שרשור הצעות לכנס

danielthewhite

New member
צריך לזכור

שגם הדברים החינמיים לכאורה עולים כסף. נפט למופע אש צריך? גם ביטוח מיוחד? לבמה הפתוחה צריך ציוד הגברה? צריך לשכור אולם בניר דוד בשביל המופע הישראלי? בקיצור, יש מעט דברים שבאמת לא עולים כסף לאף אחד. חוץ מזה שהרבה מהכסף הולך לאמנים מחול עבור בואם לכנס הזה לא מכוסה במלואו על ידי המופע הבין לאומי, והם גם מעבירים סדנאות פתוחות וכו'. מה שכן, אני זוכר שבעבר פורסמו דוחות כספיים של הכנס. אולי אפשר לחזור לזה? אתה יכול להיות בטוח שהכסף מושקע היטב ואם יש שארית היא הולכת למיני כנס

DeadalusX

New member
אוקיי סבבה

אם יש דוחות כספיים אני אשמח לראות, אתה אומר שהאמנים שהגיעו מחול הכנס שילם על ההגעה שלהם? אני לא מתכוון למי שהיה במופעים כי בשביל זה היה תשלום נפרד למרות מה שאתה אומר, נפט וציוד הגברה, התשלום נראה לי קצת גבוהה

Aiyegbeni

New member
אז למי אתה מתכוון?

האמנים שהיו מחו"ל היו רק אמנים שאנחנו הזמנו (חוץ מכמה ג'אגלרים חצי מקצועיים שהחליטו משום מה להגיע על דעת עצמם וכספם). מאז ומעולם הכנס משלם לאורחים על הטיסות+לינה+כלכלה+אוכל+אירוח+שכר עבודה, לפני בזמן ואחרי הכנס, לכל תקופת השהות שלהם בארץ (שלפעמים היא גם שבוע וחצי למשל). הנתח הגדול מהתקציב לפי מיטב ידיעתי מופנה לאורחים מחו"ל, וזה לא סכום מועט... אבדוק בקשר לדוחות.

DeadalusX

New member
אני מתכוון

לתשלום של הכנס עצמו בלי המופעים, אם הכנס מזמין אומנים מחול בשביל להופיע אז התשלום של ההופעה שלהם צריך להיות בנפרד, אני מתכוון שהתשלום הבסיסי של הכנס בלי המופעים הוא גבוהה, בקיצור אני מקווה שהבנת למה אני מתכוון כי כבר נמאס לי לנסות להסביר peace

Aiyegbeni

New member
אני חושב שהבנתי

אבל אני חושב שהתגובה פה של איציק קצת הרבה יותר טובה מכל מה שאני, שגב ודניאל ניסינו להסביר לך...

אוף

אתה יודע, בכל השנים שארגנתי הדבר היחיד שהייתי קצר רוח לגביו זה האנשים עם ה"למה הכנס כל כך יקר". לא אמנים שמפספסים טיסות, לא ציוד יקר שאובד או נשבר, לא הברזות של אנשי מפתח. לא, רק אלה עם הטרוניות על המחיר. אז ממש ממש בקצרה: 1.לא שזה קשור לכנס, כי זה כסף שהולך לסחנה, אבל 90 ש"ח (המחיר לשהות של 5 ימים) נראה לך מוגזם ל"חתיכת דשא"?! אתה לא יכול להיות רציני ידידי. "חתיכת דשא"? ומה עם המקלחות? השירותים? הסחנה שמסביב? כנראה שכמו שאר הדברים גם אותם אתה לוקח כמובן מאליו. אתה יודע מה, נראה אותך מוצא "חלקת דשא" עם מים זורמים ושירותים לישון עליה בפסח ב 22.5 ש"ח ללילה! אפילו סתם חניון חצץ מסריח של קק"ל עם ברז מים עולה 50 ש"ח ללילה עם אוהל, ושם אין סחנה מסביב. הרי אם זה היה דיל כך כך רע אז למה באים כל האנשים האלה שאין להם קשר לג'אגלינג בכלל ואפילו לא נכנסים לאולם או למופעים? אולי הם מזוכיסטים? ואגב אם נשארת שני לילות המחיר אינו 90 ש"ח אלא 45 ש"ח. 2. בוודאי שהמחיר קשור למופעים. התשלום על הכרטיסים המופעים אינו ריאלי. כמה עולה כרטיס למופע של, נניח, פיליפ ז'אנטי, אתה יודע? 250 ש"ח במקום זול, 350 ש"ח במושבים הטובים, ויותר מכך בשורות הראשונות. ממש לא 50 ש"ח כמו מופע ברמת השקעה דומה שנערך בכנס. ואיך זה אפשרי? קצת בזכות ה 100 ש"ח המסכנים והלא ריאליסטיים לחלוטין שלוקחים בכניסה לכנס, והרבה בזכות עבודה מטורפת של כמה אנשים שעושים קצת יותר מלשבת ולתקתק על מקלדת כל מיני טרוניות. 3. היו גם מופעים ללא תשלום. לדוגמא הטרמפולינות. יש לך מושג כמה זה עלה? בוא נסבר את אוזנך: 1800 יורו (כ 10,000 ש"ח) רק הטיסות, בנוסף לזה הוצאות נסיעה של כ 200 יורו, הטרמפולינה עלתה כ 6,000 ש"ח (4000 לטרמפולינה אחת שבסוף נקרעה, עוד 1000 להחלפה, עוד 500 על העץ למדפים בצדדים, עוד 500 לנסיעות הלוך ושוב 3 פעמים של יובל עם כל הטרמפולינות האלה). בקיצור קרוב ל 20,000 ש"ח רק על המופע הזה, שזה מה שנקרא "עלות גולמית" בלבד. כלומר אין אפשרות בכלל לתמחר את הזמן, האנרגיה, הכישורים וההשקעה שנדרשו מיובל (בעיקר) ומאנשים אחרים בלהשיג, להתאים ולבנות את הציוד למופע הזה. 4. הטענה המצחיקה ביותר "לא הלכתי לשום מופע, סתם הסתובבתי בין הג'אגלרים". חביבי, באת לכנס הלהטוטים. זו הפקה אחת שיש לה חלקים רבים ששלובים זה בזה. אם לא השתמשת או לא השתמשת בחלק ממה שהכנס מציע זה עניינך ולא עניינו של אף אחד אחר. תגיד, אם היית הולך וקונה אוטו חדש היית אחר כך חוזר לחנות ומבקש החזר כי אתה לא משתמש במזגן, או כי אתה אף פעם לא מסיע מישהו מאחורה אז בבקשה גם החזר על החגורות מאחור? ואגב, ציינת שהלכת לסדנה אצל רונאן. איך אתה חושב הוא הגיע לכנס? ברגל? ואיפה הוא הופיע? באולם מופעים שקיבלנו בחינם? ומי ביטח את הפעילות שהוא משתתף בה? אולי אתה? ומי שילם לו על המופע? ומי שילם לאיש הטכני שהפעיל את ציוד התאורה וההגברה (שבאורח פלא היה שם, איזו מקריות)? אתה מתחיל להבין את הטעות שלך? באת לכנס, לא למפגש ג'אגלרים גדול ותו לא. במפגש ג'אגלרים לא היית יכול לישון בסחנה בפסח, לא היית יכול לעשות סדנה אצל רונאן, ולא היית יכול ליהנות מעשרות דברים אחרים שבמקרה בחרת לא לנצל אבל זה כבר עניינך אתה. רוצה מפגש ג'אגלרים? סבבה. בוא לפרדס חנה, בוא לתל אביב, להרצליה. יש כל מיני מפגשי ג'אגלינג, ללא תשלום כלל. ואגב זה שהמפגשים הסדירים האלה הם ללא תשלום - אל תיקח גם את זה כמובן מאליו כלל וכלל. מישהו (או מישהם) השקיעו הרבה מאד זמן, אנרגיה (ולפעמים גם כסף) כדי שתוכל לבוא, לפגוש וליהנות ללא תשלום, ולא אתחיל לפרט כי זה לא מעניין. אין לי עניין שתכיר טובה. רק שלא תהיה כפוי טובה. כי זה מוציא את החשק. איציק.

raffivitis

New member
יפה כתבת!!!

וזו רק הגירסה הקצרה! ניתן לשמוע עד לפה את הזעם יוצא על המקשים במחשב.

DeadalusX

New member
תשמעו

לא באתי לתקוף אף אחד, אני רק שואל 1) תקשיב לכנס באתי רק לשישי שבת, (כן ישנתי רק לילה אחד בסחנה) כי מה לעשות לא יכולתי לבוא לכל הכנס וגם הייתי צריך לחזור בשבת בערב כי מה לעשות יש עבודה בראשון, לא שאני מאשים אף אחד בזה שלא יכולתי לבוא לכל הכנס, רק מה שאני אומר שאולי היה אפשר להתחשב בכך. 2) אם המחיר קשור למופעים אז למה אחרכך לוקחים עוד תשלום על כל מופע בנפרד? כדי שהתשלום למופע יהיה יותר זול? זה נשמע לך הגיוני? למה שלא לקחת מחיר פשוט על המופע וזהו? 3\4) אני לא מבין מה הטענה שלך קשורה, אני לא מדבר על המופעים החינמיים שהיו במהלך היום, אני מתכוון למופעים בתשלום, שאם לקחת חלק בהם או לא אני מאמין שזו בחירה שלי, מה לעשות ש250 שח כבר נראה לי הרבה (יש גם אנשים כאלה) לסיכום אני מקווה שלא נעלבת יותר מדי מההתבכינות שלי, באמת שלא באתי לתקוף אף אחד, ולפי התגובה שלך אני מבין שאתה אחד מאלה שהשקיעו את הנשמה בכנס, ותאמין לי שאני מעריך את זה ומודה לך. אני רק זורק לאויר את הנקודת מבט שלי, שתחשבו על זה, סבבה? אני לא חושב שהטענות שלי הם עד כדי כך מנותקות מהמציאות.

הבנת הנקרא

1. אם באת לכנס לשישי שבת היית אמור לשלם פעמיים חד-יומי + 45 ש"ח לסחנה. אכן חד-יומי בכנס עולה 50 ש"ח. אני מסכים שהתשלום הזה, כמו שאר המחירים בכנס, באמת לא הגיוני. לחלוטין לא הגיוני. הוא פשוט בהרבה הרבה יותר מדי זול יחסית למה שאתה מקבל. גם אין לזה מקבילה בשום כנס אירופי, שכולם יקרים הרבה יותר ומקבלים בהם פחות. אם 250 ש"ח נראה לך הרבה, למה לא שילמת 145 ש"ח? זה בדיוק עלות 2 תגים חד יומיים + כניסה לסחנה. נראה אותך נכנס לכנס דו יומי בחו"ל שכולל קמפינג, 13 אמנים מחו"ל, סדנאות כל היום, אולם להתאמן בו, מופעי חינם ועוד ועוד,ב 145 ש"ח (וזה עוד בלי לציין את זה שהסכום הזה כולל שהות באתר מקסים עם בריכות וכו'). 2. המחיר קשור למופעים כי הוא קשור לאורחים מחו"ל שקשורים (גם) למופעים. ציינת שאפילו אתה, שכביכול לא עשה כלום כמעט בכנס, הלך לסדנה של רונאןץ. מה רונאן עשה שם בדיוק? בא להעביר סדנה (גם) לך, ולתת הופעה. הכנס שילם הרבה כסף כדי שרונאן יהיה שם. הדרך בה הכנס מקבל חזרה את הכסף הוא (חלקית) על ידי תשלום הכניסה ו(חלקית) על ידי התשלום למופעים. הדרך בה חלוקה התקציב התבצעה נראית לך לא הגיונית? סבבה. אתה יותר ממוזמן לקחת חלק בארגון הכנס הבא ולהאיר את עינינו (או לחילופין ללמוד עד כמה הדבר שנקרא "הכנס" הוא מרובה פנים וצדדים השזורים אלה באלה, ועד כמה כל אחד שבא רואה רק חלק מהצדדים). 3. מה זאת אומרת מה הטענה שלי קשורה? ההסבר שלי בא להראות לך שהמופעים ה"חינמיים" כביכול היו חינמיים רק מבחינת המבקרים בכנס, לכנס עצמו הם עלו לא מעט (גם בכסף), מה שמסביר (חלק) מעלות כרטיס הכניסה. זאת מעבר למופעים שבניר דויד, שאכן פחות או יותר מכסים את עצמם, אבל לא לגמרי, וכמובן מוסיפים גם הרבה לכנס (סדנאות אמנים וכו' שבלי המופעים לא היו באים). נראה לי מלאכותי ולא הגיוני "להפריט" את המופעים מהכנס. הוצאות רבות אחרות נכנסות לסעיף "תקורה שאינו קשור למופעים ואינן קשורות למה אתה עושה בכנס. אפילו אם אתה לא יוצא מהאוהל צריך לבטח אותך, צריך לשלם לאנשים שיושבים בדסק, צריך לשלם לחברת האבטחה, צריך לדאוג שיהיה ציוד תקין באולם וכו'. ולסיכום, אני חולק נמרצות על ההיתממות ש"אתה רק זורק לאוויר את נקודת המבט שלך". הרי לפי הלוגיקה הזו אני גם יכול להגיד על מישהו ש" הוא מתועב וצריך להרוג אותו באכזריות" (סתם לשם הדוגמא) ואז כשהוא מתעצבן להגיד לו משהו כמו "מה העניין רק זרקתי לאוויר את נקודת המבט שלי, סבבה?". אני דווקא לא הייתי השנה מאלה ש"השקיעו את הנשמה". כן, עשיתי לא מעט דברים בכנס, בעיקר בתחום הציוד (תאורה, הגברה, ציוד לסדנאות, גב במה וכו' וכו') וגם נתתי ללא תשלום הופעה שהכניסה לכנס כ 20,000 ש"ח. אבל קשה להגיד ש"השקעתי את הנשמה", בטח ובטח יחסית לאנשים כמו רון, יובל, אורי או ינאי. דווקא בגלל זה אני יוצא עליך ככה, כי כפיות הטובה שלך פשוט כל כך זועקת, ואני רואה אותה מהצד. מספר פעמים בתקופה שארגנתי יצא לי לשמוע טענות מהסוג הזה, מאנשים שפשוט לוקחים כמובן מאליו דברים שמוגשים להם על מגש כסף, בהשקעה עצומה, במחיר מגוחך גם יחסית לתמורה וגם יחסית למחירה המקביל בכל מקום בעולם. ובזמן שארגנתי הפגנתי (או ניסיתי להפגין
) איפוק, כי חשבתי לעצמי שזה לא לעניין שאני יתחיל לפרט איך עשיתי פה ונתתי שם. ודווקא עכשיו, מהצד, אני יכול להגיד עד כמה זה חורה לי. יש לך מושג כמה עבודה אורי, זה שענה לך כל כך באיפוק כאן למעלה, השקיע, ללא תמורה, בלהביא את כל האמנים האלה לארץ? אלה שאח"כ "בסך הכל" רק הלכת לסדנה אצלם? מישהו הרי עשה את כל התיאומים, קנה את כרטיסי הטיסה, אירח אותם, סידר להם אוהלים, ציוד, מזרנים וכל מה שצריך, הם הרי לא נולדו בסחנה על הדשא וחיכו שתגיע כדי להעביר לך סדנה, נכון? טוב יאללה, מספיק ודי.

ronency

New member
איציק אתה איש טוב מדי אתה...

באמת שיש דברים שמיותר להוציא עליהם כל כך הרבה אנרגיה, ואחד מהם, הוא להסביר/ להצטדק בפני אנשים על האופן שבוא מתקיים דבר כמו כנס ג'אגלינג... יש אנשים שההכרה בעובדה שמשהו פשוט קורה בצורה טובה, מרצון טוב של אנשים אחרים- מפחידה אותם... ולא אתה ולא אני נשנה את זה.. בברכת ישר כוח לכל הנוגעים בדבר, אמנם השנה הגעתי רק ליום אחד (בניגוד ל 11 השנים הקודמות...), אבל כמו בכל שנה, זה אחד הדברים היותר יפים שמתקיימים, והלוואי שימשיכו להתקיים עוד הרבה שנים ! ! ! יאללה שלום שלום, רונן.

Uri Yurman

New member
אני לא חושב שזאת הוצאת אנרגיה מיותרת

יש דברים שראוי שיאמרו. וגם השאלה שנשאלה - ברור שיש עוד הרבה אנשים ששואלים את השאלה הזאת. הייתי לוקח את השרשור הזה ושם בטאגליינס, כך שיהיה אפשר כל שנה כשמישהו שואל למה הכנס יקר, פשוט להפנות אותו שיקרא את השרשור ואז ישאל שוב אם זה לא ענה לו.

o m e r l e

New member
אני חושב שאני מתאים לענייני התיווך כאן

כי השנה בדיוק עשיתי סוויץ מאחד שבא ומקבל את הדברים כמו שהם מבלי לחשוב על עלויות ובעיקר נהנה ממה שהכנס מציע, לאחד שרואה קצת יותר מה קורה מאחורי הקלעים. אז נתחיל בזה ש: א. הכנס צריך עוד אנשים שמוכנים לתת מעצמם שעות של השקעה בהתנדבות כדי לשמר את הדברים הטובים ולשפר את אלה שדורשים שיפור. אני חושב שאם לוקחים חלק בהרמה המטורפת של הכנס, מבינים עד כמה נעשית כאן עבודת קודש והדברים שנראים מובנים מאליהם תופסים פתאום משמעות אחרת. ב. לגבי מחירים, אני חושב שמה שדן בעיקר מפספס כאן זה את הקושי לבצע הפרדה בין עלויות של מופע ספציפי לעלויות כלליות. ואם ניקח נושא קרוב לליבנו אז תשים לב ש: אורי אירגן לרונאן כרטיס טיסה, דאג שיהיה לו איפה לישון לפני הכנס ועשה את כל התיאומים, אבל תחשוב שהתיאומים האלה לא נעשים לאורח אחד, אלא ל 13! אורחים ולמארחים שלהם. תחשוב על אלה שהגיעו יום לפני הכנס לארץ - זה עסק פשוט, אבל מה עם אלא שהגיעו כמה שבועות לפני? מה עם רונאן שטס חזרה 10 ימים אחרי הכנס? אז הבאנו את רונאן לכנס. עכשיו צריך לארגן לו לינה, אוכל, צייוד (סדנאות? ציוד להופעות? - הוא כמעט לא הביא את הפוי אש שלו, נחש מי היה דואג לו במקרה כזה...) אז רונאן לא עשה רק סדנאות והופיע במופע הבינלאומי, הוא הופיע גם במופע האש. ונחש מה, מישהו צריך לממן את הנפט ופראפין למופע האש. מישהו גם דאג להביא את כל הנפט והפראפין האלה לכנס כדי שתוכל להדליק את הפוי שלך בעוד הזדמנויות חוץ ממופע האש. גם את התיאומים והסידורים האלה עשו אנשים בהתנדבות או מכספי ה 100 ש"ח ל 5 ימים ששילמת... ג. אני יודע שלקחת חלק במופע האש, ואולי כדאי שבפעם הבאה יהיה תגמול לאנשים שמופיעים במופע האש, זו אחת המסקנות שעלתה בישיבת סיכום הכנס שאלה שמתנדבים בפעילויות שונות במהלך הכנס ולפניו יזכו לתגמול כלשהו. ד. הגברה עולה הרבה כסף, וגם דיג'יי זה כסף, אני מניח שלמסיבה טובה היית משלם 50 ש"ח נכון? אז היו 2 ג'אגל ג'אמים ומסיבות עם דיי ג'יי ברמה מאוד מאוד גבוהה שבכל מקום אחר כנראה שהיית שם 50 ש"ח כדי לשמוע אותו. גם האלכוהול ברנגייד לא בא מהאוויר וגם עליו היית משלם עוד 20 ש"ח כנראה... אז בשני לילות סגרת 70 ש"ח? עכשיו בוא נבדוק מחירי לינה, שזה במקרה גם תחום שאני מכיר כי אירגנתי ואני מארגן אי אלו טיולים לקבוצות. חורשת טל? 50 ש"ח ללילה לפחות, אהה כן, ואין אולם לישון בו מעיין חרוד? 30 ש"ח לילה במקורות הירקון ? 30 ש"ח לילה בפארק אשכול? 30 ש"ח לילה יהודיה זה 15 אבל אין לך נחל, בריכה, דשא וכו', וכמובן שאין אולם בפארק הירדן זה 15 אבל שוב אין אולם. המקום היחיד שאני יכול לחשוב עליו שאני יודע שיש בו אולם, דשא, מים ומקלחות-שירותים זה כפר בלום ונחש כמה עולה שם לילה: 35 ש"ח לאדם. אז אם דיברנו על די ג'יי בג'אגל ג'ם, אלכוהול ברנגייד ולילה אחד באיזשהו חניון סביר, כבר עברנו את ה 100 ש"ח. וזה בלי לקחת בחשבון שום הטסה והארחה של שום אורח מחו"ל, בלי שום מופע ישראלי או בינלאומי, בלי ביטוח, בלי נפט למופעי אש וסתם להתאמן. אלה כמה אנקדוטות קטנות שיכולות להדגים לאן הולך כסף במהלך הכנס. ולמה 100 ש"ח ל 4 וחצי ימים + 90 ש"ח לסחנה הם כלום כסף. וסתם ככה לסיום, כמה עולה בומבמלה ל 3 ימים? 195 ש"ח...

Segev Shilton

New member
זה ניהיה מגוחך מה שהולך כאן.

לא יודע אם אתם שמים לב , אבל כבר 4-5 חבר'ה פה מנסים להסביר ולתרץ בהסברים עמוקים ובהודעות ארוכות איזה שטות גמורה שמישהו כתב. ל DeadalusX - תגיד , שאתה הולך לפאב, ומשלם 30 שקל על בירה. אתה הולך למלצרים ולמנהל הבר ומבקש לראות דוחות כספיים ? אתה הולך ומבקש הנחה ממה שכתוב בתפריט? ושאתה ממלא דלק, גם ? ושאתה הולך להופעת מוזיקה ומשלם 150 שקל לאיזה מישהו ששר? אתה פשוט מגזים , מדובר פה בסך הכל בכ-200 ש"ח. נכון , זה לא סכום נמוך. אבל לא סכום שדורש התעסקות , התברברות והתלוננויות-בעיקר שמוציאים אותו פעם בשנה. לא חייבים להראות לך דוחות כספיים. וגם לא חייבים לתת לך פירוט של ההוצאות שנעשו ואיך הכסף חולק. הכנס נראה לך יקר? תרים כנס חלופי ב25 שקל כניסה (זה זול , לא?). אני באופן אישי מבטיח להגיע. המחיר המופקע , המוגזם והשערורייתי של הכנס ל"נפט ודשא" לא מתאים לך ? אתה תמיד מוזמן להתאמן בים. שם זה בחינם. שגב

הופה

נדמה לי, או שעם הפוסט של שגב זה כבר הפך ל 5-6 אנשים שמנסים להסביר שטות גמורה שמישהו כתב?

DeadalusX

New member
אלוהים ישמור

מה עשיתם ממני, אני מקווה שכל ההתלהמויות האלה גורמות לך להרגיש טוב, חבל שהם לא קשורות למה שאני מתכוון אפשר להמשיך את הוויכוח הזה עד אין סוף אני יכול להגיד לכם דברים כמו, זה שבירה בפאב עולה 30 שח, זה לא אומר שזה באמת המחיר שלה ואני גם יכול להגיד לכם משהו כמו זה שכנס באירופה עולה 100 יורו זאת לא השוואה כי יורו זה לא שקל ושקל זה לא יורו, אפשר על אותו משקל גם להגיד שכנס של שבוע בסין יעלה 50 שקלים, אבל חבל להתעסק בקקי. עכשיו אני לא אומר שזה לא בסדר, אבל בגלל שנראה לי, שהיו הרבה אנשים, כמו שאמרתם בעצמכם, שבאו לכנס ועבדו ובהתנדבות, וכנראה כמוני גם הופיעו - וגם שילמו - לכן המחיר נראה לי קצת יקר, אני גם יוצא מנקודת הנחה שהכנס לא היה מכוון להיות ריוחי, זה הכל, אני לא אמרתי שאני צודק, רק רציתי לדעת זה הכל ואיציק, סחטיין על ההשוואה הנהדרת שעשית, גרמת לי להבין עם מי אני מנסה לדבר פה, ובזה מסתיים הויכוח, שבכלל לא תוכנן להיות ויכוח peace

danielthewhite

New member
דדלוס

אני מקווה שלא נפגעת ממה שהולך פה, אבל באמת, יש סיבה שהכנס עולה כמו שהוא עולה, ויש סיבה (והיא בטח לא רק באשמתך) שאנשים שמארגנים אותו בהתנדבות כל כך רגישים כלפי הדברים האלה. כמו שהוזכר פה כמה פעמים, אני בטוח שכל הצעה ריאלית להוזיל את העניין תתקבל בברכה, מכיוון שבאמת אף אחד לא מעוניין להרוויח פה כסף על חשבונך.

danielthewhite

New member
שגב,

בגדול אתה צודק. רק דבר אחד - אני כן חושב שדוחות כספיים של הכנס יכולים להיות דבר פתוח לציבור. בהתחשב בעובדה שמדובר בעמותה ללא כוונות רווח, אין פה איזה אינטרס מסחרי שיפגע מהעובדה שהם פתוחים לציבור, ויותר מזה, כל בן אדם שיהיה לו ביקורת יוכל לראות נתונים עם שקיפות מלאה על הכנס, ואז לא נצטרך להתחיל להביא הרבה דוגמאות, כי הנתונים האמיתיים פשוט יהיו שם. לפי מיטב ידיעתי הדוחות האלה קיימים, זה לא שצריך לכתוב אותם רק בשביל האינטרנט...

אהד מ

New member
תורת המשחקים

אני לא אנסה להסביר את השטות מכיוון שאינה שטות לדעתי, ומיד אנמק. לא חמישה ולא שישה השתתפו והגיבו אלה 13, וגם לכך ישנה סיבה לדעתי. אני חושב שהשרשור שהתפתח כאן נוצר בחלקו מהסיבה שגם מהווה את רוב תוכנו והיא עניין המתח בין גדילתו של הכנס לבין הרצון להשאירו במימדיו ובין מסחריות וממסדיות לבין אנרכסטיות ללא מטרות רווח. אני לא רואה בטרוניות ובבקשות של דדלקוס צרות עיין או קנטרנות אלא דילמות נורמאליות עם כי צרות וקצרות טווח. לדוגמא אם אגיע למסעדה אצפה כי בסוף הארוחה אדרש לשלם וכן שהתשלום יהיה גבוה מסך כל עלויות מוצרי הגלם, כך גם בפסטיבל מסחרי. לעומת זאת בסיום ארוחה משפחתית אהיה מופתע אם יידרשו מארחיי תשלום וארצה לדעת יותר על ניהול הכספים, גם עליה מועטה במחיר תראה מוגזמת. כך גם לדעתי תופס דדלוס או דן את עניין הכנס הכנסותיו והוצאותיו. זאת משום שהכנס מתנהל על חבל רפוי בין לבין. שאלות מסוג אלו שהאלה דן דווקא משמחות מבחינה מסוימת משום שמראות שהכנס עדיין משפחתי כלומר אם היה מסחרי אף אחד לא היה שואל. רבים שוכחים או רואים זאת כמובן מאליו שאין חסויות בכנס בניגוד לפסטיבלים מסחריים, ביימנו מצב מסוג זה הינו נדיר היכולת לשאוף מרחב ציבורי גדול ללא כתמים מזהמים של מפרסמים. אהד מ

דארא

New member
הצעה ושאלה

אני מאוד נהנתי מהכנס האווירה היתה מדהימה היצלחתי להפיק הרבה מהסדנאות ומההופעות כרגיל נישארתי עם חיוך גדול של הנאה...אז קודם כל תודה רבה וגדולה למארגנים. הדבר היחיד שקצת הפריעה לי שלפחות ביומיים הראשונים היה מאד צפוף באולם.מכיוון שלא ניראה לי שיש בארץ מקום יותר מתאים לכנס מהסחנה הייתי מציעה לשכור את אולם הספורט - מרכז הולצר - של ניר דוד (3 דקות הליכה מהאולם בסחנה)לכמה שעות בכל יום ואז גם לחברה (שלשמחתי הולכים ומתרבים) שזורקים מלא עלות, סטאפים דיאבלו וכיו"ב יהיה מספיק מקום. השאלה שלי היא: האם העמותה היא רק לגבי הכנס או שיש לעמותה עוד תפקידים. להתראות בכנסים הבאים. דורון.

למעלה