שרשור בוקר
היום ה-14 ב

תהיה לשעת בוקר

בהנחה שזה מותר מבחינת חוקי האח.
ובמידה ועומרי יהיה מועמד (ויש סיכוי שהוא יהיה).
הסיטואציה: הוא זוכה בחסינות במשימת ההצלה.
&nbsp
האם הוא, כאביו של התינוק בן ה-33 (ציטוט מדויק שלו. לא המצאה שלי) , יעניק לבנו החוסה את החסינות כדי לשחרר אותו מהעול של ההעמדה בכל שבוע?
&nbsp
&nbsp

shouldistay

Active member
רק אם הוא יחליט בזמן אמת להגיד לו את התשובות

אחרי הנצחון אי אפשר להחליף....
כך שזה לא סביר שזה יקרה, כי יש לחץ של זמן אמת....

מכיוון שעומרי חושב אסטרטגית אני חושבת שיש סיכוי גבוה לכך

עומרי גם היה מוכן להחליף את דודו ולהיות מועמד להדחה במקומו עד סוף העונה. ולא בגלל שיש לו לב טוב, ממש לא. אלא דווקא בגלל שהוא הבין שזה יכול להעלות אותו בעיניי הצופים. ואגב, גם סלים היה מוכן להחליף את דודו מאותה סיבה בדיוק. כי גם סלים, והוא הודה בכך כבר כמה פעמים, חושב אסטרטגית.

סלים הוא לא עמרי

עמרי יכול להבנות מכך כי עמרי לא יעוף בהדחות הראשונות.
סלים הוא בדיוק הטיפוס שיכול לעוף על ההתחלה.
לכן עמרי יכול להרשות לעצמו את מה שסלים לא.

אני לא שמעתי אף פעם את סלים אומר שההחלפה הזו הייתה בקטע אסטרטגי, אז לא יודעת על מה את מסתמכת כשאת אומרת שהוא הודה, מה גם שהוא הבהיר במפורש, לאחר שהוא חזר בו, שהוא לא עושה את זה בשביל דודו והוא אפילו לא מחבב את דודו, הוא רצה לעשות זאת למען הקבוצה.

לעומת זאת עמרי הציג את הנכונות שלו להתחלף גם כאקט קבוצתי אבל יותר מכך, אקט של חמלה וחסד כלפי חברו הטוב דודו שהוא נשמה רגישה של ילד שלא מסוגל לעמוד בנטל ההדחה השבועית. כלומר, עמרי עושה את זה כביכול מתוך טוב לב בעיקר ולא רק מתוך מוכנות להקריב למען הקולקטיב, כמו סלים.

סלים אמר בפירוש שהוא רוצה את הקולות של דודו מעפולה וברק

הוא גם אמר שהערבים לא מסמסים לתוכנית הזאת והוא צריך את הקולות בשביל להתקדם במשחק. סלים ידע שעצם ההתנדבות שלו להחליף את דודו תקנה לו מניות בקרב הצופים, וגם החיבור שלו לשי חי זו סוג של אסטרטגיה. עובדה שכששי חי יצא מהרשימה של המועמדים להדחה סלים קיבל את הקולות שלו והוביל בכל הסקרים. סלים מאוד אסטרטג, לא דווקא כלפי הדיירים בתוך הבית, אלא דווקא כלפי הצופים בחוץ.

הוא לא דיבר על הקולות של ברק

הוא כן דיבר בגלוי עם דודו ואמר לו שהוא מקווה שהקהל של דודו מעפולה יצביע לו.
זו לא אסטרטגיה, מה גם שהוא היה גלוי וישיר והאסטרטגים לא נוהגים לפעול ככה. להעמיד את עצמך להדחה מתוך תקווה קלושה שאולי האוהדים של זה שהצלת יסמסו לך זו לא אסטרטגיה. זה היה הרבה יותר אסטרטגי עבורו לא להעמיד את עצמו בסיטואציה כזו מלכתחילה.

אם סלים היה אסטרטג הוא לא היה מדבר על הכיבוש וכולי, כשהוא יודע שזה סדין אדום, הוא היה מעדיף להיות ערבי מחמד כמו פוטנה. אם סלים היה אסטרטג הוא לא היה מתחבר עם שי חי עוד בימים שכל בני הבית לא קלטו כמה כוח יש לו ושרובם חשבו שהוא טיפוס מאוס ויצור ומי שיעוף מהר מאוד.

הוא כן דיבר, ברק אמר לו שגם המצביעים שלו יצביעו לו

בגלל שהוא חסין, וסלים אמר להם שאז הוא בכלל מסודר שגם המצביעים של ברק וגם המצביעים של דודו מעפולה יצביעו לו. גם הדיבור של סלים על הכיבוש זה סוג של אסטרטגיה. הוא גם אמר שהוא מתכנן בהמשך לעלות יותר את הנושא אבל לא בקטע שירתיע את הצופים, אלא בקטע יותר לייט. וזה רק מראה על אסטרטגיה. כאילו אני רוצה את הקולות של השמאל, אבל לא להרגיז את הימין. אני לא קונה את סלים, ממש לא קונה אותו, ואין לזה שום קשר לזה שהוא ערבי, כי גם פותנה ורנין היו ערביות, ואותן דווקא אהבתי והתחברתי אליהן. אך סלים אסטרטג בעיניי.

אז את בעצמך אומרת שזה ברק שאמר, מה את רוצה מסלים?

שיגיד לברק - לא, תגיד להם שלא יצביעו לי?

לא רק שאין שום אסטרטגיה בלדבר על הכיבוש, זה להפך, בעיקר בימים כאלו. סלים יוכל להתחבב ברבה יותר על הצופים לו לא יזכיר את הכיבוש.

אם כבר מדברים על השוואות, פותנה היתה סופר דופר אסטרטגית, אסטרטגית וחנפנית וכל הזמן חשבה איך להתנחמד על הקהל בבית ולכל הדיירים בבית טחנה שוב ושוב על כמה שהיא מתה עליהם ואוהבת את כולם. היא גם הייתה הראשונה שתפסה את המטבח כמאחז אסטרטגי אאל"ט (לא ראיתי עונות קודמות לשניה, אבל אני זוכרת שהזכירו את זה לא מעט). מה שאני אוהבת אצל סלים שהוא לא כזה.

את העונה השניה ראיתי כמובן

אני מתכוונת שלא ראיתי את העונה הראשונה ועונת ה-VIP הראשונה, אז אני לא יודעת אם גם לפני פותנה מישהו השתלט על המטבח בקטע אסטרטגי, רק קראתי את זה פה.

שיר הבוקר

Elvis Presley -- Tutti Frutti

האם האח מכוון ליחסים שנרקמו בין שי חי וקסניה אתמול?
She knows how to love me, yes indeed,
Boy you don't know what she do to me,

פומת הרים רעה

Well-known member
לא מצליחה להתחבר לאף אחד, יש כמה שאני לא סובלת

שי חי, עומר, ברק, דודו ושי מיקה
אור מענינית אותי
לשאר אני אדישה

hericane

New member
איתך, הרשימה שלי טיפה שונה

גם אני לא מחוברת לאף אחד עדיין (ואולי בכלל, בעונה שעברה למשל זה לא קרה עד לסוף העונה)

לא סובלת את עומרי, שי חי, ברק, דודי, גיל, גילי,
אדישה למיקה שי, עומר, ופלורי
אדישה אבל חושבת שאולי יש עוד איזשהו סיכוי לשינוי : מייקל, סלים וקסניה
עדיין נותנת סיכוי לתמר ואור
לגבי קוקו אני בנדנד - מצד אחד אין לי כח לרוחניקיות, מצד שני יש לה וייב סביבה שאני מחבבת

בוקר טוב לכולם, תמר אתמול שמה לב שקסניה נפגעה מתגובת הדיירים

כי היא ושי חי ציפו לקבלת פנים יותר אוהדת ומפרגנת אחרי שהתענו ואכלו כל כך הרבה גזרים במשך שעות שלמות בכלוב שבחלל הזמן, ובמקום זה זכו לחשדות מצד הדיירים שחלקם עד עכשיו לא מאמין להם שהם ישבו שעות ואכלו גזרים. אתמול בלילה אחרי שכולם הלכו לישון תמר שהיתה היחידה שאמרה שהם במשימה אוכלים גזרים והתעמתה על כך עם שאר חבריה לבית, ישבה ודברה על זה עם קוקו, ואחרי זה הלכה ועודדה את קסניה השבורה שבדיוק חזרה מהחצר. בעיקר לנוכח כל הרעפת התשבוחות של דיירי הבית לקלפים שעמדו במשימת הצביעה הקשה של הורדים הענקיים בחצר, מול חוסר הפרגון והכמעט התעלמות מהמשימה של קסניה ושי חי בחלל הזמן. וזאת מבחינתי עוד נקודת זכות ענקית לתמר, כי זה מראה שאיכפת לה מחבריה והיא לא כפויית טובה כמו אחרים שם.

הצודקת11

Well-known member
תותי,גם אני מחבבת את תמר,אבל

היא כבר חיבת ליפתוח עניים לגבי מה שהולך שם,
לא אחת ראיתי שהיא רומזת לקוקו על עוולות שקורות שם,
אבל לא עושה כלום,לא אומרת ומעירה כלום,
ניסחפת אחרי פלורי ואור והכי מעצבן אחרי גילי הרכלן והערמומי,וברק הדוחה,
אני מצפה מימנה שבישלב זה תבין יותר לאילו אנשים היא מתחברת,
אבל נכון אין ספק שתמר היא חברה טובה ,
במקום להגיד לקוקו שתצא על אילו שאמרו כך לקסניה,
לאחרונה אני מאוכזבת מתמר.

היא כן עושה, והיא גם היחידה שם שמעזה להעיר לברק

ואגב, אם כבר בברק עסקינן, כולם שם מחזיקים ממנו, כולל שי חי. וגם ככה אין להם מה לעשות לגביו, כי הוא חסין להדחה עד הגמר. אך תמר בהחלט מעירה לו. והיא גם היחידה שהעזה להתעמת עם שאר דיירי הבית לגבי שי חי וקסניה.

מבחינתי תמר היא הרוח החיה של הבית, כולם אוהבים אותה שם, ובצדק. אני לא יכולה לתאר לעצמי את הבית ללא תמר, זה יהיה שיעמום מתמשך. לעולם לא חשבתי שהפייבוריטית שלי תהיה מתנחלת דתייה, אך תמר בדיוק כמו אלין, כל כך מנפצת סטיגמות, וכל כך לא הטייפקאסט של מתנחלת דתייה. וזה בלי שום קשר לכך שבנוסף היא גם חברה טובה, ובן אדם טוב ורגיש. מיום ליום אני אוהבת אותה ומתחברת אליה יותר ויותר. גם לקסניה, לקוקו ומייקי. אך לתמר יותר מכל השאר.

הצודקת11

Well-known member
היסכמתי שהיא חברה טובה,היא אוהבת אדם ומלאת שמחת חיים ,ושוב

בחירת חלק מהחברים שלה לא לרוחי,
היא הכריזה שהיא מתה על ברק הדוחה,
מיתפעלת מאור ופלורי בלי סוף,
רואה שעושים עוול לסלים ובקושי פותחת את הפה,
בקיצור אני מחבבת אותה אבל מאוכזבת.

למעלה