שאלה בקשר לביטוח לאומי...ומיסים...

kingofpop

New member
שאלה בקשר לביטוח לאומי...ומיסים...

אני עדיין בשנה הראשונה של השחרור שלי... אני לא עובד כרגע...משהו יודע אם אני צריך לשלם מיסים או ביטוח לאומי? הבנתי מחברים שיש איזשהו תשלום שכאשר אתה עובד המעסיק מנקה לך את זה אוטומטית מהמשכורת אבל אם אתה לא עובד אתה צריך ללכת פיזית פעם בחודש לשלם...אמרו לי שלא מזכירים לך על זה ולא שולחים לך תזכורות בדואר וככה קורה שהרבה אנשים לא מודעים לזה ולאחר כמה חודשים מקבלים תשלומים מפוצצים עם רבית... משהו יודע על מה אני מדבר ? והאם בשנה הראשונה יש פטור מזה?

פרח משי

New member
אין שום פטור בשנה הראשונה

לפרטים נוספים אני מצטרפת קישור של המוסד לביטוח לאומי

kingofpop

New member
אני לא מבין שם כלום...בבקשה

תעזרו לי... זה אומר שגם עד היום כמעט שנה הייתי צריך לשלם ולא שילמתי? זה לא הגיוני... מה בדיוק לשלם ואיפה? אתם בטוחים ששנה ראשונה אין פטור?

get well

New member
בעיקרון אתה צריך לשלם ביטוח לאומי

כמו כל אזרח שלא עובד . במידה ואתה עובד המעסיק משלם את זה.. גם לי לא שלחו שום דבר וגם אני משוחררת כבר יותר מחצי שנה אבל אין לך מה לדאוג למה לשלם בכוח ישלחו תשלם לא ישלחו לא ישלם...

Reznik

New member
כן כן גם אני חייתי בגישה של לא שולח

שולחים לי אז אני לא אגיב.... אחרי חצי שנה הכריחו אותי ההורים לבדוק... והייתי צריך לשלם 1000 שקל על החודשים שלא שלמתי....

Reznik

New member
כל אזרח בישראל חייב לשלם לביטוח

לאומי כלומר כל אזרח מגיל 18 אם אני לא טועה... אפשר לפרוס את התשלום לתשלומיים

Reznik

New member
והנה מהאתר של ביטוח לאומי

כל תושב ישראל מעל גיל 18 מבוטח וחייב בתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות בתור תשובה על השאלה האם חייל משוחרר בטיול בחול צריך לשלם למרות שאין לו הכנסה וסטודנטים במוסד ל השכלה גבוהה משלמים בחישוב של 5 % פחות משאר האוכלוסיה הבוגרת.... הישר מהשאלות ותשובות של האתר של המוסד לביטוח לאומי

get well

New member
מההההההההה../images/Emo35.gif

אתה בטוח? 1000 ש" בחצי שנה.. זה קצת יותר מידי לא? ומה קורה אם חתמתי הבטלה חודשיים?

Reznik

New member
קודם כל אני לא זוכר את המחיר המדויי

אבל אני זוכר שזה היה קרוב ל1000 שקלים נראה לי באזור ה899 שקל והאבטלה אם אני לא טועה מורידים כבר את התשלום לביטוח

get well

New member
איך אתה בדקת את זה??

בעיקרון חתמתי רק חודשיים אז מהפעם האחרונה שחתמתי אני חייבת כסף?

Reznik

New member
רשמתי אם אני לא טועה....

מחר בבוקר אני אתקשר למוסד לביטוח לאומי ואני אבדוק זאת שוב

Jany

New member
גם לאחי היה את העניין הזה

הוא לא שילם שנה ראשונה אחרי השחרור והוא עד עכשיו בחוב בגלל זה והוא משוחרר כבר כמה שנים... במקרה שלי, אני חותמת אבטלה, והם מורידים לי אוטומטית 100 שקל נראה לי... לפי מה שהבנתי אבל אני לא בטוחה אפשר לעשות מין הוראת קבע שאוטומטית מהחשבון ירד כסף... חבר'ה, הכי בטוח - לכו בעצמכם לביטוח לאומי תשאלו אותם, הרי את התשובות הכי נכונות תקבלו מהאנשים שמתעסקים בזה יום יום וזו העבודה שלהם, לענות על שאלות שלנו.

למעלה