שרשור הצעות לכנס

danielthewhite

New member
שרשור הצעות לכנס

שלום לכולם. בעקבות ריבוי ההצעות המקוריות והחשובות לשיפור הכנס, ההצעה של פעמונית להעביר את זה למארגנים, פתחתי שרשור בשביל זה. אז כל אחד מוזמן לכתוב את הצעותיו(גם אם כבר העלתם אותם בשרשורים קודמים) ובסוף השבוע אצור מזה מסמך סיכום מסודר. שימו לב שהכוונה פה היא הצעות קונקרטיות ופחות תחושה אישית או ביקורת כללית.

yabash

New member
ריכוז ההצעות שלי

1. שטח אוהלים לג'אגלרים ושטח אוהלים ללא ג'אגלרים - כל עוד הם לא מפריעים ומכניסים כסף לקופת הכנס - שיבואו בהמוניהם! 2. שלט גדול בכניסה לאולם לגבי הציוד, ושלט גדול בכניסה לסחנה לגבי זה שמי שלא ג'אגלר מן הסתם לא יהנה לאורך זמן. 3. נראה לי שרוב הג'אגלרים שבאים הולכים לכל ההופעות. לכן, הרבה יותר הגיוני שיהיו שלושה סוגי צמידים: א. צמיד ליום אחד (כמו שהיה בכנס השנה) ב. צמיד לכל הכנס בלי ההופעות, ויהיה ניתן לקנות בנפרד כרטיסים להופעות. ג. צמיד לכל הכנס + כל ההופעות 4. כל ההופעות (כולל במה פתוחה וכו' וכו') לא יהיו באולם אלא במקום אחר, כך שהאולם יהיה חופשי לאימונים כל הזמן. בנוסף, אני תומך בהצעות ש: 1. חולצה... 2. החתמה לגבי כללים (ציוד, שחייה וכו'). 3. יותר סדנאות.

gjook

New member
ההצעות שלי ...

1.חולצה שנבחרת מראש , כמו שכבר נאמר .. 2.איסור על הכנסת כלבים , גם קשורים , מנסיון גם זה לא עוזר...-ממה שהבנתי בכנסים באירופה חל איסור מוחלט להכניס חיות מחמד , תקנו אותי אם אני טועה , וגם אם אני טועה , אז ניהיה יחודיים בנושא ...
3.פיתרון להכנסה לשעות בודדת אורחים , -זה נושא בעייתי אני יודע , דיברתי איתו עם רון , בכל מקרה לי למשל יש משפחה שרוצה לבוא כמה שעות לפני המופע הבן לאומי להביא לי קצת אוכל , לשבת איתי , לעזור לי לסחוב את הציוד הרב לאוטו , (וכמובן להיכנס למופע, שעליו הם שילמו..) ואני לא חושב שזה הגיוני שמשפחתי תשלם 150-200 ש"ח ..כדי לבקר אותי ,כמו בשנים עברו שהדבר היה אפשרי כי הכניסה לאולם הייתה מחייבת בצמיד ולא הכניסה למתחם... עכשיו הנושא הוא בעייתי כי רון טוען שהדבר יכול ליצור מצב שאנשים מנצלים את זה לרעה- כלומר אומרים שהם רק באים לבקר את הילד ונשארים כל ימי הכנס...(-בן משפחה אחד ירשם , וכולם יכנסו בחינם..), עכשיו קצת חשבתי בענין , ויש לי רעיון , שהוא קצת מוזר אבל יכול אולי להוות פיתרון , כל מי שירצה רק לבקר את ילדיו , יצטרך להשאיר בכניסה למתחם סכום כסף , השווה למחיר כניסה לאזור המתחם (נניח 100 שקל לאדם ראשון ו50 לשני ואליך..) עכשיו האנשים בכניסה ירשמו על דף את שם האיש , וליד השם את שעת הכניסה למתחם , אם האדם נשאר נניח יותר מ4.5 שעות אז הכסף ילקח לטובת הכנס , וכשהאדם יבוא לקחת את הכסף הוא יקבל צמיד במקום.ולא יכולו להחזיר לו את הכסף.. אני מודה לכך שזה קצת כאב ראש , אבל מבחינת עבודה אני לא בטוח שזה מוסיף לעובדים בכניסה עבודה רבה , ומבחינת תועלת אני מאמין שזה יפתור בעיה ,שכפי שהבנתי היא לא רק שלי אלא של כל מיני אמאות , (אני במקרה גם ראיתי..) שבאות להביא במבה לילד ולשבת איתו קצת . אם יש לכם רעיון אחר אתם מוזמנים לכתוב, או אם אתם חושבים שהרעיון טוב\לא טוב אני אשמח לקבל ביקורות ,(אפשר כאן או בהודעה פרטית..)

yabash

New member
הרעיון שלך לא משהו

הוא ייצור הרבה בלאגן. עדיף בהרבה שאה תצא מחוץ למתחם אל המשפחה שלך ותוכל לשבת איתם איפשהו.

gjook

New member
אתה יכול להסביר

לי למה זה יוצר הרבה בלאגן ?... וחוץ מזה אין מקום טוב יותר לשבת מאשר במתחם שבנית ברחבה של הדשא מעל האולם..., בעיקר כשהסחנה מלא באנשים ...אבל תשמע אם זה מפריע רק לי אז בסדר לא צריך לעשות כלום , הבעיה שראיתי שזה מפריע להרבה אנשים...

Alon Erez

New member
אתה לא לבד

גם אותי באה המשפחה לבקר ( ליתר דיוק המשפחה של אישתי). ואכן זה מחיר לא זול למספר שעות. הרעיון שלך לא רע אבל גם לא פשוט, לעיתים יש לחץ בעמדת הרישום ואז זה הדבר האחרון שהם רוצים להתעסק איתו. אבל יתכן והרעיון של פיקדון כדי להבטיח יציאה בזמן אפשרי בימים שבהם אין לחץ ( ואז באמת מי שבא ומביא אספקה מהבית זה נחמד). מה שחשוב בעיני זה להבהיר מראש את המחיר. הודעתי לכל מי שאמר לי שהוא רוצה לבוא שהוא יאלץ לשלם לכנס בניגוד לשנים עברו. אולם מה שלא ידעתי (ולמיטב ידיעתי גם לא נכתב) זה שמי שבא אפילו ליום אחד לכנס נדרש לשלם יותר בכניסה לסחנה. אין לי בעיה אם זה רק כדאי שזה יובהר מראש. ההצעה שלי היא להוסיף מחירון - ובו כתוב בצורה ברורה מה מכוסה ומה לא וכמה עולה. - מי שבא ליום אחד ( האם יש הבדל אם זה היום הראשון או לא) כמה הוא צריך לשלם לכנס וכמה לסחנה. - מי שבא ליותר מיום אבל לא לכולם כמה יעלה לו. - המחיר של כל הופעה והאם היא כלולה בכרטיס יומי או לא. האם יש הבדל אם זה סתם ביקור או שהחמות טרחה ובאה
בקיצור לנסות לכסות את כל האפשריות. בלי קשר אני חושב שהרעיון של לסגור את כל המתחם היה מצוין.

yabash

New member
אתן דוגמא לשיחה סטנדרטית:

"שלום, באתי לביקור ואני רוצה לצאת." "מצטער אדוני, עברו 4.5 שעות." "לא, אני הרי בדקתי בשעון." "אדוני, אתה נכנסת ב - 15:34 ועכשיו 20:20." "לא נכון! אני נכנסתי ב 15:50." "מצטער - אני לא יכול להחזיר לך את הכסף." "אבל...!" וזאת הדוגמא לבן אדם רגוע. ואם זה היה האיש הידוע לשמצה עם הכלב? XD חוץ מזה, מה הם יעשו - יתחילו למדוד לכל אחד זמן? יקנו סטופר ויתחילו למדוד לכל אחד בנפרד? אולי כתאוריה על הנייר זה יפה, אבל זה לא יעמוד במבחן המציאות.

gjook

New member
אפשר לפתור את כל הבעיות שכתבת ...

דבר ראשון ,יש פיתרון לבעייה הדי פשוטה הזאת. 1. אפשר ברישום לרשום את הזמן בתיאום אם שעון האורח , לדוגמא., אפשר שבקלה ירשמו את השעה לפי השעון של הארוח (זה בדרך כלל 5 דקות לפה או לשם) , ואז הוא לא יוכל לבוא בטענות. ולגבי הסטופר , זה באמת מגוחך אבל כנראה שלא הבנת את השיטה... הם פשוט רושמים את זמן הכניסה , לדוגמא 15:50 (לפי השעון של האורח..)-שזה אולי 10 דקות שונה משלהם.. וכשהאורח בה בחזרה לקבל את כספו שואלים אותו מה השעה אצלו , ואם עברו לפי הזמן שלו יותר מ4.5 שעות , אז כספו לא יוחזר...

yabash

New member
חוץ מזה -

אנשים יכולים לנצל את זה ו'לבוא לבקר' כל יום.

Alon Erez

New member
שביקור לא יהיה חינם

אלא יעלה סכום מינימלי. הכל פתיר השאלה כמה התעסקות זה והאם זה שוווה. צריך לזכור שאורחים למרות שזה מאוד כיף שהם באים הם לא קהל היעד.

יצא לך לשבת או להיות בדסק?

אם היית שם בטח היית עד ללחץ הגדול שהיה בזמנים לא מעטים, ולוויכוחים המתישים והמעיקים שליוו את השהות שם כמעט כל הזמן (שוחח על כך עם יעל רוט או רון אטצקי). נראה לי שהדבר האחרון שהם צריכים זה להתחיל לנהל רישום פרטני של שעות כניסה ויציאה עם מערכת מעקב אחרי פיקדונות ותעודות זהות. חליק, אם מישהו רוצה לבקר את הילד/בעל/סבא שלו בלי לשלם לכנס, כל מה שהוא צריך לעשות זה להרים טלפון ולהיפגש עם בן המשפחה שלו 100 מטר משם, בסחנה, מחוץ לשטח הכנס. שם הוא יוכל להעביר לו/לה את כל הבמבה שהוא רק רוצה, בלי לשלם שקל לכנס. אני לא מבין למה בכל פסטיבל/אירוע/מועדון אחר זה מובן מאליו שמי שנכנס משלם ומי שרק רוצה לבקר נפגש בחוץ, ורק כאן צריך לסבך לעובדים בדסק (חלקם הגדול מתנדבים) את החיים? ואגב אם ההורים שילמו על המופע ורוצים ללכת לראות אותו, מה הם עושים בסחנה? המופע בניר דויד? אפשר גם להיפגש איתם שם דרך אגב. זו גם אית הסיבות שהשקיעו בצמידים - כדי לאפשר לבאי הפסטיבל כניסה ויציאה חופשיות לכל אורך היממה. אגב כלבים אסור להכניס לסחנה. נקודה. הילד שלי דרך אגב קיבל גורה חדשה לפני שבועיים ליום ההולדת וזו הסיבה שהמשפחה שלי (וגם אני הרבה מהזמן) לא היינו בכנס - היה לנו ברור שאי אפשר להביא אותה לסחנה, ולעזוב אותה לבד או עם מישהו אחר אי אפשר עוד. כנראה שזה לא ברור משום מה לכולם. ביקרון זו אחריותם של עובד הסחנה לאכוף את החוק הזה, ונדבר איתם לקראת השנה הבאה שאכן יעשו זאת ביתר תקיפות. איציק

גלי נצר

New member
בעינין הצעות לכנס - כניסה חד יומית

קודם כל - תודה לכל המארגנים על כנס נפלא. הזמנתי לכנס ילדים אותם אני מלמד ג'אגלינג, ואפילו גרים באזור והם רק בתחילת דרכם בתחום והם צעירים ומאד תלויים בהוריהם. יצא שרובם לא הגיעו - בגלל המחיר. לי ברור שהמחיר אינו גבוה, ובשבילי הכנס שווה גם אם יעלה כפול. אבל למשפחות (ילדים שעוסקים בג'אגלינג, אחיהם והוריהם) זה יוצא יקר כשבאים ליום אחד להתרשם מהכנס, מהתחום ובכלל. ברור לי שיכולה להיות בעינין ההרשמה, אך לדעתי - אם רוצים שיבואו להטוטנים חדשים, צעירים ונמצרים, שווה לחשוב על האפשרות לכניסה חד יומית במחיר זול יותר ממה שהיה השנה (לדוגמא: כניסה לסחנה להורה +ילד+אח ובנוסף כניסה לכנס) גלי נצר

תשובות מהשרוול

> 1. שטח אוהלים לג'אגלרים ושטח אוהלים ללא ג'אגלרים - כל עוד הם לא מפריעים ומכניסים כסף לקופת הכנס - שיבואו בהמוניהם! לא חושב שאני או מישהו אחר עומד מאחורי המשפט האחרון. ה"דיל" בסחנה הוא מדהים מבחינת מה שקורה בשאר הארץ בפסח, בלי קשר לג'אגלינג- אפילו רק הקמפינג. לכן הסיבה היחידה שעד עכשיו הכנס לא הפך לקטסטרופה (מישהו היה פה בפארק הירדן או בכינרת בפסח? אפילו במחנה פליטים ברפיח פחות צפוף) זה שהתנגדנו לכל שיווק או פרסום באופן פעיל. אם יבואו פתאום 3,000 לא-ג'אגלרים ("בהמוניהם" כפי שכתבת) לעשות קמפינג, אני בטוח שתרצה למשוך את המשפט הזה חזרה! הכנס עד כה ניסה לשחק על הגבול העדין שבין כנס לפסטיבל. הפיכה לפסטיבל תהיה בסופו של דבר הרסנית לדעתי, כי המקום והארגון והאווירה פשוט יקרסו בצורתם הנוכחית, והכל יהיה חייב להפוך לעסק מסחרי בסגנון בומבמלה או בראשית, וביי ביי לכל מה שאוהבים בכנס. לעשות מתחם ל"לא ג'אגלרים" זה בעצם להכיר בהפיכת הכנס לפסטיבל, למסד את זה, ודה-פקטו לעודד את זה. קצת מחשבה לעתיד תראה שצריך לחשוב על דרכים לעצור את התהליך, לא למסד אותו. > 2. שלט גדול בכניסה לאולם לגבי הציוד, ושלט גדול בכניסה לסחנה לגבי זה שמי שלא ג'אגלר מן הסתם לא יהנה לאורך זמן. לא יהנה? למה לא יהנה? למה כל הלא-ג'אגלרים האלה באים שנה אחרי שנה ומביאים כל פעם גם את החברים (ובשנה הבאה גם את החברים של החברים וחוזר חלילה)? מה שכן, צריך להבהיר את אופי הכנס. להגיד "לא תהנו" זה סובייקטיבי וגם ברב המקרים שגוי. כן צריך ליצור תיאום ציפיות ולהבהיר שהרבה מהזמן אין כאן הופעות ופעילויות לילדים אלא אנשים שמתאמנים ושהציוד הוא פרטי. > 3. נראה לי שרוב הג'אגלרים שבאים הולכים לכל ההופעות. לכן, הרבה יותר הגיוני שיהיו שלושה סוגי צמידים: א. צמיד ליום אחד (כמו שהיה בכנס השנה) ב. צמיד לכל הכנס בלי ההופעות, ויהיה ניתן לקנות בנפרד כרטיסים להופעות. ג. צמיד לכל הכנס + כל ההופעות פייי, איזה בלגאן. בא לך אולי ליסוע לסין ולייצר את כל סוגי הצמידים האלה (כמו ששחר עשה בשנה שעברה)? ומי ישלם עליהם ועל הפחת העצום מזה שכשיש כל כך הרבה סוגים גם צריך לייצר ספירים מכל הסוגים? ומה לא עובד טוב כרגע עם כרטיסים להופעות, כמו שיש בכל מקום בארץ ובעולם? רוצה ללכת להופעה - קנה כרטיס. נראה לי הגיוני וגם עלויות הייצור של הכרטיסים והגיוון האפשרי הם לאין ערוך הגיוניים יותר משל צמידים (הרבה אנשים באו והלכו בתאריכים שאיפשרו להם לראות רק את המופ המיוחד והישראלי, או לחילופין רק את הבינלאומי, או רק את המיוחד, או רק את הישראלי וכו' וכו'). > 4. כל ההופעות (כולל במה פתוחה וכו' וכו') לא יהיו באולם אלא במקום אחר, כך שהאולם יהיה חופשי לאימונים כל הזמן. "מקום אחר"? איפה? באולם בניר דויד שתפוס כל הזמן במופעים, חזרות, הקמות ופירוקים, ושצריך איש טכני בתשלום כדי לתפעל אותו? בחוץ בתנאים מעאפנים? בוינגייט? דבר אחד זה להגדיר בעיה קיימת (פחות מדי זמן אולם פנוי) ודבר אחר זה להציע מין פיתרון בעלמא בלי קשר למציאות. אני חושב שהיתה בעיה השנה, אבל היא נגרמה בגלל כמה הפתעות - הטרמפולינות לא הסתדרו באולם בניר דויד בגלל מבנה התקרה באולם, ולכן היו צריכים לסגור עבורם את האולם, והיתה התקפת קרקסים... זה דבר שצריך לשקול, ואולי (כמו בשנים עברו) להוריד את המחיצה ולערוך את המופע רק בחצי מהאולם. איציק.

DeadalusX

New member
מה שאני הייתי רוצה להבין

זה למה הכנס כל כך יקר? באתי רק לשישי שבת, משישי בצהרים עד שבת בערב, והמחיר היה 190 שח, 90 לסחנה ועוד 100 לכנס, לא כולל הופעות, לסחנה אני מבין שאין מה לדבר בגלל שמארגני הכנס לא קשורים אליהם כל כך (אולי כן, אני לא יודע), אולי אפשר לארגן את הכנס במקום אחר שלא יעלה כל כך הרבה כסף, כי 90 שח בשביל חלקת דשא לישון עליה זו לא עיסקה טובה בעיניי עכשיו ה-100 שח ששילמתי לכנס עצמו, אני לא כל כך מבין לאן הם הלכו, אם בשביל לישון באזור כבר שילמתי 90 שח, כל שאר הפעילויות היו פעילויות של אנשים שמשתתפים בדיוק כמוני בכנס, כלומר אנשים שגם שילמו כמוני בשביל להכנס, אני מבין שיש עניין של אולי אבטחה ולא יודע מה עוד, אבל 100 שח זה באמת הרבה, ויחד עם הסחנה זה מלא עכשיו אני יוצא מנקודת הנחה שהמחיר לא קשור למופעים, בגלל שמשלמים עליהם בנפרד. תבינו שבאתי בשביל יומיים, לא הלכתי לשום מופע, רק הסתובבתי בין ג'אגלרים אחרים, עשיתי סדנה אצל רונן וזהו בגדול, מבחינתי זה פשוט היה מפגש ג'אגלינג גדול שעלה 190 שח בגלל שעיקר הכנס מורכב מהאנשים שבאים אליו אני אשמח ליותר שקיפות בתקציב,

Aiyegbeni

New member
כי

כמעט כל כנס ג'אגלינג אחר במקום אחר בעולם עולה יותר, בייחוד תמורת מה שהכנס מציע. זה שלא הלכת לאירועים החינמיים שהכנס מציע זה חבל, או לא, מה שבא לך. בשישי ושבת הייתה תחרות אבי, במה פתוחה, מופע אש, ומלא סדנאות. חוץ מזה שזאת לא סתם "חלקת דשא לישון עליה", אלא יש לך את כל הסחנה לרחוץ ולנפוש בו (90 ש"ח זה מחיר ליום אחד, מי שבא לכנס יכול לנצל אותו עד לחמישה ימים). אני חושב ש 100 ש"ח ליומיים כנס (לא ברישום מוקדם) זה יחסית קצת בתמורה למה שאתה יכול לקבל. יש מחשבה אפילו להעלות את המחירים כדי "להרתיע" לא ג'אגלרים שבאים "לתפוס טרמפ" על הדיל הנוח הזה. מקווה שהצלחתי להבהיר משהו ושנהנית בכנס. אורי

DeadalusX

New member
ברור

שיש מלא דברים חינמיים אבל מה שאני מתכוון זה שבכל הדברים החינמים, מי שמארגן ומופיע אלו האנשים שבאים להשתתף בכנס,אתה מבין למה אני מתכוון? אני שואל מה עושים עם ה100 שח שמשלמים בשביל הכנס, אתה אומר שזה הולך לדברים כמו במה פתוחה ותחרות אבי? אתה אומר אולי שמי שהעביר סדנאות בכנס שילמו לו? (יכול להיות שכן, אני רק שואל) אני בעצמי הופעתי במופע אש בשבת ועדיין הייתי צריך לשלם. לסיכום, נהניתי בכנס אבל עדיין לא הצלחת להבהיר.

Segev Shilton

New member
מממממממ

דבר ראשון חשוב להבהיר שכל הכנס מאורגן בצורה התנדבותית לחלוטין, אתה צריך להודות להרבה אנשים כמו רון אטצקי , אורי , יובל, אוהד ועוד כל מיני אנשים שמשקיעים שעות על גבי שעות בלי לקבל כל תמורה (אולי קצת מחיאות כפיים במופע הבינלאומי) כנס ג'אגלינג אירופאי (שנותן את אותם התנאיים פחות או יותר, אולי עם שירותים נקיים יותר) עולה 100 יורו לשבוע, בהרשמה המוקדמת. מחיר של 50 ש"ח ליום או 150 לכל הימים הוא מחיר מצחיק בהשוואה לדברים שאותם אנחנו מקבלים. לגבי הסחנה - אני כבר כמה שנים בעד להעתיק את הכנס למקום נורמלי עם אולם ממוזג , שירותים נקיים וכו' - לצערי עוד לא מצאנו מקום כזה. בכל אופן 90 ש"ח ל5 ימים (או 18 ש"ח ליום) זה באמת מחיר נמוך, אל תשכח שאתה מקבל שמירה 24 שעות , כניסה לבריכות והדבר הכי חשוב - מקום שהוא רק לג'אגלרים) לGjook - עצה כמו הפקדת חפצים כערבון לכניסה זמנית זה רעיון נחמד, כל עוד אתה מתכנן להיות בכניסה ולעשות את זה עבור כולם, כולל מדידת הזמנים וההסברים לאנשים . אני לא רואה את הפיתרון הזה יישים , הוא רק ייצור בלאגן ו"טעם רע". כולנו זוכרים את כמות ה"מסתננים" לאולם בשנה הקודמת (מישהו אמר החלפת צמידים?). רוצים להביא חברים ומשפחות? אין בעיה. צאו מהמתחם ותפגשו איתם בסחנה, הדשא הוא אותו דשא גם בחוץ- כמובן עדיף שישלמו ,יכנסו פנימה וילמדו ג'אגלינג =) שגב

למעלה