אז מה עדיף יותר?

republik

New member

אגב עוד ראיה לכך שזו אנטי-ציונות (זו אפילו לא באמת אנטי-ישראליות, כי אם הסכסוך יסתיים וישראל תהפוך למדינת כל אזרחיה זה יפסיק) היא האופן שבו הפעילים מחבקים את הזרמים החרדים ביהדות שהם גם אנטי-ציוניים. לו הייתה זו אנטישמיות, הם היו דוחים אותם.

דברנו אל אנטישמיות באירופה, לא על עזה.

באירופה כזכור לי אין ממשלה של יהודים וצבא.
אנטישמיות = שנאת יהודים ולא שנאת בני ה"גזע השמי" מה שזה לא יהיה.

republik

New member
אבל זה לא קשור ליהודים....

זה מה שמנסים להסביר לך (מהנקודה הזו התעלמת באלגנטיות) הפעילים האלה מחבקים יהודים (וגם ישראלים) שמתכחשים לציונות.
האם היטלר היה מחבק יהודים אפילו כאלה שהיו אומרים שהם גזע נחות? היו נשלחים לאושוויץ כמו כולם.
אבל קל כ"כ לבטל ביקורת כ"אנטישמיות", אתם לא מבינים כמה נזק זה גורם לישראל שזה הטיעון שמשתמשים בו, זה גם גורם לישראלים להישמע מגוחך, וגם מפחית בערכה של אנטישמיות אמיתית, שאכן קיימת, גם אם לא במימדים שמנסים להציג בישראל.

shebrew

New member
בלגיה

דוגמא למדינת כל אזרחיה שבה חצי מהתושבים לא יודעים לדבר בשפה של החצי השני... ביקרתי כי זה קרוב אבל לא נעים להיות שם.. ולא ברור לי איך הם בכלל מרגישים תחושת "אחדות" של עם\מדינה. אני מניחה שאין להם צורך בכך.. זה מאוד מעניין לראות, ניסוי סוציולוגי מוזר שכזה אני לא חושבת שמשהו במזרח התיכון יוכל לחיות במדינה שכזאת באושר... בבלגיה זה איכשהו עובד כי הם מובלעים בין צרפת להולנד, קשה לי מאוד לראות ישראלים חיים ככה..בלי מדינה שהיא השתקפות של היחוד ההיסטורי שלהם..

republik

New member
הבנתי שהם לא מרגישים אחדות

ודי שונאים אחד את השני, וזה עובד כי הם פשוט די נפרדו לחלוטין. אני לא מתיימר להבין או משהו, אבל זה מה שאני הבנתי מישראלית שגרה שם.
שזה בתכלס מה שקרה בישראל, בין המון המון המון קבוצות שהדת של סבא שלהם זה הדבר היחיד שעוד קצת משותף ביניהם (גם לא בדיוק, כי יהדות אירופית מאד מאד שונה מיהדות ערבית). אז יש לך ערים של יהודים ושל לא-יהודים (הערים המעורבות היחידות הן אלה שהיסטורית היו מעורבות או כאלה שנעשה להן "עירוב מלאכותי" והן לא באמת מעורבות כמו מעלות-תרשיחא), בתוך הערים של יהודים יש לך שכונות של אשכנזים, שכונות של מזרחים, שכונות של רוסים של אתיופים (אפילו בעיר חדשה כמו מודיעין, שבה לא היו חלוקות היסטוריות, נוצרה חלוקה כזו ויש אזור שלם שהמודיעינים ה"ותיקים" קוראים לו "ניו לוד"), של דתיים, של חרדים.
אם ישראל הייתה מדינה נורמלית- כזו שלא שולטת על עם אחר, כזו שהדת לא מכתיבה את הזכויות שלך, כזו שהדת לא תופסת כזה מקום משמעותי בחיים הציבוריים, כזו שמגיל צעיר מאד מלמדים אותך לפחד מכל דבר שהוא לא אתה או אתה משוכפל- אני חושב שזה גם היה עובד כמו בבלגיה. אולי לא היו מתים אחד על השני, אבל היו חיים יחד. או בנפרד, אבל בשלום.

RonspotNL14

New member
אין כל גל אנטישמי

זו פשוט שטיפת מח טיפשית אני חי כאן בהולנד 12 שנה מסתובב באירופה לא מעט ולא חוויתי אפילו חוויה אחת של אנטישמיות בכל שנותיי כאן כל מי ששומע שאני במקור מישראל (בעיקר מוסלמים אגב שזה מעניין) מתלהב וחופר לי ארוכות בנושא הרבה מאוד רוצים להכיר ולהתחבר עם ישראלים שהם עלאק יהודים ויש כמה שרוצים אפילו לדבר עברית אני לא מגדיר את עצמי כיהודי(אני בכלל אתאיסט ) ואני מעולם לא הרגשתי כאן כאאוטסיידר

אספרסו2

New member
אם המוסלמים מתלהבים ממך

כנראה שהם מרגישים שאתם קרובים תרבותית,למרות שאתה יהודי.

מעניין

אבל מה עם האנטישמיות בצרפת?
אני שמעתי מכמה צרפתים שאני מכירה שכן יש שם אנטישמיות...
&nbsp
&nbsp

אלו תגובות של אנשים שבעצמם לא אוהבים את

ישראל, וצריכים להצדיק את זה שהם גרים באירופה.
קראי את דעתם עם הרבה מלח.

למעלה