שלום

tommythecat

New member
עברתי על השרשור

קראתי את דעותיך, ואכן אתה חי בעולם משלך. מכיוון שאתה מפגין התנהגות של טרול ולא מתייחס לנתונים המובאים בפניך (עשית את זה עם אלי בשרשור שהפנית אותי אליו ואתה עושה את זה בשרשור איתי), אין לי תקוות גדולות שתגלה יושר אינטלקטואלי, או כל הגינות אחרת לצורך העניין, ותגיד משהו אחר. יוסי

TheFinalCut

New member
אין דרך קלה יותר להתחמק מביקורת

בייחוד כשאינך יודע כיצד להשיב עליה בצורה עניינית, מאשר תקיפה אישית מגוכחת. בוא נאמר שאחרי התגובות הארוכות והענייניות שלי, שמתייחסות בדיוק למה שכתבת (או בשרשור אליו קישרתי, למה שכתב אלי), לומר שאני לא מתייחס לנתונים המובאים בפני זו התנהגות שמעידה הרבה על מי שנוקט בה. אבל מעבר לכל, השרשור הנוכחי גורם לי לחשוד שאתה צריך עוד קצת להתאמן בקריאת מאמרים, מכיוון ש: 1. לא ידעת למצוא טקסט מלא שהיה מונח פשוט מתחת לתקציר. 2. לא ראית באחד המחקרים כי הוא מתייחס גם למידע קליני, למרות שזה היה כתוב במפורש. 3. במחקר אחר, שללת כלאחר יד ממצאים שהתקבלו באמצעות שיטת מחקר מקובלת בבני-אדם, מבלי לבדוק אם יש לכך עילה ממשית (השיטה הזו היתה מפסיק אמינה בשביל עורכי אחד העיתונים הרפואיים היוקרתיים בעולם, JAMA, אבל לא בשביל 'מנהל' פורום תזונה?). 4. שללת את הממצאים של סקירה מקיפה שכוללת עשרות רפרנסים, כיוון שמשפט אחד בהקדמה, אותו בחרת לצטט, לא כלל מראי מקום. וכמובן שלא היו למשפט זה מראי מקום, שכן הכותבים הוכיחו אותו בתוך המאמר עצמו, וספציפית בפרק "reproductive development" והמחקרים שנסקרו בו; טענת על בסיס זה שהסקירה אינה מבוססת, בעוד טענת הנגד (כפי שפורטה ב"מאמר" שלך בפורום) מבוססת היטב. בסקירה הזו, פעמים רבות התייחסו הכותבים למחקר מבע"ח שרמז על סיכון המקושר לפורמולות מסויה, וגם למחקר קליני, תוך ביצוע סקירת ספרות רחבה, שעם כל הכבוד, אני חושב שהינה מקיפה, אמינה ומבוססת קצת יותר מהטקסט ב"מאמר" הפורום שצירפת (שלא נדבר על כך שהסקירה, בניגוד לטקסט בפורום, עברה בקרה ועריכה מדעית). 5. בבדיקה של כמה מהמחקרים העיקריים שעליהם אתה מתבסס בטקסט שלך, מתברר שהם כלל לא אומרים את מה שאתה טוען שהם אומרים. 6. אחת הטענות המזעזעות ביותר (לכאורה) ב"מאמר" שלך בפורום, מבוססת על הבנה שגויה ופירוש לקוי של הנתונים ברפרנסים שאתה מזכיר, תוך בלבול בין מדידות ובדיקות. אני חושב שזה עצוב שמכל האנשים, דווקא אתה מנהל את פורום תזונה, ושהצבע הכחול גורם לאנשים לחשוב שיש לך מושג על מה אתה מדבר.

netep

New member
../images/Emo45.gifצודק 100%../images/Emo45.gif

תרבות הדיון המלוכלכת הזאת מזכירה לי את מה שאמר פעם קיקרו: "When you have no basis for an argument, abuse the plaintiff." +הנה כמה מאמרים נוספים אשר מסקרים בצורה מקיפה את נושא הסויה(מתאימים לאנשים עם יכולות בסיסיות של הבנת הנקרא, ולכן לא יתאימו לחלק "מסוים" מהפורום...): 1 2 3

TheFinalCut

New member
המלצה

הקישורים שצירפת מעניינים ולחלקם מראי מקום טובים ורבים, אבל אלו לא מאמרים מדעיים, מהסוג שמתפרסם בכתבי עת פורמליים ועובר בקרת עמיתים או צריך לעמוד בקריטריונים של עבודה מדעית. אנשים בעלי רקע אקדמי עשויים שלא לקבל מידע מאתרים מהסוג הזה; ובצדק, כיוון שקבוצות רבות בעלות הטיה מפרסמות עבודות פסבדו-מדעיות במסווה מדעי. איני רומז שזה נכון לגבי האתרים שצירפת, שכן טרם קראתי את הכתוב בהם, אולם המלצתי עומדת בעינה, כלדקלמן: אני ממליץ לקרוא את מאמרי המקור שעליהם מתבססים האתרים הללו ומקורות אחרים, ולהתייחס אליהם ישירות. Pubmed מועיל במיוחד למטרה זו, כיוון שאיתור תקציר למאמר באמצעות אתר זה מאפשר גישה למאמרים בנושאים דומים, הממוקמים בפאנל בצד ימין. יש לגישה זו יתרונות רבים, כיוון שכך לומדים פרטים חשובים רבים על הנושא, מבינים אותו יותר לעומקו ומקבלים ביסוס טוב, מדעי ואיתן יותר. הזכרתי כמה סקירות מדעיות של הנושא בשרשור הזה, אני מזמין אותך לקרוא אותם ולשמור אותם לדיונים עתידיים, כתחליף לאתרי אינטרנט לא-מדעיים בעלי דעה מוצהרת (שעשויים להיות מואשמים בהטיה, ולשני הצדדים יש אתרים מהסוג הזה שההאשמה הזו אכן תקפה עבורם).

One Echoe

New member
../images/Emo45.gif

מעבר לכך שהוא אדם מגעיל שגורם לאנשים לברוח מפורום תזונה ולא לרצות לחזור לשם יותר בחיים.

פלגיה

New member
גידלתי ככה 6 ילדים

קודם כל - לומדים לשקר. כששואלים בטיפת חלב מה הוא אוכל תגידי "הכל". גם אם שואלים אם הוא אוכל בשר - תגידי בטח. אחרת זה סתם מתכון לייסורי מצפון. תינוקות אוהבים פירות וירקות. אפשר לתת אורז עם עדשים כתומים. מאוד קל לעיכול ומאוד מתאים לתינוק. אני נשואה לאדם שגודל כצמחוני מאז היותו תינוק. גם חמותי מעולם לא טעמה בשר. ממה שראיתי - הרבה יותר קל ככה. אדם שרגיל לאכול בשר ועובר לצמחונות מתקשה לוותר על חלק מהדברים, ומרגיש פחות שבע בסיום ארוחה צמחונית. אדם שהורגל מילדותו לא צריך "במקום" הבשר שום דבר. הוא אוכל טוב, ושבע, ואין לו חסרים כאלה או אחרים. מלבד זאת אני ממליצה על פורום "הורות טבעית" שיש בו כמה וכמה הורים צמחוניים.

למעלה