Wah Wah

New member
לא מעדיפה את הסדרה

אבל היה לי מאד קשה עם הספר כי אני מאד מתחברת לדמויות, במיוחד אם יש חיות ובגלל זה היה לי קשה לצלוח אותו במיוחד אחרי שסיפרו לי על ההי לייטס של הספרים (למשל חתונת הדמים). בסדרה עצמה החיבור לדמויות מן הסתם חלש יותר בגלל אילוצי זמן.
לפחות ככה אני מצליחה להינות מהספרים מבלי לשקוע בדכאונות

ועצרתי מוקדם - אחרי הספר הראשון.

עדושית

New member
כן במרטין הקטע הזה באמת קשה

אבל הוא גאון, אז זה שווה את זה לדעתי.
אבל איך שאת מרגישה כמובן.

Wah Wah

New member
מנסה לענות

בגדול טלויזיה תופסת חלק גדול יותר בחיי לעומת ספרים, אבל זה אתגר מעניין:

איזה ז'אנר ספרותי אתם אוהבים ואיזה אתם לא יכולים לסבול? אוהבת פנטזיה, בעיקרון קוראת הכל. ממש לא סובלת ספרות new age ורומנים בסגנון דניאל סטיל...
איזה ספרים אתם מסוגלים לקרוא שוב ולעולם לא יימאס לכם מהם? פראני וזואי של ג'י די סלינג'ר. מאוהבת בספר הזה.
מה הוא ספר הילדות האהוב עליכם? האריה, המכשפה וארון הבגדים

והנערות? כל סדרת האסופית

מה הוא הספר האהוב עליכם אבר? כל ספרי ג'יימס הריוט - חלום הילדות שלי היה להיות וטרינרית

מה אתם קוראים עכשיו? / המלצה על ספר טוב במיוחד
כרגע אני בין ספרים. קראתי לא מזמן "צלה של הרוח" שהיה מעולה. בגזרת הפנטזיה את wizard's first rule מסדרת חרב האמת של גודקיינד. עשו לה לפני כמה זמן עיבוד טלויזיוני מזעזע, אבל הספר מצויין. ומשחקי הרעב שהיה טוב עד לספר השלישי...
מרטין התחלתי אבל נשברתי באמצע כי הרגו יותר מדי דמויות שנקשרתי אליהן... אבל את הסדרה אני רואה (משום מה על המסך זה פחות נורא מאשר בספר)

omer719

New member
מוזמנים לפורום אקס פקטור

הגיע הזמן שיהיה גם פורום כזה

יומיים אחרי השידור בארצות הברית זה משודר גם אצלנו בHOT3,
עם סיימון קאוול, השופט הנצחי,בריטני ספירס, דמי לובאטו ואל איי ריד, וכמובן - הרבה כישרונות!
אז בואו לדבר על זה

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?forumid=2324

omer719

New member
רק אחד!

אבל בסה"כ ניהלתי איזה חמישה או שישה

אני עובר בין פורומים כי רוב תוכניות הריאליטי לא שורדות כשאין עונה באוויר

omer719

New member
אני מדלג בניהם

האמת שאני פשוט מחפש פורום שכן יחזיק מעמד גם כשאין עונה... נראה אם זה יצליח

עדושית

New member
המפץ הגדול

טוב שלדון הורג אותי.

"תמיד רציתי ללכת למועדון גותי"
"באמת?!
"באזינגה!"
"אתם אף פעם לא עולים על הבדיחות שלי"

ועוד מאותו הפרק כשהוא מחנך את פני עם שוקולד!

אבל לאאא, לאונרד היה חייב להפסיק את הפאן.

מתי לשלדון יש כבר חברה?!

הוא הדמות שאני הכי אוהבת שם! כזה מלך!

shoham95

New member

איזה ז'אנר ספרותי אתם אוהבים ואיזה אתם לא יכולים לסבול? אני פתוחה להכל. יש, כמובן, ז'אנרים שאני אוהבת יותר וז'אנרים שאני אוהבת פחות, אבל בגדול אני פתוחה להכל ואין משהו שאני ממש שונאת.
מה הוא ספר הילדות האהוב עליכם? והנערות? זזה
אני חושבת שלמדתי לקרוא עם הסדרה הזו
ואחרי- אהבתי ממש את גלילה רון פדר, בעיקר את ג'ינג'י ואת מנהרת הזמן אבל גם את שאר הספרים שלה.
מה הוא הספר האהוב עליכם אבר? אוי. לא. קשה לי לענות! אני אוהבת כ"כ הרבה ספרים
נראה לי שמשחקי הרעב. כי הוא הדהים אותי ברמות לא נורמליות. אבל לא יודעת. אוף. זה קשה. יש הרבה!
מה אתם קוראים עכשיו? / המלצה על ספר טוב במיוחד.
אז עכשיו אני קוראת ספר בשם "שלוש שניות" שכתבו אנדרס רוסלנד וביורג הלסטרום ובינתיים הוא ממש טוב.
חוץ מזה אני אמליץ על משחקי הרעב, כמובן. וגם על "ביום שהמוזיקה מתה" של אופיר טושה-גפלה, "נוילנד" ו"ארבעה בתים וגעגוע" של אשכול נבו, "משוואה עם נעלם" של אורי אדלמן, "1984" של ג'ורג' אורוול, "מצרפי המקרים" של יואב בלום, ואחרון חביב (כי אם אני לא אפסיק עכשיו, אני לא אפסיק אף פעם)- "מיליון רסיסים קטנים" של ג'יימס פריי

ואני חייבת לשאול,
מי זה המרטין הזה? ועל מה הספרים האלה?

עדושית

New member
כ"כ שמחה ששאלת!

אז ממש בקטנה (כי אני יכולה לחפור על מרטין בלי סוף),

מדוברת בסדרת ספרים שנקראת "שיר של אש וקרח" (יצאו עד עכשיו רק 5 ספרים בסדרה ומתוכננים 7).

הספר הראשון בסדרה נקרא משחקי הכס (יש סדרת טלוויזיה המבוססת על זה של HBO -תתרחקי ממנה - היא זוועתית!)

העלילה של הספרים מתחרשת בעולם דימיוני שמזכיר את תקופת ימי הביניים באנגליה (התק' של מלחמת השושנים באנגליה).
אז כן, אמרתי דימיוני, וכן, יש פנטזיה וזאת הפנטזיה הכי ראלית שתקראי אבר!

הספרים מסופרים מנק' המבט של הדמויות השונות ברחבי הממלכה.

יש בספר אלימות ומין אבל בעיקר תככים פוליטיים ואישיים - כשהמשפחות השונות מתחילות להיאבק ביניהן.

הספר כתוב בצורה מופתית לדעתי, קשה שלא להישאב למרטין הוא פשוט גאון. גאון סדיסטי ומרושע.

אי אפשר לפרט על הספר עוד בלי ספוילרים,

אז אם את אוהבת לקרוא ואוהבת פנטזיה - מומלץ בחום!

ellendili

New member
האמת... שגם אם את לא אוהבת פנטזיה

אבל
. כמו שהדר אמרה זה ספר שואב לחלוטין. ובהתאם גם התגובות לטוויסטים מסויימים בעלילה... או במילים פשוטות... את תבכי. והרבה. אבל זה כ"כ כ"כ כ"כ שווה כל רגע!

למעלה