שרשור דיוני חומריו האפלים עונה 2 🌑

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כן, תודה. הפעם זה לא באשמתי.
זו היתה טעות להגיב מהנייד ובשלב מסוים עמדתי להיכנס להתקף טנטרום בגלל זה. זה היה מאוד מייאש. שילוב על הממשק התפוזי והנייד שלי אני מניחה.

לא שאלת, אבל אתה תשמע בכל מקרה: רציתי לחזור למשהו שכבר כתבתי ואז איכשהו נמחקה כל ההודעה חוץ מפסקה אחת. מזל שיש את השמירה האוטומטית כי רק אחרי הרבה משחקים של do ו- undo הצלחתי לשחזר את ההודעה (כי שמתי לב לזה רק אחרי שכתבתי את התוספת שרציתי לכתוב).
ואז ניסיתי לסמן ספוילר אבל משום מה הספוילר נכנס לתוך הציטוט של ליאורה ואז כל ההודעה הפכה להיות ציטוט בתוך ציטוט |פנים|. הצלחתי לבטל את זה וסוף סוף הצלחתי לסמן את כל הטקסט לטובת ספוילר אבל בשלב הזה לא הצלחתי לבחור בספוילר כי הסימון של כל הטקסט, הקפיץ את הסרגל של הטלפון שהציע לי לתרגם, לשתף וכו' והסרגל ישב בדיוק על הסרגל של תפוז ולא יכולתי לפתוח את סימון הספוילר |שפם||שפם||שפם||שפם||שפם|. אתה כבר עצבני ביחד איתי? כי התלאות עוד לא נגמרו. כל פעם שחשבתי שאני מצליחה להגיע לסימון ספוילר, התברר לי שלחצתי על אחת ההצעות של הסרגל של הטלפון ולכן כל הזמן קיבלתי הצעות לתרגומים שלא ביקשתי וכמעט שיתפתי את התגובה עם מישהו אקראי בווטסאפ.
רגע לפני שעמדתי לקפוץ מהחלון הקרוב, ניסיתי שוב (זה כלל "להחזיק" את המסך שלא יזוז ובמקביל לגלול אותו בזהירות עד שהגעתי לסרגל של תפוז |פנים|.) ובשלב הזה כבר שכחתי שרציתי לציין את הפרק.
נכון, בנאדם סביר היה שומר את ההודעה והולך למחשב. אבל זו היתה מלחמה והייתי חייבת לנצח!! ונה לתפוז.
אני כמעט קפצתי מהחלון רק בלקרוא את זה.
אבל בגלל זה אני לא כותב הודעות דרך הטלפון. רק לעיתים רחוקות והודעות קצרות.
עוד אף פעם לא ניסיתי לעשות סימון ספוילר דרך הטלפון אבל גם בלי התיאור שלך תיארתי לעצמי שזה יהיה מעצבן

מילי08

Well-known member
תגידו, מה קורה עם תפוז? למה ההודעה שלי, שהיא מספר 15, משורשרת מעל ההודעה של ליאורה, שהיא מספר 11?!
וכולנו הגבנו כמו שצריך אחרי ריענון. אז מה קורה כאן בעצם?
הבדל אחד בטוח זה שמקום שבהתחלה מופיע רק שם השחקנית שמשחקת את ליירה עכשיו מופיע השם שלה לצד שם השחקן שמשחק את וויל.
בעונה הקודמת דילגתי רוב הזמן על הפתיח. שוב, הוא באמת יפה מאוד אבל אין לי סבלנות ל 8 שעות של קליידוסקופ וציורים בהשפעת אשר...
השחקן לין מנואל מירנדה, שמשחק בסדרה את לי סקורסבי (זה עם הכדור פורח), ידוע בעיקר מהתפקיד של אלכסנדר המילטון במחזמר המצליח המילטון (שהוא גם כתב).
תודה. הייתי בטוחה שהוא מוכר לי מדברים אחרים אבל בדקתי איפה עוד הוא שיחק ולא ראיתי משהו מיוחד
קודם כל אני לא יודע אם את זוכרת אבל רק דמונים של ילדים מחליפים צורות. ובעיקרון הם לא מוגבלים בכמות הדמויות שהם יכולים להפוך אליהם (אני חושב שבסדרה הגבילו את זה לבערך 6 גם כדי לא לבלבל צופים יותר מידי וגם כי זה היה פשוט יותר מבחינת עבודה על המחשב בCGI)
סבבה, תודה. לא זכרתי.
ממה שנראה כל הדמונים מסוגלים לדבר, אבל דמונים של מבוגרים נוטים פחות לדבר. אני די בטוח שלא שמענו אף פעם את הדמון של גברת קולטר מדבר.
בהתחלה חשבתי שרק דמונים של ילדים יכולים לדבר עד שהם מקבלים את הדמות הקבועה שלהם. אבל הדמון של סקורסבי כן מדבר. אני לא זוכרת בעונה הקודמת אם שמתי לב לדמונים של מבוגרים אחרים שדיברו.
אגב, היחסים של קולטר עם הדמון שלה - נוראיים. היא כזאת אכזרית כלפיו. איפה צער בעלי חיים איפה?

איך רוג'ר עיצבן אותך? הוא בסך הכל היה נורא מסכן שבהתחלה הוא פשוט משרת לחיים. אחר כך הוא נחטף ובסוף הוא נרצח.
נכון, אבל הילד השחקן עיצבן אותי, לא הדמות. התחשק לי להוריד לי כאפה לפעמים.
אבל אני חושב שזה סוג של כימיה ראשונית - כלומר הם שניהם בודדים לחלוטין ואיכשהו הם קלטו כל אחד שהשני אבוד גם הוא.
לפחות לליירה זה יחסית מתאים לפעול לפי הבטן שלה.
אם כי בסופו של דבר ליירה גם השתמשה במצפן כדי לדעת אם היא יכולה לסמוך עליו.
יכול להיות שזה באמת זה.
בכל מקרה את המצפן היא שאלה רק בסוף, אחרי שהיא כבר התחילה לסמוך עליו.
תכלס חבל שהמכשפה לא הרגה גם את גברת קולטר באותה הזדמנות.
אממממ, כמה שאני לא אוהבת את קולטר, אני חושבת שהיא רעה מהסוג שכיף לשנוא ולכן צריך להמשיך לראות אותה.

|כן| @מילי08 כל הקטע זה שהם מחליפים צורה וכשהילד הופך לבוגר הדמון שלו בוחר צורה קבועה ויש טקס וזה.
כן, את זה אני זוכרת. אבל יש את העניין שהם מחליפים כמה צורות בהתחלה עד שמקבלים את הצורה הקבועה. לזה התכוונתי
עכשיו את תצפי בשיר שלם על מי זה המילטון!
תודה :-]. זה באמת חמוד אבל לא הקשבתי למילים

didalf

Well-known member
כן, תודה. הפעם זה לא באשמתי.
זו היתה טעות להגיב מהנייד ובשלב מסוים עמדתי להיכנס להתקף טנטרום בגלל זה. זה היה מאוד מייאש. שילוב על הממשק התפוזי והנייד שלי אני מניחה.

לא שאלת, אבל אתה תשמע בכל מקרה: רציתי לחזור למשהו שכבר כתבתי ואז איכשהו נמחקה כל ההודעה חוץ מפסקה אחת. מזל שיש את השמירה האוטומטית כי רק אחרי הרבה משחקים של do ו- undo הצלחתי לשחזר את ההודעה (כי שמתי לב לזה רק אחרי שכתבתי את התוספת שרציתי לכתוב).
ואז ניסיתי לסמן ספוילר אבל משום מה הספוילר נכנס לתוך הציטוט של ליאורה ואז כל ההודעה הפכה להיות ציטוט בתוך ציטוט |פנים|. הצלחתי לבטל את זה וסוף סוף הצלחתי לסמן את כל הטקסט לטובת ספוילר אבל בשלב הזה לא הצלחתי לבחור בספוילר כי הסימון של כל הטקסט, הקפיץ את הסרגל של הטלפון שהציע לי לתרגם, לשתף וכו' והסרגל ישב בדיוק על הסרגל של תפוז ולא יכולתי לפתוח את סימון הספוילר |שפם||שפם||שפם||שפם||שפם|. אתה כבר עצבני ביחד איתי? כי התלאות עוד לא נגמרו. כל פעם שחשבתי שאני מצליחה להגיע לסימון ספוילר, התברר לי שלחצתי על אחת ההצעות של הסרגל של הטלפון ולכן כל הזמן קיבלתי הצעות לתרגומים שלא ביקשתי וכמעט שיתפתי את התגובה עם מישהו אקראי בווטסאפ.
רגע לפני שעמדתי לקפוץ מהחלון הקרוב, ניסיתי שוב (זה כלל "להחזיק" את המסך שלא יזוז ובמקביל לגלול אותו בזהירות עד שהגעתי לסרגל של תפוז |פנים|.) ובשלב הזה כבר שכחתי שרציתי לציין את הפרק.
נכון, בנאדם סביר היה שומר את ההודעה והולך למחשב. אבל זו היתה מלחמה והייתי חייבת לנצח!! ונה לתפוז.
לאדעת אם לצחוק או לבכות מהסיפור הזה:-D|בוקס|
בעונה הקודמת דילגתי רוב הזמן על הפתיח. שוב, הוא באמת יפה מאוד אבל אין לי סבלנות ל 8 שעות של קליידוסקופ וציורים בהשפעת אשר...
חחח כנל. נתתי לו צפיה אחת בתחילת עונה אבל זהו.

תודה :-]. זה באמת חמוד אבל לא הקשבתי למילים
אז את עדיין לא למדת מי זה אלכסנדר המילטון:-D

טוני החתול

Well-known member
מנהל
היום ראיתי את פרק הסיום של עונה 1 לפני שראיתי את הפרק החדש.
ואני שמח שעשיתי את זה כי נזכרתי בדברים שבהחלט לא שכחתי והרגשתי בכמה נושאים שאני מבין יותר את המקום של דברים.
מה שעזר לי במיוחד לגבי הפרק הזה הוא שרואים שבסוף עונה 1 עזריאל מנסה לשכנע את גברת קולטר לבוא איתו דרך הפורטל והיא אומרת לו שהסיבה שהיא לא תעשה את זה היא בגלל שהיא צריכה להיות איפה שליירה נמצאת.
*די אירוני כי היא לא מודעת שליירה נמצאת ממש קרוב לשם באותו רגע וזמן קצר לאחר מכן היא בעצמה תעבור בפורטל.
בכל מקרה, בגלל זה בפרק הזה כבר הבנתי שמה שמעניין את גברת קולטר זה למצוא את ליירה.
עכשיו בעיקרון היא אוהבת אותה ורוצה להגן עליה, אבל כמו שלי סקורסבי (המילטון) אומר, זה שהיא אוהבת אותה לא אומר שהיא תעשה מה שטוב לה.
אבל אני שמח שבסוף גברת קולטר הבינה שעדיף לה שמישהו שרוצה בטובת ליירה יהיה חופשי. (אם כי ציפיתי שיהיה משהו כזה)

אז מישהו בהתחלה עשה מין כישוף או משהו שכאילו גורם לסקורסבי לבוא לכיוונו. אני מניח שזה גרומן עצמו.

במקביל האדם השחור (שלהבנתי שמו האמיתי הוא Boreal, אבל השם שהוא נותן לליירה הוא Latrom) כביכול מציל את ליירה מהשוטר (שעובד עבורו ומחפש את וויל) ואז גונב לה את האלתיומטר. ובסוף הוא עושה עיסקה איתה ועם וויל שהוא יחזיר לה את האלטיומטר אם היא ווויל ישיגו לו את הסכין מהמגדל של המלאכים.
זה מתחבר לחלוטין לעוד קטע מהפרק האחרון של עונה 1 - במג'יסטריום יש אדם עם אלטיומטר שמגלה דרכו דברים על ידי בדיקה ארוכה. Boreal נתן לו שאלה לשאול: "מה גרומן מצא". והתשובה הייתה שגרומן גילה סכין במגדל מוקף מלאכים ושהבן של גרומן יוביל אותם לסכין.
אז אני לא בטוח אם זה היה ברור לפני כן, אבל עכשיו זה ברור שגרומן (שהוא גם האדם שסקרוסבי עכשיו מחפש) הוא האבא של וויל.

העובדה שהדבר שמחפשי עכשיו הוא סכין ובפתיח מופיע סכין היא כמובן לא מקרית, בדיוק כמו שאנחנו עכשיו מבינים שאחדה הדברים האחרים שרואים שם זה המכונה של הפיזיקאית.

ובעניין הפיזיקאית...
קודם כל ממש לא ברור כיצד השוטר גילה שליירה הגיעה אל הפיזיקאית הזאת. כלומר הגיוני שאיכשהו Boreal גילה את זה ושלח את השוטר, אבל עדיין לא ברור לי כיצד.
אולי קשור לזה שהפיזיקאית סיפרה לשותף מחקר שלה.
גם לא ברור ממש מה היה כל הקטע שהיא שאלה את הDust דברים דרך המקלות הסיניים שלה, אבל במקביל המכונה שלה פעלה במעבדה.

אבל הכי לא ברור לי מה הקטע של Boreal.
מי עוד במג'יסטריום יודע שהוא עובר בין עולמות? בשביל מי הוא עובד למעשה?
ובסוף כשהוא שלח מסר לגברת קולטר שהוא יודע איפה ליירה - למה בעצם הוא עושה את זה?

limors2

Active member
היום ראיתי את פרק הסיום של עונה 1 לפני שראיתי את הפרק החדש.
ואני שמח שעשיתי את זה כי נזכרתי בדברים שבהחלט לא שכחתי והרגשתי בכמה נושאים שאני מבין יותר את המקום של דברים.
מה שעזר לי במיוחד לגבי הפרק הזה הוא שרואים שבסוף עונה 1 עזריאל מנסה לשכנע את גברת קולטר לבוא איתו דרך הפורטל והיא אומרת לו שהסיבה שהיא לא תעשה את זה היא בגלל שהיא צריכה להיות איפה שליירה נמצאת.
*די אירוני כי היא לא מודעת שליירה נמצאת ממש קרוב לשם באותו רגע וזמן קצר לאחר מכן היא בעצמה תעבור בפורטל.
בכל מקרה, בגלל זה בפרק הזה כבר הבנתי שמה שמעניין את גברת קולטר זה למצוא את ליירה.
עכשיו בעיקרון היא אוהבת אותה ורוצה להגן עליה, אבל כמו שלי סקורסבי (המילטון) אומר, זה שהיא אוהבת אותה לא אומר שהיא תעשה מה שטוב לה.
אבל אני שמח שבסוף גברת קולטר הבינה שעדיף לה שמישהו שרוצה בטובת ליירה יהיה חופשי. (אם כי ציפיתי שיהיה משהו כזה)

אז מישהו בהתחלה עשה מין כישוף או משהו שכאילו גורם לסקורסבי לבוא לכיוונו. אני מניח שזה גרומן עצמו.

במקביל האדם השחור (שלהבנתי שמו האמיתי הוא Boreal, אבל השם שהוא נותן לליירה הוא Latrom) כביכול מציל את ליירה מהשוטר (שעובד עבורו ומחפש את וויל) ואז גונב לה את האלתיומטר. ובסוף הוא עושה עיסקה איתה ועם וויל שהוא יחזיר לה את האלטיומטר אם היא ווויל ישיגו לו את הסכין מהמגדל של המלאכים.
זה מתחבר לחלוטין לעוד קטע מהפרק האחרון של עונה 1 - במג'יסטריום יש אדם עם אלטיומטר שמגלה דרכו דברים על ידי בדיקה ארוכה. Boreal נתן לו שאלה לשאול: "מה גרומן מצא". והתשובה הייתה שגרומן גילה סכין במגדל מוקף מלאכים ושהבן של גרומן יוביל אותם לסכין.
אז אני לא בטוח אם זה היה ברור לפני כן, אבל עכשיו זה ברור שגרומן (שהוא גם האדם שסקרוסבי עכשיו מחפש) הוא האבא של וויל.

העובדה שהדבר שמחפשי עכשיו הוא סכין ובפתיח מופיע סכין היא כמובן לא מקרית, בדיוק כמו שאנחנו עכשיו מבינים שאחדה הדברים האחרים שרואים שם זה המכונה של הפיזיקאית.

ובעניין הפיזיקאית...
קודם כל ממש לא ברור כיצד השוטר גילה שליירה הגיעה אל הפיזיקאית הזאת. כלומר הגיוני שאיכשהו Boreal גילה את זה ושלח את השוטר, אבל עדיין לא ברור לי כיצד.
גם לא ברור ממש מה היה כל הקטע שהיא שאלה את הDust דברים דרך המקלות הסיניים שלה, אבל במקביל המכונה שלה פעלה במעבדה.

אבל הכי לא ברור לי מה הקטע של Boreal.
מי עוד במג'יסטריום יודע שהוא עובר בין עולמות? בשביל מי הוא עובד למעשה?
ובסוף כשהוא שלח מסר לגברת קולטר שהוא יודע איפה ליירה - למה בעצם הוא עושה את זה?
ממש הופתעתי מזה שגברת קולטר שיחררה את לי, למרות שבעצם זה לא הפתיע אותי בכלל. מצד אחד היא מאד ממוקדת מטרה ודי מטורללת ומפחידה, מצד שני היא באמת אוהבת את ליירה בדרך המוזרה והאלימה שלה. הדבר היחיד שלא אהבתי בעלילה הזו היה הגיבוש המוזר שהיא עשתה עם לי לגבי ההורים המתעללים שלהם. הרגיש קצת מאולץ ומוגזם. אבל ניחא.

אני לא טובה בשמות, אבל ידענו שהכומר הוא אבא של וויל ושכולם מחפשים אותו, לא? זה לא מידע חדש. זה שהפגיון ממש מרכזי גם לא מידע חדיש במיוחד, בהתחשב בזה שהפתיח ממש ממש מתמקד בו.

ואני עדיין אוהבת את הפיזיקאית, ומניחה שהשותף שלה באמת אחראי איכשהו להדלפה.

עריכה- שכחתי לציין את הדבר שהכי אהבתי: ליירה לא מפסיקה לטחון פופקורן למרות שזה לא טעים לה :-D:-D:-D

נערך לאחרונה ב:

didalf

Well-known member
בהתחלה ליירה מודדת בגדים ו-וויל מודיע לה - "בלי גלימות!". תלמיד טוב של עדנה:-P:

החלקים בכנסיה-הקתולית-המפחידה-יותר-משלנו (המג'יסטריום) היו קצת משעממים לדעתי. אפילו זה שהם הובילו להרג של הרבה מכשפות, פשוט לא מספיק אכפת לי מזה.
כן אהבתי שבסופו של דבר גברת קולטר חשפה שזה בעצם מזימה משלה לגרום לכך שהמג'סטריום לא יפריע לה יותר.
כן זה באמת פחות מעניין.
כשאתם אומרים שזאת מזימה של גברת קולטר הכוונה היא שהיא דאגה שההוא ימונה לקרדינל ועכשיו מחזיקה נגדו מידע שהוא רצח את הקודם ובגלל זה הוא לא יכול לגעת בה? לא קלטתי את זה עד עכשיו. רק כשכתבתם ניסיתי להבין למה התכוונתם והתחבר לי.

אני ממש לא זוכר מה הקטע עם הבחור השחור שחלק גדול מעונה שעברה היה בעולם של וויל ("שלנו") והוא גם חלק מהמג'יסטריום.
אני לא זוכר אם הוא ממש ראה בעבר את ליירה אבל נראה לי ברור שהוא זיהה אותה כשהוא ראה אותה.
הוא לא סיפר לגברת קולטר שהוא ראה אותה ולא ראינו אותו מספר לאף אחד. לא ברור לי בעצ בשביל מי הוא עובד.
שאלה טובה. אבל נראה לי שגם היא לא יודעת שהוא יודע לעבור בין עולמות. וכן אני גם אהבתי את האינסטינק של ליירה לא לסמוך עליו ולשקר לו.

החלק היותר מעניין זה שוויל וליירה עוברים לעולם של וויל.
ליירה מגלה עולם חדש עם טכנולוגיה שונה ומתקדמת אבל לא נבהלת.
אהבתי ממש את הקטעים של ליירה בעולם שלנו, גם מול הטכנולוגיה וכל השינויים (וזה שהיא לקחה את זה כמובן מאליו שהיא כמעט נדרסה ע"י מכונה עצומה ושזה פשוט משהו שונה בעולם הזה) ובעיקר בשיחה עם הפיזיקאית הזו,
כן אני גם אהבתי את הקטעים האלה. ציפיתי אבל שהיא תהיה יותר מסוקרנת לגבי הטלפון של וויל.
זה נראה לי טבעי לחלוטין בשביל ליירה. היא גם חברה של דוב לבן ענק ומדבר.
:-D:-D

ואני גם אהבתי את הקטעים עם הפיזיקאית אפילו שזה היה די ממבו ג'מבו מחשבי זה היה מגניב. אהבתי גם שהיא לא זלזלה בה שהיא ילדה. ואת זה שליירה התלהבה מזה שהיא מלומדת אישה, כי זה כנראה לא קורה בעולם של המגיסטריום שעדיין נמצא בשלב שריפת מכשפות (מילולית).
וכן אני גם רציתי שליירה תראה לה את פאן, אבל כנראה יותר מידי שוק ליום אחד:-D

מעניין אם הפיזיקאי שהיא דיברה איתו יהווה בעיה וילשין/יגרום לזה שיתפסו את ליירה (ו-וויל), מניחה שכן.
אוף אני גם מיד חשדתי בו:-(
וויל מגלה שסבא וסבתא שלו שמוקים ובורח מהם.
איזה קקות, מסכן:-(
שאלה אבל - אני מבינה שהאיש עם הנחש מחפש את המכתבים כי הם כנראה קשורים למעבר בין עולמות, אבל למה המשטרה מחפשת אותם?

איפה אבל לין ואנדרו סקוט שהובטח לי??

אוף איזה מעצבן זה הבלגן הזה. בפורום היפה שלנו ז"ל היה אפשר ליצור מיני שרשור לכל פרק וזה היה הרבה יותר ברור.
לשיימלס נראה לכם נפתח שרשור לכל פרק או גם עונתי? כי אני לא רוצה שילך לאיבוד בדיוני סדרות הכללי.

נערך לאחרונה ב:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ממש הופתעתי מזה שגברת קולטר שיחררה את לי, למרות שבעצם זה לא הפתיע אותי בכלל.
אני לא אוהב כשאת מדברת בפרדוקסים. למרות שאני דווקא אוהב את זה.
:-P:
הדבר היחיד שלא אהבתי בעלילה הזו היה הגיבוש המוזר שהיא עשתה עם לי לגבי ההורים המתעללים שלהם. הרגיש קצת מאולץ ומוגזם. אבל ניחא.
אני דווקא אהבתי את זה בתור תוספת. פחות בעניין לי, יותר בתור תוספת עומק לדמות של גברת קולטר.
אני לא טובה בשמות, אבל ידענו שהכומר הוא אבא של וויל ושכולם מחפשים אותו, לא? זה לא מידע חדש. זה שהפגיון ממש מרכזי גם לא מידע חדיש במיוחד, בהתחשב בזה שהפתיח ממש ממש מתמקד בו.
אוקי, יש כל מיני דברים שאני יודע אבל אני לא בטוח אם אני קלטתי אותם מהסדרה או שהם זכרונות עמוקים שיש לי מהספרים. ולכן אני מאוד נזהר.
אבל לא נראה לי שנאמר שאבא של וויל (גרומן) הוא כומר.
עריכה- שכחתי לציין את הדבר שהכי אהבתי: ליירה לא מפסיקה לטחון פופקורן למרות שזה לא טעים לה :-D:-D:-D
חחחחח זה גדול באמת. וכזה דבר נכון לגבי פופקורן (וגם במבה תכלס)

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אוף איזה מעצבן זה הבלגן הזה. בפורום היפה שלנו ז"ל היה אפשר ליצור מיני שרשור לכל פרק וזה היה הרבה יותר ברור.
תכלס גם כאן אנחנו יכולים לפתוח שרשור עבור כל פרק.
ואפילו אין לנו את הבעיה שהייתה בפורום הישן ששרשורים ישנים כבר לא קופצים.
יש לנו איזה משהו פנימי שמתנגד ללעשות הרבה שרשורים, אבל אין לזה באמת סיבה טובה.
לשיימלס נראה לכם נפתח שרשור לכל פרק או גם עונתי? כי אני לא רוצה שילך לאיבוד בדיוני סדרות הכללי.
אפשר לפתוח שרשור לכל פרק. אפשר לפתוח שרשור עונתי. ואפשר לעשות את זה בשרשור דיוני הסדרות.
מה שבא לך.
בכל מקרה לא תהיה לנו את הבעיה שיש לנו עם חומריו האפלים כי אני מניח שאף אחד לא מחכה שיס או משהו יואיל בטובו להעלות את זה.
בהתחלה ליירה מודדת בגדים ו-וויל מודיע לה - "בלי גלימות!". תלמיד טוב של עדנה:-P:
חחחחח
כשאתם אומרים שזאת מזימה של גברת קולטר הכוונה היא שהיא דאגה שההוא ימונה לקרדינל ועכשיו מחזיקה נגדו מידע שהוא רצח את הקודם ובגלל זה הוא לא יכול לגעת בה? לא קלטתי את זה עד עכשיו. רק כשכתבתם ניסיתי להבין למה התכוונתם והתחבר לי.
היא דווקא אמרה באופן די ברור שהיא הינדסה את המצב לטובתה.
כן אני גם אהבתי את הקטעים האלה. ציפיתי אבל שהיא תהיה יותר מסוקרנת לגבי הטלפון של וויל.
גם אני ציפיתי שהיא תהיה מסוקרנת יותר לגבי הטלפון שלו, אבל תכלס זה לא מתאים לה בשלב הזה להיות יותר מידי מסוקרנת ממשהו חדש.
עצם זה שהוא אדם בלי דמון זה חדש בשבילה.
שאלה אבל - אני מבינה שהאיש עם הנחש מחפש את המכתבים כי הם כנראה קשורים למעבר בין עולמות, אבל למה המשטרה מחפשת אותם?
האיש עם הנחש משלם לשוטר מושחת כדי שיעשה דברים עבורו.
איפה אבל לין ואנדרו סקוט שהובטח לי??
טוב, ראינו כבר בעונה שעברה שאנדרו סקוט משחק את אבא של וויל. ואנחנו רואים שהם מחפשים את וויל.
חוץ מזה... זה לא ממש ספוילר כי אלו דברים שבעצם נאמרו בפרק האחרון של עונה 1 ובפרק הראשון של עונה 2, אבל אני אסתיר אותם כי אולי זה אולי פרטים שעוד לא חיברת ואולי את רוצה לחבר אותם בעצמך...
בסוף עונה 1 רואים שהאיש עם הנחש גילה שהבן של מישהו בשם גרומן יוביל אותו אל סכין שמגדל של מלאכים. וברור לחלוטין שהוא מבין שהבן של גרומן הוא וויל. כלומר גרומן זה השם של אבא של וויל. (אם כי מבחינת וויל הוא מכיר אותו בשם ג'ון פארי.
בנוסף בפרק הראשון של עונה 2 לי סקורסבי (המילטון) אומר שהוא מחפש את סטאניסלאוס גרומן. כלומר גם הוא בעצם מחפש את אבא של וויל.

limors2

Active member
אוקי, יש כל מיני דברים שאני יודע אבל אני לא בטוח אם אני קלטתי אותם מהסדרה או שהם זכרונות עמוקים שיש לי מהספרים. ולכן אני מאוד נזהר.
אבל לא נראה לי שנאמר שאבא של וויל (גרומן) הוא כומר.

ההתייחסות שלי אליו ככומר הייתה רפרנס לפליבאג בלבד, כמובן

מילי08

Well-known member
פרק טוב. עדיין איטי קצת אבל אני נהנית מזה דווקא. לא כל סדרה חייבת אקשן תמידי וזה נותן זמן להתבוננות ומחשבות.
קודם כל הגילוי המפתיע שלי - חומריו האפלים מתייחס לחומר האפל של היקום! :-0 מי חשב?! אבל מי זה his? אבא של ליירה? טוב, אולי גם את זה נגלה בהמשך.
וויל חמוד אבל משחק לא משהו. כאילו הוא מנותק מהדמות. הכימיה ביניהם חמודה.
המעבר לצד השני היה קצת מפוספס לטעמי. ליירה התנהגה כאילו היא כבר ראתה את כל זה וחוץ מלהסתכל על האנשים באוקספורד היא לא נראתה מופתעת/ נלהבת.
המגי'סטריום מבסס את עצמו כגוף מאוד אפל ושמרני. הרצח של המכשפות היה עצוב ונוראי. מאוד אהבתי שלא הפכו את זה לדרמה היסטרית והכל היה מאוד מרומז ומאופק.
הראש החדש של המגיסטריום (אפיפיור נגיד?) נראה כמו אחד שלא באמת יודע מה נכון ומאוד מושפע מאחרים, בדיוק מה שקולטר רצתה. קולטר לעומת זאת, מתחילה לפתח יותר ויותר רגשות אמהיים כלפי ליירה, למרות שהיא מנסה לדכא את הרגשות האלה.
אגב האפיפיור החדש- בישיבה הראשונה של כולם ראו אותו עם נחש (או שטעיתי?) ואחר כך היתה לו לטאת חומט ועוד מדברת! אז הסיפור של הדמונים לא כל כך ברור לי. מתי ולמי הם מדברים והאם הם יכולים להמשיך ולשנות צורה? על הקופה של קולטר מאוד עצוב לי דווקא. כי רואים שאין ביניהן שום קשר רגשי וקולטר לא צריכה אותה.
היה נחמד לראות שלשומרים של המגי'טריום יש דמונים בצורת כלבי שמירה.
הסיפור באוקספורד היה טיפה מחופף. ליירה הצליחה לשכנע את הפיזיקאית מהר מידי והפיזיקאית קיבלה את ההסברים של ליירה בלי הפתעות (חוץ מההפתעה שלה כשליירה חוברה למערה). השיח שלה בסוף עם הפיזיקאי הנוסף היה מטריד. למרות הוא נראה חביב, אני חוששת שהוא ינסה לעמוד בדרכן איכשהו.
הסיפור של וויל גם היה קצת מבולגן. אמא שלו נמצאת עם מי? המאמן? המוזיקה ששמו כשהראו אותו גרמו לי לחשוש שיש שם משהו נוסף.
איך וויל לא ידע שיש לו סבא וסבתא? אבא שלו התנתק מהם כשוויל היה תינוק ולכן הוא לא ידע עליהם? אם כן, איך הם היו שותפים לקרן נאמנות?
האליתיום מגניב ביותר. הייתי שמחה לצעצוע כזה, גם אם הוא לא יעבוד לי :-P: חבל שלא מראים יותר איך הוא עובד, כי נראה שמאוד השקיעו שם בגלגלי שיניים ומלאכת מחשבת של מכניקה.

מילי08

Well-known member
החלקים בכנסיה-הקתולית-המפחידה-יותר-משלנו (המג'יסטריום) היו קצת משעממים לדעתי.
באמת? דווקא לא הרגשתי ככה. יותר תחושה של איום מרומז
אני לא זוכר אם הוא ממש ראה בעבר את ליירה אבל נראה לי ברור שהוא זיהה אותה כשהוא ראה אותה.
נדמה לי שהוא היה מאלה שניסו לתפוס אותה כשהיא עוד גרה אצל קולטר, לא?
ליירה מגלה עולם חדש עם טכנולוגיה שונה ומתקדמת אבל לא נבהלת. וזה לא שאני אומר שזה לא אמין, זה נראה לי טבעי לחלוטין בשביל ליירה. היא גם חברה של דוב לבן ענק ומדבר.
אני כן חושבת שזה היה קצת לא אמין. דוב מדבר מבחינתה הוא דבר סטנדרטי כמו שמכונית היא דבר סטנדרטי עבור וויל. אמורה להיות מידת הפתעה לא מכך שהעולם שונה אלא מאיך הוא שונה. עם הטלפון הנייד זה הוסבר טוב, אבל על כל השאר לא. אגב, האם ראינו מכוניות בעולם של ליירה? לא זוכרת פתאום. כי אם כן אז זה באמת לא אמור להפתיע אותה.
אבל כשהיא בוחרת לספר את האמת היא מצליחה לצאת מתוך הבלבול של הפרטים ולהוכיח לפיזיקאית שהיא דוברת אמת
הפיזיקאית אמרה לעמית שלה שזו היתה השיחה הכי פורה שהיתה לה מזה זמן אבל אנחנו לא ראינו את זה. היה יכול להיות מעניין.
מעניין אם הפיזיקאי שהיא דיברה איתו יהווה בעיה וילשין/יגרום לזה שיתפסו את ליירה (ו-וויל), מניחה שכן.
גם לי נראה
זה שהם בגדו בו גם בתור בני משפחה אמיתיים לא היה מפתיע
נכון. מאיך שהראו את הסבתא מציצה מהחלון ורואה את וויל, היה נראה לי שהם יתגלו כרעים.
גם אני לא הבנתי במדויק עד עכשיו..
שאלה טובה. אבל נראה לי שגם היא לא יודעת שהוא יודע לעבור בין עולמות. וכן אני גם אהבתי את האינסטינק של ליירה לא לסמוך עליו ולשקר לו.
זה קטע כזה שכל הרעים מסתירים סודות אחד מהשני. אני חושבת שהוא לא סיפר לאף אחד (אולי רק לאפיפיור הקודם) שהוא עובר בין העולמות, כי אם הוא יכריז את זה אז כל המהות של המג'יסטריום תתבטל.
ואני גם אהבתי את הקטעים עם הפיזיקאית אפילו שזה היה די ממבו ג'מבו מחשבי זה היה מגניב
כמו שכתבתי, קיוויתי ליותר ממבו ג'מבו כזה. לא שהייתי מבינה, אבל היה יכול להיות מעניין
את זה שליירה התלהבה מזה שהיא מלומדת אישה, כי זה כנראה לא קורה בעולם של המגיסטריום שעדיין נמצא בשלב שריפת מכשפות (מילולית).
|כן|
אני גם רציתי שליירה תראה לה את פאן
למה בעצם? זה לא יתרום למדע. לגלות לוויל זה הגיוני כי הם פועלים עכשיו ביחד, אבל מול הפיזיקאית זה לא באמת ישפיע
אני מבינה שהאיש עם הנחש מחפש את המכתבים כי הם כנראה קשורים למעבר בין עולמות, אבל למה המשטרה מחפשת אותם?
כי יש לו חברים במקומות הנכונים וראינו בעונה הקודמת שהוא מפעיל אותם
בסוף עונה 1 רואים שהאיש עם הנחש גילה שהבן של מישהו בשם גרומן יוביל אותו אל סכין שמגדל של מלאכים. וברור לחלוטין שהוא מבין שהבן של גרומן הוא וויל. כלומר גרומן זה השם של אבא של וויל. (אם כי מבחינת וויל הוא מכיר אותו בשם ג'ון פארי.
בנוסף בפרק הראשון של עונה 2 לי סקורסבי (המילטון) אומר שהוא מחפש את סטאניסלאוס גרומן. כלומר גם הוא בעצם מחפש את אבא של וויל.
לא זכרתי את זה, תודה

ממש |שפם|

didalf

Well-known member
יש לנו איזה משהו פנימי שמתנגד ללעשות הרבה שרשורים, אבל אין לזה באמת סיבה טובה.
כן, לאדעת למה. לא אוהבת שיש מלא שרשורים קטנים.
אפשר לפתוח שרשור לכל פרק. אפשר לפתוח שרשור עונתי. ואפשר לעשות את זה בשרשור דיוני הסדרות.
מה שבא לך.
בכל מקרה לא תהיה לנו את הבעיה שיש לנו עם חומריו האפלים כי אני מניח שאף אחד לא מחכה שיס או משהו יואיל בטובו להעלות את זה.
טוב אני רוצה לכל פרק|פטיש|

ועכשיו לפרק:
היא דווקא אמרה באופן די ברור שהיא הינדסה את המצב לטובתה.
בסדר נו לא קלטתי את זה|פנים|
האיש עם הנחש משלם לשוטר מושחת כדי שיעשה דברים עבורו.
אה לא זכרתי|פנים|

טוב, ראינו כבר בעונה שעברה שאנדרו סקוט משחק את אבא של וויל. ואנחנו רואים שהם מחפשים את וויל.
חוץ מזה... זה לא ממש ספוילר כי אלו דברים שבעצם נאמרו בפרק האחרון של עונה 1 ובפרק הראשון של עונה 2, אבל אני אסתיר אותם כי אולי זה אולי פרטים שעוד לא חיברת ואולי את רוצה לחבר אותם בעצמך...
אה נו אני יודעת את כל זה. התכוונתי פיזית מתי נראה את הפרצוף החמוד שלו כבר:-D

קודם כל הגילוי המפתיע שלי - חומריו האפלים מתייחס לחומר האפל של היקום! :-0 מי חשב?! אבל מי זה his? אבא של ליירה? טוב, אולי גם את זה נגלה בהמשך.
חחחחח אני גם חשבתי את זה. ואני כל פרק תוהה למי מתכוון HIS.

אגב האפיפיור החדש- בישיבה הראשונה של כולם ראו אותו עם נחש (או שטעיתי?) ואחר כך היתה לו לטאת חומט ועוד מדברת!
זה עם הנחש לא היה נציג של המכשפות? זה ששפטו כבוגד למרות שהוא בא לשלום?

האם ראינו מכוניות בעולם של ליירה? לא זוכרת פתאום. כי אם כן אז זה באמת לא אמור להפתיע אותה.
לא זוכרת, אבל היא אמרה "המכוניות בעולם שלי לא כאלה מהירות" אז אולי יש משהו? מצד שני בעולם שלהם יש ספינות אוויר זה הרבה יותר שווה.

למה בעצם? זה לא יתרום למדע. לגלות לוויל זה הגיוני כי הם פועלים עכשיו ביחד, אבל מול הפיזיקאית זה לא באמת ישפיע
סתם בשביל התגובה של בנאדם רגיל לדמון, זה משעשע אותי.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ניק וליאורה, אולי תחכו לעדי ולי...? pretty please
לכולנו יש דודים אז זה לא שאנחנו לא מחכים לכן, אלא זה אתן שמתעכבות.
טוב אני רוצה לכל פרק|פטיש|
רגע, את מתכוונת רק בשביל שיימלס שנעשה שרשור לכל פרק, או גם עם חומריו האפלים שנעבור לעשות שרשור לכל פרק?

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני זוכר שגם לי זה בא כגילוי מפתיע בשלב בערך מקביל בקריאה של הספר.
ובשלב מאוחר יותר גם הHis
אני כן חושבת שזה היה קצת לא אמין. דוב מדבר מבחינתה הוא דבר סטנדרטי כמו שמכונית היא דבר סטנדרטי עבור וויל. אמורה להיות מידת הפתעה לא מכך שהעולם שונה אלא מאיך הוא שונה. עם הטלפון הנייד זה הוסבר טוב, אבל על כל השאר לא. אגב, האם ראינו מכוניות בעולם של ליירה? לא זוכרת פתאום. כי אם כן אז זה באמת לא אמור להפתיע אותה.
אני די בטוח שראינו מכוניות גם בעולם של ליירה. זכור לי שהייתה עיתונאית שנלקחה לתוך מכונית ונרצחה.
באופן כללי יש להם טכנולוגיה, היא פשוט שונה. כמו למשל ספינות האוויר.
וליירה ידעה שיש דובים מדברים, אבל איפה שהיא גדלה הם לא היו, אז גם הם זה היה הסתגלות עבורה.
להראות לפיזיקאית את פאן יוכיח מהר מאוד שהיא לא סתם ילדה שממציאה סיפורים
(ואגב, זה שהפיזיקאית הייתה נזירה בעבר נשמע כמו דבר שאפשר לגלות בחיפוש גוגל אז הפתיע אותי שהפיזיקאית קיבלה את זה כסוג של הוכחה שהאלטיומטר אמיתי. (ונראה לי שזה מהדברים שנובעים מכך שהספרים נכתבו לפני שחיפוש גוגל היה דבר ברור)
הפיזיקאית אמרה לעמית שלה שזו היתה השיחה הכי פורה שהיתה לה מזה זמן אבל אנחנו לא ראינו את זה. היה יכול להיות מעניין.
מה זאת אומרת? נראה לי שראינו את רוב השיחה שהיא מדברת עליה.
אגב האפיפיור החדש- בישיבה הראשונה של כולם ראו אותו עם נחש (או שטעיתי?) ואחר כך היתה לו לטאת חומט ועוד מדברת! אז הסיפור של הדמונים לא כל כך ברור לי. מתי ולמי הם מדברים והאם הם יכולים להמשיך ולשנות צורה? על הקופה של קולטר מאוד עצוב לי דווקא. כי רואים שאין ביניהן שום קשר רגשי וקולטר לא צריכה אותה.
את טעית. הנחש היה הדמון של השליח של המכשפות.
דמונים של מבוגרים לא יכולים לשנות צורה. הם מתקבעים בצורה אחת כשאדם מגיע לגיל ההתבגרות.
דמונים של מבוגרים גם מדברים, אבל אולי פחות. בכל מקרה כן רואים לפעמים גם דמונים של מבוגרים מדברים.
ואגב, המין של דמון הוא כמעט תמיד מהמין ההפוך של האדם. כך שלעזריאל יש דמון נמרה בעוד לגברת קולטר יש דמון קוף (ולא קופה). זכור לי שבספר נאמר שיש אנשים שהמין של הדמון שלהם הוא אותו מין שלהם ושהם שונים. אני תהיתי אם זה אומר שהם הומוסקסואלים. אם כי עכשיו שאני חושב על זה אולי יותר הגיוני שזה מראה שהם טרנסקסואלים.
לגבי הקוף של גברת קולטר, אני לא חושב שאין בינהם קשר רגשי, זה פשוט קשר מורכב ובעייתי מאוד. היא משתמשת בו כנשק נגד דמונים של אנשים אחרים (ראינו את זה עם ליירה) בעונה 1 נראה שהיא גם משתמשת בו כדי לרגל (ראינו שהוא באיוורור של הבית שלה). זה הגיוני מאוד שיהיה לה קשר בעייתי איתו כי הרי היא רואה בדמונים סוג של חטא. זאת הסיבה שהיא פועלת לנתק את הקשר של בני אדם והדמון שלהם.
איך וויל לא ידע שיש לו סבא וסבתא? אבא שלו התנתק מהם כשוויל היה תינוק ולכן הוא לא ידע עליהם? אם כן, איך הם היו שותפים לקרן נאמנות?
טוב לשאלה הראשונה את ענית בעצמך.
התשובה לשאלה השניה היא כנראה כן.
התשובה לשאלה השלישית היא כי הגיוני שאבא שלו כן חשב שההורים שלו ידאגו לבן שלו אם משהו יקרה לו. אבל גם ייתכן שזה קרן נאמנות של כסף שהסבא והסבתא עצמם יצרו בשביל וויל כשהוא היה תינוק ולכן הם שותפים לה.

אה לא זכרתי|פנים|
אני שכחתי המון דברים מהעונה הראשונה, אז זה בסדר.

אאאאאאהההההההההההההה......
עכשיו אני מבין

didalf

Well-known member
אוקי תזכירו לי דברים - למה בכלל לי מחפש את גרומן?
ו-וויל לא ראה את האיש השחור שעקב אחריו כל העונה שעברה?
איש שחור עם נחש (אני אקרא לו נחשון מעכשיו כי לא הבנתי מאיפה ניק הביא את השם הזה) הוא זה ששלח לגברת קולטר הודעה? איך הוא הגיע לשם בכלל?? ואז חזר תוך שניה לאוקספורד? זה לא שיש שער מכל מקום.
איזה חלאה נחשון הזה:-[ הופתעתי אבל שהוא כבר חשף את עצמו בפניהם. ואיפה הנחש שלו בכלל? ציפיתי שאם הוא כבר חושף את עצמו שיוציא גם את הנחש.

שכחתם לציין אבל היה נחמד לראות את יוריק הדובי.

אה ברור שזה הוא ראו את הפנים שלו.

אהההה וואו לא זכרתי בכלל תודה, זה מסביר מה הקטע עם הסכין.

חחחחחחחח אני גם:-D פופקורן זה ממכר.
אבל איזה חצופים הם בסרט וואי גם לא מפסיקים לדבר וגם הוא מתעסק בטלפון!! חוצפה. תנו לאנשים לראות הדוב פדינגטון בשקט.
חחחחח זה גדול באמת. וכזה דבר נכון לגבי פופקורן (וגם במבה תכלס)
רגעעע אתה אומר שפופקורן ובמבה זה לא טעים??:-0:-0

אני הבנתי אבל היית צריכה לכתוב כומר סקסי:-P:
בטוח השותף המלשן פויה. ובאמת מעניין מה קורה שם.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
בגלל מחסור בזמן היום (ואתמול בעצם) עוד לא הגעתי לראות את פרק 4

אוקי תזכירו לי דברים - למה בכלל לי מחפש את גרומן?
ו-וויל לא ראה את האיש השחור שעקב אחריו כל העונה שעברה?
איש שחור עם נחש (אני אקרא לו נחשון מעכשיו כי לא הבנתי מאיפה ניק הביא את השם הזה) הוא זה ששלח לגברת קולטר הודעה? איך הוא הגיע לשם בכלל?? ואז חזר תוך שניה לאוקספורד? זה לא שיש שער מכל מקום.
איזה חלאה נחשון הזה:-[ הופתעתי אבל שהוא כבר חשף את עצמו בפניהם. ואיפה הנחש שלו בכלל? ציפיתי שאם הוא כבר חושף את עצמו שיוציא גם את הנחש.

שכחתם לציין אבל היה נחמד לראות את יוריק הדובי.
בפרק 2X01 לי אומר שהוא מחפש את גרומן כי הוא שמע שיש לו איזה חפץ שיכול לספק הגנה והוא רוצה להשיג אותו עבור ליירה.
לפחות זה מה שאני זוכר.
לא נראה לי שוויל ראה את האיש השחור. אולי בעצם כן כי היה באמת מישהו שבא אליו הביתה וטען שהוא חבר ישן של אבא שלו. או אולי הוא רק דיבר עם האמא... בקיצור אני לא זוכר המון דברים.
אני לא מבין את הבעיה עם זה שהוא שלח לגברת קולטר הודעה. יש שער והוא עובר בו באופן קבוע. זה לא שהוא הגיע לאיפה שגברת קולטר נמצאת בו, הוא פשוט חזר לעולם שלו ושלח הודעה.
והנחש שלו רוב הזמן מסתתר בשרוול שלו.

נכון היה נחמד לראות את יוריק.

אני מת על פופקורן ועל במבה. אבל...
פעם נתתי למישהי מאנגליה לטעום במבה והיא לא הבינה איך זה שונה מקרטון.

didalf

Well-known member
בפרק 2X01 לי אומר שהוא מחפש את גרומן כי הוא שמע שיש לו איזה חפץ שיכול לספק הגנה והוא רוצה להשיג אותו עבור ליירה.
לפחות זה מה שאני זוכר.
אה תודה, מניחה שזה הסכין הזה.
טוב נו כבררר תמצאו את גרומן אני רוצה כומר סקסי!!

אני לא מבין את הבעיה עם זה שהוא שלח לגברת קולטר הודעה. יש שער והוא עובר בו באופן קבוע. זה לא שהוא הגיע לאיפה שגברת קולטר נמצאת בו, הוא פשוט חזר לעולם שלו ושלח הודעה.
אוקי ובאיזה מייל אקספרס הוא שלח את הפתק הזה בדיוק? השער שלו עובר לאוקספורד שלהם. היא נמצאת באיזה חור בצפון.

פעם נתתי למישהי מאנגליה לטעום במבה והיא לא הבינה איך זה שונה מקרטון.

בגלל מחסור בזמן היום (ואתמול בעצם) עוד לא הגעתי לראות את פרק 4
יופי חכה עוד טיפה כבר ותהיה בקצב שלנו:-P:

didalf

Well-known member
אה עוד משהו שלא הבנתי 203 - נחשון ו-וויל וליירה ומשתמשים באותו שער. איך זה שהוא עובר בין העולם שלהם לרגיל והילדים הגיעו לעיר המוזרה הזאת?

למעלה