שאלת טיסה

utoo

New member
מדהים כמה ידע בהודעה אחת

דוחא זו עיר הבירה של מדינת קטאר. זה לא מקומות שונים.
טיסה שנוחתת במדינה עויינת וטסה מעל מדינות ערב יותר בטוחה מטיסה של אל על שעוקפת את הכל. מעניין....

sela v

New member
ועוד יותר מעניין

שאלעל מתעקשים לענות מה יקרה אם בזמן שיטוסו מימין סודאן ומשמאל סעודיה. האם במקרה חירום הם ינחתו במים או יבקשו לנחות בסעודיה?
תנסה לברר איתם, ואם תצליח לחזור אם תשובה..

ע מזרחי

New member
נכון, טעות שלי, התכוונתי בחריין

הטיסה של על על מעל מיים עויינים - מה ההבדל?

sailor

New member
טסתי טיסה דומה מעמאן עם אתיחד, דרך אבו דאבי

לסרילנקה ללא כל בעיות. לעמאן הגעתי יבשתית.
אלפים רבים ישראלים טסים דרך עמאן ונסיכויות המפרץ ועוד לא נפלה שערה מראשו של איש מהם.
ההפחדות בענין הזויות.

sailor

New member
צעיר בטח, כבר המון שנים

אבל בטיסות מעמאן אני כן בעל נסיון, זאת לא הטיסה הראשונה שלי משם וודאי לא תהיה האחרונה.

littlerunaway

New member
אין לי ספק בזה

התגובה שלי נכתבה בציניות בעקבות התגובות של utoo למעלה.

לאונידס

Active member
עם עמאן עצמה אין בעיה

לפי המטה ללוחמה בטרור בסדר לטוס דרך שם.
לעומת זאת אם מתרחשת תקלה בדוחא, קטאר או משהו שמחייב את המטוס לנחות במדינות שלא ממש אוהבות ישראלים אתם עלולים למצוא את עצמכם בבעיה (תשאלו את אלחננן טננבאום).

לו השאלה היתה עומדת למולי אני הייתי משקיע עוד כסף וטס בצורה בטוחה יותר ומקווה שאתם תנהגו כך, אבל הנטיה ללקיחת סיכונים היא אישית ואני לא יכול לחלק לכם הוראות.

sela v

New member
אלחנן טננבואם לא ממש קשור פה

הוא נחטף לא בעת שטס אלא בגלל עסקאות סחר סמים, ופיטו אותו והוא נפל במלכודת.
את וענונו חטפו ברומא, מה שמראה שגם מדינות אלא לא חסינות מחטיפות כדוגמת וענונו.

sailor

New member
אתה עושה סלט מדברים לא קשורים

לפי מה שפורסם טננבאום נכנס מעבר לשדה התעופה, נדמה לי שלדובאי ואין אסמכתאות מבוססות גם למה שפורסם.
ידוע לעי על כמה מקרים של תקלות בהן נוסעים התעכבו באמירויות, בכולן יחס השלטונות היה מצוין, לפחות במקרה אחד, בדובאי, הנוסעים קבלו אישור כניסה מוגבל כדי לעבור למלון ובדרך הראו להם את העיר.
כבר יותר מ-20 שנה נוסעים ישראלים טסים כך ולאף נוסע לא אירע דבר.
באותה תקופה בקרו גם אנשי עסקים רבים (לגיטימיים, לא מסוג טננבאום) באמירויות וכולם ללא יוצא מן הכלל חזרו בשלום ומהמעט ששמעתי גם מלאי התפעלות מהארוח.

לאונידס

Active member
הייתי צריך לדעת שאם אגיד בקריצה "טננבאום"

הדיון יעבור לפסים פחות רלוונטים

לאונידס

Active member
ציפיתי שיתיחסו לנושא

מה יקרה למשל אם מסיבה כלשהי צריך לנחות נניח בטהרן וגם צריך להחליף מטוס.
קרה לי מקרה דומה בטיסה לניו יורק, בגלל נוסע שהרגיש לא טוב נחתנו בלונדון ובגלל שלצוות אסור היה להמשיך (היה עובר על מכסימום שעות טיסה) היה צריך לצאת לשדה כדי להחליף מטוס.
מה יקרה אם באחד ממקטעי הטיסה יהיה איחור והנוסעים יפספסו את טיסת ההמשך מקאטאר? אני צריך להביא דוגמאות למקרים כאלה או שכולם יודעים שאיחורים כאלה הם שיגרה?

יכול להיות שלא יקרה כלום, שהאיראנים יעבירו את הנוסעים בצורה נוחה ובטוחה ועם חיוך.
יכול להיות שהקאטארים יסדרו למאחרים טיסה במטוס אחר במחלקת עסקים ועד שהיא יוצאת יארחו את הנוסעים בטרקלין VIP.
לפי אותו הגיון גם לא יכולות להתרחש תאונות בדרך מהבית שלי לעבודה וחזרה ואני יכול לנהוג בחוסר זהירות.
עובדה אני ועוד שלושה שכנים שלי נוסעים על הכביש הזה כמה שנים ואף פעם לא נפגענו בתאונה.

החתולית

New member
יכולה להגיד מה אמרו לי בשיחת טלפון לירדן

לפני שנה, ניסיתי להזמין טיסה למזרח הרחוק עבור אזרח ישראלי ערבי, ואתר האינטרנט פשוט לא איפשר זאת, בגלל הקונקשן בדוחה (בירת קטאר).

בשיחת טלפון לג'ורדניאן בירדן, נאמר לי במפורש שישראלי שינסה לעלות לטיסה הזו בירדן, לא יועלה למטוס.

אין לי מושג מה קורה בזמן אמת, אם ישראלים מגיעים לטיסה הזאת. אני פחדנית ידועה, לכן לא הייתי נוחתת במדינה שאין לה יחסים דיפלומטיים עם ישראל.

sela v

New member
השאלה דרך איזה חברת תעופה

עובדה שיש הרבה שעושים את זה.

החתולית

New member
רויאל ג'ורדניאן אם אני זוכרת נכון

התקשרתי למשרדים בעמאן וזה בדיוק מה שנציג השירות אמר לי באנגלית ולאחר מכן למנכ"ל שלנו בערבית.

הוא חזר והדגיש שישראלי יכול רכוש כרטיס, אבל הם לא יעלו אותו לטיסה שמגיעה למדינה שלישראל אין איתה יחסים דיפלומטיים.

שוב, אני לא יודעת מה קורה, אם לא שואלים ופשוט מגיעים לטיסה.

sailor

New member
מצחיק

הזמנתי בינואר 2011 כרטיס מעמאן לקולומבו, עליתי על הטיסה לעמאן בלי בעיה, עם קונקשן באבו דאבי. אחרים שאני מכיר הזמינו אותה טיסה עם קטאר איירליינס, גולף אייר, אמירטס וטסו מעמאן ללא כל בעיה.
ארקיע מוכרת בארץ כרטיסים מנתב"ג ליעדים במזרח בשיתוף עם קטאר איירליינס, סוכנות פליי איסט מוכרת כרטיס כולל הסעה לנ"ת המלכה עאליה (בתוספת מאות דולרים על מחיר הכרטיס מעמאן) ויש עוד סוכנויות בארץ שמוכרות כרטיסים של החברות מנסיכויות המפרץ.
לא ניתן לטוס עם החברה הכוויתית, הסעודית או התימנית (עם השתים האחרונות זה גם בניגוד לחוק הישראלי).

למעלה