה כבר יגמר, מתי הכל יהיה טוב, ובכל הכאב והצער בידיעה שכך יהיה כנראה תמיד, אומרת לה בשקר, עוד מעט, מעט ביתי, נשאר רק עוד קצת לסבול והכל יסתדר אתם לא חושבים ככה? האם גם אתם באותו מצב? יש מה לעשות? אשמח לתגובות ושיתוף בדברים הללו. -המשתמש של קרובת משפחה-

משרדית

New member
שלום לך, האם את מקבלת מזונות מהגרוש?...

או שהסכום של 7000 שח הוא כולל המזונות? אם אינך מקבלת מזונות, בד"כ צריך לבקש אותם מביטוח לאומי (אם איני טועה) מדוע הילדים אינם מבלים פעמיים בשבוע עם האב? או עם סבתא? סבא? מדוע הם כל הזמן לבד? יתכן כי כל ההתנהלות שלך דורש סדר מחדש כולל ההוצאות שלך, כי הסכום שיש לך כרגע, בלי הדמי מזונות הוא לא רע בכלל. ואם את רוצה עוד כסף, אז תעשי עוד תורנויות בכל מיני מרפאות פרטיות. אך, לדעתי, עם קצת סדר בבלגאן, את יכולה להסתדר עם סכום זה. האם הדירה שלך? האם יש לך משכנתא גדולה? האם זה שכ"ד? אם כן, אולי שווה לעבור לדירה יותר זולה? אשמח לשמוע מדוע ממש קשה לך עם הסכום הזה. מירי

קטקטXD

New member
.....

הסכום לא כולל מזונות. בה"N קבע כי הגרוש שלי ייתן רק 1200 ש"ח, למרות שהכנסותיו גדולות בהמון יש לו כעת משפחה אחרת והוא לא מעונין בשום קשר עם ילדיו, הסבא גר רחוק מאוד, הסבתא רעה והילדים אל רוצים להיות איתה, אמי זכרונה לברה נפטרה, וגם הסב מצד האב הפטר. אני עושת 5 תורנויות בחודש והסכום מגיע בקושי ל-8700 נורא קשה לי לעשות תורנויות כי יש לי גם לימודים ואני לא יכולה להשאיר כל הזמן את הקטן שלי על הילדה, שבתות וחגים אני מנסה לעשות כמה שפחות משום שאני תמיד רוצה להיות איתם לפחות מתישהו בחיים. ההוצאות- לפחות 800 ש"ח על פעם אחת בסופר- הכי בסיסי לא כולל דליקטזים, לא חטיפים לילדים ולא כלום, ועושים קניות כמעט כל שבוע וחצי וזה לא כולל ירקות ופרות שזה עוד כ-300 ש"ח כל פעם, ועם ההוצאות על מכולת 50 שח כל פעם והולכים למכולת כמעט כל יום, לדברים בסיסיים כמו לחם וחלב, על בגדים אני לא חוסכת לילדי אך קונה להם את מה שהכי טוב לרוב בסוף עונה כי זה יוצא פחות כסף, אני א אלביש את הילדים שלי בזבל רק כי הוא זול, על מסעדות ויציאות אין בכלל מה לדבר אולי פעם בחודשיים, הגן של הילד עולה 800 ש"ח אחרי הנחות והטבות ועוד יש כמה מאות שקלים על חוגים בגן ועד וכדומה, הבת שלי מבינה את המצב ומנסה שלא לבזבז אבל לפעמים אני נותנת לה כסף לסרט אולי פעם בחודשיים שלושה, וכשהיא יוצאת עם חברות לא נעים לי שכולן קונות דברים והיא נשארת בלי כלום אז אני נותנת לה כסף לזה, טיפולי שיניים ותרופות לשניהם- הם רגישים מאוד למחלות ומשאף לילד יש לו אסטמה וזה הרבה כסף, וגשר לילדה - עוד הון. כל זה כבר יוצא מעל 8000 ועוד בלי שאני נותנת לעצמי כלום.

קטקטXD

New member
מוסיפה->

לאחרונה גם רכשתי דירה, הכי זולה שהיתה בזור טוב- חשוב לי החינוך של הילדים ועם מי הם יסתובבו, המשכנתא תהיה 3,300. עד עכשיו גרנו בשכירויות אבל גם זה-650 דולר לחודש זה לא קל אז החלטתי שעדף לשלם לבנק והדירה תישאר לילדים מאשר לשלם לילדים של הבעל בית. וזה עוד לא כולל ריהוט של הדירה והחלפת ריהוט לילדים כי הם כבר גדלו ממה שהיה- הבן צריך חדר טוב ומיטה רגילה ולא מיטת תינוק. (הוא בן 9 והילדה (15)צריכה חדר למתברגת ולא חדר ילדים שיש לה עכשיו. וכל זה לא כולל ריהוט לסלון ולחדר שינה וכדומה.

קטקטXD

New member
מוסיפה עוד-

וזה לא כולל חשבונות- טלפון לפחות 100 ש"J הפלאפון שלי לפחות 250, עלות נסיעות של שעה לכל כיון לעבודה, חשמל מים גז אינטרנט טלויזה והלאה.

ariri

New member
היי

קראתי את כל מה שכתבת עם כל הסימפטיה אלייך לא היה שום דבר הפתעה בשבילך וכל צעד שעשית הוא מתוך ידיעה לצפוי. להתלונן על שכרך בקופת חולים לא יביא לך מזור כי זו הייתה בחירה שלך וזה ענה בשעתו על סדר העדיפויות שלך. אין מנוס אלא לחיות עפ"י התקציב שלך, ואם צריך להוריד רמה זו לא בושה. קחי אחריות. אל תשכחי שכשאת נותנת לביתך יותר ממה שייש לך את גם מעבירה לה מסר שאפשר לחיות ברמה גבוהה יותר , מי ישלם בסוף? כפעולה מיידית את יכולה להתחיל לחסוך במזון , ניראה לי המון ל 3 נפשות, ללא אוכל מעובד (את יודעת כמה זה רע) לחסוך בסלולר וכן לחסוך גם בבגדים. ובכלל נסי להעלות את כל ההוצאות שלך על גליון אחד ולרשום במדוייק את כל ההוצאות. הילדים הם הראשונים אשר ירתמו למאמץ כי איכפת להם שתפי אותם בלבטים זו לא בושה.

haatid

New member
תשובה לקטקטXD

שלום רב, אני מסכימה בגדול עם אריק. בתור גרושה עם 3 ילדים אני יכולה להגיד לך שניתן בהחלט לחיות מהסכום שאת מרויחה+המזונות. כדאי מאד, כמו שאריק המליץ, להעלות את הנתונים שלך לטופס הוצאות והכנסות ולראות בדיוק היכן הבעיה שלך. כשעוברים דירה, לא חייבים לרהט הכל מחדש. כשאין אז אין! נשארים עם הישן וכשירווח מחדשים. כשאין ברירה אז לא קונים. נסי לשנות בהרגלי הצריכה, אפילו בדבר אחד בכל פעם ותראי את השוני. חשוב מאד לעמוד בתקציב ההכנסות שלך ולא להכנס למינוס, גם אם זה אומר שרמת החיים לא נשארת. תוכלי לקרוא כתבה שכתבתי בנושא באתר: www.haatid.co.il. בהצלחה, דיצה מעין - יועצת ומאמנת לכלכלת המשפחה דוא"ל [email protected] אתר: www.haatid.co.il טל': 054-4715976

yatirb

New member
צר לי לבשר לך שקניית הדירה היא כנראה טעות...

650 דולר בחודש הם בערך 2600 ש"ח הפרש חודשי של 700 ש"ח מהמשכנתא ואני מניח שגם שמת לא מעט חסכונות על קניית הדירה - חסכונות שיכלו לתת לך תשואה כל שנה לאורך שנים הסכומים ה"אבודים" הללו מצטברים לרעתך בריבית דריבית תוכלי להיווכח בכך בקלות באתר הבא שמוקדש לענייני השכלה פיננסית והוא בעצמו איננו למטרות רווח יש שם מחשבון משוכלל שמשווה בידיוק בין קניית קירה ושכירת דירה http://www.hakesef.org

מה זה השטויות האילו

על מי את עובדת? ילד בן 9 לא הולך לגן, אולי לצהרון וגם זה כבר לא ממש חובה, זה 6 שנים לפחות שהוא לא ישן במיטת תינוק ובכלל רהיטים זה ממש לא "חובה" תמיד יש קרוב משפחה שמוסר, יש אתר אגורה של מסירת רהיטים וציוד ויש אתרים של יד שניה שאפשר לקנות בהם ריהוט בעשירית המחיר. אם את בוחרת לחיות ברמת חיים שגבוהה מהיכולות שלך אין לך על מי להלין אלא על עצמך!

Fun Fair

New member
לדעתי, יש בהחלט מהיכן לחסוך ../images/Emo13.gif ../images/Emo140.gif

בתור מישהי שההוצאות שלה היו בערך חצי משלך, אבל עבורי בלבד (שזה המון...) עברתי תקופת "חינוך עצמי מחדש" ולכן אני מרשה לעצמי לשתף אותך בדעתי
800 שקל בכל שבוע וחצי לקניות+300 ש"ח ירקות= 1100 ש"ח בכל שבוע וחצי, סה"כ כ 3300 ש"ח בחודש. זה המון.. מה שאומר כמה דברים: או שאת פשוט קונה במקום יקר, או שאת קונה מעט פריטים יקרים (למשל- בשר מעובד, מוצרים קפואים, נקניקים יקרים) או שאת קונה דברים שלכאורה נחוצים אבל בפועל מיותרים, או שאת "אוגרת" (אגב, גם אני "אוגרת" לשעבר...עד שפתאום הבנתי, שבכל קניה שבועית אני קונה עוד רסק עגבניות ו2 קופסאות טונה כי "חבר ואני תמיד משתמשת", עד שעברתי דירה לפני 6 חודשים וגיליתי למעלה מ 10 קופסאות רסק ופחות טונה....פשוט "התרגלתי" להכניס את המוצרים האלה לרשימת הקניות שלי). בביתו של אבי- משפחה בת 4 נפשות (אבי, אישתו ושני ילדיהם- ילד בגיל גן 5.5 וילדה בת 16.5) ולא מוציאים יותר מ 400-450 ש"ח בשבוע על קניות (בערך 1800 ש"ח לחודש. נאמר 2000, כולל קניות "מיוחדות" כמו דליקסים פעם בחודש וכו'). צריך לראות אותם כדי להבין שהם אוכלים טוב. מאוד. טוב מדי
50 ש"ח ליום במכולת = 1000 ש"ח בחודש (בהנחה שבשישבת לא קונים, כי עושים קניות גדולות) לטעמי, 50 ש"ח זה יחסית גבוה...כיכר לחם עולה בממוצע 7 ש"ח (בהנחה שזה לא לחם אחיד)+ 2 קרטוני חלב (אפילו לא שקיות, שהן זולות יותר) עוד 11 ש"ח. סה"כ 18 ש"ח....נגיד 25 עם עוד חטיף לילד. לגבי בגדים- לא כל מה שזול הוא "זבל". אני מאוד אוהבת לקנות ג'ינסים של דיזל ב 800 ש"ח ונעלי עמנואל ב 2500 ש"ח לזוג (ויש לי כיום כ 60 זוגות נעליים, רק שתביני את קנה המידה...). אבל גיליתי שלהכנס ל"תמנון", למשל או לרשתות עממיות יותר, מוציא אותי עם מוצרים איכותיים מאוד ובזול. לצורך העניין, בשבוע שעבר נכנסתי ל"תמנון", קניתי 5 חולצות קיץ ב 100 ש"ח, 2 מכנסי דגמ"ח ב 30 ש"ח כל אחד(!!) ועוד 2 חולצות עם שרוול ארוך ב 150 ש"ח. סה"כ 9 פריטים ב 310 ש"ח. אני יכולה לומר לך שמאז שלמדתי להתרחק מהקניונים הגדולים ומחנויות המותגים,גיליתי שיש הרבה מאוד חנויות מקומיות קטנות יותר עם דברים אופנתיים וזולים (שיהיה ברור: אני רווקה בת 29 שמאוד אוהבת להתלבש, יוצאת ומבלה ולא יעכנה שיושבת בבית ולא יוצאת מהטריינינג
) בנוסף, יש הרבה מאוד חנויות outlet ועודפים (למשל- ב"גזית עודפים" אפשר למצוא נעליים ב 100 ש"ח שבחנות רגילה בעונה עלו 600). לגופו של עניין- לעניות דעתי את יכולה בשקט לחסוך בחצי מההוצאות שלך בלי לפגוע באופן מאוד משמעותי בך או בילדייך. מנסיוני המר בעבר אני יכולה לומר לך שהכל עניין של הכרה והחלטה. once הכרתי בכך שהבעיה היא *אצלי*, היה לי קל יותר לטפל בה, כי הבנתי שגורלי נתון בידי ולא בידי אף אחד אחר. ברגע שאנחנו מבינים שהאחריות על מעשינו היא בידינו, קל לנו לייעל אותם ולשפר אותם ואני מאמינה שכך גם אצלך

dify

New member
מוסיפה

מסכימה עם כל מילה ומוסיפה כמה דברים- * אוכל מוכן לעומת אוכל שמכינים לבד. שקית של מאמאעוף או טבעול מקפיצות את מחירי האוכל בטירוף, סלטים מוכנים מהמעדניה וכד' זה אמנם מקל קצת על עומס הכנת האוכל אבל תכלס מכריח אותך לעבוד יותר שעות כדי לממן את הוצאות הבית- לדעתי זה לא משתלם... אפשר כל פעם שמכינים אוכל להכין כמות כפולה ולהקפיא וככה תמיד יש זמין אוכל גם בריא וגם טעים להיזדמנות אחרת. * מסכימה לחלוטין לגבי בגדים ואף מוסיפה- בגדים קיימים כדי שיהנו מהם, הם נהרסים? קונים חדש... דווקא בגלל זה שווה לקנות במחיר נוח לכיס ואז לא כואב הלב ולידלים יש תמיד הרגשה של כמה המון בגדים חדשים יש לנו... וכן, אפשר למצוא גם באאוטלטים, גם ברשתות מסוימות, גם בחנויות הקטנות וגם בשווקים (שווקים זו לא מילה גסה) בגדים באיכות טובה שנראים בשיא האופנה ומחמיאים. אולי כשהיינו ילדים שוק היה סמל לאיכות גרועה, היום המוצרים בשוק לא מאד שונים מהמוצרים בקניון, הכל מיוצר בסין, רק שבשוק אין את התנאים של מיזוג אוויר וחדר הלבשה יוקרתי. אבל יש בגדים כאלו מקסימים לילדים בכאלו מחירים מגוחכים שאני פשוט מצטערת שאין לי ילדים לקנות עבורם, כי באמת, מעיל או ג'ינס או שמלות לילדות, מהממות, ב30 שח... אם היתה לי בת הייתי ממלאית לה ארון עם מגוון אינסופי :) * לקנות במקום הזול ביותר באיזור המגורים שלך. אולי זה להשקיע עוד 20 דקות נסיעה, אבל ההבדל במחיר, כמו שאנחנו פעם בדקנו (ואכן ישבנו עם סל הקניות שלנו ובדקנו מוצר מוצר) הוא 50% בקופה (כלומר ברשת זולה את משלמת 800 שח ועל אותם מוצרים ב-ד-י-ו-ק את משלמת ברשת היקרה יותר 1200 שח... ותאמיני לי שאכן בדקנו מוצר מוצר (כל המוצרים מאותו יצרן ואותו נפח חחבילות) כי ההבדלים של כמה שקלים בכל מוצר מצטברים, בחודשי זה יוצא הבדל ענק. אז אני יכולה להגיד, שבדומה לפןפייר, אנחנו זוג, חיות לא רע בכלל (כולל כמה יציאות קטנות בחודש) יש לנו מלא בגדים ואוכל בלי הגבלה (אנחנו דווקא כן מהאוגרות) ואנחנו מוציאות סכומים נמוכים בהרבה מהסכומים שציינת, פשוט כי אנחנו מוציאות אותו במקום אחר. חייבת להגיד לך שבעבר לא הייתי מודעת עד כמה ההבדלים גדולים. עד שלא התחלנו ממש לרשום את ההוצאות ועד שלא התחלתי לקנות בעוד מקומות לא הפנמתי כמה כסף הלך בעצם על אוויר. אני חושבת שיש פה עניין פשוט של מודעות- רובנו לא מודעים.

galgal21

New member
ההוצאות בסופר נשמעות לי גבוהות מאד.

800 ש"ח + 300 ש"ח (לירקות ופרות) זה 1100 ש"ח לשבוע וחצי (10 ימים). זה יוצא 3000 ש"ח לחודש ל-3 נפשות. לי יוצא 2500 ש"ח לחודש הוצאות על מזון (כולל חומרי ניקוי) ל-4 נפשות. אני בכלל לא מסתפק במזון בסיסי אלא קונה גם מעדנים (בעצם כמעט כל מה שאני רוצה). איזה גן צריך הילד הרי הוא בן 9. למה לבזבז מאות שקלים לחודש על חוגים ? אפשר לוותר על חוגים לגמרי. אבל אם כבר הולכים לחוגים צריך להוציא פחות.

goldy

New member
תפתחי מירפאה פרטית

תיגבי על עצם הביקור, תקדישי יותר למרפאה (עצמאית) מאשר לבי"ח (שכירה) וכך תוכלי להרוויח יותר. הוציאי את עצמך להישתלמויות. חזקי את הקשר עים עמיתייך המיתמחים בתחומך.

קטקטXD

New member
במקרה אני רופאת משפחה,

אבל רוב הרופאים עובדים סתם בבית חולים ללא אפשרות פתיחת מרפאה, אני לפני כשנתיים עזבתי את האונקולוגיה- מחלקת סרטן- ועברתי לרפואת משפחה וכעת אני בהתמחות של 3 שנים ואז אני חייבת עוד 3 שנים לקופת החולים שהעסיקה אותי. למה עזבתי? כדי להתפנות קצת לילדים כי שם עבדתי יום ולילה, וגם להתרחק מהדיכאון הכרוח בטיפול במחלה ה קשה, לא היתה לי שמחת חיים, הרבה מקרי מוות, ובכלל, קשה מאוד. מרפאה עצמית אוכל לפותח אולי רק בעוד 4-5 שנים.

goldy

New member
מה עים שבוע-שבוע?

או 3 ימים כאן ושלושה ימים שם? לדעתי את מאבדת זמן: תנצלי כל דקה פנויה למה שאת רוצה לעשות
.

קטקטXD

New member
אני חייבת 3 שנים מ"חיי" לקופת החולים על שנתנה

לי לעשות התמחות אצלם. וזה כולל להיות בקופת חולים באזור שהיא תבחר- לרוב איזה חור לא מוכר מושב או משהו, ולהיות שם 4ימים בשבוע משבע בבוקר עד 4 ויום אחד בשבוע להיות משבע עד שתים ואז מארבע עד שמונה, וביום שישי שמונה עד 2 וזה לא כולל שעות נסיעה מפה לשם משם לפה. אין מה לעשות. גם אני חושבת שאנ מאבדת זמן, ובנוסף לזה שאני יעבוד קשה והרבה בקופת החולים אני אצתרך גם ליסוע לאחד מבתי החולים ולעשות שם תורניות להכנסה נוספת. מה לעשות- איתה לי אמא אשכנזיה- או רופאה או עו"ד, עו"ד לא ענין אותי. לא שהיה יוצא משהו כי בימינו יש יותר מידי עורכי דין קדה למצוא מקום טוב אבל הם מקבלים טוב. חוץ מזה שבאתי משושלת רפואים כל הדורות לפני היו רופאים, פרופסורים, אחים. ה' יעזור, רק בריאות ואושר.

batid

New member
../images/Emo206.gifקבלי את הערכתי העמוקה

וזו לא סתם אמרה. אני מאמין שישנם שני מקצועות שאינם מוערכים דיים מבחינת שכר להשקעה(לימודים/עבודה) כמו כן תמורה עתידית שיכולים לתת סוגי מקצועות אלו. המקצועות הם: רופא ומורה. הרופא/ה- ההשקעה של שנים בלימודים, הסטאז', השעות הכספים השנים שלא יחזרו. ובסופו יתוגמל בצורה כזו מבזה...בושה...בלי רופאים...אין מע' רפואית שהיא הבסיס לקיום של כל מדינה. לאחר מכן מתלוננים שיש בריחת מוחות, חבל...מצדיע לך. המורה- השעות שהוא/היא צריכים להשקיע על מנת להביא את דור העתיד להישגים ראויים!!!! הזלזול מצד המע',ההורים, התגמול העלוב כל זאת גורמים לאנשים הלא מתאימים להגיע לעזוק במקצוע זה. חלקם מתוך בחירה ידועה מראש, וחלקם מתוך נוחות- מקצוע בטוח שעות מורים וכו'. חוסר התגמול הביא לא מעט מורים בסופו של יום לפת לחם כנ"ל גם רופאים...פשוט בושה. אני מאחל לכולם הצלחה, הביאו לידי מיצוי את כישורכם חישבו מחוץ לקופסה/קליניקה/לימוד לא במסגרת פורמלית, הרצאות ועדי עובדים וכו'. יש לכם מקצועות בוני מדינה, שאסור לאף מדינה ובכללה מדינת ישראל לוותר על איכותם, כי בנפשה היא.

משרדית

New member
יקירתי, את בחורה חרוצה וחכמה, אבל, בכל זאת..

צריכה הכוונה בהוצאות שלך. מי אמר לך שכדאי לך לקנות דירה? אולי מבחינה כלכלית היה יותר כדאי להשאר בשכ"ד? את חייבת לקבל יעוץ כלכלי. משהו מפוספס אצלך. את גם מוציאה יותר כספים ממה שאת יכולה להרשות לעצמך, מצד שני אינך מתגמלת את בתך בת ה 15 על עבודתה. אם את רוצה שיהיו יחסים טובים במשפחה, תשלמי לה עבור העבודה שהיא עושה. או תקחי ביבי סיטר, שזה יכול להיות גם בחור בתיכון שישחק איתו בכדור או במחשב. הבחורה בגיל ההתבגרות, את גורמת לה עוול כשאת "תוקעת " אותה עם האח. היחסים ביניהם עלולים להתדרדר. את חייבת להקדיש לפחות שעה שעתיים בשבוע לפגישה אישית שלך עם בתך , ללא נוכחות האח. אותו דבר את צריכה לעשות עם הבן, ללא נוכחות הבת. הם צריכים לדעת עד כמה את אוהבת אותם. את הילדים לא מעניין כלל כי את לומדת ואת קורעת את עצמך עם משכנתה. קחי יעוץ דחוף. ותפסיקי להוציא כסף רב, כי תישארי בלי כסף ועם מינוס בבנק. והסבתא לא רעה, את צריכה לכבד את הסבתא, ולגרום לכך שהילדים יהיו קצת איתה, או יבואו אליה. את ניתקת את הילדים מהסבתא, מהאבא, אולי לא הכל באשמתך, וזהו, תקעת אותם בבית אחד עם השני. מה זה בגדים טובים ורהיטים בהרבה כסף? איך את עושה את החישוב.? נכון יש לי כל ההערכה אליך על לימודייך והשכלתך, וצר לי כי את משתכרת מעט יחסית. אבל כרגע מה שהכי חשוב בחייך, הם הילדים. רק הילדים. הבת שלך יכולה להתדרדר, במהירות עד שלא תדעי מאיפה זה בא לך. את צריכה להיות מעורבת עם הורים אחרים של החברים שלה ולהכיר את כולם, אולי לצאת איתם לפעמים בשבתות לטיולים. די תניחי קצת ללימודים, תניחי קצת לעבודה, תניחי קצת להוצאות הגדולות שלך, ותקדישי זמן ככל האפשר יותר, לילדים. את חייבת להכיר את כל החברים וההורים של הילדים. את צריכה להיות עם בתך, אם בסרט, או לקחת סרט ולראות איתה יחד, לשחק איתה אולי משחק יחד, לבשל יחד, להשתטות, אבל להיות איתה, שהיא תראה כי את מתייחסת אליה. יש לפנייך עבודה קשה, והבעיה כאן זה לא רק הכסף. ראי הוזהרת בהצלחה, וקחי יעוץ דחוף גם כלכלי וגם אישי /פסיכולוגי מירי

למעלה