תוכנית חיסכון בונוס לדירה

• פותח הנושא rsw2
  • פורסם בתאריך

rsw2

New member

קוד:
הנדון: תכנית חיסכון "בונוס לדירה" בבנק  

בשנת 1997 פתחתי תכנית חיסכון בשם "בונוס לדירה" בבנק .
משך התכנית היה עד 18 שנה.

התכנית כללה הטבות בתחום הדיור שבין היתר הם:
1 "בונוס ריבית"
2 "או"פ הצמדה"
(שהיא למעשה הפרש בין ההצמדה למדד המחירים לצרכן,לבין הצמדה למדד תשומות הבניה בניכוי 10%).
ברצוני להדגיש שבכל תקופת החיסכון, לא פורטו הסכומים הללו בדווח השנתי והסכומים הללו מופיעים רק במחשבי הבנק , דבר לא תקין לכשעצמו.

בבואי לסניף כחודש ליפניי משיכת הכספים על מנת לדעת מה זכויותיי בתכנית, נימסר לי מסמך ע"י הפקידה שבסניף שכולל את הסכומים להם אני ההיה זכאי כמפורט להלן.

"תשלומים        xxxxxx
  ריבית-           xxxxxx
  הצמדה-        xxxxxx   
  בונוס ריבית    xxxxxx
 או"פ הצמדה- xxxxxx  ש"ח

סה"כ לזכות"-   xxxxxx

הפקידה הדגישה בכתב ידה על גבי המסמך, שמאחר שאני מותר על זכותי לקבלת משכנתה ,אני לא היה זכאי לקבל רק את ה-"בונוס ריבית " (ואכן זאת בהסכמתי)

לאחר פדיון התכנית ,כשגיליתי שגם סכום "או"פ ההצמדה" לא ניכלל בסכום "זכות פדיון".פניתי לפקידה בסניף הבנק ,ונאמר לי כי מאחר ולא הבאתי קבלות על ביצוע שיפוץ בדירת מגורי אני לא זכאי לקבל את הסכום שעמד לרשותי באו"פ ההצמדה .

ברצוני להדגיש , שבמידה והיו אומרים לי מראש ביום מסירת המסמך , כי התקבול מותנה בביצוע שיפוץ והבאת קבלות ,הייתי מבצע את הנדרש ליפני משיכת הכספים ( זאת שטות לוותר על זכות כזאת).

בפנייתי למחלקת פניות הציבור של הבנק , בבקשה למצוא פתרון הולם ("להחזיר את הגלגל לאחור" ולאפשר לי לנצל את זכותי שבתכנית ) נעניתי בסירוב.

הרגשתי היא כי הבנק מנסה להתחמק ממחויבות ,ובכך להרוויח את הכסף שלי ,ואולי גם של אחרים כמוני.

לתגובתך והמלצתך אודה

שלום רב,
ממה שאתה מתאר ייתכן שהיתה הטעיה מצד הבנק, אך יש לקבל יותר פרטים. אני מציעה לך לפנות לעורך דין המתמחה בתחום, על מנת שיוכל להנחות אותך מה אפשרויות הפעולה, לאחר שיקבל ממך את מלוא הפרטים וכן מסמכים רלוונטיים לרבות מסמכי תוכנית החיסכון.
בברכה,

rsw2

New member
שאלת המשך

ראשית תודה על תגובתך !
אני ההיתי מעונין לקבל את המלצתך מבין האפשרויות המצוינות
1 פניה למפקחת על הבנקים בבנק ישראל
2 הגשת "תביעה קטנה "( למרות שהסכום גבוה יותר 48000)
3 הגשת תביעה בהליך מקוצר
4 לחכות שתוגש בעתיד תביעה יצוגית (אני יודע שיש עוד אנשים כמוני,שחלקם אפילו כתבו בפורום תפוז , אך אינני יודע מה ניסגר בעינינם!)
לתגובתך אודה

שאלת המשך

שלום רב,
באשר לדרך הפעולה, ככל שאכן קיימת עילת תביעה בעניינך, ישנם שיקולים שונים שיש לשקול ולצורך כך, כפי שהצעתי, כדאי לפנות להתייעצות עם עו"ד.
בין היתר, מעבר לשיקולים משפטיים, ישנם שיקולים אישיים שלך כגון: הוצאות כספיות, פרק הזמן שיש להמתין בכל אחד מהנתיבים ועוד.
בברכה,

rsw2

New member
שאלת המשך

ההיתי שמח באם תדרגי את האפשרויות על פי דעתך ,כפי שאת מבינה את המצב !!!
בתודה מראש

למעלה