תגידו מישהו צלל פעם בחוף של קצאא?

אילוניק

New member
אבידו לפי התמונות שלך הנזק

שם אדיר הדגים וגם החול והאלמוגים כולם בצבע כחול

avidu

New member
אילוניק

מסכים,ולכן גם צריך כמה טיפים לגבי הצילום ואו שיפור התמונה כיוון שאלה לא הצבעים האמיתיים שהיו בריף- אני מצלם בקנון A95 תודה אבי

אילוניק

New member
ניסיתי לתקן אותם

אבל הם ברזולוציה נמוכה בגלל מגבלת הפורום שלח לי את תמונות המקור ללא שום עיבוד למייל המופיע בכרטיס ואנסה לשפר אותם עבורך מעבר לכך מקדיש לך תמונה מיוחדת מתוך בוק ענק שקיבל החבר המצולם

ariocarpus

New member
החוף בקצאא מאוד שמור !

השונית שם והדגים במצב מעולה לעומת שאר החופים בגלל שאין שם פעילות של אנשים. לידיעתכם בעבר כלובי הדגים היו ממוקמים בחוף קצאא ליד המזח הצפוני ואני לא יודע אם בגלל הכלובים או לא אבל יש באותו קטע מדבר.

הריף בקצא"א

מצלילות בודדת שעשיתי בחלק הדרומי של קצא"א התרשמתי שהריף דומה מאוד לזה שיש בכל האיזור שבין הסט"יל ליתוש בעומקים הללו. ליד העמודים יש הרבה דגים שמוצאים באתר מקום מסתור ומגורים בטוח. כל קורה שבעומק 20 תראה יותר דגים בגלל שיש להם בית לכל עומקו של עמוד המים בין הקרקעית לקו המים, הרבה יותר מאשר באיזור שבו רק הריף בקרקעית. יש משהו פסיכולוגי והתרגשות ראשונית לעבור שם ורואים את הכל דרך משקפיים וורדות עם 'קביעות' שזה יותר יפה, אבל בגדול זה פשוט אותו ריף אילתי אופייני. בעבר פורסם שמדידות הראו שתמותת האלמוגים במקום דומה לתמותה בשאר איזורי השונית.

hevel

New member
טוב ועכשיו שאלה על עוד חוף שאסור

לצלול בו- החוף של חיל הים באילת, איך הוא? ואפרופו חיל הים, מישהו צלל בחוף של המבצר שיש שם את הבסיס של השייטת? שמעתי זה אתר ארכיאולוגי יפה...

שלדג 1

New member
אני

צללתי שם, אכן המקום מלא בפריטים ארכיאולוגיים דגה מרובה ואתר מענין מאוד, מסלעי הכורכר, האי ועד לקניונים העמוקים. ועוד כל מיני נפלים מסוכנים. אינני מעודד כניסה למקום שים לב למרות שאין סימון או שילוט בשטח המקום סגור כשטח אש של ח"י ואפילו מסומן כך בכל המפות הימיות. יום טוב

hevel

New member
אתה צללת שם במסגרת שרותך הצבאי?

או קיבלת אישור או משהו?

למעלה