אירוח בפורום: ביטוח סיעודי- כל מה שרציתם לשאול

ruven7

Active member
מצטרף לתשובה

אני מניח שהתקשורת מעצם מכסה מקרים קיצוניים ומראה תמונה חלקית.
כשאבי הגיע למצב סיעודי הגשנו את כל המסמכים,נשלח רופא לבדוק מטעם החברה וקיבלנו מייד את המגיע בלי בעייה מיוחדת.

אירוח בפורום: ביטוח סיעודי- כל מה שרציתם לשאול

ביום ב', 2.8.17, בין השעות 20:00 ל – 22:00, נארח בפורום את גבי נקבלי, מנכ"ל "אופק זהב", מרכז ידע, יעוץ ושירותים לבריאות והגנה סיעודית.

על האירוח

האירוח בנושא ביטוח סיעודי ובו תוכלו לשאול על נושאים כמו מה מוגדר מצב סיעודי ומה הן המדדים, אשפוז סיעודי, הזכויות מביטוח לאומי ומצבי ההגנה של האזרח, ענף הביטוחים וביטוחים פרטיים. אתם מוזמנים להתייעץ בכל דבר!

על המתארח

מר נקבלי בעל ניסיון רב שנים בתפקידי ניהול בכירים ומגוונים בתחום הבריאות, מעורה ברפורמות ובשינויים בתחומי הבריאות והסיעוד, משמש גם כיועץ המקצועי של לשכת סוכני ביטוח בישראל לביטוחי בריאות וסיעוד.
"אופק זהב" מציעה יעוץ מקצועי לארגונים וללקוחות פרטיים ואת שירותי "יד מכוונת"- סל שירותים ייחודי לליווי, סיוע והכוונה בתחומי חיים שונים ללקוחות שעברו אירוע רפואי או ירידה ביכולת התפקוד.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

אבא שלי בן 75 האם אפשר לעשות ביטוח סיעודי הוא בקופח מאוחדת

הוא צולע ברגל אחת בגלל בעיות סוכרת ,האם מבטחים בגיל הזה וכמה זה עולה בערך ? תודה ,הוא מוכר כנכה יש לו קצבת נכות מביטוח לאומי ,

תשובה

שלום,
ביטוחי הסיעוד הקבוצתיים לחברי קופות החולים הם ביטוחים מסחריים לכל דבר ועניין המנוהלים ע"י חברוות ביטוח. הביטוח לחברי מאוחדת הוא בחברת הפניקס.
ניתן להצטרף לביטוח הקבוצתי לחברי קופת החולים בכל גיל. עם זאת, מצבו הבריאותי בהחלט מהווה חסם לעניין צירופו לביטוח, ובהחלט ייתכן שלא יתקבל, אולם שווה לבחון את העניין. ההצטרפות לביטוח כרוכה במילוי הצהרת בריאות, שעל בסיסה ועל סמך מסמכים רפואיים נוספים מחליטה חברת הביטוח באם היא מוכנה לקבל את אביך לביטוח. מבחינה זו הדברים תלויים במצבו הרפואי ובמדיניות החיתום של חברת הביטוח.
טפסי הצטרפות ניתן למצוא באתר האינטרנט של מאוחדת ושל הפניקס.
גבי

ruven7

Active member
ביטוח סיעודי

כרגע משלם כ-90 ש"ח לחודש ואם אזדקק לביטוח אקבל 10,000 לחודש במוסד ל-5 שנים ו-5500 בבית.מדובר בביטוח אחיד לכל הקופות
עוד כמה חודשים זה יעלה ל-115 בגיל 61
השאלה היא האם קיימת אפשרות לשדרג באופן פרטי בחברת ביטוח בתשלום חלקי כי הפרמיות בהם בגילי עולות הרבה יותר.

תשובה

ראובן שלום,
אכן במקביל להארכת תקופת הביטוח, הפרמיות בביטוחי הסיעוד הקבוצתיים לחברי קופות החולים מתייקרות בתקופה הקרובה וצפויות להמשיך להתייקר גם בעתיד. כמו כן, מדובר בפרמיות שמשתנות גם על פי גילו של המבוטח גם מעבר להתייקרויות אלה. עם זאת, מדובר בביטוחים בהם הפרמיות זולות אל מול אלה הנגבות בביטוחים הפרטיים.
כמובן שאתה יכול (ואף מומלץ) לרכוש בנוסף גם ביטוח פרטי. ניתן לרכוש ביטוח פרטי שיגדיל את סכום הביטוח בחמש השנים הראשונות מעבר לזה הניתן במסגרת הביטוח לחברי קופות החולים, כמו גם ביטוח המבטיח תשלום גמלה לתקופה ארוכה יותר ומעבר ל- 5 השנים בהן ניתן לקבל תשלום מהביטוח הקבוצתי הנדון.
לבניית תכנון סיעודי מאוזן ומקצועי התואם את צרכיך, העדפותיך ויכולותיך הכספיות, מומלץ לפנות לסוכן ביטוח או איש מקצוע המתמחה בתחום.
חומרים ונתונים נוספים תוכל למצוא באתר אופק זהב www.ofekzahav.com

אני כבר פה, ומה איתכם ?

שלום לכולם,
שמח להתארח בפורום ומזמין אתכם להמשיך ולהעלות שאלות בנושא.
אעשה כמיטב יכולתי לענות בצורה מקצועית, עניינית וברורה.
גבי נקבלי

סביון1

New member
תביעה

שלום,
אבא שלי בן תשעים פלוס פלוס. לפני כמה חודשים מצבו הבריאותי הידרדר עקב נפילה ועקב ניתוח שנאלץ לעבור. כיום יש לו עובד זר שתומך בו 24/7 והוא הולך בקושי עם הליכון ויוצא מהבית רק למרחק מאד קצר. לא יכול לשבת ברכב - כל נסיעה מצריכה רכב נכה (מאות שקלים).

לאבא שלי ביטוח סיעודי של קופת חולים מכבי (חברת כלל).
נאמר לי בחברת הביטוח למלא טפסים וכך הוא יקבל 4000 שקל בחודש בערך. אני תוהה, מאיזה מוקשים להזהר בטפסים האלה, כי ברור לי שחברת הביטוח תעשה הכל כדי לא לשלם. כל טיפ למילוי נכון של הטפסים והמסמכים הנלווים יתקבל בברכה.

תודה!

תשובה

שלום,
העצה החשובה ביותר שיש לי בנושא זה היא למלא את הטפסים על פי המתבקש ובצורה ברורה, כנה ומלאה. תשומת ליבך שהחלק הנוגע ליכולת התפקוד צריך להיות ממולא ע"י הרופא המטפל.
בנוסף, יש להקפיד לצרף מסמכים רפואיים ואחרים (כדוגמת אישור זכאות והערכת תפקוד של הביטוח הלאומי ככל שקיימים) המעידים על מצבו של אביך וכוללים התייחסות ישירה ומפורטת למוגבלותו ולמידת התלות שלו בביצוע הפעולות הרלוונטיות לביטוח. מציע לצרף כל מסמך רלוונטי שיש ברשותכם מרופאים מומחים והערכה גריאטרית ככל שקיימים.
כמו כן, יש לצרף מסמכים נוספים כדוגמת צילום ת.ז., צילום שיק וכו'... העברת כל המסמכים הנדרשים יחסכו מכם צורך בהשלמת חוסרים ויסייעו בקידום הטפיול בתביעה במהירות וביעילות.
לגבי סכום התשלום, הרי שהוא נגזר מגיל המבוטח בעת הצטרפותו לביטוח וממקום השהיה שלו (בבית או במוסד סיעודי)

למעלה