זימונים, מיונים ומה שביניהם

hgstr1986

New member
החלפת תאריך קיבלתי ל19.6 לב"ש וגם למו"ר...

קיבלתי היום זימון למו"ר לאותו תאריך של ב"ש וכדי להוסיף לכיף יש לי גם מילואים בשבוע הבא...

אני מאד אשמח אם מישהו יוכל לעזור בעניין. כל תאריך יתקבל בברכה!

תודה רבה.

DanaA99

New member
חוויותיי מהריאיון בב"ש

רואיינתי על ידי ד"ר אביב גולדברט, רופא ילדים בסורוקה.

בהתחלה נשאלתי על קורות החיים שלי (אני עובדת בהיי-טק 4 שנים בתפקידים שונים)
המראיין שאל למה רפואה אם אני מרוויחה היום שכר שכרופאה אני אעשה רק עוד לפחות 15 שנים (כי מלכתחילה התחלתי לעבוד בתחום הזה כדי לחסוך לשבע שנות לימודים. אם הייתי ממלצרת זה היה הגיוני יותר שאני שואפת לרפואה? כמובן שעניתי באופן קוהרנטי יותר)

הוא חזר ושאל לא מעט על התכונות שלי שטובות לרפואה, תכונות שאני רוצה שיהיו ברופא שלי ותכונות בי שיקשו עליי להיות רופאה טובה.

לאחר מכן נשאלתי איזה שינוי יחיד הייתי עושה היום בעולם הרפואה הציבורית, בסופו של דבר הגעתי למסקנה העגומה שהשינויים הגדולים באמת דורשים כסף ואם אין לי תקציב נוסף לשם כך (כפי שהוא הגדיר) אז כל השינויים שאעשה יהיו מינוריים ולא יעשו שינויי מהותי בטווח הרחוק.

המראיין ביקש ש"נשחק" סימולציה בה מגיע ילד חיוור מאוד לבית החולים, הילד ממוצא עיראקי ושכנה שלא הייתה מודעת לסכנה, נתנה לו לאכול פול (יש לעיראקים פגם גנטי שגורם לבעיה אנזימטית כלשהי באכילת פול. בשורה התחתונה ההמוגלובין של הילד צונח במהירות ובקרוב הוא לא יקבל מספיק חמצן וימות) הפתרון בסיטואציה הוא לתת לילד מנת דם אבל אביו לא מסכים כי שנה שעברה ילד של שכנו מת עקב קבלת מנת גם לא נכונה בבית החולים הזה.
"שיחקנו" את הסיטואציה במשך כמה דקות בהן אני מנסה להסביר לאב את חומרת המצב.
לאחר מכן המראיין אמר שאני לא מצליחה לשכנע את האב אז הצעתי לקרוא לאיש דת (האב אמר כל הזמן "רק הקב"ה ידאג לי"...)

נשאלתי אם הייתי מעורבת באירוע רפואי (לא התנדבתי במד"א, לא הייתי חובשת וכו') והתחלתי לספר על סבא שלי אבל טריותו של הסיפור עוררה בי רגש חזק והייתי על סף דמעות אז ביקשתי לספר על אירוע אחר. מצד אחד המראיין אמר שאמפטיה זה בסדר ולא לדאוג אבל לקחו לי כמה דקות עד שעבר לי הקול הרועד והעיניים המבריקות מדמעות.

לבסוף נשאלתי על עוד דילמות שעמדתי בהן בחיי, סיפרתי על משהו טרי טרי מאותו הבוקר, תלמידה שאני מלמדת בהתנדבות ביקשה ממני אישור שהיא תלך מבית הספר ותאמר למורים שהיא הולכת ללמוד איתי. הסברתי לו איך הגעתי איתה להחלטה המשותפת שזה לא רעיון טוב.

השיחה התנהלה באופן מאוד נעים. העובדה שיש השנה רק מראיין אחד הופכת את הריאיון ליותר אינטימי בעיני והרגשתי יותר נוח להפתח אליו לעומת שנה שעברה (שלא עברתי את הריאיון השני)
לבסוף נשאלתי אם הרגשתי שיש משהו שהוא לא שאל ומשמעותי לי לספר "איזה סיפור קורע לב", כמו שהוא תיאר את זה. עניתי שיש בי הרבה פנים וגם אם נגענו בראיון רק בכמה מהם, זו עדיין אני ואני מקווה שזה מספיק כדי לשקף את מי שאני.

הוספתי בסוף שהתרגשתי והרגשתי שזה גרע ממני בראיון, המראיין היה מאוד סימפטי אבל אין לדעת אם זה פשוט הוא או שבאמת הוא מרגיש שההתרגשות שלי במקומה.

מקווה שזה עוזר למישהו לקבל תחושה של מה עומד לפניו.
בהצלחה לכולם!!!

toxic babe

New member
בהצלחה

לדעתי זה שהמראיין ראה את הצד הפגיע שלך לא אמור לפגוע בך. בסופו של דבר כולנו בני אדם, זה לא שרופאים לא בוכים.
אם הייתי במקומך כן הייתי מנסה לשכנע אותו ששינוי קטן ללא תקציב יכול להביא לשינוי גדול. זה אפילו יכול להיות שינוי בהתנהגות של הצוות. פשוט אני רואה את ההבדל בין המחלקות בביה"ח. זה לא שהם עושים דברים שונים, זאת פשוט הדינמיקה ביניהם, נעים להיות בקרבתם וזה גם גורם למטופלים להרגיש יותר בטוחים ונינוחים. אם הדינמיקה גרועה, זה גם משפיע על המחלקה ועל האנשים. אז מה אפשר לעשות? לארגן למשל ימי גיבוש שלא דורשים השקעה של כסף, במידת האפשר לאכול ביחד ארוחת צהריים בחדר אוכל. לבוא אחד לקראת השני מבחינת משמרות. לא הכל תלוי בכסף. ברור שצריך כסף כדי לקנות יותר מכונות MRI לביה"ח, אבל השאלה היא על מה אנחנו רוצים להשפיע בעיקר ומה הדבר שהכי מפריע למטופלים שמגיעים אלינו. אבל זאת רק אני.
מאחלת לך המון בהצלחה ושהשנה תצליחי ותתחילי את הלימודים :)

AvivaD24

New member
זימונים לראיון

יש מצב שיתחילו לתת תשובות בבאר שבע כבר השבוע ? וכמה בכלל אנשים יזומנו ויתקבלו השנה ?

RBD1

New member
יש 90 מקומות

בפועל מתקבלים לא מעט אנשים מהמתנה(שנה שעברה התקבלו כל האנשים שהיו בהמתנה)

הגיעה לאוזניי שמועה שהגדילו את מספר המקומות

השנה ל-120! הלוואי שזה נכון... עוד מישהו שמע על זה חוץ ממני?

AvivaD24

New member
מאיפה שמעת את זה ?

תמיד מסקרן אותי מי אלו האנשי סוד שמפיצים כאלו דברים ואף אחד לא יודע מי הם ..

RBD1

New member
היה אמור להיות,זה גם מה שאמרו לנו בתחילת

השנה לגבי המחזור הבא,אבל לפי הטקס השבעה בו נאמו הרקטור,הדיקן וכו'
המגמה היא להגדיל בהדרגתיות מידי שנה ולא הכול בבת אחת(השאיפה תוך כמה שנים להגיע ל150 אם אני זוכר מספר נכון,אתם יכולים לבדוק בפורום לחפש את ההודעה למספר יותר מדויק)

סטודנט חמוד משנה א'

שהרגיע אותי לפני ואחרי הראיון...
הוא אמר שהשנה יתקבלו 120 ושנה הבאה 150.

RBD1

New member
בדרך כלל תשובות מתחילות בסוף הסבב הראשון

ביום -יומיים של הראיונות האחרונים באותו סבב.

liron989

New member
אחת הבחורות מהמזכירות אמרה לי היום

שהזימונים לראיון השני יהיו בין 20-26/6
ושסבב הראיונות השני יהיה בתאריכים 25/6-13/7

למעלה