שמעתי הרבה "מכחישי קורונה" אומרים למשל...

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
שהסגר הוא רק עלה תאנה שנועד להסתיר את מבושי הקברניטים שלא יודעים להתמודד מול הנגיף.
אבל ברוך ה' אחרי תקופה קצרה של סגר, נתוני התחלואה כבר מתחילים להראות סימני ירידה משמעותיים.
וכבר מדברים על פתיחת השמים לטיסות, או פתיחת בתי הספר והחנויות הקטנות.
אז אולי צריך בכל זאת להוציא את כל בני נעוות המרדות שמכחישים, אל מחוץ לחוק.
מילא זכותו של כל אדם להביע את דעתו, אבל למה לשקר, למה?

SupermanZW

Well-known member
שהסגר הוא רק עלה תאנה שנועד להסתיר את מבושי הקברניטים שלא יודעים להתמודד מול הנגיף.
אבל ברוך ה' אחרי תקופה קצרה של סגר, נתוני התחלואה כבר מתחילים להראות סימני ירידה משמעותיים.
אז למה מפחיתים את כמות הבדיקות היומית? על זה יש תשובה?
כל הזמן מפעילים מניפולציות, הכל אחיזת עיניים.

נסיך.333

Well-known member
אחוזי ההדבקה ירדו, כידוע לך אחוזים זה אחוזים, זה לא מספר מצטבר..
אז יש ירידה בתחלואה? בארץ כן, בקנדה? מי יודע? אולי שם אין בכלל??

SupermanZW

Well-known member
אחוזי ההדבקה ירדו, כידוע לך אחוזים זה אחוזים, זה לא מספר מצטבר..
אז יש ירידה בתחלואה? בארץ כן, בקנדה? מי יודע? אולי שם אין בכלל??
בקנדה המצב מעניין, בפרובינציות האטלנטיות (אני חי באחת מהן) המצב מצויין, יש מעט מאוד תחלואה ומזה מספר חודשים תמותה אפסית, בקויבק ואונטאריו המצב קטסטרופלי ורק הולך ומחמיר, בטריטוריות איש לא חלה בקורונה, ובפרובינציות האחרות המצב לא רע (אבל גם לא טוב).

Harrington

Well-known member
מנהל
היכן מצאת שהפחיתו את כמות הבדיקות היומית? אין שום אחיזה במציאות לטענה הזאת (כמו שאמרת, "מניפולציות ואחיזת עיניים"...). מידי יום מתבצעות עשרות אלפי בדיקות. הכמות המדויקת היא בימינו פונקציה של כמות האנשים שמגיעים להיבדק (שהרי לא בודקים באופן יזום, אלא קוראים לציבור, במיוחד באזורים מסוימים, לבוא ולהיבדק מיוזמתו) ולא של מדיניות מונהגת מלמעלה.

דיברגנט חדש

Well-known member
היכן מצאת שהפחיתו את כמות הבדיקות היומית? אין שום אחיזה במציאות לטענה הזאת (כמו שאמרת, "מניפולציות ואחיזת עיניים"...). מידי יום מתבצעות עשרות אלפי בדיקות. הכמות המדויקת היא בימינו פונקציה של כמות האנשים שמגיעים להיבדק (שהרי לא בודקים באופן יזום, אלא קוראים לציבור, במיוחד באזורים מסוימים, לבוא ולהיבדק מיוזמתו) ולא של מדיניות מונהגת מלמעלה.

פחות בדיקות, פחות מאובחנים חדשים: 514 מאומתים מאז חצות​

פורסם ב: 11.10.2020 22:29 עודכן ב: 11.10.2020 23:55

Harrington

Well-known member
מנהל

פחות בדיקות, פחות מאובחנים חדשים: 514 מאומתים מאז חצות​

פורסם ב: 11.10.2020 22:29 עודכן ב: 11.10.2020 23:55
כיצד זה עונה או מתייחס לדברי?
כמות הבדיקות משתנה מיום ליום. לעתים עולה קצת, לעתים יורדת קצת. עדיין מדובר (בדרך כלל) בעשרות אלפי בדיקות ועדיין השאלה מה הכמות המדויקת, איננה תלויה בהנחיה מלמעלה אלא בכמות האנשים שניגשים לבדיקה. כלומר תיאוריית הקונספירציה שסופרמן העלה, לצערי עלי לומר כרגיל, חסרת כל ביסוס, גם אם כמות הבדיקות היום תתברר כמעט נמוכה יותר (מה שכלל עדיין לא בטוח כמובן).

דיברגנט חדש

Well-known member
כיצד זה עונה או מתייחס לדברי?
כמות הבדיקות משתנה מיום ליום. לעתים עולה קצת, לעתים יורדת קצת. עדיין מדובר (בדרך כלל) בעשרות אלפי בדיקות ועדיין השאלה מה הכמות המדויקת, איננה תלויה בהנחיה מלמעלה אלא בכמות האנשים שניגשים לבדיקה. כלומר תיאוריית הקונספירציה שסופרמן העלה, לצערי עלי לומר כרגיל, חסרת כל ביסוס, גם אם כמות הבדיקות היום תתברר כמעט נמוכה יותר (מה שכלל עדיין לא בטוח כמובן).
מהעברית שאני יודע, פחות משמעו שהפחיתו את מס' הבדיקות וסליחה שהשתמשתי באותו שורש.
לדעתי, זה מגמתי לסגר ולא פעם פחות ופעם יותר.

Harrington

Well-known member
מנהל
מהעברית שאני יודע, פחות משמעו שהפחיתו את מס' הבדיקות וסליחה שהשתמשתי באותו שורש.
לדעתי, זה מגמתי לסגר ולא פעם פחות ופעם יותר.
או שלא הבנתי אותך או שלא הבנת אותי.
הניסוח של סופרמן בא לטעון (הוא יתקן אותי אם אני טועה) שהממשלה באופן מכוון מבצעת פחות בדיקות, כדי להצדיק איזה משהו שהוא חושב שהיא מנסה לעשות.
עניתי על כך שגם אם יש פחות בדיקות (וזה כלל לא בטוח):
א. עדיין מתבצעות עשרות אלפי בדיקות מידי יום.
ב. הכמות המדויקת אינה תלויה בהכוונת הממשלה, אלא בכמות האזרחים שמגיעים להיבדק.

כלומר גם אם הוא צודק (וכאמור, זה עדיין מחייב וידוא) שיש פחות בדיקות, זאת לא תוצאה של הכוונה ממשלתית וממילא טענתו שם למעלה, נופלת.

אתה הצבעת על כך שאכן היו היום פחות בדיקות. על כך השבתי שראשית עדיין צריך לראות אם זה מדויק ושנית זה לא משנה במאומה את מה שכתבתי.

דיברגנט חדש

Well-known member
או שלא הבנתי אותך או שלא הבנת אותי.
הניסוח של סופרמן בא לטעון (הוא יתקן אותי אם אני טועה) שהממשלה באופן מכוון מבצעת פחות בדיקות, כדי להצדיק איזה משהו שהוא חושב שהיא מנסה לעשות.
עניתי על כך שגם אם יש פחות בדיקות (וזה כלל לא בטוח):
א. עדיין מתבצעות עשרות אלפי בדיקות מידי יום.
ב. הכמות המדויקת אינה תלויה בהכוונת הממשלה, אלא בכמות האזרחים שמגיעים להיבדק.

כלומר גם אם הוא צודק (וכאמור, זה עדיין מחייב וידוא) שיש פחות בדיקות, זאת לא תוצאה של הכוונה ממשלתית וממילא טענתו שם למעלה, נופלת.

אתה הצבעת על כך שאכן היו היום פחות בדיקות. על כך השבתי שראשית עדיין צריך לראות אם זה מדויק ושנית זה לא משנה במאומה את מה שכתבתי.
הכתבה היא לא מהיום אלא מלפני 4 ימים כפי שציינתי בתגובתי את תאריך פרסום הכתבה בעיתון ישראל היום.
גם שמעתי על כך בחדשות, לא זוכר אם באותו זמן של הכתבה או במועד אחר.
לדעתי, סופרמן צודק שההפחתה במס' הבדיקות היא יוזמה של הממשלה בכדי להציג נתונים שגויים.
אגב, אם עקבת אחרי התכתובת שלי עם משתפרת, היית רואה שהם גם מציגים מס' מתים מופחת ממה שקורה בפועל כאשר היום עודכן, בינתיים, שיש 6 מתים חדשים שזה שונה ממה שניתן לראות ע"י המתמטיקה שיש 11 מתים חדשים וזה תואם את המס' הכתוב באתר העולמי.
כך גם במס' המתים החדשים שפורסם שהיו אתמול, כאשר היו 43 מתים חדשים ואילו בתקשורת לדברי משתפרת דיווחו רק על 18 מתים חדשים וזה מביא אותי למסקנה שאו שמחשיבים בסיכום הכללי של מס' המתים גם מתים שלא נפטרו מקורונה או שהפרשנים/עיתונאים מבולבלים יותר מיובל המבולבל.

Harrington

Well-known member
מנהל
הכתבה היא לא מהיום אלא מלפני 4 ימים כפי שציינתי בתגובתי את תאריך פרסום הכתבה בעיתון ישראל היום.
גם שמעתי על כך בחדשות, לא זוכר אם באותו זמן של הכתבה או במועד אחר.
לדעתי, סופרמן צודק שההפחתה במס' הבדיקות היא יוזמה של הממשלה בכדי להציג נתונים שגויים.
אגב, אם עקבת אחרי התכתובת שלי עם משתפרת, היית רואה שהם גם מציגים מס' מתים מופחת ממה שקורה בפועל כאשר היום עודכן, בינתיים, שיש 6 מתים חדשים שזה שונה ממה שניתן לראות ע"י המתמטיקה שיש 11 מתים חדשים וזה תואם את המס' הכתוב באתר העולמי.
כך גם במס' המתים החדשים שפורסם שהיו אתמול, כאשר היו 43 מתים חדשים ואילו בתקשורת לדברי משתפרת דיווחו רק על 18 מתים חדשים וזה מביא אותי למסקנה שאו שמחשיבים בסיכום הכללי של מס' המתים גם מתים שלא נפטרו מקורונה או שהפרשנים/עיתונאים מבולבלים יותר מיובל המבולבל.
נו שוין. אז עוד קונספירטור :). לא נכנסתי כחל לכתבה כך שפחות חשוב לי ממתי היא.
לא מקבל (ולמעשה מתפקע מצחוק) מהתיאוריה שלכם, סורי.
(לא קראתי מעבר לשלב הקונספירציה, לגבי משתפרת וכו׳).

דיברגנט חדש

Well-known member
נו שוין. אז עוד קונספירטור :). לא נכנסתי כחל לכתבה כך שפחות חשוב לי ממתי היא.
לא מקבל (ולמעשה מתפקע מצחוק) מהתיאוריה שלכם, סורי.
(לא קראתי מעבר לשלב הקונספירציה, לגבי משתפרת וכו׳).
לא קשור לקונספירציה אלא שאני לא תמים, בודק דברים בעצמי וגם מפעיל היגיון פשוט.
סלח לי, שאני לא נמנה עם קהילת העיוורים.

SupermanZW

Well-known member
אני מסיק זאת מהתבוננות על מספר הבדיקות וטוען שצריך גם בדיקות יזומות ואקראיות, הרי ידוע שחלק מהנדבקים אסימפטומטיים ולכן חובה שיהיו גם בדיקות יזומות ואקראיות.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני מסיק זאת מהתבוננות על מספר הבדיקות וטוען שצריך גם בדיקות יזומות ואקראיות, הרי ידוע שחלק מהנדבקים אסימפטומטיים ולכן חובה שיהיו גם בדיקות יזומות ואקראיות.
הטענה הנוכחית שלך לגיטימית לחלוטין כמובן, אבל זה לא אומר שדבריך הקודמים היו נכונים. הם לא היו. פשוט עניין של מציאות ועובדות.

ולא זו בלבד. גם הקריטריונים שנבדקים משתנים בהתאם למשב הרוח... בשום מקום בעולם לא בודקים באופן שבו בודקים בארץ.

שמלת תחרה1

Well-known member
אכן סגר הוכיח את עצמו פעמיים. יש לקוות שהציבור ישמע, ולא יצא שוב לבתע הכנסת והפגנות. ונצא מהקורונה לצמיתות

דיברגנט חדש

Well-known member
לא הייתי נסחף עם המילה 'משמעותיים', מס' המתים לא כ"כ רוצה לרדת ולראיה, אתמול היו לך 43 מתים חדשים, שלשום היו לך 34 מתים חדשים.
נכון שזה רחוק מהשיא של ה-55 מתים חדשים שהיה, אך בכל זאת, ציפיתי כבר שנרד לפחות מה-20 מתים חדשים.

משתפרת1

Well-known member
לא הייתי נסחף עם המילה 'משמעותיים', מס' המתים לא כ"כ רוצה לרדת ולראיה, אתמול היו לך 43 מתים חדשים, שלשום היו לך 34 מתים חדשים.
נכון שזה רחוק מהשיא של ה-55 מתים חדשים שהיה, אך בכל זאת, ציפיתי כבר שנרד לפחות מה-20 מתים חדשים.
בחדשות אמרו שהיו 18 מתים אתמול.
בכל מקרה הירידה במספר החולים קשה ובמספר המונשמים תגיע בהמשך, כפועל יוצא מהירידה במספר החולים החדשים. חולה חדש יכול להחלים במהירות, יכול להפוך לחולה קשה במהירות, לפעמים יהפוך לחולה קשה רק אחרי שבוע או שבועיים. אנחנו מתחילים לראות את הירידה במספר החולים קשה רק בימים אלה. הנשמה היא שלב דרסטי אחרי שמצבו של חולה קשה מתדרדר, אני מניחה שבטווח של שבוע נראה את ההבדל.
אחרי תקופה של הגבלות כן רואים את התוצאות בשטח. אבל כבר כעת ההפרות הולכות ומתרבות. ככל הנראה כשהחיים יחזרו לנורמליזציה נחווה שוב עליה במספר הנדבקים. מה שאומר שכדאי שכל אחד מאיתנו ישמור על עצמו בקפדנות. על הציבור הישראלי אי אפשר לסמוך.

למעלה