שרשור דיוני חומריו האפלים עונה 2 🌑

טוני החתול

Well-known member
מנהל
החלטתי שלאור זה שחלק מאיתנו יראו את הפרקים באיחור של שבוע אז הדבר ההגיוני לעשות הוא ליצור שרשור ייעודי ככה שיהה קל לעקוב אחרי הדיון.
כמובן עם תיבות ספוילר וכל זה.

אני מקווה שאני אצליח להעתיק לכאן את ההודעות שכבר כתבנו (שאלתי את האלתיומטר שלי לגבי כיצד לעשות את זה)

טוני החתול

Well-known member
מנהל
התחילה עונה חדשה של חומריו האפלים - His Dark Materials
אני לא בטוח אם זה רק לי מרגיש ככה, אבל הרגיש כאילו לא קרה הרבה בפרק.
למרות שקרה סוף סוף מה שהרגיש שצריך להתרחש מתישהו כל עונה 1 - המפגש של וויל וליירה.
כולל התדהמה של וויל מכך שלליירה יש דימון והתדהמה ההפוכה של ליירה מכך שלוויל אין.
חוץ מזה שהם הגיעו לעיר בעולם שזר לשניהם וגילו שכל המבוגרים עזבו את העיר בגלל ספקטרז שפוגעות באנשים מבוגרים.
אז כאילו טכנית זה די הרבה. וזה רק אצלם.
אבל עדיין קצת מרגיש כאילו חלק גדול מהפרק ליירה יושבת עם פאן ותוהה האם להשתמש בלית'יומטר או יושבת ואוכלת חביתה עם וויל.
*מצחיק שהיא חשבה שוויל צריך להיות נער מטבח בשביל שהוא יידע להכין חביתה. ומצחיק גם הניסיון שלה להכין חביתה.

אני איכשהו זוכר ממש מעט ממה שאמור לקרות כאן לפי הספר שקראתי.
אבל משהו שכן זכרתי בפירוש זה שליירה שואלת את האלת'יומטר על וויל ומגלה שהוא רוצח. אבל גם חושבת שזה ממש בסדר.

חוץ מזה גברת קולטר (אמא של ליירה) מענה מכשפה ומגלה שיש נבואה לגבי ליירה.
ואז מכשפה אחרת באה והורגת את המכשפה המעונה (לאור זה שהיא הייתה נורא מהירה מרגיש שהיא גם הייתה יכולה לשחרר אותה)
והמכשפה האחרת פוצעת את הכומר הראשי (או משהו כזה) וגברת קולטר מחליטה שיהיה יותר טוב להרוג אותו.

והמכשפות מתכנסות כדי לדבר על הנבואה על ליירה ונפגשות גם עם אלכסנדר המילטון (כלומר לי סקורסבי).

limors2

Active member
התחילה עונה חדשה של חומריו האפלים - His Dark Materials
אני לא בטוח אם זה רק לי מרגיש ככה, אבל הרגיש כאילו לא קרה הרבה בפרק.
למרות שקרה סוף סוף מה שהרגיש שצריך להתרחש מתישהו כל עונה 1 - המפגש של וויל וליירה.
כולל התדהמה של וויל מכך שלליירה יש דימון והתדהמה ההפוכה של ליירה מכך שלוויל אין.
חוץ מזה שהם הגיעו לעיר בעולם שזר לשניהם וגילו שכל המבוגרים עזבו את העיר בגלל ספקטרז שפוגעות באנשים מבוגרים.
אז כאילו טכנית זה די הרבה. וזה רק אצלם.
אבל עדיין קצת מרגיש כאילו חלק גדול מהפרק ליירה יושבת עם פאן ותוהה האם להשתמש בלית'יומטר או יושבת ואוכלת חביתה עם וויל.
*מצחיק שהיא חשבה שוויל צריך להיות נער מטבח בשביל שהוא יידע להכין חביתה. ומצחיק גם הניסיון שלה להכין חביתה.

אני איכשהו זוכר ממש מעט ממה שאמור לקרות כאן לפי הספר שקראתי.
אבל משהו שכן זכרתי בפירוש זה שליירה שואלת את האלת'יומטר על וויל ומגלה שהוא רוצח. אבל גם חושבת שזה ממש בסדר.

חוץ מזה גברת קולטר (אמא של ליירה) מענה מכשפה ומגלה שיש נבואה לגבי ליירה.
ואז מכשפה אחרת באה והורגת את המכשפה המעונה (לאור זה שהיא הייתה נורא מהירה מרגיש שהיא גם הייתה יכולה לשחרר אותה)
והמכשפה האחרת פוצעת את הכומר הראשי (או משהו כזה) וגברת קולטר מחליטה שיהיה יותר טוב להרוג אותו.

והמכשפות מתכנסות כדי לדבר על הנבואה על ליירה ונפגשות גם עם אלכסנדר המילטון (כלומר לי סקורסבי).
שלוםםםםםםםם

אחרי 2 וחצי דקות של הפרק נאלצתי לעצור וללכת לחפש תקציר שלו, כי למרות שזכרתי כל מיני דברים גדולים (וויל וליירה חוצים עולמות, גברת קולטר קריפית, הפרדת דימונים מאנשים וכו') לא זכרתי כל מיני פיתולי עלילה. מצאתי תקציר שהזכיר לי דברים בצורה מאד טובה, אבל מה שהוא לא הצליח לעשות זה להזכיר לי דברים שדיברנו עליהם לגבי הפתיח. ספציפית הפיגיון הזה, שאני צריכה עדיין לצפות שוב בפתיח של העונה הראשונה כדי להשוות לעומתו אבל אני חושבת שמקבל *Vרבה* יותר דגש העונה. בכלל הפתיח שונה, יש מלא אבק ופסלים (העולם החדש הזה?) ומוטיבים שונים ומעניינים.
אבל לעניינו, מעבר לפתיח-

גם אני הרגשתי שלא באמת קרה הרבה. וויל וליירה הכירו והתגבשו, פגשו ילדת מורמונט קטנה שהיא ספק שכנה ספק אויבת, גברת קולטר קריפית ונוראית כתמיד, המבטא של המילטון עדיין מוגזם והייתה מפלצת עשן גדולה, אבל למרות שכל הדברים האלה כן קידמו את העלילה זה איכשהו מרגיש שלא. מוזר.
מה שכן, בשלב מסויים אוטומטית התחלתי לשחק קנדי קראש אבל הפרק עניין אותי יותר מדי והורדתי את הטלפון כדי לצפות בו כמו שצריך. אז נקודה לזכותו!

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אחרי 2 וחצי דקות של הפרק נאלצתי לעצור וללכת לחפש תקציר שלו,
האמת שאני חשבתי שאני זוכר את העונה הקודמת טוב, אבל תוך כדי הפרק באמת נתקלתי בדברים שלא זכרתי ממש.
למשל האם היה ללין מנואל מירנדה קשר עם המכשפות בעונה 1?
האם גברת קולטר כן דיברה עם עזריאל לפני שהוא פתח את הפתח בין העולמות?
ועוד כמה דברים.
אבל נראה לי שמה שיותר משמעותי זה שעונה 1 מסתיימת בטרגדיה נוראית כשעזריאל בעצם הורג את החבר הכי טוב של ליירה. וזה משהו שמאוד חזק אצל ליירה בתחילת הפרק. אבל בגלל שאני ראיתי את זה לפני המון זמן אז אני לא מחובר לטרגיות של זה.
בקיצור נראה לי שאני אראה שוב את הפרק האחרון של עונה 1.
ובטח גם אראה Recap של עונה 1. למשל את זה:
או יותר מפורט, את זה:
ה שהוא לא הצליח לעשות זה להזכיר לי דברים שדיברנו עליהם לגבי הפתיח. ספציפית הפיגיון הזה, שאני צריכה עדיין לצפות שוב בפתיח של העונה הראשונה כדי להשוות לעומתו אבל אני חושבת שמקבל *Vרבה* יותר דגש העונה. בכלל הפתיח שונה, יש מלא אבק ופסלים (העולם החדש הזה?) ומוטיבים שונים ומעניינים.
אני לא זוכר אם ממש דיברנו לעומק על הפתיח בעונה 1. אבל בהחלט יש מה לדבר על הפתיח. ועל ההבדלים בין הפתיח בעונה הזאת ובעונה הקודמת.
לדעתי באמת בפתיח של עונה 1 רק בערך ראו את הפגיון ובפתיח החדש הוא מודגש.
הנה שני הפתיחים אחד ליד השני בשביל השוואה (לא באיכות מעולה לרוע המזל):
הרבה דומה, אבל אחד הדברים הבולטים זה שהשחקן שמשחק את וויל עכשיו מקבל קרדיט ראשי לצד השחקנית שמשחקת את ליירה.
פגשו ילדת מורמונט קטנה
מה זה ילדת מורמונט?
המבטא של המילטון עדיין מוגזם
יש לי את התחושה ממנו שלדעתי יש הרבה פעמים משחקני תאטרון - שהם מדברים בצורה מודגשת וחזקה כי ככה מעבירים רגשות בתאטרון בשונה מאשר במדיה מצולמת שאז אפשר להיות עדינים יותר.
מה שכן, בשלב מסויים אוטומטית התחלתי לשחק קנדי קראש אבל הפרק עניין אותי יותר מדי והורדתי את הטלפון כדי לצפות בו כמו שצריך. אז נקודה לזכותו!
אני חושב שיש לך בעיה. נסי לנעול את הטלפון שלך בכספת לפני שאת מתחילה לראות טלוויזיה.

didalf

Well-known member
אני מצטער אבל לא!
אלוהים המציא דודים מסיבה (וזה לא רק כדי שיהיו להורים שלך אחים ואחיות)
אז תרימי את הטלפון לדוד מאמריקה ותראי עכשיו.
ממממממממ לא.
זאת לא סדרה שמספיק דחופה לי, ויותר נוח ביס.

limors2

Active member
האמת שאני חשבתי שאני זוכר את העונה הקודמת טוב, אבל תוך כדי הפרק באמת נתקלתי בדברים שלא זכרתי ממש.
למשל האם היה ללין מנואל מירנדה קשר עם המכשפות בעונה 1?
האם גברת קולטר כן דיברה עם עזריאל לפני שהוא פתח את הפתח בין העולמות?
ועוד כמה דברים.
אבל נראה לי שמה שיותר משמעותי זה שעונה 1 מסתיימת בטרגדיה נוראית כשעזריאל בעצם הורג את החבר הכי טוב של ליירה. וזה משהו שמאוד חזק אצל ליירה בתחילת הפרק. אבל בגלל שאני ראיתי את זה לפני המון זמן אז אני לא מחובר לטרגיות של זה.
בקיצור נראה לי שאני אראה שוב את הפרק האחרון של עונה 1.
ובטח גם אראה Recap של עונה 1. למשל את זה:
או יותר מפורט, את זה:

אני לא זוכר אם ממש דיברנו לעומק על הפתיח בעונה 1. אבל בהחלט יש מה לדבר על הפתיח. ועל ההבדלים בין הפתיח בעונה הזאת ובעונה הקודמת.
לדעתי באמת בפתיח של עונה 1 רק בערך ראו את הפגיון ובפתיח החדש הוא מודגש.
הנה שני הפתיחים אחד ליד השני בשביל השוואה (לא באיכות מעולה לרוע המזל):
הרבה דומה, אבל אחד הדברים הבולטים זה שהשחקן שמשחק את וויל עכשיו מקבל קרדיט ראשי לצד השחקנית שמשחקת את ליירה.

מה זה ילדת מורמונט?

יש לי את התחושה ממנו שלדעתי יש הרבה פעמים משחקני תאטרון - שהם מדברים בצורה מודגשת וחזקה כי ככה מעבירים רגשות בתאטרון בשונה מאשר במדיה מצולמת שאז אפשר להיות עדינים יותר.

אני חושב שיש לך בעיה. נסי לנעול את הטלפון שלך בכספת לפני שאת מתחילה לראות טלוויזיה.
אני לא יודעת איך להגיב בצורה יפה ומסודרת כזו אז אני אגיב בצורה עקומה:

הקישור השני ששלחת הוא באמת הסרטון שהלכתי לצפות בו. הוא לא מעביר את התחושה הנוראית של הסצינה שבה עזריאל הורג את שכחתי את שמו, אבל הוא כן עונה לשאלות האחרות.
שמתי לב שהשחקן שמשחק את וויל מקבל קרדיט ליד ליירה, אבל עכשיו כשצפיתי בסרטון השוואת הפתיחים אני חושבת שגם הספקתי לראות שבקטע שבו שניהם על המדרגות, הם התהפכו. הוא גם נראה לי קצת גבוה יותר, אבל אולי דמיינתי. בכל מקרה, סרטון יעיל.

נזכרתי פתאום ממש עכשיו שאתה מאלה שלא ראו משחקי הכס, נכון? ילדת המורמונט היא מישהי ששיחקה שם. היא גדלה קצת אז לקח לי כמה שניות לזהות אותה והתלהבתי כשזיהיתי.

ואולי אני באמת צריכה לנעול את הטלפון בכספת. או לזרוק אותו מהחלון.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
נזכרתי פתאום ממש עכשיו שאתה מאלה שלא ראו משחקי הכס, נכון? ילדת המורמונט היא מישהי ששיחקה שם.
אני ראיתי מחשקי הכס בהתחלה והפסקתי בסביבות עונה 4 כי זה היה כל כך שונה מהספרים ובצורה רעה.
ואחר כך שמעתי על דברים אפילו יותר נוראיים שקרו שם אז אני שמח שהפסקתי.
אבל שמעתי באמת יל ילדת המורמונט. אחותי מאוד התלהבה מהדמות הזאת

didalf

Well-known member
הנה @טוני החתול הבטחתי אז באתי
אחרי 2 וחצי דקות של הפרק נאלצתי לעצור וללכת לחפש תקציר שלו,
חחח וואי כנל, אני גם לא זכרתי כלום. רק שהתעצלתי לראות סרטון אז חיפשתי לראות מה אנחנו כתבנו על סוף העונה:-D
זה לא עזר הרבה אבל עזר קצת כי לחלוטין שכחתי מרוג'ר וכל מה שקרה לו, וגם מעניין האבק ומה קורה כשמפרידים דמונים מילדים. אני חושבת שהדבר היחיד שכן זכרתי זה שעזריאל וגברת קולטר התנשקו כי אני זוכרת דברים חשובים|פנים|
אחרי עוד כמה זמן עצרתי שוב וחיפשתי את הסצנה האחרונה כי לא זכרתי איך ליירה ו-וויל הגיעו לשם בעצם.

אהבתי את כל הקטעים החמודים שליירה מבולבלת מדברים בעולם הרגיל כמו מקלחת וחביתות. רציתי לדעת מה יקרה כשהיא תראה את הסמארטפון של וויל זה חתיכת מיינדפאק. ואז תהיתי אם בכלל יש לו טלפון. ואז הסתבר שכן ואז עוד יותר קיוותי שהיא תראה אותו ולא:-(

למה וויל רוצח? הוא הרג את השחור עם הנחש שהציק לאמא שלו בעונה הקודמת? אני לא זוכרת כלום.

הקטע עם המכשפות היה קצת מגוחך האמת|מובך|
וואו מרשים:-0
כן אני גם שמתי לב לזה, כי נתתי לפתיח את הכבוד של פתיחת עונה וצפיתי בו.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
טוב, בהתחלה לא הבנתי למה תקעת את זה בשרשור הקודם, אבל אז הבנתי את הסיבה - ולכן יצרתי שרשור ייעודי חדש שישמש אותנו מעכשיו.
נראה לי יהיה נוח גם כדי להזכר משבוע לשבוע במה שקורה.
בכל מקרה, עדיין לא ראיתי את פרק 2 לעונה כי הייתי עסוק עם הכתר.
אני חושבת שהדבר היחיד שכן זכרתי זה שעזריאל וגברת קולטר התנשקו כי אני זוכרת דברים חשובים|פנים|
כמובן הדבר שאני לחלוטין שכחתי.
וזה מחדד לי את זה שאני צריך לראות שוב את הפרק האחרון לעונה 1. או לפחות לקראת הסוף שלו.
ואולי בנוסף גם סרטון ריקאפ (איזה נוח שיש כאן את אלו שהצעתי לליאורה)
למה וויל רוצח? הוא הרג את השחור עם הנחש שהציק לאמא שלו בעונה הקודמת? אני לא זוכרת כלום.
את זה אני זוכר רק חלקית.
לדעתי האיש עם הנחש שלח כמה אנשים לבית של וויל כדי לנסות למצוא משהו (שכנראה אביו השאיר). ווויל דחף את אחד מהם מהקומה השניה של הבית והוא נפל ונראה היה מת.
רציתי לדעת מה יקרה כשהיא תראה את הסמארטפון של וויל זה חתיכת מיינדפאק. ואז תהיתי אם בכלל יש לו טלפון. ואז הסתבר שכן ואז עוד יותר קיוותי שהיא תראה אותו ולא:-(
גם אני רציתי שהיא תראה את הטלפון שלו.
ואני מניח שלא ישאר לו לעד בטרייה.
אגב, הספרים יצאו לפני יותר מ20 שנה אז לוויל לא היה סמארטפון בהם. כלומר אם היא כן תגיב לזה אז זה יהיה מקורי לסדרה. (לא שהכל קופי לסדרה, אבל הקטעים עם ליירה די נאמנים)

didalf

Well-known member
החלטתי שלאור זה שחלק מאיתנו יראו את הפרקים באיחור של שבוע אז הדבר ההגיוני לעשות הוא ליצור שרשור ייעודי ככה שיהה קל לעקוב אחרי הדיון.
כמובן עם תיבות ספוילר וכל זה.

אני מקווה שאני אצליח להעתיק לכאן את ההודעות שכבר כתבנו (שאלתי את האלתיומטר שלי לגבי כיצד לעשות את זה)
רעיון טוב.

אבל קטע זה לא מעביר זה מעתיק, הדיונים נמצאים גם בשרשור הקודם8-*
(וליאורה הגיבה לי שם לעשות לך עבודה קשה:-P:)

מילי08

Well-known member
ל הפתיח שונה, יש מלא אבק ופסלים (העולם החדש הזה?) ומוטיבים שונים ומעניינים
גם אני חשבתי שהפתיח שונה אבל לא הייתי בטוחה. * אחרי שראיתי את סרטון ההשוואה ביניהם, מסתבר שרק מהאמצע יש שינוי. אני חשבתי שכל ההתחלה השתנתה.
למרות שהוא מאוד יפה מבחינה אסתטית וחושף רבדים מהעלילה, לי הפתיח נראה ארוך מידי ומייגע.
המבטא של המילטון
מי זה המילטון..?
ווויל דחף את אחד מהם מהקומה השניה של הבית והוא נפל ונראה היה מת.
וואלה, נכון. תודה. גם אני לא זוכרת הרבה מהעונה הקודמת.

אז ככה: אני מסכימה שהפרק היה איטי והיתה תחושה שלא קורים הרבה דברים, אבל אני חושבת שהם בונים את זה ככה. גם הפרק הראשון של עונה 1 היה שונה (לא עד כדי כך איטי כמובן), אבל זה מכניס לאווירה.

אהבתי את זה שהדמונים כמו פאן והעיטים (?) של המכשפות, מתארים את העלילה ומכינים את השטח להתקדמות הסיפור. הם כמו המקהלה בטרגדיות היווניות.
לא זכרתי שפאן מסוגל להחליף כל כך הרבה דמויות. מאיפה הוא הביא את ה - דוב הזה פתאום?
אגב דמונים - איך זה שרק חלק מהדמונים מדברים? או שאני לא זוכרת.. האם הקוף של קולטר דיבר?

המפגש בין ליירה ווויל היה מאוד סתמי. למדו לסמוך זה על זו מהר מידי ולא היתה שום היכרות אמיתית. לא יודעת.. חשבתי שהמפגש ביניהם יהיה יותר מעניין. מה שכן, לפחות בפרק הזה וויל דיבר! בעונה הקודמת לפי הזכרון הרעוע שלי, הוא בעיקר עשה פרצופים של טינאייג'ר מבואס. פה הוא מתנהג אחרת. עכשיו אגב, אני מתחילה לחשוב שהייחסים ביניהם צריכים להיות כמו של אח ואחות. מקווה שלא יהפכו אותם למושאי אהבה רומנטית כי זה לא יתאים. האינטראקציה ביניהם היתה חמודה, למשל כשהם למדו על העולמות או כשליירה ניסתה להכין ביצה :-D. בכל מקרה וויל הוא תחליף הרבה יותר מוצלח מרוג'ר, שעכשיו אני נזכרת שממש עיצבן אותי.

גברת קולטר היא לגמרי פסיכית וקריפית. היה מעניין לראות את הפרשנות של היוצרים לכוחות של המכשפות, עם ה ענפים-נימים האלה שקולטר שלה ממנה. שמחתי שהמכשפה המלכה הרגה אותה כדי להציל אותה.

עריכה: הוספתי לך בכותרת הספוילר את מספר הפרק. חשוב יהיה כאן לציין את מספר הפרק שמתייחסים אליו ולשים לב לזה כשפותחים ספוילרים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

limors2

Active member
הנה @טוני החתול הבטחתי אז באתי
חחח וואי כנל, אני גם לא זכרתי כלום. רק שהתעצלתי לראות סרטון אז חיפשתי לראות מה אנחנו כתבנו על סוף העונה:-D
זה לא עזר הרבה אבל עזר קצת כי לחלוטין שכחתי מרוג'ר וכל מה שקרה לו, וגם מעניין האבק ומה קורה כשמפרידים דמונים מילדים. אני חושבת שהדבר היחיד שכן זכרתי זה שעזריאל וגברת קולטר התנשקו כי אני זוכרת דברים חשובים|פנים|
אחרי עוד כמה זמן עצרתי שוב וחיפשתי את הסצנה האחרונה כי לא זכרתי איך ליירה ו-וויל הגיעו לשם בעצם.

אהבתי את כל הקטעים החמודים שליירה מבולבלת מדברים בעולם הרגיל כמו מקלחת וחביתות. רציתי לדעת מה יקרה כשהיא תראה את הסמארטפון של וויל זה חתיכת מיינדפאק. ואז תהיתי אם בכלל יש לו טלפון. ואז הסתבר שכן ואז עוד יותר קיוותי שהיא תראה אותו ולא:-(

הקטע עם המכשפות היה קצת מגוחך האמת|מובך|

וואו מרשים:-0

כן אני גם שמתי לב לזה, כי נתתי לפתיח את הכבוד של פתיחת עונה וצפיתי בו.
תגובה לעדי|חזיר|
באמת זוכרת רק את הדברים החשובים, כל הכבוד לך :-D אבל איך אפשר לשכוח ממה שקרה לרוג'ר? :-0 אומנם שכחתי את השם שלו, אבל לא את מה שקרה או את הסצינה. זה היה נורא, מסכן קטן.
ניק, מה עם פרק 2? צפית בו?

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ניק, מה עם פרק 2? צפית בו?
כן, צפיתי בו סוף סוף לפני מספר שעות.
אני קצת עייף אז אני לא אכנס ליותר מידי פרטים
החלקים בכנסיה-הקתולית-המפחידה-יותר-משלנו (המג'יסטריום) היו קצת משעממים לדעתי. אפילו זה שהם הובילו להרג של הרבה מכשפות, פשוט לא מספיק אכפת לי מזה.
כן אהבתי שבסופו של דבר גברת קולטר חשפה שזה בעצם מזימה משלה לגרום לכך שהמג'סטריום לא יפריע לה יותר.
אז עכשיו היא יודעת שליירה גם עברה לעולם האחר.

אני ממש לא זוכר מה הקטע עם הבחור השחור שחלק גדול מעונה שעברה היה בעולם של וויל ("שלנו") והוא גם חלק מהמג'יסטריום.
אני לא זוכר אם הוא ממש ראה בעבר את ליירה אבל נראה לי ברור שהוא זיהה אותה כשהוא ראה אותה.
הוא לא סיפר לגברת קולטר שהוא ראה אותה ולא ראינו אותו מספר לאף אחד. לא ברור לי בעצ בשביל מי הוא עובד.
*וואו אני ממש חייב לראות את סרטוני הריקאפ, כי זה ממשיך להפריע שאני לא זוכר דברים.

החלק היותר מעניין זה שוויל וליירה עוברים לעולם של וויל.
ליירה מגלה עולם חדש עם טכנולוגיה שונה ומתקדמת אבל לא נבהלת. וזה לא שאני אומר שזה לא אמין, זה נראה לי טבעי לחלוטין בשביל ליירה. היא גם חברה של דוב לבן ענק ומדבר.

וויל מגלה שסבא וסבתא שלו שמוקים ובורח מהם.

ליירה סוף סוף משתמשת יותר במצפן כדי לקבל תשובות וכדי להוכיח לאחרים שהמצפן מגלה לה דברים נסתרים ואמיתיים.
אהבתי את הקטעים עם הפיזיקאית והגילוי שDust זה מה שנקרא אצלנו חומר שחור.
ושזה חומר שנמצא בכל דבר ויכול לתקשר. זה גם לדעתי מסביר כיצד המצפן עובד.

אהבתי את איך שליירה משקרת בקלילות לבחור מהמג'יסטריום.
אבל כשהיא בוחרת לספר את האמת היא מצליחה לצאת מתוך הבלבול של הפרטים ולהוכיח לפיזיקאית שהיא דוברת אמת. רק חבל לי שהן לא נכנסו לכך שליירה היא מעולם אחר. והיא לא הראתה לה את פאן.

אני לא זוכר טוב את הספר שעליו מבוססת העונה הזאת, אבל יש לי מחשבות בראש שקשורות למה שאני כן זוכר וגורמות לי לכל מיני תהיות. תכלס זה יותר מבלבל מעוזר.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
גם אני חשבתי שהפתיח שונה אבל לא הייתי בטוחה. * אחרי שראיתי את סרטון ההשוואה ביניהם, מסתבר שרק מהאמצע יש שינוי. אני חשבתי שכל ההתחלה השתנתה.
למרות שהוא מאוד יפה מבחינה אסתטית וחושף רבדים מהעלילה, לי הפתיח נראה ארוך מידי ומייגע.
אני חושב שכבר מההתחלה יש הבדלים. הבדל אחד בטוח זה שמקום שבהתחלה מופיע רק שם השחקנית שמשחקת את ליירה עכשיו מופיע השם שלה לצד שם השחקן שמשחק את וויל.
מי זה המילטון..?
השחקן לין מנואל מירנדה, שמשחק בסדרה את לי סקורסבי (זה עם הכדור פורח), ידוע בעיקר מהתפקיד של אלכסנדר המילטון במחזמר המצליח המילטון (שהוא גם כתב).
אז ככה: אני מסכימה שהפרק היה איטי והיתה תחושה שלא קורים הרבה דברים, אבל אני חושבת שהם בונים את זה ככה. גם הפרק הראשון של עונה 1 היה שונה (לא עד כדי כך איטי כמובן), אבל זה מכניס לאווירה.
בהרבה סדרות הפרקים הראשונים לעונה הם איטיים. לרוב זה באמת פשוט בניית עלילה וזה יותר עונה מעולה.
אהבתי את זה שהדמונים כמו פאן והעיטים (?) של המכשפות, מתארים את העלילה ומכינים את השטח להתקדמות הסיפור. הם כמו המקהלה בטרגדיות היווניות.
לא זכרתי שפאן מסוגל להחליף כל כך הרבה דמויות. מאיפה הוא הביא את ה - דוב הזה פתאום?
אגב דמונים - איך זה שרק חלק מהדמונים מדברים? או שאני לא זוכרת.. האם הקוף של קולטר דיבר?
קודם כל אני לא יודע אם את זוכרת אבל רק דמונים של ילדים מחליפים צורות. ובעיקרון הם לא מוגבלים בכמות הדמויות שהם יכולים להפוך אליהם (אני חושב שבסדרה הגבילו את זה לבערך 6 גם כדי לא לבלבל צופים יותר מידי וגם כי זה היה פשוט יותר מבחינת עבודה על המחשב בCGI)
ממה שנראה כל הדמונים מסוגלים לדבר, אבל דמונים של מבוגרים נוטים פחות לדבר. אני די בטוח שלא שמענו אף פעם את הדמון של גברת קולטר מדבר.
המפגש בין ליירה ווויל היה מאוד סתמי. למדו לסמוך זה על זו מהר מידי ולא היתה שום היכרות אמיתית. לא יודעת.. חשבתי שהמפגש ביניהם יהיה יותר מעניין. מה שכן, לפחות בפרק הזה וויל דיבר! בעונה הקודמת לפי הזכרון הרעוע שלי, הוא בעיקר עשה פרצופים של טינאייג'ר מבואס. פה הוא מתנהג אחרת. עכשיו אגב, אני מתחילה לחשוב שהייחסים ביניהם צריכים להיות כמו של אח ואחות. מקווה שלא יהפכו אותם למושאי אהבה רומנטית כי זה לא יתאים. האינטראקציה ביניהם היתה חמודה, למשל כשהם למדו על העולמות או כשליירה ניסתה להכין ביצה :-D. בכל מקרה וויל הוא תחליף הרבה יותר מוצלח מרוג'ר, שעכשיו אני נזכרת שממש עיצבן אותי.
איך רוג'ר עיצבן אותך? הוא בסך הכל היה נורא מסכן שבהתחלה הוא פשוט משרת לחיים. אחר כך הוא נחטף ובסוף הוא נרצח.
היה באמת משהו מוזר בהיכרות של וויל וליירה. באמת כאילו מהר מידי הם סמכו זה על זה.
אבל אני חושב שזה סוג של כימיה ראשונית - כלומר הם שניהם בודדים לחלוטין ואיכשהו הם קלטו כל אחד שהשני אבוד גם הוא.
לפחות לליירה זה יחסית מתאים לפעול לפי הבטן שלה.
אם כי בסופו של דבר ליירה גם השתמשה במצפן כדי לדעת אם היא יכולה לסמוך עליו.

נכון שבעונה 1 וויל כמעט לא דיבר - כי לא היה לו עם מי לדבר חוץ מאמא שלו. כמעט כל הזמן ראו אותו לבד. ובאופן כללי הוא היה דמות די שולית בעונה 1.

גברת קולטר היא לגמרי פסיכית וקריפית. היה מעניין לראות את הפרשנות של היוצרים לכוחות של המכשפות, עם ה ענפים-נימים האלה שקולטר שלה ממנה. שמחתי שהמכשפה המלכה הרגה אותה כדי להציל אותה.
תכלס חבל שהמכשפה לא הרגה גם את גברת קולטר באותה הזדמנות.

didalf

Well-known member
מי זה המילטון..?
:-0
עכשיו את תצפי בשיר שלם על מי זה המילטון!

קודם כל אני לא יודע אם את זוכרת אבל רק דמונים של ילדים מחליפים צורות.
|כן| @מילי08 כל הקטע זה שהם מחליפים צורה וכשהילד הופך לבוגר הדמון שלו בוחר צורה קבועה ויש טקס וזה.

limors2

Active member
כן, צפיתי בו סוף סוף לפני מספר שעות.
אני קצת עייף אז אני לא אכנס ליותר מידי פרטים
החלקים בכנסיה-הקתולית-המפחידה-יותר-משלנו (המג'יסטריום) היו קצת משעממים לדעתי. אפילו זה שהם הובילו להרג של הרבה מכשפות, פשוט לא מספיק אכפת לי מזה.
כן אהבתי שבסופו של דבר גברת קולטר חשפה שזה בעצם מזימה משלה לגרום לכך שהמג'סטריום לא יפריע לה יותר.
אז עכשיו היא יודעת שליירה גם עברה לעולם האחר.

אני ממש לא זוכר מה הקטע עם הבחור השחור שחלק גדול מעונה שעברה היה בעולם של וויל ("שלנו") והוא גם חלק מהמג'יסטריום.
אני לא זוכר אם הוא ממש ראה בעבר את ליירה אבל נראה לי ברור שהוא זיהה אותה כשהוא ראה אותה.
הוא לא סיפר לגברת קולטר שהוא ראה אותה ולא ראינו אותו מספר לאף אחד. לא ברור לי בעצ בשביל מי הוא עובד.
*וואו אני ממש חייב לראות את סרטוני הריקאפ, כי זה ממשיך להפריע שאני לא זוכר דברים.

החלק היותר מעניין זה שוויל וליירה עוברים לעולם של וויל.
ליירה מגלה עולם חדש עם טכנולוגיה שונה ומתקדמת אבל לא נבהלת. וזה לא שאני אומר שזה לא אמין, זה נראה לי טבעי לחלוטין בשביל ליירה. היא גם חברה של דוב לבן ענק ומדבר.

וויל מגלה שסבא וסבתא שלו שמוקים ובורח מהם.

ליירה סוף סוף משתמשת יותר במצפן כדי לקבל תשובות וכדי להוכיח לאחרים שהמצפן מגלה לה דברים נסתרים ואמיתיים.
אהבתי את הקטעים עם הפיזיקאית והגילוי שDust זה מה שנקרא אצלנו חומר שחור.
ושזה חומר שנמצא בכל דבר ויכול לתקשר. זה גם לדעתי מסביר כיצד המצפן עובד.

אהבתי את איך שליירה משקרת בקלילות לבחור מהמג'יסטריום.
אבל כשהיא בוחרת לספר את האמת היא מצליחה לצאת מתוך הבלבול של הפרטים ולהוכיח לפיזיקאית שהיא דוברת אמת. רק חבל לי שהן לא נכנסו לכך שליירה היא מעולם אחר. והיא לא הראתה לה את פאן.

אני לא זוכר טוב את הספר שעליו מבוססת העונה הזאת, אבל יש לי מחשבות בראש שקשורות למה שאני כן זוכר וגורמות לי לכל מיני תהיות. תכלס זה יותר מבלבל מעוזר.
כן!
אהבתי ממש את הקטעים של ליירה בעולם שלנו, גם מול הטכנולוגיה וכל השינויים (וזה שהיא לקחה את זה כמובן מאליו שהיא כמעט נדרסה ע"י מכונה עצומה ושזה פשוט משהו שונה בעולם הזה) ובעיקר בשיחה עם הפיזיקאית הזו, שאחרי בלבול התחלתי קל קיבלה בקלות את כל הדברים המסתוריים והמוזרים האלה שליירה אמרה ועשתה. מעניין אם הפיזיקאי שהיא דיברה איתו יהווה בעיה וילשין/יגרום לזה שיתפסו את ליירה (ו-וויל), מניחה שכן.

הסבא והסבתא השמוקים של וויל הזכירו לי ב"אגדות המחר" עם קרובי משפחה שתולים וקצת ציפיתי שזה יהיה המצב, אבל זה שהם בגדו בו גם בתור בני משפחה אמיתיים לא היה מפתיע. במיוחד לא כשסבא שלו ישב שם עם פרצוף חמוץ ולא מרוצה.

הקטעים עפ המג'סטריום באמת היו פחות מעניינים, מלבד הגילוי על זה שגברת קולטר בחשה והינדסה הכל. לא מפתיע, אבל מספק.

מילי08

Well-known member
עריכה: הוספתי לך בכותרת הספוילר את מספר הפרק. חשוב יהיה כאן לציין את מספר הפרק שמתייחסים אליו ולשים לב לזה כשפותחים ספוילרים.
כן, תודה. הפעם זה לא באשמתי.
זו היתה טעות להגיב מהנייד ובשלב מסוים עמדתי להיכנס להתקף טנטרום בגלל זה. זה היה מאוד מייאש. שילוב על הממשק התפוזי והנייד שלי אני מניחה.

לא שאלת, אבל אתה תשמע בכל מקרה: רציתי לחזור למשהו שכבר כתבתי ואז איכשהו נמחקה כל ההודעה חוץ מפסקה אחת. מזל שיש את השמירה האוטומטית כי רק אחרי הרבה משחקים של do ו- undo הצלחתי לשחזר את ההודעה (כי שמתי לב לזה רק אחרי שכתבתי את התוספת שרציתי לכתוב).
ואז ניסיתי לסמן ספוילר אבל משום מה הספוילר נכנס לתוך הציטוט של ליאורה ואז כל ההודעה הפכה להיות ציטוט בתוך ציטוט |פנים|. הצלחתי לבטל את זה וסוף סוף הצלחתי לסמן את כל הטקסט לטובת ספוילר אבל בשלב הזה לא הצלחתי לבחור בספוילר כי הסימון של כל הטקסט, הקפיץ את הסרגל של הטלפון שהציע לי לתרגם, לשתף וכו' והסרגל ישב בדיוק על הסרגל של תפוז ולא יכולתי לפתוח את סימון הספוילר |שפם||שפם||שפם||שפם||שפם|. אתה כבר עצבני ביחד איתי? כי התלאות עוד לא נגמרו. כל פעם שחשבתי שאני מצליחה להגיע לסימון ספוילר, התברר לי שלחצתי על אחת ההצעות של הסרגל של הטלפון ולכן כל הזמן קיבלתי הצעות לתרגומים שלא ביקשתי וכמעט שיתפתי את התגובה עם מישהו אקראי בווטסאפ.
רגע לפני שעמדתי לקפוץ מהחלון הקרוב, ניסיתי שוב (זה כלל "להחזיק" את המסך שלא יזוז ובמקביל לגלול אותו בזהירות עד שהגעתי לסרגל של תפוז |פנים|.) ובשלב הזה כבר שכחתי שרציתי לציין את הפרק.
נכון, בנאדם סביר היה שומר את ההודעה והולך למחשב. אבל זו היתה מלחמה והייתי חייבת לנצח!! ונה לתפוז.

למעלה