שאלה לפני שבת

אבי בן 1231

Well-known member
אתה מדבר על שבר חריג. ב"סתם" שבר הכאב חולף מהר יותר וההשלכות לטווח ארוך אחרות. כך גם בלידה מסובכת נשארות צלקות ותפרים שמציקים במשך שנים. בלידה חריגה נשארת פגיעה ברחם שעלולה לגרום דימומים וכאבים (ועקרות משנית) במשך שנים. מעט מאד נשים בעולם המודרני מסיימות ללדת וקמות מהמיטה זוהרות ומרגישות נפלא. אפילו עם זריקת אפידורל נשארת פגיעה רצינית בגוף, ולא סתם הרופאים מדברים עם כל יולדת על 6 שבועות החלמה. זאת- בלידה רגילה. כאמור בלידה מסובכת הסיפור אחר.
משתפרת, גם שבר רגיל ביד או ברגל כואב תקופה ארוכה יותר מאשר כאבי הלידה, בנוסף כל אישה מוכנה לעבור את "טראומת" כאבי הלידה עוד פעם אחת לפחות, אך מי שעבר שבר וגם רגיל אינו מוכן לבור שוב את הטראומה הזו.
עברתי לא מזמן שבר, מה שאת מכנה "סתם"שבר ללא תזוזה ללא ניתוח, סבלתי 4 חודשים כאבים מתוכת כחודשיים כאבים חזקים ועדיין לא חזרתי למצב הליכה רגיל אחרי למעלה משישה חודשים.

משתפרת1

Well-known member
משתפרת, גם שבר רגיל ביד או ברגל כואב תקופה ארוכה יותר מאשר כאבי הלידה, בנוסף כל אישה מוכנה לעבור את "טראומת" כאבי הלידה עוד פעם אחת לפחות, אך מי שעבר שבר וגם רגיל אינו מוכן לבור שוב את הטראומה הזו.
עברתי לא מזמן שבר, מה שאת מכנה "סתם"שבר ללא תזוזה ללא ניתוח, סבלתי 4 חודשים כאבים מתוכת כחודשיים כאבים חזקים ועדיין לא חזרתי למצב הליכה רגיל אחרי למעלה משישה חודשים.
מסכימה אתך לגבי הנכונות לעבור את זה שוב. פשוט- התוצאה אחרת. כשהשבר שלי החלים (עם שאריות לכל החיים ואחוזי נכות) קיבלתי את החיים שלי בחזרה, ואני עושה כמיטב יכולתי שההמשך יהיה מה שיותר באותה רמה של מה שהיה לפני הפציעה. לעומת זאת ילד שנולד פותח בפני ההורים, בפני האמא, עולם חדש. לכן רוב הנשים שעברו לידה ואפילו לידה מייסרת מוכנות לעבור את הדבר הזה שוב.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אני מסתכל על הפשט של הדבר
אמר "בעצב תלדי בנים" אבל התכוון גם לבנות
הרי אישה יולדת אינה עושה זאת בכאבי תופת עם בנים
ואילו כשזו בת אז האגן נפתח בעוד 20 ס"מ כדי שהשמיינה תתגלגל בקלות החוצה.
בקיצור: "בעצב", הכוונה לאותם צירים קשים והפתיחה הלא פחות קשה שלפעמים מצריכה כירורג כדי לפתוח עוד קצת ואחר כך לתפור את זה.
לידה היא לא דבר של מה בכך
בעבר נשים יולדות כשמשהו הסתבך, הן גמרו את החיים שלהן תוך כדי הלידה.
אז נכון, אפידורל הוא "אלוף העולם"..
אבל ראיתם כבר כמה שזה מסוכן להחדיר את המחט של המזרק בין החוליות של עמוד השידרה
זה יכול להיגמר לא טוב.

למעלה