שמעתי הרבה "מכחישי קורונה" אומרים למשל...

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אז למה מפחיתים את כמות הבדיקות היומית? על זה יש תשובה?
כל הזמן מפעילים מניפולציות, הכל אחיזת עיניים.
מספר הבדיקות היומי מושתת על מקרים שבהם אנשים מתלוננים על סימפטומים כגון, שיעול, חום, תחושה לא טובה ועוד..
לכן מספר הבדיקות יורד בהתאם.
לא הייתי נסחף עם המילה 'משמעותיים', מס' המתים לא כ"כ רוצה לרדת ולראיה, אתמול היו לך 43 מתים חדשים, שלשום היו לך 34 מתים חדשים.
נכון שזה רחוק מהשיא של ה-55 מתים חדשים שהיה, אך בכל זאת, ציפיתי כבר שנרד לפחות מה-20 מתים חדשים.
חס ושלום חס וחלילה טפו, טפו, טפו.. ה' ישמור.
דיברגנט, למה אתה אומר "היו לך 43 מתים"?
חס ושלום חס ושלום, השם ישמור.
לא היו לי ואני מאד מקווה בעזרת ה' שלא יהיו לי.... בר מינן. ה' ישמור.
אני צריך בלי נדר ללכת ולשים שמן בבית הכנסת.
וגם שום ליד הצג של המחשב, נגד עין הרע.
טפו..................
טפו................
טפו....................
|חמסה| חמסה עליכום.

SupermanZW

Well-known member
מספר הבדיקות היומי מושתת על מקרים שבהם אנשים מתלוננים על סימפטומים כגון, שיעול, חום, תחושה לא טובה ועוד..
לכן מספר הבדיקות יורד בהתאם.

חס ושלום חס וחלילה טפו, טפו, טפו.. ה' ישמור.
דיברגנט, למה אתה אומר "היו לך 43 מתים"?
חס ושלום חס ושלום, השם ישמור.
לא היו לי ואני מאד מקווה בעזרת ה' שלא יהיו לי.... בר מינן. ה' ישמור.
אני צריך בלי נדר ללכת ולשים שמן בבית הכנסת.
וגם שום ליד הצג של המחשב, נגד עין הרע.
טפו..................
טפו................
טפו....................
|חמסה| חמסה עליכום.
זה לא לעניין לבדוק רק אנשים שמתלוננים על סימפטומים כאשר ידוע שחלק מהנדבקים הם אסימפטומטים. זה לעשות צחוק מהעבודה. צריך לבדוק אנשים באופן אקראי, בכניסות לקניונים, למסעדות ובכלל למבנים ציבוריים סגורים, בדיקות מהירות, שמחזירות תשובה תוך 5 דקות. בלי זה אי אפשר יהיה לזהות נדבקים אסימפטומטיים ולתת להם טיפול רפואי מתאים שימנע ממצבם להפוך לסימפטומטי, כשאף חוששים לנזקים ארוכי טווח בחלק מן המקרים. ללא בדיקות אקראיות לא יצליחו לגלות חלק גדול מהמקרים, יש המשערים ש90% מנדבקי הקורונה הם אסימפטומטים אבל אם לא בודקים אי אפשר לדעת. זה מחדל!

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
זה לא לעניין לבדוק רק אנשים שמתלוננים על סימפטומים כאשר ידוע שחלק מהנדבקים הם אסימפטומטים. זה לעשות צחוק מהעבודה. צריך לבדוק אנשים באופן אקראי, בכניסות לקניונים, למסעדות ובכלל למבנים ציבוריים סגורים, בדיקות מהירות, שמחזירות תשובה תוך 5 דקות. בלי זה אי אפשר יהיה לזהות נדבקים אסימפטומטיים ולתת להם טיפול רפואי מתאים שימנע ממצבם להפוך לסימפטומטי, כשאף חוששים לנזקים ארוכי טווח בחלק מן המקרים. ללא בדיקות אקראיות לא יצליחו לגלות חלק גדול מהמקרים, יש המשערים ש90% מנדבקי הקורונה הם אסימפטומטים אבל אם לא בודקים אי אפשר לדעת. זה מחדל!
אחוז האסימפטומטים והכספומטים הוא דיי זניח. 90%????? מאיפה הבאת את הנתון ההזוי הזה?
אתה הרי לא יכול לעמוד בכניסה לקניונים ולדחוף מטושים לתחת של האנשים.
כאן זה לא צפון קוריאה. :-D

SupermanZW

Well-known member
אחוז האסימפטומטים והכספומטים הוא דיי זניח. 90%????? מאיפה הבאת את הנתון ההזוי הזה?
אתה הרי לא יכול לעמוד בכניסה לקניונים ולדחוף מטושים לתחת של האנשים.
כאן זה לא צפון קוריאה. :-D
מטושים דוחפים לאף ולא לתחת וזה גם מדגמי וגם אפשר לשאול מי מסכים, ימצאו מספיק שיסכימו להיבדק ולא צריך להכריח אף אחד בכוח.

Harrington

Well-known member
מנהל
שהסגר הוא רק עלה תאנה שנועד להסתיר את מבושי הקברניטים שלא יודעים להתמודד מול הנגיף.
אבל ברוך ה' אחרי תקופה קצרה של סגר, נתוני התחלואה כבר מתחילים להראות סימני ירידה משמעותיים.
וכבר מדברים על פתיחת השמים לטיסות, או פתיחת בתי הספר והחנויות הקטנות.
אז אולי צריך בכל זאת להוציא את כל בני נעוות המרדות שמכחישים, אל מחוץ לחוק.
מילא זכותו של כל אדם להביע את דעתו, אבל למה לשקר, למה?
התוקפים יתקפו ללא כל קשר לעובדות או למציאות, או לרציונל הקיים בהחלטות מסוימות. זה ממאפייני התקופה שאנו חיים בה לצערי.

שהסגר הוא רק עלה תאנה שנועד להסתיר את מבושי הקברניטים שלא יודעים להתמודד מול הנגיף.
אבל ברוך ה' אחרי תקופה קצרה של סגר, נתוני התחלואה כבר מתחילים להראות סימני ירידה משמעותיים.
סבא, אתה מביא עלינו ציטטה של מי שאומר אין קורונה אבל הקורונה היא עלה תאנה...
אז אם יש קורונה אז ויש ואם אין אז אין... איך אפשר את שניהם???
אבל זה לא העניין... וכמו שאתה יודע או לא... אני רואה דברים בפרספקטיבה היסטורית
בדרך כלל...
והנה אני חוזרת ליום כיפור... 1973 אל חטיבה 679
חטיבת מילואים שנמצאת בדרכה לרמת הגולן להיכנס ככח מחץ להדוף את האויב הסורי.
חטיבת שיריון.
כאשר הלוחמים על כלי הלחימה שלהם עולים מגשר בנות יעקב מזרחה... במקום
שבהחלט שומעים את המלחמה... בעודם עולים לכיוון בית המכס העליון הם פוגשים בחיילי סדיר
שפניהם מערבה בין אם באופן מסודר או שמא נמלטים מהקרבות הקשים...
והסדירים צועקים למילואמיניקים 'אל תעלו אל תעלו התופת למעלה'...'
לשאל לוחם מילואים צעיר... האם חלפה במוחו המחשבה ליקפוץ מהזחל"מ ולהציל את חייו...
התשובה היתה חד משמעית שאיש לא חשב על האופציה הזו למרות שהמראות היו נוראיים...
ולמה אני מתיחסת לזה... מאחר ולוחמים יוצאים לקרב בידיעה שהם יכולים שלא לחיות תןך כדי,
או להיפצע קשה ואפילו מאוד מאוד אבל הם מוכנים להקריב את עצמם לדגל... לרעיון... לאיזה סמל...
לפיסת אדמה שקוראים לה - מולדת.
ומה כל זה ולעניין?
המדינה כרגע חצויה מבחינה פוליטית. מאחר ואני יכולה להניח שהמכחישים הם אשכנזים חילוניים,
ואז הרב המכריע או כולם אנשי שמאל... ואתם רואים בכל יום שעובר שהחבר'ה האלה מאוד מבולבלים...
וזו בלשון המעטה...
הרי שיש להם מוטיבציות שלא ניתן להבין בכדי להוריד את ישראל השניה שמזוהה עם הימין
למרות הבחירות ולמרות הסקרים ולמרות הכל... אולי אפילו יותר מאשר לעשות מעצמם צחוק...
מי יודע?
כדאי להתרחק מכאלה כמה שניתן הן בגלל שכנראה הקורונה לא מכירה את מכחישה ולהדביק
הם מדביקים אין ספק...

ורק טוב יהיה לעם ישראל.

משתפרת1

Well-known member
אני ממש לא נכנסת לשרשורים בהם יש כותב אחד בלבד. גם כששרשור הופך להתנצחות בין שני כותבים אני מפסיקה לעקוב.
לא נכנסת לאתר הבינלאומי, אך כשאני זוכרת את מספר המתים שפורסם אתמול ואת המספר שפורסם היום, הגירסה הישראלית נשמעת לי נכונה.

דיברגנט חדש

Well-known member
אני ממש לא נכנסת לשרשורים בהם יש כותב אחד בלבד. גם כששרשור הופך להתנצחות בין שני כותבים אני מפסיקה לעקוב.
לא נכנסת לאתר הבינלאומי, אך כשאני זוכרת את מספר המתים שפורסם אתמול ואת המספר שפורסם היום, הגירסה הישראלית נשמעת לי נכונה.
הנתונים שלי של מס' המתים תואמים ל-Ynet, את יכולה לבדוק שכעת מעודכן ב-Ynet שיש סה"כ עד הלום 2109 מתים, כך גם באתר העולמי מעודכן ה-2109 מתים כאשר בחצות היו 2098 מתים ואתמול בחצות היו 2055 מתים.
מפליא שאת מאמינה כמו תוכי לחדשות ולא לנתונים הכתובים.
אגב, משום מה ב-Ynet כתוב עכשיו שיש רק תוספת של 6 מתים חדשים, כך שצריך ללמד את העיתונאי ש-2109-2098 זה 11 ולא 6 ואח"כ יגידו שיש פחות מתים.

עדכון מעכשיו (באמצעות העריכה)
צוהריים ועודכנו נתונים, נושק לשיא שהגיע בבוקר של ה-0.829% אצלנו ביחס בין מתים למחלימים, היחס בעולם לאחר שחצה את הרף של 4%, ממשיך לרדת, שבר שיא של מינימום לוקלי של 3.85% ובגרמניה, אתמול 31 מתים חדשים ונושק לשיא של המינימום הלוקלי החדש של 3.465%.

(2109/253,597)/(1103906/28672985)=4.629
0.832% 3.85%

יחס של פי 4.629 לעומת העולם, ירד מהבוקר, התקרב במעט למינימום הלוקלי החדש של 4.481 כאשר המקסימום הלוקלי החדש היינו של ה-5.609 כאשר אצלנו, כרגע, 11 מתים חדשים, 1886 מחלימים חדשים מאתמול, עלה מהבוקר, נושק לשיא שהגיע בבוקר למינימום לוקלי חדש של 0.829% (יחס בין מתים למחלימים אצלנו) ואצלם לאחר שחצה את הרף של 4%, ממשיך לרדת, שבר שיא של מינימום לוקלי של 3.85%.

בגרמניה, 9771/281,900, (אתמול שבר שיא של 31 מתים חדשים) יחס של 3.466%, אין נתונים חדשים ולכן עדיין נושק לשיא של המינימום הלוקלי החדש של 3.465% ולעומתינו פי 4.168 לרעתם, קרי, אצלנו עלה ואצלם ללא שינוי, לכן, היחס בינינו לבינם ירד מהבוקר והתקרב במקצת למינימום הלוקלי החדש של פי 4.09 כאשר המקסימום הלוקלי החדש היינו 4.696.

נערך לאחרונה ב:

משתפרת1

Well-known member
6 מתים מחצות עד עכשיו, עד סוף היום המספר יתעדכן. 18 הוא המספר מחצות שבין שלשום לאתמול ובין חצות שבין אתמול להיום.

דיברגנט חדש

Well-known member
6 מתים מחצות עד עכשיו, עד סוף היום המספר יתעדכן. 18 הוא המספר מחצות שבין שלשום לאתמול ובין חצות שבין אתמול להיום.
מה יהיה? לא קראת את תגובתי או שהסברתי לא טוב, אולי בגלל עודף הקישורים שהפנתי למקומות הרלוונטיים ועל כן, אחזור על דבריי:
בטמקא כתוב שיש 6 מתים מחצות כאשר בפועל יש 11 מתים מחצות שזה גם תואם את הכתוב באתר העולמי ואת המתמטיקה הפשוטה שעשיתי של תרגיל חיסור של כיתה א'.
ה-18 מתים מחצות שבין שלשום לאתמול ששמעת בתשקורת כאשר בפועל יש 43 מתים חדשים שזה גם תואם את הכתוב באתר העולמי ואת המתמטיקה הפשוטה שעשיתי של תרגיל חיסור, הפעם ברמה של כיתה ב'.

משתפרת1

Well-known member
מה יהיה? לא קראת את תגובתי או שהסברתי לא טוב, אולי בגלל עודף הקישורים שהפנתי למקומות הרלוונטיים ועל כן, אחזור על דבריי:
בטמקא כתוב שיש 6 מתים מחצות כאשר בפועל יש 11 מתים מחצות שזה גם תואם את הכתוב באתר העולמי ואת המתמטיקה הפשוטה שעשיתי של תרגיל חיסור של כיתה א'.
ה-18 מתים מחצות שבין שלשום לאתמול ששמעת בתשקורת כאשר בפועל יש 43 מתים חדשים שזה גם תואם את הכתוב באתר העולמי ואת המתמטיקה הפשוטה שעשיתי של תרגיל חיסור, הפעם ברמה של כיתה ב'.
דיב', ראיתי את המספרים שציטטת והלכתי לבדוק בדיווחים הישראליים הרשמיים. מסתבר שהנתונים באתר הבינלאומי מצטטים נתונים ישנים יותר של ישראל.
ב-14.10 היו 18 נפטרים.
ב-13.10 היו 34
ב-12.10 היו 32
ב-11.10 היו 46
ב-10.10 היו 33
אלה המספרים מישראל. המספרים הגבוהים שאתה מצטט הוזנו לאתר הבינלאומי כנראה בהפרש של יממה או שתים. החישובים שאתה עושה ברמת כיתה ב' אתה עושה על סמך אותם נתונים.

דיברגנט חדש

Well-known member
דיב', ראיתי את המספרים שציטטת והלכתי לבדוק בדיווחים הישראליים הרשמיים. מסתבר שהנתונים באתר הבינלאומי מצטטים נתונים ישנים יותר של ישראל.
ב-14.10 היו 18 נפטרים.
ב-13.10 היו 34
ב-12.10 היו 32
ב-11.10 היו 46
ב-10.10 היו 33
אלה המספרים מישראל. המספרים הגבוהים שאתה מצטט הוזנו לאתר הבינלאומי כנראה בהפרש של יממה או שתים. החישובים שאתה עושה ברמת כיתה ב' אתה עושה על סמך אותם נתונים.
הנתונים של האתר הבינלאומי תואמים את הנתונים בוואלה כפי שתוכלי לראות מצילום המסך של האתר של וואלה מחצות שצירפתי גם כאן, כפי שתוכלי לראות גם גרמניה עם 31 מתים תואמת את הנתון של האתר הבינלאומי.
נתוני קורונה בגרמניה.png

משתפרת1

Well-known member
הנתונים של האתר הבינלאומי תואמים את הנתונים בוואלה כפי שתוכלי לראות מצילום המסך של האתר של וואלה מחצות שצירפתי גם כאן, כפי שתוכלי לראות גם גרמניה עם 31 מתים תואמת את הנתון של האתר הבינלאומי.
צפה בקובץ המצורף 5305
אוקיי, אל תאמין לנתונים הישראליים הרשמיים. זכותך לבחור באחרים

דיברגנט חדש

Well-known member
אוקיי, אל תאמין לנתונים הישראליים הרשמיים. זכותך לבחור באחרים
כמה שידוע לי walla.co.il זהו אתר ישראלי ומציג את נתוני הקורונה בארץ ובעולם (משם צילמתי את המסך בתגובתי האחרונה), תואם את החישובים שלי ותואם את האתר הבינלאומי.

אגב, עכשיו אני ממש מתפקע מצחוק כי אצל כולם מעודכן שסה"כ המתים היינו נכון לעכשיו היינו 2121 מתים ולתדהמה:
למי להאמין? |תוהה|

נערך לאחרונה ב:

משתפרת1

Well-known member
תאמין למה שיפורסם מחר. בצהרים אמרו 6, בכל שעה זה משתנה, עד סוף היום.
וואללה אתר ישראלי, לא דובר רשמי.
ו... הצחוק טוב לבריאות.

דיברגנט חדש

Well-known member
תאמין למה שיפורסם מחר. בצהרים אמרו 6, בכל שעה זה משתנה, עד סוף היום.
וואללה אתר ישראלי, לא דובר רשמי.
ו... הצחוק טוב לבריאות.
את, כנראה, לא הבחנת בטעות שלהם, כשבצוהריים היה 11 מתים, אצל טמקא זה הראה 6 מתים ובערב שיש 23 מתים בטמקא זה מראה את מה שהיה בצוהריים אצלי, קרי 11 מתים.
כנראה שגם ה-18 אתמול היה מתי שהוא באמצע היום, קרי הם מעדכנים את סה"כ המתים הכללי ומשאירים את הנתון של אמצע היום שהוא הנתון שהתווסף.

למה שלא תבדקי בעצמך, תבדקי בעוד שעה את סה"כ מס' המתים ותחסירי עם מה שדווח אתמול (קחי איזה אתר שאת רוצה, כי אצל כולם סה"ע המתים זהה) ותחזרי לדווח לנו מחר.
חיזרי על הניסוי הזה גם מחר בחצות ואולי תודי שטעיתוהאמנת למערכת על עיוור.

דיברגנט חדש

Well-known member
את, כנראה, לא הבחנת בטעות שלהם, כשבצוהריים היה 11 מתים, אצל טמקא זה הראה 6 מתים ובערב שיש 23 מתים בטמקא זה מראה את מה שהיה בצוהריים אצלי, קרי 11 מתים.
כנראה שגם ה-18 אתמול היה מתי שהוא באמצע היום, קרי הם מעדכנים את סה"כ המתים הכללי ומשאירים את הנתון של אמצע היום שהוא הנתון שהתווסף.

למה שלא תבדקי בעצמך, תבדקי בעוד שעה את סה"כ מס' המתים ותחסירי עם מה שדווח אתמול (קחי איזה אתר שאת רוצה, כי אצל כולם סה"ע המתים זהה) ותחזרי לדווח לנו מחר.
חיזרי על הניסוי הזה גם מחר בחצות ואולי תודי שטעיתוהאמנת למערכת על עיוור.
החישובים שלי של היום
  • חצות: 15/10/20 | 0:21
(2098/251,711)/(1100350/28532217)=4.627
0.8335% 3.8565%

• בוקר: 15/10/20 | 10:01
(2099/253,212)/(1103375/28653044)=4.645
0.829% 3.851%
כרגע, מת חדש, 1501 מחלימים חדשים מאתמול

• צוהריים: 15/10/20 | 13:31
0.832% 3.85%

כרגע, 11 מתים חדשים, 1886 מחלימים חדשים מאתמול

• ערב: 15/10/20 | 20:01
(2121/256,684)/(1104524/28691526)=4.659
0.826% 3.85%

כרגע, 23 מתים חדשים, 4973 מחלימים חדשים מאתמול

• לקראת חצות: 15/10/20 | 23:21
(2127/257,226)/(1106453/28799535)=4.646
0.827% 3.84%

כרגע, 29 מתים חדשים, 5515 מחלימים חדשים מאתמול

---------------
עפ"י החישובים שלי יש כעת 29 מתים חדשים בהתאם למה שמפוסם באתר הבינלאומי אך עפ"י עיתון הארץ יש "רק" 23 מתים חדשים ועפ"י טמקא יש "רק" 14 מתים חדשים.
בערב שכאצלי היו 23 מתים חדשים, בארץ היה 11 מתים חדשים ובטמקא היה 10 מתים חדשים.

שאלותיי: כמה זה 2127-2121?
איך בטמקא 10+6=14?
איך בעיתון הארץ 11+6=23?

אגב, התיאוריה שלי של הפער בין עיתון הארץ לבין התונים האמיתיים היא בדיוק כפי שהסקתי, ה-23 מתים שהם מדווחים עכשיו, אני הראתי אותם בערב.
נתוני קורונה בגרמניה.png

משתפרת1

Well-known member
החישובים שלי של היום
  • חצות: 15/10/20 | 0:21
(2098/251,711)/(1100350/28532217)=4.627
0.8335% 3.8565%

• בוקר: 15/10/20 | 10:01
(2099/253,212)/(1103375/28653044)=4.645
0.829% 3.851%
כרגע, מת חדש, 1501 מחלימים חדשים מאתמול

• צוהריים: 15/10/20 | 13:31
0.832% 3.85%

כרגע, 11 מתים חדשים, 1886 מחלימים חדשים מאתמול

• ערב: 15/10/20 | 20:01
(2121/256,684)/(1104524/28691526)=4.659
0.826% 3.85%

כרגע, 23 מתים חדשים, 4973 מחלימים חדשים מאתמול

• לקראת חצות: 15/10/20 | 23:21
(2127/257,226)/(1106453/28799535)=4.646
0.827% 3.84%

כרגע, 29 מתים חדשים, 5515 מחלימים חדשים מאתמול

---------------
עפ"י החישובים שלי יש כעת 29 מתים חדשים בהתאם למה שמפוסם באתר הבינלאומי אך עפ"י עיתון הארץ יש "רק" 23 מתים חדשים ועפ"י טמקא יש "רק" 14 מתים חדשים.
בערב שכאצלי היו 23 מתים חדשים, בארץ היה 11 מתים חדשים ובטמקא היה 10 מתים חדשים.

שאלותיי: כמה זה 2127-2121?
איך בטמקא 10+6=14?
איך בעיתון הארץ 11+6=23?

אגב, התיאוריה שלי של הפער בין עיתון הארץ לבין התונים האמיתיים היא בדיוק כפי שהסקתי, ה-23 מתים שהם מדווחים עכשיו, אני הראתי אותם בערב.
צפה בקובץ המצורף 5311
אני לא אובססיבית, לפחות לא לנושא הזה. מדי פעם שומעת את העדכון באתר הישראלי וזה מספיק לי. יש בחיים די והותר דברים שמעסיקים אותי במקום לעסוק בחישובי מתים/חולים וכו'. מספיק לי הדיווח.

דיברגנט חדש

Well-known member
אני לא אובססיבית, לפחות לא לנושא הזה. מדי פעם שומעת את העדכון באתר הישראלי וזה מספיק לי. יש בחיים די והותר דברים שמעסיקים אותי במקום לעסוק בחישובי מתים/חולים וכו'. מספיק לי הדיווח.
גם כאשר מראים לך שהוא שגוי וכנראה לא בתום לב?

בתור חוקר, אני אוהב לנתח נתונים וכל הזמן מגלה עוד ועוד גילויים ותובנות.
כן, מחקר זו עבודה סזיפית עם הרבה סובלנות וסבלנות ולא סתם התפתח הסלנג 'עבודת דוקטוראט' גם על עבודות שהן לא לצורך דוקטוראט.
בשביל לגלות גילויים צריך הרבה זמן והרבה נתונים וזה בדיוק מה שאני עושה, למרות שעל הנושא הזה לא מתכוון לפרסם מאמר כי זה לא התחום שלי.

למעלה