שוב פעם צה"ל מפספס

אין כאן עיניין של זכות, לרצח יש הגדרה מהותית

ומשפטתית אחת, הגדרה מוסכמת, הגדרה אם לומר "אוניברסלית", והיא אינה תלויית זהות היורה/מבצע, אינה תלויית זהות הנפגע, אינה תלויית מספר הנפגעים, אינה תלויית מספר המקרים הקודמים, היא תלויית קונטקסט, תלויית כוונה, תלויית הוכחות בשטח. אינה תלויית תמונות קשות, אינה תלויית הסתה/סברה כזו או אחרת, אינה תלויית שטיפת מוח.

DIGITAL MAN

New member
זאת הבעיה איתכם

אתם לא מבדילים בין רצח מכוון לבין הרג בשוגג

ינשוף4

New member
אתה טועה

זה תלוי בנסיבות. (מי פוגע במי). כאשר ערבי נהרג ע"י יהודי: זה "רצח". ולא משנה מה הנסיבות. (מספיק דוגמאות בהודעות בפורומים כאן). כאשר ערבי נהרג ע"י ערבי:- תלוי בנסיבות (מי כל אחד מהם). כאשר יהודי נהרג ע"י ערבי: ההורג "עשה טעות". (הודעות שהופיעו בתקשורת, של בני משפחה ואנשי ציבור ערביים, במקרים של כפר-תבור ביום כיפור האחרון, ולפני כן בעניין רצח במהלך אונס).

DIGITAL MAN

New member
אני לא טועה, אתה טועה

כשערבי בא במטרה לרצוח יהודי בכוונה תחילה זה רצח מכוון, יש רוצחים יהודים שרצחו בכוונה לרצוח ערבים וזה אכן רצח מכוון, יש אזרחים שנפגעו כתוצאה של פעילות צבאית, עם כל הצער שבדבר זה קורה, להתפוצץ בתוך אוטובוס או במסעדה או קהל זה לא פעולה צבאית.

headsmacker

New member
אתה יודע איך זה נשמע ?

כשזה מגיע מישראלי בפורום פלשטינאים ? זה כמו לדרוך למישהוא על הפרצוף עם מגף, אחרי שהרבצת לו ככה טוב, ולהגיד שהוא לא מזהה בין סוליה מעור לסוליה מפלסטיק ? תתעוררו

headsmacker

New member
לא משנה...

חבל על הלחיצות על המקלדת, נראה לי שאנשים פה עסוקים בלהוכיח כמה מדינת ישראל חפה מפשע וכמה אנחנו ישראלים רדופים ורק מנסים להגן על עצמם. המציאות היא אחרת ומי שלא רוצה למצוא אותה יכול להמשיך לחיות בחלום שהוא חי במדינה של צדיקים. בינתיים הנה מישהוא שר איזה שיר יפה במיוחד... http://uk.youtube.com/watch?v=zcyW1k-09mA

mike00

New member
איך זה שישראל ממשיכה לדחות את

נסיונות ההתקרבות של החמאס?? פעם אחרי פעם שעוצרים אותם מלהתקרב לישראל,חלקם אפילו מצליח להגיע עד הגדר ושם צבא הכיבוש מחסל אותו.. מה אפשר לומר על מדינה שבונה חומה מסביב לעם שבסך הכל רוצה להכנס ולחלק תופינים והפתעות לאזרחי ישראל,והרי ידוע שיש להם הפתעות משהו פיצוץ....פשוט מדיניות מפגרת!! בכל יום אנו שומעים איך שהפלסטינים פשוט לא מתייאשים מהממשלה שלנו שתוקפת אותם ללא הרף,הם תמיד מושיטים את ידם אל ההדק.....סליחה,לשלום.... ואחר כך ישראל עוד מעזה לומר שהיא מתגוננת.....בושה וחרפה!!!

headsmacker

New member
צודק

אנחנו ממש צדיקים, ומכל ההתגוננות שלנו נהרגו סך הכל מספר מועט של פלסטינאים (כמה אלפים), אנחנו פשוט מלאכים. וגם מההתגוננות שלנו רכשו לנו עוד קצת אדמה ומקורות מים, רק מלנסות לבלום את ההתקפות הבלתי פוסקות... כל מילה מוקלדת מיותרת, ידידים, אם אתם משוכנעים בצידקת המדינה, הממשלה והצבא, ולא יכולים לראות את שובל הדם שהצבא והמדיניות העקבית של הממשלה מותירים לעם שיושב בתוכנו ומסביבינו (שובל כבד לא לנו, והכל בחסות הממלכה האמריקאית). כל מילה מיותרת.... נהרגו עוד כמה בעזה אתמול ?

mike00

New member
עוד חמישה פעילי שלום שבסך הכל הושיטו את ידם

לשלום,אנשים תמימים שרק צדק ואהבת אדם עמדה לנגד עיניהם....פשוט נורא מה שהמדינה הזאת מעוללת לפלסטינים החמודים האלה...... 95% מתוך האלפים שאתה מדבר עליהם היו מתנדבים בארגוני צדקה שמטרתם היחידה היא לקרב בין העמים...

headsmacker

New member
צודק

צריך לחסל מייד את כל מי שמנסה להתנגד לניסיונות השלום של ארץ ישראל, במיוחד אלה שמנסים להתנגד לטילים ממזלטים. 3 אנשים בעזה, הדם שלהם כמו של הכבש שמסתובב בשוארמיות בתל-אביב. לך חפש צדק חברתי פה.

mike00

New member
גועל נפש מה שקורה פה...

מדינת ישראל לא מוכנה לצאת מהשטחים הכבושים,אין לה כל כוונה לפנות מתנחלים והיא לא מפסיקה להתבכיין למרות כל המחוות שעושים פעילי השלום הפלסטינים שבסך הכל מנסים להצעיד את שני העמים אל עבר עתיד טוב יותר,עם אחד ממזרח לים והעם השני בתוכו....... אני פשוט מתחרפן מהעובדה שמדינת ישראל לא מוכנה לקבל את הצהרות השלום שמושמעות כל יום בצורת צינורות מעופפים,מרגיז אותי שהמדינה הציונית לא מכבדת את המסורת הפלסטינית של התאבדויות במקומות הומי אדם... הרי אם זאת לא ההוכחה להקרבה שמוכנים לעשות אותם צדיקים למען קירוב לבבות אז מה כן?? איזו מין מדינה זאת שלא מקבלת בהבנה את העובדה שאזרחיה נרצחים רק בגלל העובדה שנולדו יהודים? פשוט בדיחה מה שקורה פה!! אני קורא בזאת למדינת ישראל להתעורר ולהתחיל לעשות יותר למען העתיד שלנו והעתיד של ילדנו,הגיע הזמן להכשיר עוד חלקות קבר שיאכלסו את הזוכים המאושרים שירצחו על ידי הפלסטינים המתוקים ושוחרי השלום....

headsmacker

New member
חס וחלילה

אבל בטח אתה מנסה לצעיד את העם היהודי לעתיד טוב יותר של שלום.... אתה ואולמרט, ולא נשכח את יונת השלום, רבין, ועוד צדיקים גדולים שמתו במלחמתם על השלום...

mike00

New member
אני??להצעיד לשלום??...על מה אתה מדבר??

מצידי שלא יהיה שלום,זאת ממש לא הדאגה הראשונה שלי.... הדבר שהכי חשוב לי הוא שלא יפגעו אזרחים ישראלים...כן,כן גם ערביי ישראל בתוכם.... אם בשביל שזה יקרה צריך לחסל עוד כמה אלפי מחבלים/רוצחים/חלאות אדם אז אני בעד,בעד,בעד.... רבין צדיק??????..............פפפפפפפפחחחחחחחחח....... אם כל הכבוד לרבין,האיש כנראה התחרפן במהלך השנים.....הסכם אוסלו,וההסכמה להכניס לכאן חבורה של רוצחים ומחבלים שבינם ובין כוונות השלום ישנו מרחק רב היו אחת הטעויות הכי גדולות שהרחיקו מכאן את השלום.... ובבקשה אל תכניס אותי ואת בעלה של עליזה לאותה קבוצה,יש הבדל גדול בדיעות שלנו....

כשישראל חפה מפשע היא חפה מפשע, כאשר יש טעות

ישראל מודה בה, ואם מישהו בישראל רוצה לבקר את מדיניות המדינה במקום כזה או אחר, הוא חופשי לבקר. במקרה של הלחימה בעזה ישראל עושה את מה שהיא צריכה באופן שאכן מוציא אותה חפה מפשע, אם המדינה צריכה להתנצל בפניו אילו תושבי מערב הנגב ולא אף אחד אחר. אף אחד לא טוען שישראל היא צדיקה, אפילו לא ראשי המדינה לא טוענים ככה.

headsmacker

New member
אין מילה אחת

במה שכתבת שני יכול להגיד שהיא אמת. אולי רק החלק עם ה"חופשי לבקר". כל השאר לגמרי שקרי בעיני, איך הגעת למצב הזה ?

DIGITAL MAN

New member
משנה ועוד איך

אכן אנחנו לא מדינה של תדיקים גמורים, אבל היא בטח לא כזו רשעת כמו שמנסים לעשות אותה, המדינה הזו נלחמת על יומה יום יום, ואנשים מתוכה חושבים שהאויבים שלה צדיקים שניגרם להם עוול, והם רק רווצים לחיות איתנו בשלום, ואלו אנחנו שלא רוצים,

אין "הגדרות" של אחרים, יש הגדרה אחת מסויימת

שלא אני ולא אף אחד המציא כאן. רצח זה דבר ספציפי ומוגדר, לא מושג סובייקטיבי. ההגדרה שלך אינה הגדרה לרצח, היא בעיקר הגדרה לכלום. סוף סוף הבנו מדוע יש קצר בתקשורת, אין לך מושג מה זה רצח, אתה ממציא הגדרות חדשות למושג רצח כי אתה לא רוצה להתמודד עם כלום (הכי נוח), צפוי ביותר וגם תואם את הסטריאוטיפים וחבל... רצח ולא משנה אם הקורבן הוא ילד, גבר בן 20, אישה בת 40 או קשיש הוא הרג מכוון מתוך כוונה תחילה לפגוע באותו אדם ללא סיבה, אם למשל "ילד" בן 12 אוחז ברובה ומכוון אותו על מבוגר והמבוגר מספיק לפגוע בו קודם, זה אינו רצח. אני בספק אם תצליח להבין את המורכבויות הללו...כי הן סותרות את "ההגדרה שלך" שהיא כאמור הגדרה לכלום ולא ההגדרה לרצח.

mike00

New member
אם כך יש הרבה מאוד ערבים ישראלים רוצחים

15 ילדים בגילאי 0-9 נהרגו בתאונות דרכים מתחילת השנה - מתוכם 13 ערבים כאשר 11 מהם בגילאי 0-4 בלבד. דרך אגב,בשנת 2006 נהרגו 27 ילדים עד גיל 14... תמותת ילדים ערבים בתאונות - פי 3 מיהודים,לא רק בתאונות דרכים.... "לפי דו"ח ארגון בטרם, כ-170 ילדים נהרגים מדי שנה בתאונות דרכים, חנק, טביעה והרעלה. שיעור התמותה של בנים גדול פי שניים משיעור התמותה של בנות. גם ההבדל בין יהודים לערבים בולט." לפי חישוב קצר שעשיתי זה אומר 127 ילדים ערבים עד גיל 17 נהרגים בממוצע בכל שנה..... וכמובן יש גם את המקרה של מי שהגדרת בעצמך כחף מפשע,הרוצח של הילדה בכפר תבור במהלך יום כיפור... פששש....כמה רוצחים אה מוחה??

למעלה