אז מה עדיף יותר?

אז מה עדיף יותר?

מה עדיף יותר :
לחיות בישראל?
או לחיות בחו'ל?

תלוי את מי שואלים...

בואו נתחיל מ- מה החסרונות בלחיות בחו'ל?
הנה דוגמא לחסרון
גל אנטישמי עקב המלחמה בישראל

http://www.mako.co.il/news-world/in...741004.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=708296016

אני חושבת שאין אוטופיה,
אין עולם מושלם לחיות בו,

פה אולי יש לנו גראדים פה ושם,
אך בגולה יש אנטישמיות

מה עדיף?
לחיות במדינה שכולנו בה יהודים
או להיות אאוטסיידר בגולה?

מי שגר בחו'ל -
ספרו לנו- האם אתם חווים אנטישמיות?
האם אתם אומרים לכל קולגות בעבודה שלכם שאתם יהודים? או שמפחדים להגיד?

shebrew

New member
המונח "גל אנטישמי באירופה" זאת המצאה של מטה ההסברה ומטרתו

למנוע מבעלי האזרחויות הארופאיות שחיים בישראל מלהגר לאירופה. זה לא משהו שאכן קיים במציאות. זה רק לידעתך.

קיימת התנגדות של חלק גדול מהאוכלוסיה לתקיפה בעזה שנובעת מהתמונות המאוד קשות משם של גופות של ילדים ואיי חורבות... גם בישראל יש לא מעט אנשים (גם אם לא כולם) שמתנגדים לרצח ילדים... במובן הזה יש ישראלים שדומים בדעותיהם לאירופאים..

shebrew

New member
אך ורק ברוסיה נתקלתי, לא אחת, באנטישמיות.

אני גרה כבר כמעט 5 שנים בלונדון וכשיש הסלמה בסיכסוך הישראלי פלסטיני יש ביקורת נוקבת של דעת הקהל על ישראל. של מוסלמים ושל לא מוסלמים. בין זה לבין אנטישמיות אין דבר וחצי דבר.

כן יש מטורפים שמפגעים בבתי כנסת ומוסדות יהודים באירופה. פעם פעמיים שלוש בשנה. אבל יש מטורפים בתל-אביב שניכנסים לבר-נוער\מסגד ויורים לכל כיוון.. יש אנשים רפי שכל בכל מקום בעולם.

ושוב - גל אנטישמי באירופה (מערב אירופה לפחות)=המצאה ישראלית.

אספרסו2

New member

בהחלט תעמולה ישראלית,מבחינת ישראל יש לה הצדקה,העם צריך את החילים שם
ולא מעבר לים.

3 שבועות בספרד ו3 ארועים אנטישמיים.

וחוץ מזה מלא אירופים ששונאים את ישראל.

אספרסו2

New member
מנסים מנסים

כל כך הרבה שנים
הושקעו משאבים
ולא מגיעים.

יש לך פיתרון?

costaet

New member
מעניין

רוצה לספר מה קרה?
&nbsp
אני גם הייתי בספרד לא מעט ולא נתקלתי בשום דבר שמזכיר אנטישמיות.
הייתי גם באוסטריה, הולנד, צרפת, שווייץ, איטליה, גרמניה, אנגליה, פינלנד, אסטוניה, ארה"ב, צ'כיה, בלגיה, ואולי עוד שכחתי כמה, ובחלק יותר מפעם אחת, או פעמיים, או שלוש.. ועדיין לא נתקלתי אפילו פעם אחת בארוע אנטישמי, ראיתי כמה הפגנות נגד ישראל, ללא שום ניחוח אנטישמי. נתקלתי בצפרתי בעל בית קפה שלא רצה לשרת אותי ואת הורי כי לא דיברנו צרפתית, לא היה לו מושג שאנחנו ישראלים או יהודים, אני מניח שאתה היית חושב שהוא אנטישמי למרות שהוא פשוט שונא את כולם, בדומה לרוב הישראלים.

ממש לא, זה היה בגלל שאני יהודי.

למרות שאני לא מגדיר את עצמי כישראלי "ולא כיהודי אלא אם שואלים במפורש.

costaet

New member
אתה יכול לפרט כל המקרים?

איך בכלל מישהו ידע שאתה יהודי?
&nbsp
שוב אני אומר, זה מוזר לי שלמרות שאני הייתי המון פעמים באירופה, בהמון מדינות, יש לי קרובי משפחה שגרים עשרות שנים באירופה והם יהודים באופן גלוי לחלוטין, אף אחד מאיתנו לא נתקל באנטישמיות, אבל מר קוקוס, ב3 שבועות בספרד הצליח לראות 3 מקרים כאלו.

RonspotNL14

New member
אני אומר כל הזמן שאני מישראל במקור כששואלים אותי

וכל הזמן יש התלהבות וחפירות על רצון להגיע לארץ לבקר את ישראל להכיר ישראלים ואפילו לדבר עברית ואני פה בהולנד 12 שנה רשמית לא היו לי מקרים שבהם שאלו אותי וכשעניתי היו בעיות אפילו לא מקרה אחד

costaet

New member
למה אתה לא מספר מה קרה?

לא אני ולא קרובי משפחתי המתגוררים באירופה לא מסתירים את היותנו ישראלים, ובכל זאת לא נתקלנו באנטישמיות.

אספרסו2

New member
הכל סיפורי קוקוסבתא,תעמולה שקרית שמאפינת

מדינות טוטאליטאריות שמראות את
הבעיה במדינות אחרות על מנת למנוע מתושביה
להפנים את גודל הכאוס במדינתם הם.

במקרה דנן,למנוע מישראלים להגר למדינות אחרות,
זה קו שקוקוס דוגל בו ועובר כחוט השני ברוב תגובותיו.

לא ממש בא לי להזכר בחוויות האלו

ביחוד כאשר במקום הבנה יתקיפו אותי הטרולים פה.

10 שנים בספרד, 0 אירועים אנטישמים

אבל ניצן קוסקוס יודע/ת בטח יותר טוב ממני חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

אה ועוד 10 שנים של ON AND OFF ספרד ישראל

נחשו איפה משתי המדינות האלו נתקלתי בהכי הרבה גזענות*?
* רמז: זה היה במדינת היהודים, שבה כל רגע נרצחים ונפגעים אנשים רק בשל יהדותם- ושבינם לבין עצמם הם טורחים לעסוק בשקידה בסיווג זולתם על פי ארץ לידתו של הסבא רבא, ומצמידים תוויות מחמיאות על פיה (פרסים ככה, מרוקאים ככה, פולניות ככה, אשכנזים ככה, גרוזינים ככה).

shebrew

New member
זאת אנטי ישראליות ולא אנטישמיות כי האימאם עצמו שמי...

וחוץ מיזה למה לך להרחיק עד קלן? יש לך בעזה וברמללה אימאמים שאומרים את אותו הדבר. אתה אולי חושב שזה רחוק מהבית שלך בתל אביב ולכן לא יפגע בך, אבל אתה טועה. עד שלא יהיה פיתורון מדיני לסיכסוך, ישראלים לא באמת יוכלו לחיות בכבוד כישראלים בשום מקום..

למעלה