שאלה בקשר לדמי מזונות

מצב
הנושא נעול.

א ו ר1

New member
ועוד שאלה קטנה...

שאלה בקשר לדמי מזונות
היינו שוב אצל המגשר והתחלנו לבנות את הסכם הגירושין, חילקנו את הרכוש , קבענו הסדרי ראייה, והחלטנו למכור בכל זאת את הדירה ולהתחלק במה שישאר אחרי החזרת החוב לבנק למשכנתאות. אבל....הוא מוכן לתת רק 1400 שקלים דמי מזונות + מדור, עבור ילדתינו בת ה-4, להזכירכם בהתחלה הוא רצה לתת 800 שקלים בלבד ולבסוף לאחר משא ומתן הסכים להעלות ל- 1200 ואח"כ ל1400. השאלה שלי היא , האם לדעתכם הסכום הזה עדיין נמוך? המגשר רמז לי להסתפק בסכום הזה , על מנת לא ליצור עויינות בין שנינו ולסיים את הקשר בצורה יפה.
ועוד שאלה קטנה...
בעלי רוצה שאני אחתום לו בחוזה הגירושין, שאני מסכימה לכך שבעתיד אני לא אוכל לתבוע אותו בשם הילדה שלנו. האם נהוג לעשות כך? מה לעשות?

sholy1

New member
מנהג

ועוד שאלה קטנה...
בעלי רוצה שאני אחתום לו בחוזה הגירושין, שאני מסכימה לכך שבעתיד אני לא אוכל לתבוע אותו בשם הילדה שלנו. האם נהוג לעשות כך? מה לעשות?
מנהג
לפי דברי עורכת הדין שלי איין להסכם כזה תוקף משפטי מכיוון שהילדים הם שתובעים מזונות ולא את.

סעיפי שיפוי

ועוד שאלה קטנה...
סעיפי שיפוי
אמנם בתי המשפט לא נוהגים ליתן תוקף לסעיפים כאלו, אך מומלץ להמנע מלהכלילם בהסכם.

התחיבויות עתידיות

ועוד שאלה קטנה...
התחיבויות עתידיות
כל סעיף בה את מתחייבת שלא לתבוע בשם הילדה אינו מגביל את הילדה לתבוע מזונות בעתיד - אם זה כל מה שמונע את ההסכם אז בכבוד שיהיה לו, תחתמי על הסעיף, גם ככה זה לא משפיע בעתיד - לפחות שיצא עם הרגשה טובה. לגבי סעיפי שיפוי (שאת מתחייבת להחזיר לו כל סך שתתבעי בשם הילדה מעבר למוסכם וכד´), הרי שיצא פס"ד מבית היוצר של השופט שוחט (פס"ד מפורט ביותר - 50 עמ´ בערך עם מקורות מהעליון) כי סעיפים אלו בטלים ומבוטלים ובוודאי שמדובר על התחייבות האם עצמה לשפות את הבעל (אני חושב ששמתי אותו כאן בפורום, אני לא בטוח), הוא גם קבע את זה גם לגבי ערבים לסעיף שחתמו על ההסכם. ראיתי פס"ד אחר, קצת ישן יותר, אני חושב מחיפה שאומר כי "הסכמים יש לכבד" ולכן יהיה תוקף לסעיף. - כמו שעו"ד וולפנר אומרת - כדאי שלא להכניס להסכם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה