קרין גורן מגיעה להתארח בפורום

כל תבנית מתאימה

רק חשוב למלא אותה רק עד 1/2 או מקסימום 2/3 גובה ולא יותר, כי היא מאוד תופחת בתנור ועלולה לגלוש.
בהצלחה

alonaski

New member
תודה! לא רק... שכנה! גם מעריצה פרטית!

בואי לתרום לנו טיפים גם בפורום הישוב שלנו שהוא פורום שכן כאן!

Tinker Bell1

New member
לא נחה על שמריי....

החלטתי לא לוותר עד שאצליח לעשות עוגת שמרים טובה ואיכותית!
יש לי מתכון שעשיתי בעבר בסדנת שמרים (בספייסס) ויצאה עוגה מעולה!!! אבל משום מה לא רשום לי הוראות הכנה ובנוסף המידה היא על פי שמרים יבשים ולא טריים- וממה שאני יודעת יש צורך לעורר את השמרים היבשים בעזרת מים וסוכר.
אז זה המתכון ואחריו השאלות:
500 גרם קמח
10 גרם שמרים יבשים
120 גרם חמאה
2 ביצים
75 גרם סוכר
150 גרם חלב
קורט חלב

* כדי לעורר את השמרים: כמה מים צריך? כמה סוכר? הוספת מים לבצק לא גורעת ממנו?
* האם זו כמות ל-2 עוגות אינגליש קייק?
* כמה זמן לשים בתנור ובאיזה חום?

מנסה לענות

את השמרים מעוררים בכך שמערבבים אותם עם 10% מכמות הקמח שמופיעה במתכון וכל הנוזלים (במקרה שלך 50 גרם קמח ו 150 גרם חלב).
טורפים את השמרים עם הקמח והחלב ביחד ומניחים בצד מכוסה בניילון נצמד ל15 דקות בערך עד שהתערובת תוססת קצת.
(אגב, מניסיון, גם אם לא מעוררים את השמרים העוגה יוצאת מעולה למרות שבנינו, עדיף שמרים טריים).

בעניין הכמות - זה בהחלט נראה כמו מתכון סביר ל2 עוגות אינגליש קייק.

בעניין אופן ההכנה, אחרי שעוררת את השמרים, שימי במיקסר עם וו לישה את השמרים המעוררים, ביצים, קמח וסוכר (בסדר הזה) ולושי 3 דקות עד שנוצר בצק.
אחרי שנוצר בצק תנמיחי את מהירות המיקסר ל2 ותתחילי לאט לאט להוסיף את החמאה (כשהיא רכה וחתוכה לקוביות).
זה ייראה רע בהתחלה אבל אל תדאגי, תני לזה איזה 5-6 דקות לישה וזה מסתדר.

לגבי אפייה, 170 מעלות 30 דקות בערך.

מקווה שעזרתי
תספרי אחרי זה איך יצא...

Tinker Bell1

New member
תודה על התשובה

עשיתי מה נסיונות - ביניהם גם שמתי את השמרים היבשים ישר עם כל החומרים - למעט המלח שנוסף בסוף- ולמרות זאת לא תפח! בדקתי את השמרים במים בנפרד והיתה תסיסה!
פעם הבאה אבדוק את הדרך הנוספת שהצעת.
אני אגב החלטתי לנסות ולהוסיף את השמרים שתססו בכוס מים לתערובת ואכן יצא בצק שהוכיח את עצמו באפיה- אבל בשלב הרידוד- היה קצת דביק...
תודה

הי טינקר

אין צורך ל"עורר" את השמרים היבשים אם לא עבר תאריך התפוגה על האריזה. את זה עשו פעם כשלא היה ברור אם השמרים עדיין חיים או שהם מתו כתוצאה מאחזקה והובלה לא נכונה. היום זה כבר לא ככה.
הכמות מספיקה ל 2 אינגליש קייק יפות ושמנמנות.
לגבי האפייה - 180 מעלות ולבדוק את העוגות החל מ 25 דקות עד מקסימום 35 דקות (ואז לרשום ליד המתכון כמה זמן לקח - בשביל הפעם הבאה :) ).

שנה מתוקה.
קרין

elana2706

New member
היי קרין. מתכון לגלידת פרווה

קרין, אני מחשפת מתכון טעים להכנת גלידה פרווה בטעם חמאת בוטנים ושוקולד, האם יש לך אחד כזה? אשמח גם לטעם מנטה עם עוגיות. אני רוצה להביא משהו מיוחד לארוחת החג אצל חמותי.

תודה רבה ומאוד אוהבת את התוכנית שלך

אילנה

לאלנה 2706

הי אלנה, אין לי כזה מתכון אבל שילוב הטעמים מאוד אהוב עלי... תוכלי לשלב חמאת בוטנים עם שוקולד מגורר בכל מתכון בבסיסי של גלידה פרווה שאת מכירה ואוהבת.
תודה על המחמאות ושנה מתוקה
קרין

עוד רץ

New member
בבקשה מתכון שלי, אולי יעזור לך

לגלידה חמאת בוטנים
כוס שמנת סויה (5%)
4 חלמונים
שליש כוס סוכר
כוס חמאת בוטנים איכותית רצוי עם שברי בוטנים
מיכל קצפת מתוקה צמחית פרווה (אפשר ריצ')
לגנאש שוקולד
חצי מיכל קצפת צמחית (125 מ"ל)
100 גרם שוקולד מריר לפחות 60% מוצקי קקאו.

תהליך ההכנה:
להרתיח קלות את השמנת סויה בסיר, להוסיף חצי כוס חמאת בוטנים ולהניח בצד להתקרר קצת.
להקציף ביחד את החלמונים והסוכר לקצף יציב.
להוסיף בזרם דק ואיטי, שליש מכמות השמנת סויה וחמאת הבוטנים לתוך תערובת החלמונים. כאשר התערובת אחידה להוסיף את התערובת לתוך הסיר עם השמנת וחמאת הבוטנים.
לבשל על גבי סיר עם מים רותחים (בן מארי) מספר דקות עד שהתערובת מסמיכה קלות, לקרר מיד על קערת מי קרח.
להקציף ביחד חצי כוס חמאת בטונים עם מיכל קצפת צמחית.
לאחד את שתי התערובות, ולקרר היטב.
להכניס למכונת גלידה ביתית ולהפעיל. במידה ואין, להכניס לפריזר ולערבב היטב כל חצי שעה במשך שעתיים.
להכנת הגנאש:
להרתיח את הקצפת הצמחית ולהוסיף את השוקולד. כאשר התערובת אחידה לקרר בצד.
את הגנאש ניתן להוסיף לגלידה בסיבוב האחרון של המכונה או ידנית ליצור שכבות של גלידה וגנאש במיכל שבו שומרים את הגלידה בפריזר.
להוציא את הגלידה מהפריזר 10 דקות לפני ההגשה.
בתיאבון ושנה טובה!

תפיחה אחידה

1. בהנחה ואין בעיה תבנור מבחינת אחידות פיזור החום, ואין בעיה עם הבלילה/עוגה עצמנ,
אך תפיחת העוגות אינה אחידה, קרי, חלק אחד תופח הרבה יותר מחלק אחר בעוגה, מה עשוייה להיות הבעיה?

2. במידה ויש בעיה בפיזור החום של התנור, והוא לא אחיד, האם יש משהו זניתן לעשות ע"מ לאזן את הבעיה?

אוריגמיש

נשמע לי לגמרי בעיה של גוף חימום בתנור. להזמין טכנאי. ובינתיים להפוך את התבנית 180 מעלות באמצע האפייה.

היי קרין, איזה כיף שבאת

אני מאוד אוהבת את המתכונים והסודות שלך..
הם עזרו לי המון פעמים

שאלתי דווקא לא קשורה ישירות לאפייה...
רציתי לדעת, מתי הבנת שזה מה שאת רוצה לעשות בחיים

מתי גילית את הכשרון שלך בהכנת מתוקים

לקרנבללל

היי ותודה על המילים החמות. אני התחלתי לאפות בגיל 26 ורק אז התאהבתי בזה. מיד ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות כשאהיה גדולה, אבל לקח עוד משהו כמו שנתיים שלוש "להתאבד" על זה, לעזוב לימודי הנדסת תוכנה ועבודה (בדיוק פיטרו אותי אז יצא טוב...) ולנסות גם להתפרנס מאהבת חיי.

wranger

New member
היי קרין

איזה כיף שאת פה. אני מאוד אוהב את התכנית שלך. אצלנו בבית זוגתי אחראית על הבישולים ואני אחראי על המתוקים, מה שאומר שרוב הקינוחים שמוגשים לשולחן בארוחות שלנו הם או מהספרים, או מהתכנית או מהאתר שלך.
הסיפור שלך, על המעבר מהיי טק אל המטבח, מעורר השראה בעיני. את יכולה לומר מה גרם לך ללכת דווקא על קונדיטוריה? כלומר, האם כשהלכת ללמוד קונדיטוריה עשית את זה בשביל הכיף, כי אהבת לאפות ורצית לללמוד כמה סודות מתוקים חדשים, או שכבר ידעת שזו הקריירה הבאה שלך?

wranger

New member
ועוד שאלה, ברשותך -

חוץ ממתוקים, איך את בתחומים אחרים של הבישול? נניח, בשרים, דגים - את מתעסקת גם בדברים כאלה? יש מצב שנראה בעתיד ספר "סודות מלוחים"?

ל wranger

הי יקירי - כבוד! אצלנו זה בדיוק הפוך. הוא על הבישולים ואני... אתה כבר יודע.
שמחה שאתם נהנים מהמתכונים.
מה שהביא אותי לקחת קורס קונדיטוריה הוא דווקא רצף של כשלונות בהכנת קינוח לארוחות השחיתות של השף הצמוד. זה היה ממש צירוף מקרים מתוק - פיטרו אותי מהעבודה, נפל עליי סכום חמוד של פיצויים, והגיע פלייר ללימודי קונדיטוריה. זה היה רגע שאמרתי לעצמי - "המממ, אולי אני אלך ללמוד להכין עוגה או שתיים -" לראשונה בגיל 26. יותר מזל מ...

ולשאלתך השנייה

אני מבשלת מזעזע. לא. באמת. מ-ז-ע-ז-ע. אבל יש סיכוי לסודות מלוחים כי השף הצמוד מבשל מעולה, ואני מנסה כבר שנים לשכנע אותו שנכתוב יחד ספר זוגי. הוא קצת ביישן, אבל אולי עוד יצליח לי...

למעלה