שאלה לפני שבת

משתפרת1

Well-known member
כי בת בבית- אור בבית (עד שהיא חוזרת מהבילוי). אור=שמחה.

אור גינאל

Well-known member
לא ראיתי אף פעם אישה שילדה בעצב.
אישה בהריון היא זורחת, יש לה אור שונה מהרגיל, רואים את זה עליה, זה בגלל שיש בתוכה חיים חדשים.
ואפילו כשהיא יולדת, אי אפשר לקרוא לזה שום דבר חוץ מאושר.
וגם כשהיא מגדלת את הילדים אין מילה אחרת מאשר לתאר את זה כשמחה שהולכת וגדלה .
אז כתוב . אז מה ? כתוב עוד הרבה דברים .

Harrington

Well-known member
מנהל
לא ראיתי אף פעם אישה שילדה בעצב.
אישה בהריון היא זורחת, יש לה אור שונה מהרגיל, רואים את זה עליה, זה בגלל שיש בתוכה חיים חדשים.
ואפילו כשהיא יולדת, אי אפשר לקרוא לזה שום דבר חוץ מאושר.
וגם כשהיא מגדלת את הילדים אין מילה אחרת מאשר לתאר את זה כשמחה שהולכת וגדלה .
אז כתוב . אז מה ? כתוב עוד הרבה דברים .
עצב, קרי כאב.
אם לא ראית אשה בעצב כשהיא יולדת, לא ראית אשה יולדת :).

אבי בן 1231

Well-known member
אתה, באמת, משווה כאב שיניים ללידה?
דיברגנט האם עברת פעם שבר ברגל בו גם השוק וגם הירך נשברים בו זמנית והאורטופד בבית חולים מנסה להביא את שני חלקי העצם השבורה זה מול זה ללא הרדמה.
חלילה איני מאחל זאת לך!!! אך לדעתי הכאב הוא הרבה יותר עוצמתי מאשר לידה.
והראייה היא שכמה שעות לאחר הלידה, אם היא רגילה, האישה רגועה וללא כאבים, וכעבור שנתיים שלוש שוב נכנסת להריון.
אחרי שבר כזה הכאבים החזקים הם במשך מספר חודשים ולאחר מכן גם כאבים לכל החיים.
בנוסף ממש אין לי חשק לשבור שוב את הרגל. חחחחחחחחחחחחחחח

משתפרת1

Well-known member
דיברגנט האם עברת פעם שבר ברגל בו גם השוק וגם הירך נשברים בו זמנית והאורטופד בבית חולים מנסה להביא את שני חלקי העצם השבורה זה מול זה ללא הרדמה.
חלילה איני מאחל זאת לך!!! אך לדעתי הכאב הוא הרבה יותר עוצמתי מאשר לידה.
והראייה היא שכמה שעות לאחר הלידה, אם היא רגילה, האישה רגועה וללא כאבים, וכעבור שנתיים שלוש שוב נכנסת להריון.
אחרי שבר כזה הכאבים החזקים הם במשך מספר חודשים ולאחר מכן גם כאבים לכל החיים.
בנוסף ממש אין לי חשק לשבור שוב את הרגל. חחחחחחחחחחחחחחח
אבי, אני עברתי 3 שברים ברגל בשתי העצמות, ביחד עם פריקה של הקרסול, פגיעה בסחוס ופגיעה ברצועות. האורתופד הרוסי שהתנהג כאילו אנחנו בשנות החמישים ודיבר מעל לראשי המטופלים באנגלית עילגת- שהמטופל לא יבין (האנגלית שלי טובה בהרבה משלו) הביא 2 עוזרים וביחד תמרנו את השברים זה מול זה. כשסיים אני הייתי עם חום גבוה מהכאבים, והפיג'מה היתה ספוגת זיעה. הוא לא פתר את הבעיה, נזקקתי לניתוח גדול וחודש אחרי כן עוד ניתוח כדי לתקן את הנזק.
ואני יכולה להגיד לך שלידה- קשה יותר.

אבי בן 1231

Well-known member
אבי, אני עברתי 3 שברים ברגל בשתי העצמות, ביחד עם פריקה של הקרסול, פגיעה בסחוס ופגיעה ברצועות. האורתופד הרוסי שהתנהג כאילו אנחנו בשנות החמישים ודיבר מעל לראשי המטופלים באנגלית עילגת- שהמטופל לא יבין (האנגלית שלי טובה בהרבה משלו) הביא 2 עוזרים וביחד תמרנו את השברים זה מול זה. כשסיים אני הייתי עם חום גבוה מהכאבים, והפיג'מה היתה ספוגת זיעה. הוא לא פתר את הבעיה, נזקקתי לניתוח גדול וחודש אחרי כן עוד ניתוח כדי לתקן את הנזק.
ואני יכולה להגיד לך שלידה- קשה יותר.
כיצד לידה קשה יותר??? |תוהה|
האם כאבי הלידה נמשכים כמה חודשים?

האם אחרי לידה היולדת שוכבת במיטה במשך חודשים?
האם אחרי לידה היולדת עלולה במקרים רבים להשאר נכה?
לידה הארוכה ביותר אינה עורכת יותר מ 24 שעות, היולדת צועקת צווחת ומיד לאחר הלידה מחייכת מאושר,
מיד אחרי שבר כמו שני עברתי או כמו שאת עברת אני לא חייכתי ואני בטוח שגם את לא חייכת.
אני 40 שנה בקרוב לאחר אותו שבר ועדיין סובל, 40 שנה לאחר לידה אישה אינה סובלת מהלידה אך אולי מתוצאות הלידה אם הילד שנולד גודל להיות אדם מאוד רע.

משתפרת1

Well-known member
כיצד לידה קשה יותר??? |תוהה|
האם כאבי הלידה נמשכים כמה חודשים?

האם אחרי לידה היולדת שוכבת במיטה במשך חודשים?
האם אחרי לידה היולדת עלולה במקרים רבים להשאר נכה?
לידה הארוכה ביותר אינה עורכת יותר מ 24 שעות, היולדת צועקת צווחת ומיד לאחר הלידה מחייכת מאושר,
מיד אחרי שבר כמו שני עברתי או כמו שאת עברת אני לא חייכתי ואני בטוח שגם את לא חייכת.
אני 40 שנה בקרוב לאחר אותו שבר ועדיין סובל, 40 שנה לאחר לידה אישה אינה סובלת מהלידה אך אולי מתוצאות הלידה אם הילד שנולד גודל להיות אדם מאוד רע.
אתה מדבר על שבר חריג. ב"סתם" שבר הכאב חולף מהר יותר וההשלכות לטווח ארוך אחרות. כך גם בלידה מסובכת נשארות צלקות ותפרים שמציקים במשך שנים. בלידה חריגה נשארת פגיעה ברחם שעלולה לגרום דימומים וכאבים (ועקרות משנית) במשך שנים. מעט מאד נשים בעולם המודרני מסיימות ללדת וקמות מהמיטה זוהרות ומרגישות נפלא. אפילו עם זריקת אפידורל נשארת פגיעה רצינית בגוף, ולא סתם הרופאים מדברים עם כל יולדת על 6 שבועות החלמה. זאת- בלידה רגילה. כאמור בלידה מסובכת הסיפור אחר.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה מדבר על שבר חריג. ב"סתם" שבר הכאב חולף מהר יותר וההשלכות לטווח ארוך אחרות. כך גם בלידה מסובכת נשארות צלקות ותפרים שמציקים במשך שנים. בלידה חריגה נשארת פגיעה ברחם שעלולה לגרום דימומים וכאבים (ועקרות משנית) במשך שנים. מעט מאד נשים בעולם המודרני מסיימות ללדת וקמות מהמיטה זוהרות ומרגישות נפלא. אפילו עם זריקת אפידורל נשארת פגיעה רצינית בגוף, ולא סתם הרופאים מדברים עם כל יולדת על 6 שבועות החלמה. זאת- בלידה רגילה. כאמור בלידה מסובכת הסיפור אחר.
תכל'ס אין שום אפשרות להשוות. היחיד שיכול, אולי להשוות, זה אדם שעבר את שני האירועים (כמו שתיארת על עצמך). אלא שגם שם ההשוואה אינה מלאה, שכן השבר של האחד לא דומה לשבר של האחר, סף הכאב של כל אדם שונה, ובכלל, סליחה שאני אומר, אבל הדיון הזה קצת מצחיק (מהסיבות הנ"ל) :).

בתכל'ס מישהו אמר שאשה לא יולדת בעצב. אני חושב שאפשר להגיע להסכמה רחבה שזאת אמירה לא נכונה. בכל אופן לא כאשר קוראים את העצב ככאב. מעבר לזה אם זה הכאב הגדול ביותר בעולם או שיש כאבים עזים יותר? מה זה משנה בכלל?

אבי בן 1231

Well-known member
תכל'ס אין שום אפשרות להשוות. היחיד שיכול, אולי להשוות, זה אדם שעבר את שני האירועים (כמו שתיארת על עצמך). אלא שגם שם ההשוואה אינה מלאה, שכן השבר של האחד לא דומה לשבר של האחר, סף הכאב של כל אדם שונה, ובכלל, סליחה שאני אומר, אבל הדיון הזה קצת מצחיק (מהסיבות הנ"ל) :).

בתכל'ס מישהו אמר שאשה לא יולדת בעצב. אני חושב שאפשר להגיע להסכמה רחבה שזאת אמירה לא נכונה. בכל אופן לא כאשר קוראים את העצב ככאב. מעבר לזה אם זה הכאב הגדול ביותר בעולם או שיש כאבים עזים יותר? מה זה משנה בכלל?
ברור לחלוטין שאישה אינה יולדת בצער. אלא בכאב ובשמחה!!
לעומת שבר שעוברים בכאב ובוודאי שלא בשמחה!!

Harrington

Well-known member
מנהל
ברור לחלוטין שאישה אינה יולדת בצער. אלא בכאב ובשמחה!!
לעומת שבר שעוברים בכאב ובוודאי שלא בשמחה!!
באמצע הלידה כשהיולדת צורחת מכאבים, השמחה ממנה והלאה בדרך כלל. זה בעיקר זמן של כאב, לעתים של חששות. השמחה היא לפני, היא אחרי. היא לא באמצע הלידה כשהגוף literally נקרע.

מלאכת מחשבת1

Well-known member

הריגטון, לפעמים יוצאים לך פוסטים נורמליים.
זה אחד מהם.
עכשו צריך להחליט מי צריך לקבל את פרס "הכאב הגדול מכולם".......:)

למעלה