שאלה על אינציקלופדיות

Kalla

New member
אצלנו אסור בתכלית האיסור

לעשות זאת! הילדים מחויבים לרשום ביבליוגרפפיה, כולל שמות האתרים באינטרנט, והמורה אכן בודקת שלא מעתיקים סתם. הילדים נדרשים לסכם ולעבד יחד חומר מהאינטרנט, מאנציקלופדיות, מספרים ואף מעיתונות. אחד הדברים הראשונים שעשיתי היה ללמד את בני לסכם, לימדתי אותו על ההבדל בין לסכם ולהעתיק והסברתי לו שהעתקה אינה מקובלת אצלנו ושעדיף שישאל אלף פעם אם משהו לא ברור לו מאשר שיעתיק בלי להבין ולו מילה אחת.

צימעס

New member
גם בעידן ה "תסכמו בסיפריה"

היה מי שהעתיק מילה במילה. אני הרגשתי שלא נותנים לנו כלים ל"סיכום", ורק נוזפים בנו "במילים שלך! סיכום זה במילים שלך! אי אני אדע שהבנת? לא מעתיקים!" (וכו' וכו')

galia26

New member
../images/Emo45.gif ועוד משהו...

לפני כמה זמן עשיתי סדר בארונות של בית אבי ומצאתי את העבודות שלי משנותי בביה"ס, קראתי את משובי המורות...אני בספק רב אם המורות קראו את העבודות...

Kalla

New member
ליה היה מזל כי אותנו לימדו

ואחר כך כל החברות שלי באוניברסיטה לקחו ממני ת'סיכומים של השיעורים.

ליביתי

New member
מחשבות ובסופן שאלה../images/Emo35.gif

עד כה לא חשבתי על הנושא. כילדה, "בלעתי" אינציקלופדיות והרבה מהידע הכללי הבסיסי שלי נרכש באמצעותן. כשאני חושבת על כך, חלק לא מבוטל מהידע הזה הוא "עתיק", ז"א שהעובדה שהאינצקלופדיה היתה מיושנת לא השפיעה כלל (המהפכה הצרפתית לא השתנתה רק כי חלפו X שנים מאז
). אני זוכרת את הקריאה באותן אינציצקלופדיות כהנאה צרופה. בשנים שחלפו, כבר בשלב ביה"ס, נעזרתי גם באינציקלופדיות לכתיבת עבודות. אני לא זוכרת איך למדתי "לסכם", אבל אני בהחלט יודעת שרכשתי את המיומנות של עיבוד טקסטים מכמה מקורות וסינתיזה שלהם. בשלבי האוניברסיטה השימוש באינטרנט טרם היה כל כך זמין, נפוץ וקל, כך שגם שם המשכתי להשתמש במיומנות של קריאת טקסטים מכמה מקורות, תוך שיש לבור את המוץ מן התבן. נראה לי שבאמת חשוב שלילדי יהיו מיומנויות גם באיסוף מידע מהאינטרנט וגם מתוך קריאה בספרים שונים. ואולי באמת הימצאותה של אינציקלופדיה בבית (ורצוי גם שימוש בה
) תסייע בכך. ולשאלה
- על איזה אינציקלופדיה אתם ממליצים? הילדים שלי בני 3.5 ו-4 ח', אבל זו נראית לי השקעה לעתיד לבוא.

פלגיה

New member
בשלב הזה נראה לי ש"טיים-לייף"

מומלצת. קנינו 12 כרכים, ואחר כך עוד 12 כהשלמה. רוב הכרכים מומלצים ומהנים. למדתי הרבה דברים חדשים. עליתי על מספר טעויות, אבל מעטות יחסית

ציפי ג

New member
קנינו אנציקלופדיה משומשת

זול, זמין, ולא עדכני. בשביל העדכונים הם נכנסים לאינטרנט. וכך אנחנו זוכים משני העולמות. גם יכולת חיפוש באינטרנט, וגם לימוד דפדוף באנציקלופדיה.

אורזיגל

New member
יש לנו מספר אנציקלופדיות ולקסיקונים

בבית, מאחר והיה חשוב לי שילמד להתמצא, לחפש חומר ולסכם. לצערי הרב, האופציה של האינטרנט, הקלה יותר והזמינה, קורצת לו הרבה יותר והוא מרבה להשתמש בה. אני מנסה במידת האפשר להפנות אותו בשעת הצורך לעיון באנציקלופדיה. לא תמיד מצליח לי. בתור ילדה, אחי ואני נהגנו לקרוא באנציקלופדיה תרבות ומכלל בשביל הכיף. אני לא מכירה ילדים שעושים זאת כיום.

למעלה