7X7 - פרק סיום העונה! הסיכומים שלכם

בעניין הגילוי

חייב להגיד שציפיתי שזהותו של ג'ון (כאאיגון) תתגלה בשלב שהמכנסיים יורדים. ודני תנעץ מבט בוחן ותגיד "מעניין, בדיוק כזה X היה לאחי".

7x7

פרק צפוי מתחילתו ועד סופו,חבל..
אפילו ה"טוויסט" שבו הורגים את אצבעון היה דיי צפוי, אבל אולי פשוט התרגלנו כבר לדברים כאלו?

kikona126

New member
למה לא עונה?

יש באפליקציה של הוט, יס וסלקום. לכולם יש שירות אינטרנטי... וכולם הינם צפיה באופן חוקי. גם אם אין טלוויזיה בבית אפשר לצפות בסדרות באופן חוקי

לא ידעתי

למען האמת שיש מלבד לסלקום שירותי אינטרנטי ובכל מקרה אני לא מנויה להם .
השאלה לא רלבנטית לפורום , מתנצלת על הטרחה ותודה על המענה .

: )

הרגיש יותר כמו פרק מאסף

כמו הכנה לעונה שמונה (ואחרונה) .
תחושה? מעורבת , היה בהחלט פרק טוב עם הרבה טוויסטים (שידעתי עליהם) -
אבל בגדול למרות מה שאומרים הוא היה עשיר בפרטים ומפתיע ו...
החורף כבר הגיע : )

colio 1

New member
נחמד דווקא

פרק הכנה טוב לעונה הבאה , אני רק מקווה שהכותבים מכינים משהו טוב לזה שהאל מתים כבר עברו את החומה , יש 6 פרקים וזה פאקניג עונה אחרונה .
אבל זאב הבלהות של אריה לא הופיע בעונה הזו חוץ מהפעם ההיא וזה אכזב ,ציפיתי שהיא תופיע שוב ותתן איזה שואו , נו מילא אולי בהמשך.

אז נפגש ב 2019? יותר מדי זמן לחכות

הסיכום שלי

פרק חביב בהחלט. לבעיות באמינות כבר התרגלנו (סרסיי ידעה על המת המהלך? לא. היא אפילו לא יודעת בוודאות על מותו של ויסריון, רק מנחשת נכון. אז איך בדיוק היא תכננה את העזיבה של יורון? איך ובאיזה נסיבות הוא היה אמור להכריז שהוא עוזב?). אז בהינתן בעיות האמינות (הצפויות מראש, וצפויות עוד יותר גם בעונה הבאה), פרק מצויין ויזואלית, עם טוויסטים טובים (שאכן הודלפו מראש).

המוות של אצבעון היה מאכזב, רב אמן צריך ליפול ברשת מאוד סבוכה, לא בצורה מביכה כל כך (ושוב, בעיות אמינות. יון רויס מפקיר את אצבעון כשנודע לו על רצח ליסה אבל אין לו בעיה עם זה שסאנסה הסתירה ממנו כל הזמן הזה את המידע הזה, מה שהופך אותה למעשה לשותפה לפשע).

אבל ככלל האיחודים היו נחמדים, הרמיזות לעבר ליודעי ח"ן מצויינות (ז*ן הפלאים של פודריק פיין למשל), בדיחות מושחזות, אי וודאות נחמדה לגבי גורלן של דמויות, אפקטים ויזואליים מצויינים, בקיצור, לא חף מפגמים אבל היי, באנו להנות או באנו לקטר?

אה, ומסתבר שראיגר ווייסריז לא שוחקו ע"י אותו שחקן, למרבה הפלא. אבל אולי זו אותה פאה נכרית ששני השחקנים לבשו. אם כבר שיער ארוך, הייתי מדמיין את ראיגר אוסף אותו.

colio 1

New member
תגדיר סבוכה

אני לא רואה דרך אחרת שהוא יכול לא ליפול , הריי זה לא באמת משנה מה שהוא יגיד או יעשה או ווטאבר , בראן כבר מזמן ידע את כל השקרים שלו והיו יכולים להרוג אותו כבר כשהגיע,. זה לא היה משנה כלום ,רצו לחכות לפרק האחרון ולעשות את זה בצורה קצת יותר מרשימה .אני נמנע מכל הדלפות /ספוילר / כל דבר שיכול להרוס לי את הצפייה ולמרות שלא היה קשה לנחש שהוא יחשף בסוף אני אהבתי את כל ההתכנסות של הצפון וכל השקרים שלו שנחשפו . וגם אהבתי שהפרק הפעם היה רגוע יחסית ולמרות בעיות האמינות שרשמת ,אני חושב שהפרק האחרון סבל קצת פחות לדעתי מבעיות כאלה אם כי עדיין,
נ.ב מה שעשה קיבורן להר לא ידוע לפחות לי אבל זה נראה כאילו עדיין יש לו איזה משו בקופסא שזוכר את אחיו , אולי בעונה הבאה יהיה גם איזה פייט מעניין בניהם

בספרים יש רמזים

קיבורן מתעניין מאוד במוות. המלומדים מהמצודה ידועים בכך שהם מנתחים גופות מתים כדי ללמוד אנטומיה ופיזיולוגיה. קיבורן טען שכשם שאפשר ללמוד על אופי חיים כתוצאה מניתוח של המתים, כך אפשר ללמוד על אופי המוות כתוצאה מניתוח של החיים. על טענות כאלה ועל ניסויים לא אתיים הוא סולק מהמצודה ותואר המלומד נשלל ממנו. בספרים, חלק מההסכם שלו עם סרסיי כולל אספקה שוטפת של אסירים, ביניהם אנשים שסרסיי רוצה להעלים, לצורך ניסויים די מזוועים. יש תיאור של צרחות שמגיעות מהמרתפים שבהם קיבורן עובד.

בכל מקרה סר גרגור ההר מת (בספרים, הראש שלו הוסר ונשלח לדורן כהוכחה למותו), וקיבורן השתמש באמצעים, כנראה קסומים, כדי להחיות אותו ולהפוך אותו למשהו כמו המפלצת של פרנקנשטיין. יכול להיות שהוא דומה בסופו של דבר למתים המהלכים של האחרים, או ללורד בריק דונדאריון שתורוס החיה. מהות הקסם שמחיה את ההר לא ברורה, אבל התוצאה כנראה זהה.

מרטין התייחס לשאלה של קורא על ההקבלה בין האש והקרח, ואמר שלורד בריק דונדאריון הוא בעצם מת מהלך בדיוק כמו בנז'ן סטארק או כמו המתים שהאחרים מקימים. הלב שלו לא פועם, הדם שלו לא זורם, בכל פעם שמחזירים אותו לחיים אחרי מוות הוא זוכר פחות דברים מתקופתו כאדם (בספרים הוא שוכח את שם העלמה שהוא היה מאורס לה), והוא נעשה פחות עצמו. הוא שונה מהמתים המהלכים רק בטבע הקסם שמחיה אותו.

וכמובן, איפה שיש מת מהלך אחד, יש גם אחרים: מליסנדרה עשויה להיות בהחלט מתה שהוחזרה לחיים בקסם אש, ואפילו ג'ון יכול להיות עכשיו מת מהלך ולא אדם חי, העובדה שהוא יכול לדבר לא אומרת שהוא לא כזה - גם בנז'ן יכול לדבר.

אז גם ההר הוא כזה, כנראה. האם טבע הקסם שהחיה אותו הוא קסם אש או קסם קרח? אולי אש, ואולי אף אחד מהם. יש עוד סוגי קסם בעולם של מרטין שאולי הם לא קסמי אש ולא קסמי קרח. הקסם של חסרי הפנים מבראאבוס, למשל. זה כמובן מסביר למה הוא עוד זוכר דברים כמו את אחיו, אבל כמו המתים שכפופים לרצונם של האחרים למרות היותם יצורים חושבים (בספרים יש תיאור של מחשבותיו של סר וימאר רויס אחרי מותו והחזרתו לחיים כמת מהלך), סביר להניח שגם ההר כפוף לרצון של קיבורן.

תשובה מרתקת - באשר למוות

אני חושבת שהוא קו גבול סופי-
ואפשר להכליל את האנשים טכנית כמתים מהלכים כמו שאמרת אבל הוא מאבד את משמעותו כש-

*אדם נותר הוא עצמו- כלומר הוא ממשיך בעצם את קיומו , מחשבותיו ועצמיותו כאותו אדם שהיה כשהיה אדם חי .

* גופו ותפקודיו נמשכים - למשל ג'ון בסדרה בניגוד למה שתיארת על דונדאריון - יכול לתנות אהבה, כנראה להעמיד צאצאים וחש את כל תפקודי החי - כמו לבבו הפועם ודמו הזורם .

* עצמאות - כשבנוסף לתודעתו - נשמרת עצמאותו .

כשאחד או יותר מאלה נשמרים - למשל כאמור בג'ון כל השלושה בסדרה ככל שידוע לנו נשמרו מה בעצם עושה אותו שונה מכל אדם חי אחר? מה המשמעות אז של היותו מת-חי כזה...

Berethor

New member
אני מסכים עם החלק של גופו ותפקודיו נמשכים, אבל בנוגע למודעות

לא חסר אל-מתים בעלי בינה ביצירות פנטזיה, כאלו שאפילו שומרים על חלק גדול מאישיותם, ערפדים וליץ' מלא מעט Settings(אם כי לא כולם) הם דוגמאות טובות לכך. במקרה של ערפדים לא תמיד יש עצמאות, כי בלא מעט מקרים יש להם blood bond לערפד שיצר/הפך/אימץ אותם, אבל עדיין יש להם יותר עצמאות מאשר לזומבים. בכל אופן הWhite Walkers מתגלים כדומים לערפדים יותר ויותר, במיוחד לערפדים מWarhammer Fantasy, לא רק שהם מקימים לתחייה ומנהיגים צבא של Wights/Zomibes/Skeletons, אלא שעכשיו יש להם גם דרקון אל-מת, ומלך הלילה הפגין כוח על-אנושי, בכך שהוא הצליח להרוג דרקון בהטלת כידון אחת, נראה שמלך הלילה יכול להטיל כידון עם כוח של בליסטרה, או אפילו יותר.

גם לי הם הזכירו ערפדים

שים לב שמה שמשותף לכל המפקדים בצבא המתים שכולם לא נאלצו לחוות מוות כדי להפוך לבעלי כוח שכזה הם נלקחו כתינוקות מגילוי העריות של קראסט והפכו בעודם בחיים למפקדים. הסיפור הזה תקף גם לגבי מלך המתים - הוא לא בדיוק מת אלא השתנה במהלך קסום להיות מהלך לבן.

וזו מסקנה מעניינת שרק "החיים" (סוג של) מסוגלים לשלוט במתים ולנפוח בהם חיים. אגב - ברת'ור אנחנו מכירים .

Berethor

New member
טוב מהבחינה הזאת הWhite Walkers מזכירים את הTrope שנקרא

"Technically Living Zombie", והנושא הזה מזכיר לי את הדברים שנאמרו לפני ואחרי הקרב של הערפדים עם הרוח בVampire: The Masquerade Redemption, וגם הדיאלוג בין ערפד משבט נוספרטו לבין ערפד משבט טוראדור(אני ישים תלינקים הישירים לדברים האלו למטה). זה שהWhite Walkers הם טכנית לא אל-מתים זה ההבדיל העיקרי בניהם לבין ערפדים, אבל יש להם יותר נקודות דמיון מאשר שוני, ולמרות שהWhite Walkers הם טכנית לא אל-מתים, הם מתנהגים ונראים כמו אל-מתים, במיוחד בסידרה. גם אף אחד ממי שנלחם בהם לא מכיר בהם בתור יצורים חיים, אלא רואה בהם מתים.

מה שכן, גם ערפדים ברוב הSettings הופכים בעודם בחיים, בדרך כלל אי אפשר להפוך מישהו לערפד אם הוא מת לפני התהליך. הערפד מת וקם לתחייה במהלך התהליך, אבל לא בתחילתו. מה שכן גם על ערפדים אפשר להגיד שהם טכנית "פחות אל-מתים" ביחס לאל-מתים אחרים, ביחס לזומבים, שלדים ורוחות לדוגמה, בדרך כלל ערפדים יכולות לחוש קצת יותר דברים מאשר זומבים, לא חושב שזה צריך להיות ברמה המוגזמת של הערפדים מטרו בלאד, שהם יותר מדי אנושיים/חיים לדעתי. כן אני כבר יודע שאנחנו מכירים.

https://youtu.be/7afbE2U9scc?t=333

https://youtu.be/t5gCqjcSbig?t=228

"In quite a few modern Zombie Apocalypse series (and occasionally works about other things that also incorporate Everything's Deader with Zombies), the creator (obviously) wants to have zombies, but would rather not explicitly invoke the supernatural by having them be actual reanimated corpses."

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/TechnicallyLivingZombie

למעלה