שאלה...

lital_helmer

New member
שאלה...

עברתי את הטיפול הראשון ביום חמישי...ואין לי כל כך מושג מה אמור לקרות ומה לא... דווקא היום התחילה לשרוף/לכאוב היד (של הטיפול)...מה לעשות? אולי זה קרה למישהו מהנוכחים?? ליטל

rubber duck

New member
היי ליטל

מה שלומך ? מה אמור לקרות יכול להיות שכלום יכול להיות שיהיו דברים קלים או קשים אם את חשה במשהו ממש ממש מטריד פני לרופא שלך טלפונית או גשי למרפאה בה את מטופלת רוב הסיכויים שזה סתם תחושה הכי חשוב לא לפחד להגיד שמהו לא נראה כשורה שרון
מאחר ועברתי את מה שאת עוברת כיום אני יכול להגיד לך שזה נראה סתם תחושה ולא מעבר מקווה שאת חשה בטוב

יחפנית

New member
היי ליטל

ליטל יקרה , כימותראפיה , .......... לשרוף/לכאוב היד ..... כשזה קורה אז אני הייתי פשוט יושבת ומנהלת שיחה עם היד בכדי שהיא תעזור לי למצוא את המקום או התנוחה שבה כבר לא כואב . כימו תראפיה אינה חייבת לעבור בצורה קשה וכואבת , ומנסיוני האישי , ניתן בעזרת מחשבה להפוך אותה לדבר אחר לחלוטין , אצלי היא נקראה כימו-אקסטאזי ודווקא יצרה לי תופעות לוואי נפלאות של אהבה ושימחה . הסוד ...... כי ככה רציתי ככה החלטתי , ככה יצרתי . ליטל אחד הדברים החשובים לכשמתמודדים עם סרטן , זה להבין ולדעת , ידע מעניק אפשרויות בחירה גדולות יותר . בשנה האחרונה כתבתי די הרבה על הנושא , ולהלן אני משתפת אותך במגילה (מאד ארוכה ), אך המכילה בצורה מרוכזת די הרבה אינפורמציה על תאים סרטניים ועל כימותראפיה , המגילה נכתבה בפורום סרטן של iol לאחת מחברות הפורום , אז סילחי לי שאיני עורכת את הכתוב , אך בטוחני שתוכלי להנות מהקריאה . בשל אורך המגילה אעלץ להעביר אותה ב2 חלקים וסליחה עם אודליה על האורך אז להלן : מגנוליה יקרה , 5 לנובמבר 2000 שלחת לי היום איזה איתות עשן , היית בעיצומה של מלחמה . קבענו ישיבה למול מדורה , אספתי זרדים , ערמתי בערימה , הורדתי כיסויי , והדלקתי את המדורה . ומי לא בא ? מיכאל ( או זה בעצם מסיפור אחר ) אז לא נורא , הנה את ישנה , ואני אכין לנו כאן מדורה ווירטואלית . לבדואים אין זמן כמו שאנו מכירים , הם לא מתרגשים מאנשים מתמהמהים . כי הם יודעים שהכל קורה בדיוק בזמן הנכון . בואי שבי ליד המדורה , תני לנפשותינו לבעור למולה . בואי נטייל בתוך פיסות אור ההבנה שבמרכז החשכה . המדורה הכי יפה נמצאת במרכז העולם כשאופל הלילה שלם . רק אז הצבעוניות בהקצנה מושלמת לחשכה . ראשית לא נדבר , ראשית רק נביט אל הלהבות היפנוט ריקודן למולנו . אז נחוש את נינוח השלווה , וגופינו ימצא את התנוחה המתאימה להכנס לרגיעה . כי בלילה , דברים צריכים להעשות בשקט לא להחריד את מנוחת הטבע , את אותן חיות הנמות את שנתן . ואט אט נשייט בשיחה עד שנוכל להביט בבעיה . אמרתי לך היום , שאספר לך על איך מתנהגים עם סרטן . כי לכל מקום ודבר , יש את קוד ההתנהגות שלו . גם לסרטן . אז בואי נתחיל ראשית להבין על מי מדובר . סרטן . אנו מדברים על סרטן . מחמת האורך שבה לוקח לי להתבטא , ומכיוון שאני יודעת שמשום אהבתך לאנשי הפורום , את תשמחי שנעשה לנו את המדורה הווירטואלית על דפיו . אז הנה ונתחיל בשאלה מה זה בכלל תא סרטני ? תא סרטני הוא תא עם עיוות , נו מה לעשות לא כולם יוצאים נורמליים . הוא כל מה שמעניין אותו , זה לגדול ולהתרבות , כאילו הוא תא סרבן פקודה . יענו , לא בא לו לשמוע לא להוראות , ולא לחוקים , הוא עקף איך שהוא את המערכת , התיישב במקום אסטרטגי , וצועק , אין לי מספי........ק , דופקים אותי ..... , אני צריך עוד ..... וככה הוא צועק ומתרבה לו , ובינתיים בגלל שהוא מבלה את מרבית זמנו בקיטורים , טענות ומענות , ומילוי טופסי בקשה לאספקה נוספת , הוא הופך , לטפיל . הוא לא רק צועק שדופקים אותו , הוא גם גורס ונוגס מהאנרגיה הזמינה של הגוף , הכי הרבה . ויותר מכולם , כל שאר האברים כבר מצטמצמים למנות צנע של אנרגיה , הם כבר חיים על אבקות חלב , ואבקות ביצים , ואלו באימפריה שנוצרת בינתיים באלו המוטרפים שלא מפסיקים להתרבות ( טוב מה עוד יש להם לעשות בזמנם החופשי ?) אלו חומסי מיסים נהנים מארוחות מלכים . יענו , אכלת שוקולד , התפרק מהר כי סוכר מתפרק הכי מהר , אם הגוש גדול , הוא ישר גונב הרבה ממה שאכלת , ומבסוט , עד השמיים , ואיך הוא חוגג ? הוא מתרבה .אכלת דברים שמתפרקים לאט , הצלחת להציל מהגניבה יותר אחוזים . בואי ניכנס לשאלת השאלות . מאיפה הוא הגיע ? הרופאים , לא יודעים , הם מנחשים , זה לא בדיוק ברור , אולי זה זה , ואולי בגלל ההוא , וכל כמה חודשים הם משנים את האשמה . המדענים כבר מורטים את שיער ראשם מרוב תיסכול , גם הם לא מצליחים להגיע לתשובה המוכחת כנכונה . אז מה התשובה את שואלת . הנה כבר התחלתי לצחוק . כי את התשובה , אף אחד בבדיוק לא יודע . הם לוקחים תאים ובודקים ומשערים , מעמידים למולם תא שהשתגע , ושואלים אותו " בואנה למה אתה ככה . " נו באמת , כנסי לבית משוגעים תפסי אחד מהם במסדרון ותשאלי אותו מה הביא אותו הלום ? אני מבטיחה לך שהוא יסביר , השאלה היא , אם את תצליחי להבין . אז אם ככה , בואי נרד מהעיניין של לדעת מאיפה הוא התחיל , בואי נתחיל מנקודה , שהוא פה , וזהו זה לעכשו . בואי נשאל שאלה אחרת . בעיניי קצת יותר מעניינת . מי אחראי אצלי בגוף , להשמיד , את התאים המשוגעים ? , נכון , יש לנו רמטכל , קוראים לו ראש צבא ההגנה של החיסון הגופני . והוא נמצא בראש יחידת החיסול לגורמים עויינים , הכיצד זה שהוא לקה בתפקידו , ולא לכד בזמן את התאים המשוגעים האלו , אני מבטיחה לך שבמצבו הנוכחי אצלך בגוף , הוא כרגע כל כך עסוק באמצע לחימת הישרדות , שלא יהיה לו זמן להתעמק איתך על הנושא . הוא מאותת מצבי חירום .

יחפנית

New member
חלק ב´

אז לכן הזמנתי אותך למדורה , לספר לך על המפגש שהיה לי עם הרמטכל שלי . כשהיינו במצב מאויים בחמ´ל .כי ממנו למדתי הרבה דברים . ואת יודעת יש המון דרכים לעזור לו . צריך רק לרגע להבין . אספר לך מה הבנתי מהרמטכל שלי . מתברר שכמו בכל מדינה מודרנית אחוז ניכר מהתקציב הולך לביטחון . וכך גם במדינת גופינו . למה ? מערכת צבא ההגנה של הגוף , היא מערכת מורכבת המשוכללת בעולם , בכל העולם כולו אין מערכת שתשתווה לה . יש לה מעבדה לייצור לוחמה כימית שיכולה להרכיב תוך זמן קצר יחסית , כמעט כל תגובה כימית להתקפה . המערכת גם מתאימה את סוגי הלוחמה . בהתאם למימצאים בשטח . אפשר להעמיד כרכים וספרים רבים שרק יסבירו את המבנה המשוכלל והמורכב של צבא ההגנה לגוף . וכל סיפורי כאן יגעו בחלקים קטנים ביותר מהמערכת הזו . ננסה להבין את העיקרון של המערכת . חיילים מיוצרים כל מספר שעות , בית גידול החיילים נמצא במוח העצם שלנו . יכולת הייצור של החיילים , חבויה ושמורה בתוך המבנה הכי חזק אצלנו בגוף , בתוך העצמות . את ההוראה לייצור חיילים , זה מגיעה מיחידת החמל שבמוח . חיילים רבים נוצרים במיליונים כל מספר שעות , במערכת תקינה . חלקם , חיילים , חלקם יחידות מודיעין . יש לחיילי המערכת יכולת להשתחל ולהגיע במהירות לכל חלק בגוף , בקלות הם נדחקים מתוך ולתוך וורידים , מסיירים בגוף , ומוסרים את הממצאים לקודקוד . לדוגמא . מסיפור של תא אחד , אנו יכולים להבין לפעמים יותר . נקרא לו חיים , חיים הוא תא בלש , הוא יצא מתא גידולו , ויצא לסיור בגוף , במשדר שלו הוא פתאם קיבל איתות כימי , מצד ימין , הוא ידע שמדובר בפעילות טירור , הוא הביט ימינה וראה עורק , הוא השתחל ונכנס לתוכו , וגילה שהאיתות עדיין נמצא ימינה ממנו , הוא חצה את העורק ויצא , ושם הוא גילה תא שנראה לו כמו עריק גיוס . הוא נעמד למולו והחל במדידות . איך ? בדיוק כמו שהרופאים עושים בבית חולים ( תאי ב´ תאי ט´ וכו וכו ) , רק בצורה יותר משוכללת , כך הוא בודק את הפעילות הכימית של התא הסורר . במכשיר הקשר , הוא מודיע לקודקוד ( בחמ´ל) את ההרכב הכימי , ואת המיקום המדוייק של התא . ואז הוא ממשיך בתפקידו באיתור תאים סוררים , ובסוף המשמרת הוא מתפוגג ושאריותיו נשטפות החוצה דרך השתן בינתיים , ההודעה נקלטה , והועברה למעבדה הכימית , שם ייצרו כימיכל מיוחד שנועד לקטול את התא שחיים גילה . בנגלה הבאה של התאים , נפל גורלו של איציק חייל מספר 768מליון . הוא היה מיחידות הצלפים . הוא עטה את הנשק הכימי שמעבדת הגוף הכינה לו , ועם מכשיר הניווט שיביא אותו למקום הנכון . וכך קפץ ויצא איציק התא ממערכת ההגנה , ובתוך זמן קצר כחייל ממושמע , הוא נעמד בסמוך לתא הבעייתי . בשניות שינה איציק את חזותו , פתח זרועותיו וחיבק בחיבוק רחב וגדול את התא המעוות בשניות הלוחמה הכימית שהורכבה באיציק , מוססה את התא , ואיציק גמר את תפקידו ומשמרתו , ויחד איתו לקח את שרידי התא הרע , למסע האחרון לעבר השתן כך המערכת עובדת . במצבה התקין אך לנו אין מצב תקין , לנו יש סרטן , וזה כבר מצב אחר לחלוטין . הסרטן התפתח , כי תא סרטני אחד , או אולי מספר בודדים הצליחו , מסיבה לא ידועה לנו להתחמק מצבא ההגנה , התיישב לו במקום נחמד שלח לו זרוע אל הווריד הקרוב , התחבר לאנרגיה זמינה , ובשניה שקיבל אותה , הוא החל להתחלק . את יודעת מה הקטע של תא סרטני ? הוא לא רוצה למות , לא בא לו , הוא לא אוהב את המחשבה על כך , הוא , כל מה שבראש שלו , זה לייצר עוד ועוד . בואי נבחן את העיקרון . הנה התיישב לו תא סרטני , מצא מקום שנתן לו חסות , התחיל לינוק מהווריד , ופתאם לפני שהוא מבין , הוא מתחלק , והופך ל2 , ה2 מתחלקים והופכים ל4 , מ4 ל8 , ואז 16 , 32 , 64 , תעשי תרגיל כדי להבין את העיקרון . קחי 1 תכפילי ב2 , כל תוצאה , תכפילי ב2 וגם אותה תכפילי ב2 . נשמע פשוט , אה ? תוך 6 הכפלות התוצאה היא 64 אחרי 20 הכפלות , התוצאה היא 1,048,576 מעל מיליון תאים . וכל זה , מתא אחד . אחרי 25 הכפלות התוצאה היא מעל ל 33.5 מיליון תאים כאלו . בעוד שתי הכפלות נגיע למעל למלייארד . ואף אחד מהתאים לא רוצה למות , רק עוד פעם להתחלק . ככה נוצר גוש . עכשו תשאלי , מה זה התפתחות מהירה ומה זה התפתחות איטית ? כי על פניו זה נשמע נורא מפחיד . כדי לנסות לענות , בואי נתעלם ממה שאנו לא מבינים , וננסה להבין את העיקרון ממה שאנו מבינים . הגוש התחיל , בואי נאמר , שה6 כפילויות הראשונות שלו , היו איטיות , כי הוא עדיין לא היה מחובר ולא יצר תקשורות מציצה ממקורות האנרגיה של הגוף . בואי נאמר שהגוף קלט שם פעילות סרטנית . בואי נאמר שעד שהוא הצליח לשלוח חיילים , נוצרה עוד התחלקות , 128 תאים סרטניים . הגוף חיסל חצי כמות , לא היתה לו בעיה . אבל , ככל הנראה שהוא החל לסבול מדילדול אנרגטי הגוף היה באינפלציה , והתקציבים , החלו להצטמצם . והגוש הטפיל , מוצץ ככל יכולתו , הוא בהתקפה , אז הוא מוצץ עוד , וגדל כמה שהוא מסוגל , יותר מהר , . ישנם מצבים בהם מבחינה תיאורטית , הגוף הצליח להתגבר לחסל ולהשמיד התגבשויות תאים סרטניים , קיבל נניח תרומה תקציבית , מימש יכולת ליצירת יותר חיילים , ותקף והשמיד והעלים התגבשות שכזו . גם זה קורה . אבל ישנם מצבים שבמהלך תקופה ארוכה , מצד אחד התאים הסרטניים מתרבים , מערכת ההגנה של הגוף מצליחה לחסל חלק מהם , ולמשך תקופה נוצר איזון מסויים , הגוש לא מצליח להגיע לגודל שיוכל לספק אנרגיה , אך הוא עובד על כך בחריצות , וכל אנרגיה שהוא מצליח לגנוב , הוא משתמש לגדילה שלו . בינתיים ככל שהוא מצליח יותר להתחבר למקומות האנרגיה , הגוף מקבל פחות אנרגיה , ככל שמערכת החיסון בצימצום אנרגטי , היא מייצרת , פחות חיילים , ונוקטת בגישה של חלוקת אנרגיה לפי מצבי החירום . ממקום זה כל תקיפה של המערכת היא מעטה יותר , ובין לבין , האיזון מופר לטובת הגוש זה משחקי מספרים . מספר תאי הסרטן , לעומת מספר תאי מערכת החיסון . כי בבאמת , בטיבעי , ובתקין , זה בדיוק התפקיד המוצהר של המערכת הזו . אז בינתיים בסיפור שלנו . אובחן סרטן . הרופא בדק מצא , ויידע . את החולה בדבר מותו הקרוב . למה ........ למה בבאמת בבאמת , אין לרפואה הקונוונציונלית , תרופות . אבל אל תגידי את זה בקול רם כי כל נציגיה , יחרדו אם המידע הזה יצא לציבור . והם יוצאים להתקפת מחץ , לא בגלל שהאינפורמציה לא נכונה , אלא משום שהם חוששים שהידיעה הזו תרחיק את החולים מטיפוליהם , והם מתרצים זאת כנסיון להגן על חיי החולים . אך זה כבר נושא לוויכוחים פוליטיים , וחבל להטריד את מנוחת הלילה ושלוות המדורה בוויכוחים פוליטיים שתמיד מובילים לאותו הדבר , דהיינו , חוסר הסכמה . מה כן יש לרפואה הקונוונציונלית ? יש המון מה להציע , חלק מהדברים משפיעים שלילית על החולים , וחלק משפיעים בצורה חיובית , אך גם כאן לא ניכנס לעומק הקורה , אלא ניגע ספציפית רק במספר נקודות . בגלובאלי , לנציגי הרפואה הקונוונציונלית , יש גישה ישירה לכל לימוד והבנת פעילותו של הגוף . וכן גישה ישירה לכל ההמצאות המופלאות שנוצרו בתחומי המדע , ועומדים לרשותנו . לצערי הרבה פעמים אנו חייבים לקבל אישורי שימוש רק בהסכמת אחד מנציגיה של הרפואה , דהיינו רופא .

יחפנית

New member
חלק ג

אך רופא , הוא ראשית כל , בן אדם . וכאחד כזה הוא זכאי לטעויות . בעינים שלי הרפואה יוצאת מנקודת הנחה של לפעול כמו מכונאים . הרבה פעמים במפגש שלי עם המערכת הרפואית , חשתי כאילו , הרבה מהם היו מוכנים שאני אצא שניה מהגוף , ואשאיר זאת לטיפולם , הם יתקנו את המכונית , וכשיגמרו , הם יזמינו אותי להכנס חזרה יתנו לי את המפתח , ואני אוכל לשוב לחיים סדירים . הבעיה , שבלי גוף , קצת קשה לי להגיע לקפיטריה כדי לקרוא עיתון , קפה , סיגריה או לגלגל ג´ויינט . עד שהרופאים יגמרו לתקן את הרכב של הנפש שלי . אז זה בעיה , כי בעצם היותנו בתוך הגוף , אנו מפריעים להם בעבודה . כי קשה להכניס חולה לתנאי מעבדה . אז הטיפול נמסר לידינו (החולים ) כתורה מהר סיני , מוכרים לנו אותו כמו תעודות ביטוח לחיים . וכך או כך יצא שאנו מוסרים את אחריותנו לחיינו בידי אדם , שלמד , העתיק במבחנים , כמו כולנו , והשקיע שנים מפרכות כדי להיות מסוגל לעבוד במשרה הזו בה הוא בחר . גם לו יש משפחה , וילדים , וחובות , מנהלי בנקים , הוא רופא , הוא אדם הוא לא אלוהים . הוא עושה מה שהוא יכול במסגרת אפשרויותיו . אני אמליץ אישית לכל חולה באשר הוא , לקחת אחריות על עצמו בלבד , להיות עזר לרופא , לא להטיל את האחריות עליו , זה לא פייר , לא חברי , וזו גם דרישה לא אנושית , אף אחד לא יכול לקחת אחריות על דבר מלבד על עצמו . אז שבו שם , תשאלו את דעתו , תבדקו דברים נוספים , תבינו את המחלה , תבקשו הסברים , הוא למד על זה הרבה שנים . ואז תשבו איתו כדי להחליט על דרכי פעולה . כי כל עוד שאתם בגוף האחריות היא רק שלכם . זה בגלובאלי , ועכשו חזרה לסרטן . ישנם שני סוגי ארטילריה ידועה , שהרפואה הקונוונציונלית משתמשת בה . כימו , וקרינה . או , כימותראפיה , והקרנות . על הכימו אני יודעת יותר , אז נרחיב את ההסבר עליו . המדענים , במהלך שנים של מחקר , ונסיונות ההבנה של פעילות המערכת הגופנית , הגיעו למצב שבו הם יכולים לשלוט על מסרים כימיכאליים , הדומים או זהים לתקשורת הכימיקאלית שקיימת אצלנו בגוף . יש סיפור על כך שהכימו נוצר , בכלל כנסיון לפיתרון בעיה גופנית אחרת מסרטן , ובטעות ובניסויי והטעייה , הם עיצבו אותו לסרטן . את הסיפור איני זוכרת במלואו , אך אני בטוחה שיהיו שירחיבו בנושא . אך יותר חשוב זה לדעת כיצד , ועל איזה עיקרון , הכימו עובד , ומה זה בדיוק עושה . נתחיל , האמת שמודל החיקוי , שממנו עשו את הכימו , הוא המערכת החיסונית . בעיקרון , ראשית הרופא חודר לגוף , מוציא פיסה , מה שנקרא , ביופסיה , בודק את ההרכב הכימי ממנו עשוי התא הסרטני בו מדובר , מכנה אותו בשם לזיהוי , דהיינו , תאי ב´ תאי סי´ מכדומה , אז הוא פותח את ספרי המעבדה , בודק איזה חומרים כימיים ידועים כבר , הידועים כקוטלי המבנים הכימיים של התא הסרטני שכבר זוהה . ואז . הוא מרכיב את מה שניקרא בשפת הרפואה , קוקטייל . קוקטייל כימיכאלי . כמו שאת הולכת לבר , והם מרכיבים משקאות אלכוהולים רבים בתוספת טעמים , וקישוטים , כמנה להשיג את אפקט השיכרות הנכון . כך גם פה , הוא מרכיב את הקוקטייל הכימיקאלי להשיג את האפקט הנכון לקטילת תאי הסרטן הספציפיים שלך . אבל מה יש קצת בעיה קטנה . המדע כמו שכולם אומרים עדיין בחיתוליו , ( על אף השיגיו המרשימים ) . ( הוא למד ללכת , הוא עדיין לא יודע לרוץ ) והוא עדיין לא כל כך משוכלל כמו מערכת החיסון . בעוד שמערכת החיסון , והגוף יכול להרכיב תא , בעל ההרכב הכימי שנועד לקטול את התא הסרטני , ובעל יכולת להתביית על התא הספציפי , בבפגיעה ישירה ומדוייקת להפליא , שלא פוגעת בשום חלק אחר בגוף שהינו תקין . המדע , עדיין לא הגיע לרמה הזאת , ובל נשכח שהוא פועל חיצונית לגוף . הם הצליחו ליצור חומר המתביית כימיקאלית , אך הפגיעה שלו , מאד לא מדוייקת , הכימו שהם יצרו , מתביית על כל תא , באשר הוא , המתפצל ברגע נתון , כשהכימו בפעילותו בגוף . עכשו , בגלל שתאי סרטן מתרבים במהירות חסרת הגיון . הרפואה גרסה שבהזרקה מבוקרת , הם יצליחו להשמיד מספר גדול של תאים סרטניים , כי אלו כל הזמן מתחלקים , והכימו מתביית רק על תאים שנמצאים בתהליך התפרקות . אבל , יש בעיה קטנה שבגללה , שהכימו , אינו תרופה רשומה ובטוחה , וזה בגלל סיכוניו הרבים . כי הגוף שלנו ממשיך בפעילות . והגוף שלנו פועל על עקרונות חלוקת תאים . הגוף כולו בנוי מתאים , בעלות רוטינת חלוקה שונה . הגוף כל הזמן במצב של שינוי והתחדשות , אך לכל איבר ולכל סוגי תא יש קצב אחר . אז מה נההיה נהייה שכל פעם שהקוקטייל מוזרק לך לגוף , הכימיקאלים תוקפים לא רק את התאים הסרטניים , אלא הם מתבייתים גם על התאים הבריאים שלנו . וקוטלים אותם , או לפחות מרעילים אותם בצורה בלתי הפיכה . הרופאים סומכים על העובדה שלגוף יש יכולת מדהימה לחדש את עצמו , והם מקווים שהתקפה כימיקאלית , לא תתקוף יותר מדי תאים מהירי חלוקה . ובמהלך ההפוגה שבין טיפול לטיפול , הגוף שבעזרת הכימו נפתר מכמות מסויימת של תאים סרטניים , יצליח לחדש את האנרגיה שלו , ולשפץ ולחדש את עצמו . אבל זה לא כל כך פשוט , ודי מסוכן , ולמה . הכימו תוקף בדרך כלל את התאים בעלי זמני התחדשות קצרים לדוגמא . אחד התאים שמתחלק בתדירות מאד מהירה , אלו תאי מערכת החיסון , החיילים הלבנים . אלו הרי נוצרים חדשים כל מספר שעות . אלו חשופים מאד להתקפת הכימו . ומאלו בדיוק . הרופאים הרבה יותר חוששים מאשר מכל תא אחר בגופנו שיכול להפגע . למה , שאלתי קושיה למרות שפסח לא היה בסביבה . כי , כשמערכת החיסון שלנו אינה מתפקדת קשורה , ולא משנה מאיזו סיבה , אנו חשופים לזיהומים , ומני חולרא נוספים . כאן לא מדובר על חשש ממחלות קשות , לא ולא , כאן שפעת קטנה , יכולה לגרום למוות . הוירוס הכי מיסכן בממלכת הווירוסים , יכול לנצח את כל המערכה , כי אין חיילים , מרביתם מתו בהתקפה הכימית החיצונית , גם התאים הסרטניים מתו , אבל גם אצלנו יש אבדות מאד גדולות בצבא ההגנה על הגוף ואלו שיש מנסים לשרוד , קשה לצאת לעמדות התקפה ממצבי שרידה . אז בואי נמשיך בסיפור שלנו , על אף אורכו , כי תיכף אנו מגיעים לסיבה שהביאה אותנו להרצאה הכל כך ארוכה . ( קודי התנהגות בכימו ) ( או מה מותר לעשות ומה אסור לעשות על כימו ) עכשו , נחזור לחדר של הרופא והלקוח , שעל שמו רשום הקוקטייל . הרופא בלי משים הפך לאחראי , ואת/אתה הלקוח , לקורבן שזקוק לעזרה . אתה לא רוצה לדעת יותר מדי , קצת מפחיד את החולה לשמוע , הוא רק רוצה את השורה התחתונה . יענ......ו , איזה כדור , כמה , ומתי לבלוע . ככה אנחנו רגילים . הרופא , מסכן , מודאג ובצדק , הוא באמת רוצה להשאיר את החולה בחיים , גם בגלל שהוא מאד מחבב אותו , כאדם , וחש וחס לחייו , גם בגלל שהקריירה שלו תנסוק אם הוא יצליח להציל , וכך הוא יוכל להושיע לנזקקים . חשוב לו לרופא , שזה אכן יצליח . אבל אתה/את , לא נורא מעוניין לשמוע , אתם תחת פחד מוות , כי חייכם בסכנה , ואתם דורשים תשובות מהירות , הוא , הרופא , יודע שאחרי הקוקטייל שלו , אתם תלכו הביתה , ולא כל כך תשמרו על עצמכם , והוא דואג , כשהיה צעיר , הוא בקושי נרדם בלילה . הם חשופים , לכל ג´וק בלתי נחשב בממלכת הווירוסים . הוא חושב לעצמו , מחשבה המדירה שינה מעימו . אז הוא מנסה לתת לכם תשובות בדרך אותה אתם מבקשים . דהיינו , הוא רושם לכם עוד כדורים , עוד כימיקאלים שעומסים על המערכת הממוטטת כבר . כי הוא בצורה חיצונית מנסה להגן ולבצע פעילות מגנה שתעזור למערכת צבא ההגנה של הגוף שלכם מפני כל דבר שהוא חושב יכול להיות אפשרי . אז זהו , מגנוליה , זו הבעיה בכללותה . עכשו אגיד לך מה שלא שמעת בשיחת הטלפון שלנו , הבטחתי מדורה ואמרתי שאני מקווה שאני אצליח ללמד אותך פרק קטן , על כללי התנהגות נאותים בזמן כימו . הנה קחי קפה , הפינג´אן כבר רתח , נוסיף עוד זרדים למדורה , ריח העשן כבר דבק בבגדינו . יקירה שלי מגנוליה נפלאה . את תוקפת בימים אלו את הסרטן עם כימיקאלים . הרופא שלך זקוק לעזרתך . הוא מנסה להלחם בשבילך , אך את צריכה לעזור לו , אני , בדואית , קוראת אותך לסדר . ( בפסח) ועתה להסבר .

יחפנית

New member
חלק ד

כל התקפה כימיקאלית , גורמת לך לאבדות קשות במערכת החיסונית . את חייבת לעזור לרופא שלך לשקם את המערכת החיסונית , ויהי מה . כל הדרכים כשרות . קורבנות אדם , בהמה , חי צומח דומם , הכל הולך . במקרה הזה , באמת שכל האמצעים מקדשים את המטרה . אז בואי נבחן את המטרה , כדי לא להתבלבל במה בעצם אנו מתעסקים כאן , כאילו עובדים על ניוטראל , לאן נוסעים ? בשביל מה ? המטרה היא , להשאר בחיים . האם הכימו יחלים אותך ? לא . הוא לא יכול להחלים אותך , אך יש ברשותו את היכולת להעלים את מרבית אם לא את כל התאים הסרטניים שבגופך . המטרה היא לא כן כימו , או לא כימו . המטרה היא להתפטר מכל התאים הסרטניים .כדי שנוכל להשאר בחיים למשך זמן ארוך יותר . ( בסוף כולנו נמות , זה רק תלוי בקצב . ) הכימו הוא כלי עזר , שיכול לעזור לך להגיע למטרה . אז החוכמה עכשו , אם בחרנו לקחת כימו , זה לפעול למען מערכת החיסון ושיקומה . כי אחרת את בסכנה , של חיים , כי את כמו שאמרנו , את חשופה לוירוסים תועים ותוהים . אז איך אנחנו יכולים לעזור בשיקום מערכת החיסון ? אה................................................................................................. הגענו לחלק הכיפי של הערב . תתרווחי , ונוחי , כי באה השלווה . והשמחה . מתברר שיש כבר הוכחות מדעיות , שמערכת החיסון שלנו מושפעת בתיפקוד שלה ממצבינו הנפשי . עשו מחקר , ומצאו שמי שישב וצחק , ונהנה , הבדיקה הראתה שהמערכת חיסון שלו התעצמה והתגברה פי כמה פעמים . לעומת קבוצת ביקורת שעסקה בנושאים מלחיצים , דיכאוניים , ומשופפי נפש , אצל אלו הבדיקה הראתה שמערכת החיסון היתה דווקא בירידה תיפקודית . הרופאים מתייחסים למחקר הזה בצורה די מזלזלת , כי נכון , מצאו , הוכיחו , אבל לא ארזו את זה בכדור , או בתמיסה , והם לא יודעים על כמה ואיך להמליץ על השיטה , וגם אם מישהוא ירשום את העקרונות , הם עדיין יבקשו בדיקות של משרד הבריאות , לבדוק עד כמה השיטה לא מזיקה , ומה תופעות הלוואי שיש לתרופה כזו לא ברורה כמו הנאה וצחוק . אין לזה אריזה , מה את רוצה שהוא ירשום לך 5 מנות צחוק ביום , ידביק את החותמת . ואז מה ? מאיזה בית מרקחת תביאי את המרשם ? הוא הרי לא סומך עלייך , את נתת לו את האחריות . והוא יכול להיות אחראי רק על מה שהוא יכול לשים את החותמת . אולי מישהו ימציא איזה בנק צחוק ואהבה , ואז הוא יוכל לפחות לתת לך הפנייה . דווקא רעיון לא רע , טופס 17 למומחה לצחוק . כי זה , התרופה הזו , דווקא עוזרת הכי מהר , והכי הרבה . כאן לא מדובר על התערבות חיצונית קשה , ההתערבות הגופנית החיצונית בתרופה הזאת צריכה מקסימום אצבעות מדגדגות . או נוצה . כמה שאת צוחקת יותר , ככה את יותר רגועה , ככה את יותר מקבלת מסג´ תראפיוטי , ישר לגוף . למערכת החיסון , ובעיקר לנשמה . ועכשו בואי נדבר על דיאטה . כי בתקופת הכימו כדי לעזור לרופא להשאיר אותך בחיים ובכך להגיע למטרה שאת רוצה , צריך לעשות דיאטה . לא של אוכל . את כבר זיהית עלי , שאני דיאטות של אוכל , לא עושה . אנו הולכים בדיאטה הזו להזין את הנפש שלנו , ולעזור בכך למערכת החיסון להשתקם , ולהכין את עצמה לקראת מתקפת הכימו , ( זה שהוא קצת אינפנטיל בהתבייתות הלא מדוייקת .נכון , אבל אינפנטיל או לא , זה מה שיש ) כי רק ככה את יכולה באמת לעזור לרופא להשיג את המטרה ולהשאירך בחיים . ( או אצל חיים ) . בדיאטה שמכבדת את עצמה , מתחילים בכל המרכיבים שאסורים בתכלית האיסור . להלן . פחד דיכדוך התעצבנות , ( לא כל התעצבנות )אסור באיסור להתעצבנות מהסוגים שלא מקבלים שחרור חיצוני , הכוונה לכל הפעמים שאנו חוטפים עצבים , שנשארים לנו בפנים . עצבות חוסר רצון רצונות בריחה מחשבות מוות תיסכול רחמים עצמיים במידות בלתי מבוקרות שינאה קינאה וכו´ וכו´ . איך אפשר ? את שואלת , ובכך מנסה לפטור לאלתר את התיזה ההבראתית שלי . אני יודעת , יש לך סיבות למכביר לחוש הרבה מהרשימה שלמעלה . אני יודעת . אז מה . לא הידיעה שלי , ואף לא ההסכמה ממני , ישנו את העובדות הבסיסיות הבאות : כשאת נמצאת במצב נפשי מהרשומים למעלה . ................. את באופן מעשי , מתרחקת מהמטרה שלך . ( להשאר בחיים ) . ( ולוא משום סכנת החשיפה שבה את נמצאת ) מכבידה על מערכת החיסון שלך , שגם ככה קשה לה לאחד האבידות שספגה בכימו האחרון ובצורה משנית ובלתי מכוונת , את למעשה עוזרת לסרטן שבתוכך , לגבור . הסיבה השלישית נשמעת מרעימה , בואי נסביר . בגופך נכון לתקופה הנוכחית , יש מלחמת , מספרים . מספר תאי חיסון , לעומת מספר תאי סרטן . הכימו , כמו שכבר פעם אמרתי לך , הוא סקאד חיצוני שבא לעזור במאבק מתוך סיכונים לאבדות גם בכוחותנו . כדי לצאת מהמצב , צריך כל הזמן לפעול לשיקום , ריענון , והחייאה מתמדת של מערכת החיסון . כל המצבים הנפשיים הרשומים למעלה . מדכאים את מערכת החיסון שלך . אני אגיד לך שוב כדי שתזכרי זאת טוב טוב , המצבים הרשומים למעלה . מדכאים , קוטלים , ומכבידים על מערכת החיסון שלך . במצבי פחד , הגוף פותח מחסני חירום , הדורשים הרבה אנרגיה . במצב בו גופך חושב משום סיבה כל שהיא שאת לא במקום בטוח , הוא מתחדד , הוא צורך אנרגיה של חירום . וזה , לוקח מכמות האנרגיה שהגוף צריך , כדי שיוכל לשקם את מערכת החיסון . בצורה דומה משפיעים כל שאר המרכיבים שכלולים ברשימת האסור . אסור לחוש כך בתקופת הכימו . נקודה . איך להמנע ? לכל אחד יש את השיטה שלו , וכל אחד צריך למצוא את השיטה האינדיוודואלית לו , כדי להמנע מבזבוז חיוני כל כך של האנרגיה שלו , בתקופת הטיפולים הכימיים . אני גם לא חייה איתך 24 שעות ביממה , כדי לשלוט על כך , זה הכל בידיים שלך . זה מצבי רוח שלך . רק את ורק לך , יש את יכולת השליטה על צורות המחשבה , ועל התחושות הפנימיות שיש לך בבפנים . אבל לפני שניכנס לניתוח נוקב באם את בכלל יכולה לנסות לקיים את האיסורים בדייטה הזאת . בואי נראה מה מותר . כי הדייטה הזאת היא דייטה הכי מגניבה , אם נשווה אותה לדיטטת מזון , אז בדיאטה הזאת כאילו אסור מה שהוא חלק נכבד מאבות המזון של התחושות המפעמות בנו . אבל זאת היא דייטת קצפות , וגלידות , ודובדבנים . מותר ורצוי להזין עצמנו בכמויות בלתי מוגבלות של המרכיבים הבאים : צחוק , כמה שיותר , כל המרבה הרי זה הרבה יותר משובח . ( התקפיי צחוק בלתי נשלטים , מומלצים בכל פה , ובכל כמות ) הנאה שלווה האזנה למוסיקה מרגיעה האזנה למוסיקה רעשנית , עם ריקודים סוערים ללוות אותה ( רק להקשיב לגוף כשהוא עייף , ולתת לו מנוחה בזמן הנכון ) משחקים , מאד מומלץ לשחק בקירבת ילדים , 4 ילדים בני מקסימום גיל 6 , למשך שעה משחק ביום מעניק הקפצת חיסון משולשת ( ראה אזהרה , אין הכוונה לשמור על הילדים , בשביל זה תביא ביביסיטר , הכוונה לרדת לבירכיים ולשחק איתם כשווה בין שווים ולהשתגע איתם , כשווה בין שווים ) מחשבות טובות , ( כל הזמן רק לדמיין מחשבות טובות , נורא עוזר למערכת החיסונית ) יצירתיות , ציור קרמיקה , ושאר דברים ( מאד מומלץ לבנות ארמונות בחול החוף הים , ואם אף ילד לא מסתכל , להכנס לארגז החול ) יציאה לטבע . להשתדל להיות לבד ולתת לטבע וחדור אליך . להקשיב לציפורים , לחזות בשקיעות , ובזריחות .

יחפנית

New member
חלק ה ... וסוף סוף אחרון ......

אש . אש אש מדורה ( תחתונים של בחורה ) מדורות עליך ישראל , שבו ליד מדורותיכם . ( זה מאימרה בדואית עתיקה ) קחו מיתקן של ברבקיו , מלאו חצי בחול , העמידו אותו בגינה , או בגג או במרפסת , ( לא בחדר , בגלל העשן ) ותשרפו בתוכו זרדים עצים , תנו ללהבות להפנט אתכם , ערב ליד מדורה לא רק ידבק בבגדיכם , זה יוציא את מערכת החיסון שלכם לחגיגה מדהימה . סירטי קומדיות , רצוי אלו שמצחיקות אותכם עד דמעות , עד שהבטן תכאב . אין כאב יותר מגניב מכאב בטן בעיקבות צחוק . זה ימבה קלוריות מלאות בבריאות . ומשכיח ומבטל את הכאבים בעלי סיבות אחרות פיקניק , כמה זמן לא עשיתם פיקניק . אמבטיות קצף . ( כן כן עם כל האביזרים , מוסיקה נרות כוס מיץ תפוזים המוגשת בכוס יין אלגנטית , ספר , יענו כמו בסרטים ( את המרשם הזה אגב הוא מחביבי ביותר ) ) חברים תחגגו עם חברים (אבל רק עם אלה שמצחיקים אותכם , לכל האחרים כל אלו שמעצבנים אותכם בעקיצות , או הפצלוחות שתמיד מוצאות היכן אתם לא מושלמים , או אלא שיושבים בדיכאון תהומי ומצפים שתעודדו אותם , תסבירו יפה שאתם כרגע בדיאטה , ואחרי זה כשתגמרו עם הכימו , יהיה לכם יותר זמן לפגוש אותם . פה מן הראוי לציין שתזהרו ממלכודות , אבל אני אתן לכם טיפ , אם אמרתם או חשתם את המשפט , " לא נעים לי " תיזהרו , ניתקלתם במלכודת . לא נעים לי יצא לחופשה עם רשימת האיסורים , כי אחרת מתוך אי נעימות , אתם תצאו סובלים , וכידוע סבל זה בראש רשימת האיסורים . ) החוק הזה כולל גם בני משפחה , רק שאיתם תנסו להיות עדינים יותר . חברים אחרים או מכרים תנפו ללא חשבון , אין זמן , יש סרטן . לאלה שקשה איתם תסבירו באריכות שמערכת החיסון לא נמצאת ברמה מגניבה עדיין , ויש לך הוראת רופא , להשמר בבידוד ( תאמינו לי שווירוסים מחשבתיים יכולים להיות הרבה יותר מסוכנים מוירוסים אמיתיים ) פעילויות , רק פעילויות מענגות . זה חוק חשוב . את שונאת לשטוף כלים ? אל תעשי אותם בתקופת הכימו , שמישהוא אחר יעשה . בירוקרטיה , לשלוח אנשים בריאים , אני מכירה אחת שיותר מ24 שעות היתה לכודה במחשבות על התאבדות , כשהיא חזרה ממשרדי הביטוח הלאומי . זה סכנה לאנשים בריאים אז על אחת כמה וכמה על אנשים חולים . לעשות רק פעילויות שעושות לך נעים , זה חשוב שתביני . אז אחרה ואוסיף , בלווא הכי סרטן זה מצב שבוא יש סכנה על חיינו . כל חייך היית צריכה להתמודד גם עם פעילויות שנואות . אז למה עכשו ? יש לך סרטן , תתפנני . רק טוב , למלא רק טוב . וכו´ וכו´ וכו´ כי . לפי המחקר מי שצוחק , ושמח , ומבסוט , ונהנה . אז ............ הוא קודם כל לא מבזבז אנרגית חרום , למה ? . למה מי שנהנה לא מרגיש בסכנה . ואוטומט החירום לא נמצא בפעילות . כך שראשית כבר עזרנו , כי לא ביזבזנו אנרגיה חיונית שהגוף מוציא על שיקום של החיסון . ואף יותר מכך , כפי שהמחקר כבר מצא , מי ששמח , מערכת החיסון שלו מתוגברת פי כמה וכמה . בזמנו , כשלי היה סרטן , השתמשתי בדיאטה הזו כל הזמן . מעולם לא היה לי מחסור בחיסון שמנע טיפול כימי נוסף . ויותר מכך , בין טיפול לטיפול , גופי , המערכת החיסון שלי , תקפה את התאים הסרטניים ועזרה לי ולרופאים בחיסול הגוש . זה בעצם נורא פשוט . ועכשו , אנו יהודים , ונורא אוהבים לקטר . זה אצלנו בדם הקטע הזה . נותנים לנו מתנות כיפיות , אנו בודקים , זה טוב ליהודים , או לא טוב ליהודים . נותנים לנו סטירות , אנחנו נהנים , כי קיבלנו היתר לקיטורים . אז יאללה , חבל על הזמן , בזמן הכימו , צריך לסגור את החלק של העולם שעושה לנו לא טוב , ולהפתח רק לחלקים שעושים לנו טוב . אז מגנוליה יקירתי זו הדייטה של קוד התנהגות בזמן סרטן , ובזמן טיפוליים רפואיים לסרטנים . והרעיון , שבכל 24 שעות , תמלאי ככל היותר , פעילויות מהסוג שרשומות ברשימת המותר . ולצמצם עד כמה שאפשר מרשימת האסור . מגנוליה , השחר כבר עולה , על הלילה השני לכתיבה הארוכה הזו . המדורה הווירטואלית הזאת כבר מרשרשת בסיום גיחליה , אור היום מסתיר ומחוויר כבר את אור הגחלים . את לבטח תיכף תקומי ותתענגי ( אני מקווה ) על המדורה הווירטואלית בה השתתפת כשסירבת להיות ציפור לילה . אני אחרי שני ערבי מדורה , אלך לישון , זה הזמן שלי , הזמן בו ציפורי לילה שכמוני עוטים כאוהל את כנפיהם הארוכות ובחשכת השקט שבתוכן , הן נרדמות , תודה לך על הערבים הנעימים ששהית עימי במדורה . ושיהיה לך בוקר ויום נפלא , מלא דובדבנים , ובלונים , והנאה צרופה . אחרי הכל מי צריך עירוי , כשבפעילות כל כך מגניבה את תשקמי את מערכות החיסון שלך . תנסי , מה את כבר יכולה להפסיד . או כמו שהסבתות היו פעם אומרות , אם זה לא יואיל , לפחות זה לא יזיק . בדואית . נ.ב . ויעל את היית חלק בלתי נפרד מהמדורה , הבדיקות יצאו טובות , והמדורה , נמצאת בקו נסיעה ישר מביתך , בו.......אי כבר . לכל יושבי הפורום יום טוב , רק אהבה ובריאות . ( וצחוק)

rubber duck

New member
היי יחפנית יקרה ../images/Emo13.gif

כיף לראות אותך כאן
וכיף לראות שאת מנסה לתת כתף למישהי שממש צריכה אותה כרגע
שרון

יחפנית

New member
שרון ..... גם לך איזה כיף לקרוא

את הודעותיך הפורום דרך הלוחמים ..... ממש חימום לב . אז תודה לך . ביי בינתיים אני

אילת33

New member
יחפנית - איזה כייף היה ../images/Emo13.gif

היה כייף לקרוא את אשר כתבת שם....!!!!! למדתי המון - בעיקר על הגישה החיובית - שעליה אני שוקדת יותר מתמיד בימים אלה, בנסיון לשפר את מצבי, לחזק את הצבא שלי. תודה

rubber duck

New member
ויש מה ללמוד מהיחפנית הנהדרת שלנו :

היא אחת ויחידה אור
והרבה
שרון

יחפנית

New member
היי אילת , איזה כיף לשמוע

אחרי הכל אם זה מצליח לעזור להעלות ואפילו אחד על דרך המלך הישרה להחלמה אז - דיינו . אז ראשית תודה לך . אמרת שבימים אלו הנך שוקדת יותר מתמיד בניסיון לחזק את צבא ההגנה של הגוף ...... היותר לי לשאול את הסיבה ? בכל מקרה , אני השתלמתי כמשוגעת יותר מהסרטן שלי , סרטן בשבילי זה התמחות ......חחחח אני אישית מאד אוהבת סרטן . ובאם זו הסיבה שאת מוצאת עצמך שוקדת על חיזוק הצבא . אז בשימחה אעניק לך כאן מניסיוני ידיעותי ועוד . ואם תספרי לי מעט מהשקידה שלך , אוכל לנווט אותך אולי לטיפים הקרובים לדרכייך . אחרי הכל כל אחד מאיתנו הוא אינדיוודואל , והרעיון הוא לאלתר את העיקרון לצורה האינדיווידואלית של כל אחד ואחד . חיבוק ענק גילה

אילת33

New member
י ח פ נ י ת ../images/Emo39.gif

תודה לך על התייחסותך!!! צבא ההגנה שלי וגם אני - עסוקים מזה כשנתיים בהתמודדות עם גידי - שהרי הוא הגידול שלי - שנמצא במח, שמו oligodendroglioma, והוא מדרגה 2. עברתי שלושה ניתוחים - שניים מהם להסרתו, כי הוא גדל.. ובכך איננו מעוניינים. כעת הצוות הרפואי שלי ואני שוקדים על ההתלבטות האם כימו´ או שמא לחכות עוד קצת... חייבת לציין שמהחיים עם הגידול שלי למדתי ה מ ו ן קבלתי המון רגעי אושר, למדתי משמעות תקווה מהי, ומה כוחה, למדתי עד כמה החיים יפים, ולהעריך אותם. מקווה שכל באי הפורום הזה ישכילו לקחת את הטוב שבתהליך שהם עוברים, כי עם קצת תשומת לב, ומפרספקטיבה מסויימת, למדתי להפיק המון מהתהליך אותו אני עוברת. אשמח לקבל מנסיונך ולחלוק מנסיוני, חג אורים שמח - המון אור לך ולכולם. אילת.

יחפנית

New member
בואו נדבר על סרטן

למעשה לכולם .....לכולנו .... ראשית חג אורות ונרות וסוגבניות שמח . אילת ..... נראה לי התחלה מצויינת לחבור כוחות ושיתוף במיגור סרטנונים ..... אני רואה שהסרטנון כבר התברך בשם ......ובעיניי זה סימן מצויין . שנתיים עם הסרטנון זה מכובד למדי ......סביר להניח שזה לימד אותך המון כבר ......כתחילתה של ידידות טובה , מן הראוי שאספר לך מעט מסיפורי נסיוני וזוית הפרספקטיבה האישית שלי על סרטן . כך שנוכל להרחיב ולשתף חוויות וצורות הסתכלויות . אחרי הכל למען כך התקבצנו כאן בפורום , על מנת לעזור להעזר לשתף , והכי חשוב בעיניי .......להיות מסוגלים לדבר בפתיחות מקסימלית על כל נושא שבעולם ....ובעיקר נושאי הטאבו שכה קשה לשתף עם אחרים , וכה קל לדבר עם מתמודדים אחרים ......כמו מוות .... למשל . בדרך כלל אני אוהבת להרחיב בכתיבה , ולוא משום שבדרך הכתיבה אני מוצאת הרבה פעמים צורות וזויות הסתכלות שהיו נסתרות ממני עד אז . אז איתך הסליחה על האורכים של הודעותי . הכתיבה אגב היתה כלי חשוב ביותר בהבראה שלי . ניהלתי יומן ובו כתבתי את כל הקורה ....ושם גם נפגשתי עם מי שלמעשה ריפאה אותי מהסרטן .... אותה אני מכנה כהילדה הפנימית שבתוכי . הסרטן שלי היה קצר ...... אובחן באוקטובר 95 . לימפומה , נון הודקינס תאי ב ´ אגרסיביים ( אגב נורא אהבתי את האגרסיה שיוחסה לתאי ב החמודים הללו ) הגוש ישב על העורק הראשי ( יענו התנדנד לי על הדיסקית ) ובזמן שאובחן הוא הרשים את כולם כי הוא היה בגודל 3 פעמים הלב . ועל פי האיבחון נאמר לי שזהו זה ...... כל צעד אני יכולה ליפול ולמות . אני רוצה להרחיב שניה על הנקודה הזו ..... אני הייתי ברת מזל . או אחת שבוחרת את הפרטים הקטנים של תסריט חייה . הסיבה לכך שאני ברת מזל ...... זה משום שאמרו לי שכל צעד אני יכולה ליפול ולמות . כי שם .....בדיוק שם קיים סוד החיים . כי הכי קרוב למוות , שם החיים הם הכי עוצמתיים . הסיבה השניה היא – שאני הכי טובה בדקה ה-99 .... אני עצלה להחריד ולא אעשה דבר עד שממש זה רגע לפני הזמן . ארבע צעדים אחרונים ( כפי שהייתי מכנה זאת ) בחיים . זה לא רק הדקה ה99 , אלא גם .....שם מצאתי את מתנת הסוד הכי נפלאה ......... מצאתי את ההווה . רגע ההווה זה נושא להרצאה שלמה .... שמכיל בתוכו את הסוד של ......הווה , הוויה , התהוות , יהווה . לא ניכנס כרגע אבל בשימחה אם תזכירי לי זאת בהמשך תיכתובתנו . את הרגע בו נאמר לי שכל צעד אני נופלת שדודה מחיים .... זה נושא כה רחב שספק אם עכשו זה הזמן להרחיב , אבל בעיקרי הדברים .... אני האמנתי מתמיד שמחלות זה דבר שאנשים יוצרים לעצמם , ועל כן ידעתי שאם אני עשיתי , חרף שעוד לא ידעתי בדיוק למה , אני ידעתי שמה שאני יצרתי אני יכולה משום כך גם לשנות . בנוסף .... לא פחדתי למות ..... הסכמתי דווקא למות ....אבל , אבל אני החלטתי שעד שאני אמות .....יש לי עוד 4 צעדים ... ואלו שלי בלבד . כי עד אז חייתי בין מה שאנשים היו מוסכמים עליו חברתית , ופתאם אומרים לי שאני הולכת למות , אז יותר דבר לא עיניין כי נשארו לי בעיניי 4 צעדים אחרונים לממש את החזון האישי פרטי שלי שבו אני רואה את החיים , אז מיידית כבמטה קסם כל ה-לא נעים , והחוקים החברתיים ששניתי בלווא הכי תמיד , מיידית נעלמו ..... ואני אני יצאתי לחגוג את צעדי האחרונים לחיים האלו לאסוף עוד חוויות הרשומות הנפש שאותה אני מאמינה שאנו נושאים אל מעבר סף החיים לו אנו קוראים מוות . כיום אני יכולה לכתוב ספרים רבים על הנושא , ולמלא דפים ארוכים בפילוסופיית הסרטן . אני רק יכולה לומר לך שמבחינתי הסרטן היה לי מתנת תובנה מהמופלאות שיכולתי לבקש בחיי . ומי שקרוב למוות יודע שמה שאנו נושאים עימנו הם חוויות התובנה החוויה וההוויה , כל השאר נשאר בעולם הפיזי . אז העקרונות בהם השתמשתי היו כדלהלן ....... אחריות ....... אחריות היא מילה המכילה דינמיט בתוכה , כי במובן החברתי שלנו אחריות נלקחת כשמינית צעד לפני האשמה . ולזו ..... לא כוונתי . ולמעשה הייתי מתעלמת מהמילה אילמלאי היא היתה מאד חשובה . אם ממש קשה לך המחשבה שאת או אתה יש לכם אחריות על יצירת הסרטן , אז זה בסדר , לא חייבים לקחת על כך אחריות , בכלל לא צריך להכריח דבר . אבל אז אני אומר לקחת אחריות על מה שקורה מהרגע . אחריות הדרך להבראה או במידה והלב לא נותן סיכוי אז האומץ למות בכבוד הראוי לחיים אותם חייתי . אחריות היא בעיניי מילה המתחרזת עם המושג ..... להכנס לתא הטייס של חייך . כרגע יש מצב חרום . אמיתי , וצריך להפסיק את ההתנהגות האוטומטית שלנו , להכנס לתא הטייס , להעיף את כפתור האוטומט התגובתי , ולשוב וללמוד כיצד להטיס את החיים שלנו . אז לקחת אחריות על מה שאנו עושים כרגע ..... דהיינו מיידית לכשלוקחים אחריות , נפתחת לפנינו מגוון אפשרויות בחירה , כדי לבחור .......אנו צריכים ללמוד על הנושא . אז זה מה שעשיתי ..... - פתחתי סיפרי רפואה , - שיגעתי את רופאי בשאלות שהמתלמדים שלהם לא שואלים . - נכנסתי לתא הטייס . - לקחתי את האחריות שמרגע זה אני היא שאחראית מלאה לחיי ולמותי . - ויתרתי על מצב הקורבניות .........למעט מצבים בהם .....היה לי צורך לשימוש בפריוולגיה של קורבן סרטן . אך גם אז השימוש היה במודע . - התחלתי ללמוד על הקשר בין גוף נפש . - התחלתי להקשיב למה שהגוף מאותת . - למדתי שהמילה מחלה מלמדת אותנו ש..... מחל ה´ .... ואם הוא מחל לי בכך שנתן לי ליצור בי מחלה , אז עכשו תורי למחול לעצמי . וזה אגב הכי קשה לסלוח לעצמנו , קל להתנדב לסלוח לאחרים קשה לסלוח לעצמנו . - פגשתי את הילדה המופלאה והכעוסה בתוכי , וחידשתי עימה קישרי אהבה . - ו.....רקדתי עם המוות . - רקדתי עם החיים. - ו... למדתי להכיר את הסרטן בתחילה משום שזכרתי את המשפט הכר את אוייבך . ואז כשלמדתי להכיר את סרטנוני , למדתי להוקיר ולאהוב אותו עד שהפך לחברי הטוב . אגב במצב כזה הסרטן לא יכול להשאר יותר .....כי הסרטן מאד לא מסוגל לקבל אהבה . זה הזמן שהוא חייב ללכת . - השתמשתי בכל שהיה לרשותי , כולל כימו שאותה עברתי עם תופעות לוואי של אקסטאזי . כוח המוח על הגוף . - פיטרתי כמה פרופסורים ידועי שם , כי הם לא אהבו את המעורבות הרבה שלי בדרכי החלמתי . ולאחר ארבעה וחצי חודשים לא נותרו בגופי תאים סרטניים מצב הנכון גם כיום .

יחפנית

New member
וכמובן ......חלק ב´ ...חחחחח

אם תישאלי אותי למה הוא לא חזר ..... אז אני אגיד לך , כי אחד - הוא יודע שאני יותר משוגעת ממנו .שתים - הוא יודע שאני יודעת אותו ומכירה אותו מספיק כדי לדעת איך להשפיע עליו . ושלוש - כי איני מפחדת ממנו . וההפוך אפילו , כי אני מתאבדת שכמוני מאד אהבתי ואוהבת את הסרטן שהיה לי . והסרטן .....כמו שציינתי לא מסוגל אהבה הוא זקוק שיפחדו ממנו שישנאו אותו ......כי זה הדלק והחומר ממנו הוא נוצר . על פי אליזבט הייך ..... מהרשימה שלה , סרטן זה טינה מודחקת ..... כך שכל מה שקשור לשינאה טינה כעס ועוד ......זה הדלק של הגדילה שלו . הסרטן בא לומר לי שעד כה חייתי לא באמת , לא את החיים האמיתיים שלי , כשהחלטתי לחדור פנימה לפגוש את הסיבות שבשלן נוצר הסרטן , התברר לי שתת המודע שלי קיבל ממני או האוטומט שלי תירגם אצל תת המודע שלי שאיפת מוות . מין אפטיות לחיים האמיתיים . הרמת ידיים , ועומס ענק בתיבת פאנדורה של הכעסים המודחקים . אני גם יודעת ...... שלכל אחד יש סיבות אינדיוודואליות לסרטן , ולכל אחד דרך אינדיוודואלית להתמודד . כי בסלילת דרכי ההתמודדות שלך .....שם מחכות לך מתנות התובנה בדרך שבתחילה ולכאורה נראית חשוכה . ממני מהלב , ללב שלך ..... אני יודעת שאת יודעת שסרטן אינו מוות וודאי ........ אלא .....רק צומת בחירה ......ושיעור ........... חבלז של שיעור ...... אז לך ולליטל ולכל מי שכיום מוצא עצמו מתמודד ..........אל תאמינו לאלא שסוגרים את הסיכויים , כי זה לא נכון ..... הם טעו איתי ........ ואני אישית ראיינתי 9 אנשים מופלאים שחלקם בכלל הפנו גבם לרפואה בכלל והתרפאו לחלוטין מסרטן . אז הדבר היחיד שתישמרו ....... זה מלהאמין לאותם דברים . ולעיתים בימי הסרטן זה לפעמים קשה ..... אני יודעת הייתי שם פעם , אז כשקשה ... תיפנו אלי או לשרון או תיזכרו שהיו כאלו שמצאו את הדרך , אז אין סיבה שלא תימצאו את דרככם .אני אחזיק את התיקווה כשלכם יהיה קצת קשה לרגע ....ואזכיר לכם להקשיב רק ללב ...... כל העולם כולו גשר צר מאד והעיקר לא לפחד כלל . זהו , זה מעט מניסיוני ..........אילת .........אני בהאזנה למתנות שאת פגשת בדרך עם גידי . חיבוק ענק ....... והיי ליטל יקרה מה קורה ...........יש לך פה ימבה של תמיכה ...... צרי קשר בזמנך יקירה והחזיקי סנטר גבוהה ...... המון אהבה אני

ר-חלי

New member
אהבתי מאוד

ג יחפנית יקירתי ואכן רק עכשיו קראתי את נפלאותיך המופלאות בפעם הקודמת לא כל כך פרטת ובאמת זה מופלא בעני הדרך בה אנו הולכים וההפתעות שבהן אנו נפגשים אז בבקשה לא להתנפל אני לא ממש מגיעה לזמן בו אני עושה את אותו מסע מופלא עליו כתבת פשוט אין לי זמן........ הכל מושקע בשתי הילדות הנפלאות שלי והמעט שנותר בזוגיות שגם היא כאובה וקשה כו אני מכירה זאת ........ ובנוסף אני לא ממש בטוחה שאני מוכנה לוותר על החלקים האלה כך שכמו שכתבתי לך בעבר פשוט הודעתי לסרטן שלי שאין לי זמן בשבילו ושיעזוב אותי בשקט אני בהחלט מאמינה בכוחה של הנפש לרפא ובכוחו של הדמיון המודרך וכך גם הבאתי אלי את אותו גידו שמישהו פתח אותי הוציא אותו, סגר אותי והלך לביתו.... ואני נשארתי עם השאלות והפחדים עם הסיפורים והתיאורים של כימו וכו´ החלטתי שלא נראה לי להפסיד פעם בשלושה שבועות איזה יום או יומים לכבוד כימו - גם הרופא שלי חשב כך ואכן בקיץ רק השתזפתי (לא בים........) בגלל קוצר זמן טרם הספיקותי לקרוא את קורתייך המולפאות אותן העלתי על קובץ אך מבטיחה ..... היום אני עדיין בשלבי הטיפולי מנע (5 שנים) ואכן אני לא מבקרת כאן לעיתים קרובות אלא בפורום שכן המדבר על להיות הורים ושם יש פעילות ענפה גם שלי בי רחלי

יחפנית

New member
ר-חלי ... לשניה בילבלתי עצמי

אילת סיפרה על גידי הגושון . והנה גם אצלך יש גידו .... זה במקריות הבילתי מקרית של היקום ? או שפשוט החלטת לכנות אותו בדומה או כהמשך לשיחה הקודמת ? יקירה לגבי מה שכתבת .... כל הדרכים מובילות לרומא וכל הנחלים לים . והנה את בטיפול מנע .... אז את ממפתחת השיטה של ..... אתה יודע מה סרטן .... אין לי כוח אליך . אני עסוקה בדברים אחרים ..... בטיפול מנע ..... עובדה את מוכיחה שזה פועל . ולא לחלוטין לא אתנפל עלייך .... אשלח לך חיבוק ... ואנא הרחיבי בשיטה ההתעלמות ....זה דווקא נשמע לי מעניין . באהבה אני

ר-חלי

New member
ועוד משהוא

משעמם לך בלילה איזה שעות....... זה לפני או אחרי שאת ישנה אצלי זה בד"כ השעה בה האוטו זז לכיוון העבודה

למעלה