רעיון שאינו פטנט

ובאותו עניין

גם לי יש רעיון שלדעתי יכול להקפיץ את עסקיה של חברה מאוד ספיציפית בארץ בצורה מאוד משמעותית הרעיון הוא עסקי ומתאים אך ורק לחברה ספיציפית בארץ. ייתכן שחשבו עליו (אינני יודע) אבל עובדה שלא מיישמים אותו ולפיכך (לדעתי) היקף עסקיה של אותה חברה מצומצם ופוסח על ציבור גדול בגלל סיבה שנראה לי שאני יכול לשים עליה באופן ברור את האצבע. א. איך אוכל להביא את הרעיון לחברה זו ולקבל תגמול במידה והוא ייושם. ב. איך אדאג שלא יעבדו עלי באמתלאות שונות תודה על עזרתכם

yoroga

New member
רעיון שאינו פטנט

שלום רב, אני מעוניין להציע (תמורת תשלום) רעיון מסויים לחברה גדולה. הרעיון איננו פטנט אלא הצעה שיכולה לעניין אותם ולהעלות להם את הרווחים. הבנתי שחברות לא ממהרות לחתום על מסמכי NDA. באיזו דרך, אם כן, אוכל להגן על הרעיון שלי, כך שהם לא יוכלו להשתמש בו מבלי לתת לי תשלום מסויים?

רעיון עסקי

שלום סטודנטיאל, כפי שציינתי בתחילת השרשור, הדרך להגן על רעיון נעשית בייחוד באמצעות דיני הקניין הרוחני, קרי פטנטים, סימני מסחר, זכויות יוצרים וכדומה. בהנחה שניתן להגן משפטית, בדרך כזו או אחרת וברמת ודאות כזו או אחרת, על הרעיון ולאחר שמבצעים את הפעולות הנדרשות לשם כך פונים לאותה החברה ומתחילים את תהליך הגישוש לקראת משא ומתן. על מנת להתחמק ממלכודות יזמים מוכרות מומלץ לקרוא חומר רב על העניין (ובאינטרנט יש שפע רב) ולהתכונן היטב למו"מ. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

תודה רבה לך

האם עורך דין יכול לעזור בייצוג ומה יכולה להיות העלות של הטיפול והייצוג? ושוב: לא מדובר בפטנט, אלא ברעיון בעל אופי עסקי המתאים לצורך מאוד מוגדר ולחברה ידועה ומוגדרת. תודה על עזרתך

d a v i d k a

New member
שלום רב

אני גם מעוניין בדבר דומה כמו YOROGA. איך אני מתחיל את התהליך של רישום זכויות יוצרים? אם הבנתי נכון , זה מה שימנע מהחברה להשתמש ברעיון שלי בעתיד, גם אם הם יידחו אותו היום. ללא אישור שלי.

זכויות היוצרים, מהן?

שלום davidka, זכות יוצרים היא זכות משפטית המעניקה ליוצר או בעלים של יצירה הגנה משפטית כנגד שימוש בלתי מורשה ביצירתו. כפי שאפשר להבין מהמשפט האמור יש צורך ביצירה, רעיון אינו יצירה. אם לדוגמא יש לי רעיון למשחק קופסא חדש, עצם הרעיון אינו יכול להיות מוגן בזכויות יוצרים אולם חוברת ההפעלה ועיצוב האריזה, לדוגמא, כן יכולות להיחשב כיצירות הראויות להגנת זכויות היוצרים. בנוסף, אין חובת רישום זכויות יוצרים. זכות היוצרים נולדת מייד עם היווצרה של היצירה. למרות זאת, מטעמים של ראיות, נהוג להפקיד במשרדי עו"ד (או אצל כל גורם שלישי אובייקטיבי) את היצירה על מנת שבמקרה ויהיה צורך להוכיח את תאריך יצירת היצירה בבית המשפט יהיה מי שיעיד על כך. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

למעלה